Widok

Czy powinniśmy jak Czesi wprowadzić obowiązek noszenia maseczki?

Moim zdaniem w komunikacji miejskiej powinno to być obowiązkowe. Redukują ilość autobusów i połączeń i jak tu zachować odstęp od innego pasażera.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak. Ja noszę, mimo i**otycznych spojrzeń - w sumie wyłącznie w sklepach, itp. Jestem podziębiona, więc nie chce nikogo zarazić. Szkoda, że tego samego nie można oczekiwać od społeczeństwa bez wprowadzania żadnego zamordyzmu.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

A skąd wziąć maseczkę?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czesi mają obowiązek zasłaniać nos i usta. Nie ma znaczenia czy to maseczka, szalik czy chusta.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

z allegro
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super, tylko kto te maseczki dostarczy i za nie zaplaci?jednak chyba lepiej zeby byly w szpitalach dla sluzby medycznej..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba kolega wyżej napisał, że nie musi to być koniecznie maseczka. Chodzi o to by zasłaniać nos i usta. Ja chodzę z chustą bo nie mam właśnie maseczki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Maseczki są w aptece w Leclercu w Gdańsku. Cena 9.90 za sztukę jakby ktoś szukal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Koncerny farmaceutyczne się obłowią na tych maseczkach. 10 zł za coś co można wyprodukować za 0.50 gr. To przebitka jest jak na papierosach!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

włókno na maseczce ma załóżmy grubość 0,01mm wirus 0,0003mm...
także okłamujcie sie dalej :D

ps - te największe wirusy, bo te średnie to 0,000018 mm ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Koronawirus jest mniejszy niż 0,3 mikrometra (60-140 nm), natomiast jego cząstki są przenoszone drogą kropelkowa (kichanie, kaszel, mówienie) przez aerozol biologiczny (20-300 mikrometrów średnicy)

Jednak tak nie do końca się oszukujemy. Poza tym prawda jest taka,że nie mamy w kraju odpowiedniej liczby maseczek i dlatego lansowana jest teoria o "niepotrzebnych" maskach. WHO zaleca też nie zamykania granic i co mamy otworzyć granice? Rząd ze zrozumiałych względów wybiera i cytuje wygodne dla niego teorie. Powinniśmy wszyscy zakrywać nos i usta - możesz być chory i o tym nie wiedzieć. Masz maskę mniejsza szansa, że zarazisz!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co podają służby sanitarne, noszenie maseczek przez osoby zdrowe jest bez sensu. Zwiększają ryzyko bo pojawia się wilgoć od oddechu. Tylko osoby chore powinny je nosić, żeby nie zarażać innych osób.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Możesz być chory i o tym nie wiedzieć. Masz maseczkę mniejsza szansa na zarażenie innych. Kombinujemy, a nie lepiej dmuchać na zimne. Co nam szkodzi nosić te maseczki one nie zarażają, a napewno jest bezpieczniej z nimi niż bez nich.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Chinach noszą maseczki, w Czechach też, a u nas.... trochę tak jak z Czarnobylem, też wybuchł oficjalnie kilka dni po tym, kiedy oficjalnie był wybuch.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widziałem maseczki na allegro po 19,90. Na ile godzina taka zwykła chirurgiczna maseczka wystarcza? Przecież jest jednorazowa. Kogo na to stać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja uważam że powinniśmy teraz a po ustaniu epidemii zdecydowanie. Już sobie wyobrażam wysyp cebulobrytów, opowiadających, jak ciężko było im żyć w izolacji, oglądać ich napompowane, jak parówki usta. Teraz jest chociaż spokój z inwazją mędrków znanych z tego że są znani.
Prócz masek potrzebna, jest też chwila refleksji i przewartościowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koronawirus jest zaraźliwy przed wystąpieniem objawów choroby COVID-19, a nawet 44 proc. infekcji może pochodzić od osób bez objawów - ocenili chińscy naukowcy w badaniu, które nie zostało jak dotąd poddane naukowej weryfikacji.
Nośmy maseczki możesz być chory i nie mieć objawów!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry