Widok

Czy jest tu ktoś z Kielna lub okolic?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
j/w
jestem ciekawa jak tam się mieszka, jak ze szkołami, przedszkolami, sklepami itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z Chwaszczyna:)
ze sklepami ok:) wszędzie pełno a na dodatek w Chwaszczynie biedronka
w Kielnie jest żłobek, przedszkole te oczywiście prywatne ale w konkurencyjnych cenach
jest też podstawówka i gimnazjum
dojazd PKS a od niedawna również komunikacja miejska z Gdyni

a chodzi Ci konkretnie o Kielno?
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z okolic, ale w mojej wsi nie ma nawet sklepu... Do autobusu miejskiego mam 25 min.pieszo,autem rzut beretem do najbliższego sklepu, do chwaszczyna 10min.ale i tak wolę sklepy w Żukowie
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha i autobus przyjeżdża ze szkoły w Czeczewie i przywozi dzieci po szkole, a żyje się tu dobrze jak się ma auto :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem z Kielna, mieszkam tu 2,5 roku.
Tak, jak ktoś juz wyżej napisał: jest 5 spozywczaków, jeden sklep , o którym mówię "mydło-powidło"-bo jest tam prawie wszystko, poczta, lumpeks, apteka i punkt apteczny, fryzjer/solarium, przychodnia, zespoł szkoł , super przedszkole, biblioteka, sklep budowlany, 2 knajpki, warsztat samochodowy, kwiaciarnia, a sklep odziezowy i jeszcze pewnie coś by się znalazło.
Jeśli chodzi o autobusy, to szału nie ma: jest pks Wejherowo i linie 191 i 193 (któraz z nich jest tylko w weekendy).
Ja mieszkam na uboczu Kielna, 800m do pierwszego sklepu, jakos dawałam radę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A, zgadzam się z Karoliną-najlepiej, jak się ma auto, no chyba że mieszka się w samym Kielnie, to wtedy luzik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o samo kielno ale chyba nie centrum - zaraz jadac od Chwaszczyna to za tabliczką Kielno w prawo i troszke to jest od glownej drogi..
u nas akurat 2 auta na codzien wiec tym sie nei martwie, bardziej tym ze mam 28 km do pracy no i przyzwyczajona do mieszkania w Gdańsku boje sie ze nie bede sie czula za dobrze tam, no ale dom to nie mieszkanie w bloku...
a to bardzo dobre przedszkole mnie zainteresowalo :)
moze ktoras z was tez przeprowadzila sie tam z Gdanska niedawno?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sara, ja przeprowadzkę do Kielna jakoś odchorowałam. Było cięzko , zwłaszcza na początku. Niby fajnie, bo jest swoj domek, ale jak zobaczylam sarenki i zające prawie pod oknem....Potem jakos poszło, internet, tv itd. Ubolewam tylko,że moje maluchy nie mają towarzystwa na naszym osiedlu.
Obydwoje z mężem mamy prace w Gdańsku (tyle,że ja obecnie na wychowawczym).
Myślę,że Twoja "miejscówka" jest dużo lepsza od mojej, na pewno masz bliżej do "centrum".
A przedszkole otwarte zostało w tym roku, budowane od podstaw.
Jak masz, jakieś pytanka, to pisz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny dzieki za info tutaj i na pw, musze sie chyba jakos bardziej przekonac, no nic na razie zalatwiamy formalnosci a pozniej podejmiemy 100 % decyzje, odezwe sie co i jak :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a jak nazywa się to przedszkole? to jest państwowe?
a może wiecie czy na Osowej czy jest panstwowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tan w kielnie to prywatny
a w osowej to nie wiem:(
kiedyś w Chwaszczynie było państwowe przedszkole ale czy jest jeszcze to byś musiała sprawdzić
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to w Kielnie to Wesoła Kraina, maja stronę internetową. Koszt przedszkola-ok. 430zł z wyzywieniem (6zł/dzień), żłobek-chyba ok. 590zł.
A w Chwaszczynie też jest raczej prywatne przedszkole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki dziewczyny - jakos bardziej "ufam"panstwowym przedszkolom niż tym prywatnym, myślalam że takie jest gdzies w okolicach.
co do ceny to akurat jestesmy przyzwyczajeni bo mala chodzi do zlobka prywatnego takze przy prywatnym przedszkolu i tak nam odejdzie 200 zl mniej na opieke.... ale jakos wolalabym panstwowe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sara sprawdź to przedszkole w Chwaszczynie
niedaleko ronda:) jak z ronda skręcisz w kierunku Gdyni to zaraz pierwsza w prawo
kiedyś tam było państwowe ale teraz nie wiem;/ ale warto sprawdzić:)

prywatne w dobrzewinie (karczemkach) jest bardzo polecane:) moja bratanica tam chodzi i też są zadowoleni:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Osowej jest państwowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kielno fajna okoloca :) moja ciocia z wujkiem maja tam dom i przyjezdzaja na cale wakacje tam :) bo mieszkaja zagranica - lubie tam przyjezdzac dzieciaki maja wtedy frajde :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem z Bojana!!! są u nas dwa przedszkola prywatne u księdza i promyczek prawie przy głównej drodze!!! autobus jedzie w tygodniu co godzinke a w weekendy co dwi trzy do petli do tesco!!! sklepów jest nawet okej są dwa samoobsłógowe i ze 4 zwykłe!! ogólnie jest okej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja bliska sąsiadka daje synka do przedszkola w Chwaszczynie - tego przy ulicy jak się już jedzie na Tuchom, to jest prywatne, gdyby ktoś potrzebował wiarygodnych informacji to mogę zapytać
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry