Widok

Czy ruszanie z piskiem szkodzi samochodowi?

Forumowicze,
kupilem sobie nowe, niesmigane auto z salonu. Silnik 1.8, 150KM. Oczywiscie benzyna. No i mam problem bo ciezko mi ruszyc z jedynki, zeby sie kola nie zakrecily w miejscu i nie zapiszczaly. Jak rozwiazac ten problem? Czy powinienem zawsze ruszac z dwojki? Wtedy w sumie tez potrafia zapiszczec ;/ ;\ ;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
może poprostu nie gazuj na sprzęgle i posprawie ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprzedać to nowe, kupić Fiat 126p - pozbawisz się problemów
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno, dla wszystkich co nie wiedzą. Każde auto ruszy bez dodawania gazu, wystarczy delikatnie puszczać sprzęgło - nawiasem mówiąc jest to świetna nauka operowania sprzęgłem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
jesli nie potrafisz tego zrobic poprawnie dysponujac stosunkowo slabym silnikiem, mysle, ze czas sprobowac ruszania motorowerem
to bezpieczne, a zarazem chcesz czy nie - bedziesz musial wykazac sie odrobina subtelnosci wzgledem pojazdu

odpowiadajac na tytul watku - owszem
conajmniej uwalisz przeguby

pozdrawiam
jurek
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ruszając na samym sprzęgle szybko będziemy je wymieniać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście, że bardzo szkodzi. Przedwcześnie zużyje się skrzynia biegów, zniszczysz przeguby i sprzęgło też swoje dostanie, a opony się zwyczajnie zedrą i w najlepszym przypadku po tygodniu takiej jazdy trzeba będzie je wyważyć (albo zniszczysz zawieszenie). Lepiej jak radzili poprzednicy ruszaj bez dodawania gazu powoli opuszczając pedał sprzęgła (jeśli to jest trudne - masz wadliwe sprzęgło).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proponuję wykupić jazdy doszkalające ;P
Ja jakoś nie mialam takiego problemu z moim "nowym nieśmiganym", a przecież jestem "tylko" babą ;p
nie ma miłości bez naiwności
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
nic nie rób, wymienisz sprzęgło w serwisie to, już będziesz umiał ruszać bez pisku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ruszyć autem "z piskiem" każdy potrafi, ale ruszyć bardzo dynamicznie, bez "zerwania przyczepności" już niewielu. Kolego, nie tylko, że szybciej zużywają się pewne elementy mechaniczne sprzęgła i zawieszenia również opony, to na domiar wszystkiego, takie ruszanie, to siara i wiocha... Te twoje 150KM, to jeszcze nie "bolid trójmiejskich ulic" i nie wymaga jakiegoś specjalistycznego szkolenia! Podjedz gdzieś na duży parking i potrenuj spokojne ruszanie, a zobaczysz, że "za chwilę" wejdzie samo w krew. To samochód ma zachowywać się jak tego chce kierowca, a nie na odwrót! Chociaż przypominam sobie dawną sytuację, kiedy to po zmianie opon na jakieś ze "średnio niższej półki" -przy takiej samej technice ruszania- auto miało tendencję do zerwania przyczepności podczas ruszenia. Może to wina opon-bieżnika?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
...kupiłem sobie nowe auto ... i mam problem .
Tak to jest, gdy burak przesiądzie się z furmanki na samochód osobowy i nie wie jak się tym posługiwać.
Są dwa sposoby na to; - albo wziąć intensywne nauki jazdy samochodem ,albo ruszaj z trójki .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale z Was debile, ja pierdziele. Facet normalnie pyta, a Wy kozakujecie, to z Was większe buruny ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Słaba szkoła jazdy wykup sobie parę godzin
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle,ze przez 8 lat juz sie zdazyl nauczyc
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Typ beke z was od początku kręci a wy lykacie jak młode pelikany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie szkodzi, wręcz jest zalecane. Należy jeszcze zaciągnąć ręczny hamulec.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro "kierowca" po 8 latach milczy to prawdopodobnie swoim bolidem 150KM ... wylądował na drzewie .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na głupie pytanie, głupia odpowiedz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.wikipedia.org/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to co maja powiedziec Ci co maja 450KM
a da sie takim bez problemu ruszyc bez pisku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Motoryzacja

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

jakie auto kupic? (23 odpowiedzi)

Jakie auto kupic najlepiej z napędem na cztery koła i systemami bezpieczeństwa? Zależy mi aby...

do góry