Widok

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach.

Dom i mieszkanie Kowale Temat dostępny też na forum:
Mieszkam w centralnej Polsce i postanowiłem zmienić miejsce zamieszkania biorąc pod uwagę że zawsze miałem sentyment do morza więc szukam czegoś w trójmieście i okolicach , ale mam pytanie do mieszkańców tego rejonu czy u was zawsze i bez mała na każdym kroku występują różnego rodzaju problemy typu brudna woda leci z kranu , paskudne hamburgery , obrzydliwa restauracje , chamstwo , kradzieże w piwnicach ,i wiele innych przykładów na które nie starczyło by papieru , im więcej czytam wypowiedzi na forach na różne tematy tym bardziej zaczynam wątpić czy ta moja zmiana miejsca wyjdzie mi na dobre.
Proszę o opinie czy tam można normalnie żyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rychu - spokojnie, jest tu jak wszędzie, ludzie po prostu wylewają swoje żale na forum ale co dobre to już nie piszą. Ja bardzo chwalę sobie Trójmiasto, a w szczególności Gdynię (Ci z Gdańska zaraz się odezwą, że tylko Gdańsk;). To forum zrobiło się trochę zrzędliwe, ludzie ciągle na coś narzekają.
Ja szczerze polecam. Moje miejsca na ziemi to Gdynia i Zakopane :)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jak wygląda życie w mniejszych miejscowościach takich jak np. Rumia , Reda jak funkcjonuje sektor prywatny czy można tam w coś zainwestować bo jak wiadomo coś trzeba robić żeby żyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla czego Gdynia a nie Gdańsk czy Sopot ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego Gdynia? to głównie moje subiektywne odczucia, tu się urodziłam, spędziłam młodość i żyję. Wydaje mi się, że tu jest więcej przestrzeni i "świeżego powietrza".
Gdańsk też lubię, w Śródmieściu spędzałam kiedyś każde wakacje i wiele lat pracowałam, dobrze znam te kąty. Ale każdy ma swoje zdanie, nikt Ci nie zagwarantuje, że i Tobie się spodoba. Sopot to dla mnie w zasadzie tylko Monciak i parę fajnych knajpek, zbyt wiele ludzi.
Rumia i Reda to teraz tańsze sypialnie dla Trójmiasta, jak dla mnie szkoda czasu na dojazdy.
Najlepiej tu przyjedź i trochę pomieszkaj, sam ocenisz czy jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może masz rację sam mieszkam od urodzenia w dużym mieście dla tego też zachciało mi się czegoś mniejszego gdzie jest trochę więcej spokoju ale na pewno nie chcę wylądować na tak zwanej w przenośni wsi bo to nie dla mnie tam bym się nie odnalazł.
A jeśli mowa o Gdyni to która z dzielnic najlepiej nadaje się na zamieszkanie dodam jeszcze że interesuje mnie nowy apartament w przyjemnej lokalizacji blisko zatoki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdynia -Karwiny i okolice , Gdynia -Orłowo wszystko zalezy od tego ile kasy się ma ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
blisko zatoki będzie drogo,
chyba, że wybierzesz Oksywie w Gdyni ale tam z kolei straszno..

w umiarkowanych cenach będzie Przymorze w Gdańsku (ale z Zaspą jest to największe blokowisko w Polsce więc nie wiem, czy Cię urządza taka okolica...

drożej, ale i kameralniej: Brzeźno w Gdańsku,
jeszcze drożej: Orłowo w Gdyni, Jelitkowo w Gdańsku

zwróć może uwage na Redłowo w Gdyni - bliskość Zatoki jest tam względna: 5-10 minut spacerem przez lasek nadmorski i w miarę "dzikie" (jak na Trojmiasto) plaze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dla czego Oksywie jest straszne ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka dzielnica na uboczu,
dolne Oksywie zaniedbane, do tego nie ma tam dostępu do morza...

jak już polecam górne Oksywie... ładne zejście z klifów nad zatokę i powstało kilka nowych budynków strzeżonych więc można znależć apartament...

niestety w dzielnicy za dużo sklepów nie ma (zaopatrywac sie trzeba jakies 2 km dlaje na Obłużu: Kaufland, Lidl, Biedronki itd.) i dojazd do centrum taki sobie (zwłaszcza komunikacją miejską)

będąc na Oksywiu (Górnym) mam wrażenie, że jestem na takiej wiosce... co osobiście mi się dość podoba...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jedna z nowszych inwestycji na Oksywiu

http://targo.com.pl/inw_3/lokalizacja.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobacz https://prakticer.pl/jak-wybrac-oswietlenie-wnetrz/ to naprawdę dobra oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rychu - jak myślisz na poważnie o zamieszkaniu w Trójmieście, to koniecznie musisz przyjechać do Trójmiasta na tydzień - dwa i poznać dzielnice...

trudno powiedzieć, gdzie byś się czuł dobrze...
zależy jakiej okolicy się spodziewasz (poza bliskością zatoki) i co jest Ci niezbędne na codzień
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pochodzę z Oksywia Górnego i uważam, że to fajne miejsce, blisko do morza (zejście ze skarpy, budki rybackie i rano świeże ryby). Oksywie może kiedyś było trochę na uboczu ale teraz się rozwija i z pewnością można tam znaleźć dobre miejsce do życia.
Jeśli jednak kasa nie ma wielkiego znaczenia - to atrakcyjne jest Orłowo, Śródmieście, Kamienna Góra. Może ktoś z Gdańska jeszcze się wypowie?
A jak lubisz morze-prawdziwe-otwarte to czemu nie Kołobrzeg albo Ustka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
napiszesz coś więcej jak mieszka się na Oksywiu??

bo wieczorem to jakoś tak niedoświetlona dzielnica...
szkoła nie najlepsza (chyba jedna z najgorszych w Gdyni?)...
do tego jedynym sklepem na Oksywiu Górnym jest chyba jakiś mały monopolowy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Na Oksywiu mieszkałam, teraz jeżdżę tam czasem na działkę albo do Biedronki/Sowy/Pepco. Wiele miejsc pokutuje opinią za dzielnicę - tak jak o V LO też zawsze ludzie gadali, że to szkoła gorsza, a miałam tam wielu znajomych którzy wcale tak nie twierdzili. /to chyba jednak temat przeznaczony na forum o dzielnicy, może tam popytaj jak odbierają to jej mieszkańcy/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
~Annn pytasz czemu nie Kołobrzeg albo Ustka !
Ustkę też brałem pod uwagę ale wolę bliżej trójmiasta zawsze to duże miasto i większe możliwości w razie potrzeby
Zachodnie pomorze odpada całkowicie jedyne co mi pasuje to Władysławowo ale tam nic ciekawego się nie buduje na obecną chwilę
~eeed myślę poważnie nawet bardzo poważnie o zamieszkaniu w tamtych okolicach i teraz po wakacjach właśnie się wybiorę na rekonesans pojeżdżę po trójmieście i pooglądam te wszystkie inwestycje deweloperów.
Pytasz jakiej okolicy szukam na pewno czegoś przyjemnego dla oka ale też cenowo w granicach rozsądku.
Co mi jest niezbędne na co dzień ? trudno powiedzieć ale jeśli się tam przeprowadzę to już będę zadowolony że mieszkam blisko morza a tak na serio to tak jak w piosence M.Jackowskiego ( oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba ) Po prostu robię sobie wieczne wakacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pamiętaj informować jak się układa:)
powodzenia!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ruchu

Władysławowo odradzam,
będzesz we wrześniu to się przekonasz dlaczego- wymarłe miasto i same zabite dechami budy sezonowe i taki krajobraz panuje przez 10 miesiecy w roku, na Sylwestra zjeżdża się tam troche "młodzieży" z województwa żeby uchlać się w pensjonatach a w wakacje zjeżdża się pół Polski
etsteycznie miasto jest w rozgardiaszu, dużo tandety (właśnei te budy z pamiątkami, smażalnie a w okolicy np. Chłapowie pełno małych domków letniskowych) - w sezonie za to trudno przejść ulicą,
więc swoje wymarzone wieczne wakacje będziesz miał tylko w maju, czerwcu i wrześniu - jak pogoda dopisze, latem olbrzymi tłok a zimą frustrujący krajobraz

ciekawym miastem jest Puck
ale troche zaniedbanym i również nie znajdziesz tam wielu inwestycji
ciekawe bo nawet w sezonie trochę senne,
ciekawe bo centrum ma zachowane ładny stary średniowieczny układ,
mimo to dość specyficzne - widać gdzie niegdzie biede,
czuć też, że to kaszuby (choćby rozmawijac z ludzmi na ulicach czy w sklepach) - mimo to, gdybym miał wybierać Puck a Władysławowo, wybrałbym Puck:
ale dla Ciebie może być za sennie i za spokojnie, takie małe troche zaniedbane miasteczko - z olbrzymim atutem jakim jest położenie nad brzegiem zatoki
(plus Władysławowa to otwarte morze)

...

jeżeli chcesz się czuć jak na wiecznych wakacjach to warto zwrócić uwagę na pas nadmorski w Gdańsku...

od Brzeżna do Sopotu jest zrobiony deptak wzdłuż plaży i ścieżka rowerowa, doskonale miejsce do biegania, jazdy na rolkach czy rowerze, w Brzeźnie masz całoroczne knajpki i restouracyjki...

więc jeżeli nie stać Cię/nie chcesz przepłacać za Sopot, to Brzeźno jest sensowne... i apartamnet blisko plaży

zimą wcale nie tak smutno i tak bardzo nie jest wymarłe, molo w Brzeźnie to popularne miesjce spacerów, do tego na ścieżkach rowerowych ludzie uprawiają sport przez cały rok,

plus Brzeźna jest też taki, że można tam odnaleźć jeszcze atmosfere starej wioski rybackiej (pare uliczek w tym klimacie)

oraz w perspektywie dlugoletniej miasto zamierza inwestowac w Brzeznie i zrobic z tego konkurencje dla Sopotu

od paruu lat mowi sie o 5 gwizdkowych hotelach, ktore maja powstac w brzeznie, czy aquaparpku... moze kiedys powstanie

na plus Brzeźna - przyzwoita komunikacja z centrum Gdańska

na minus: daleko do kolejki (a skmka w trojmiescie to chyb najlepszy srodek komunikacji)

...

Brzezno w Gdansku to opcja jezeli chcesz mieszkac praktycznie nad sama zatoka i cieszyc sie wakacyjnymi atrakcjami (knajpki, deptak, molo)

dalej patrzac w kierunku Sopotu, przy tej samej promenadzie nadmorskiej, jest Jelitkowo - powstalo tam kilka nowych kompleksow mieszkalnych, w tym neptun park, ktory reklamuje sie, ze jest najblizej morza - ceny niestety kosmiczne// a Jelitkowo oferuje mniej i wiecej niz Brzeźno
mniej - nie ma tam mola i knajpek, gorszy dojazd do centrum Gdańska
wiecej - jest blizej Sopotu, praktycznie na granicy Sopotu, Jelitkowo to wiekszy prestiż ale z drugiej strony troche luksusowa sypialnia... gdzie warszawka wykupila duzo apartamentow

jezeli zatoka nie musi byc 100 metrow od domu a moze byc 2km, to zwroc uwage na żabiankę...
np. inwestycja o nazwie wieża leszka białego: stoi przy skrzyzowaniu dwoch duzych ulic (to na minus), na plus za to: zaraz obok jest maly park, 10 minut piechota do przystanku skmki i 10-15 minut piechota (wlasnie te dwa-trzy kilometry) do zatoki w jelitkowie (odleglosc dwoch przystankow tramwajowych), do tego zabianki do jelitkowa tez prowadzi sciezka rowerowa i deptak... naprawde to jest zdroworozsadkowa opcja bo masz wszytsko w zasiegu spaceru (sklepy, pelna komunikacje miejska, morze)

...

w Gydni Twoje oczekiwania spelniloby Orłowo, kupno mieszkania tam jest dobra inwestycja, do tego sama dzielnica bardzo spokojna, jedyna przeszkoda jak sadze moga byc ceny (ewentualne minusy to mala liczba sklepow - w orlowie nadmorskim, ale juz kawalek dalej masz duze centrum handlowe klif a przy nim kolej skm)

nastepne po Orłowie w kierunku centrum jest Redłowo, zdecydowanie mnie kameralne, duze budynki, w tym z wielkiej plyty jak i nowe inwestycje, blisko morza jest tylko gorna czesc dzielnicy - oparta o nadmorski las, wiec tam musialbys czegos szukac

praktycznie w centrum Gdyni masz Kamienna Gore, chyba najdrozsza lokalizacja w Gdyni, tez bardzo dobra inwestycja, ale stok od strony morza naprawde nie malo kosztuje

...

pozostale dzielnice Trojmiasta raczej nie spelnia woich oczekiwań
w
Gdańsku masz nad samą zatoką jeszcze:

Sobieszewo - w zasadzie to osobna wioska pod Gdańskie, jakieś 15 km od centrum, trzeba jechać jak na Warszawe i odbić w bok,
położona na wyspie miedzy ujsciem wisly i wisly smialej, ladna okolica, rezerwat ptakow, lasy, bardzo szerokie i czyste plaze - na minus: brak nowych inwestycji, poza sezonem nic tam sie niedzieje, no i nad caloscia wyspy goruje halda fosfogipsow (juz przykryta ziemia) ale przez lata zatruwala okolice i odstraszala od inwestycji w ta dzielnice,
do tego dojazd do sobieszewa jest przez sypiacy sie most pontonowy...
bajerem jest za to tramwaj wodny w lecie, czyli z Sobieszewa mozna do centrum Gdańska w 1,5 godziny doplynac rzeka

Stogi - dzielnica nadmorska, blokowiska, odseparowana od centrum (jakies 10km),
funkcjonuje troche na zasadzie takiej wioski oddzielonej od miasta, za to tereny wokół dość dziewicze - lasy gdzie nielegalnie przez lata płukano bursztyn czy plaza nudystow w gorkach zachodnich

Nowy Port - plaż tam nie ma, dzielnica zaniedbana, klimat industrailny, może za 10-15 lat będzie modną i dynamiczną przestrzenią, obecnie jedna z gorszych dzielnic Trójmiasta, aczkolwiek powoli rewitalizowana... nastomiast nie znajdziesz tam nowych inwestycji (moze jedna sprzed paru lat - kamienica magellana)

w Gdyni masz za to jeszcze:

Śródmieście - centrum jest nad zatoką (skwer kosciuszki, bulwar, plaza miejska) mieszkania w niezłych cenach ale apartament to co najwyzej w modernistycznej kamienicy... chyba, ze np. przy glownej arterii (zwroc uwage na budynek o nazwie transatlantyk przy placu kaszubskim - nowa inwestycja, tylko, ze to centrum miasta i glowna ulica ale za to pelna infrastruktura i zycie przez caly rok)

Oksywie - powyżej opisane

Obłuże: leży nad zatoką ale nie ma dostępu do morza: terminal kontenerowy, przystan Steny Linea, poza tym do wyboru: albo blokowisko albo osiedle domkow jednorodzinnych z czasow perlu
- chociaz mozna znalezc perełki, zwroc uwage np. na to:
http://otodom.pl/dom-gdynia-obluze-204m2-599000-pln-id11525432.html
(dla mnei piekny przyklad wspolczesnej architektury nawiazujcacy do gdynskiej modernizmu)

Babie Doły: dzielnica na uboczu, dalej jeszcze niż na Oksywie, była dzielnica wojskowa - blokowisko postawione na klifach z widokiem na zatoke i Hel, przy plazy stara torpedownie, w klifach bunkry... ma to swoj urok, unikatowa dzielnica, ale chyba tego nie szukasz,
do tego dojazd jest wzdluz terenow olbrzymich ogrodkow dzialkowych i lotniska (ok. 3 km) co jest plusem i minusem, plus bo powstala tam ciekawa sciezka (rowerowa, do rolek, biegania), minus: mocno odeseparowana dzielnica i przez to troche strasznie tam po zmroku jesienia, czy zima

za Gdynią jest jeszcze Kosakowo-Mosty-Mechelinki-Rewa
Rewa to 15 km od centrum Gdyni
miejscowości nadmorskie, gdybym którąś miał polecać, to tylko Rewę - unikatowa miejscowość w skali Polski z uwagi na położenie na cyplu (więc jak kupno to czegoś w obrębie cypla), tam można czuć się jak na wakacjach przez cały rok, do tego centrum sportów (kite i wind surfing, na motolotniach tez ludzie lataja)
Mosty i Kosakowo są po drodze, pola zabudowane domami jednorodzinnymi i jako takie dojście do zatoki
Mechelinki - nad samą zatoką ale nie tak urocze i sympatyczne jak Rewa

........

w tym wątku jakoś wykluczamy Sopot,
na pewno pas nadmorski w Sopocie będzie najdroższy, ale jest jedna bardzo przystępna dzielnica: Kamienny Potok,
spacerem do morza jakieś 20 minut a sama dzielnica położona wśród drzew w otulinie trojmiesjkiego parku krajobrazowego, wiec może to jest jakies rozwiazanie... na plus tej dzielnicy tez przemawiaj przystanek kolejki
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwroć jeszcze uwagę na inwestycje na Zaspie i Przymorzu,
to są blokowiska, ale można znaleźć nowo wybudowane lub budowane budynki, zwłaszcza skrajne - tj. oparte o pas nadmorski

np. przy ul. Czerwony Dwór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~ddd
Bardzo fajnie opisane dobry artykuł powiem nawet i na pewno mi się przydadzą takie spostrzeżenia
Właśnie o coś takiego mi chodziło wy tam mieszkacie to wiecie najlepiej a ja bywając tam tylko w sezonie letnim to wiem tyle co nic tym bardziej że trójmiasto zawsze omijam jadąc do Władysławowa ostatni raz w Gdyni i Gdańsku byłem w 2008r. przejazdem jadąc jak zawsze do Władysławowa a wiadomo że przy tego typu okazjach skupiamy się głównie na walorach miasta tylko z punktu widzenia turysty dla tego też inne spojrzenie na charakter miasta pod kątem zamieszkiwania w nim jest mi obce.
Wszelkie wasze opinie będą dla mnie bardzo przydatne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poza tym że szukam spokojnego miejsca zamieszkania to ważną rzeczą dla mnie jest otoczenie a mam tu na myśli ludzi bo jak wiemy ludzie dzielą się na ludzi i podludzi ta druga grupa raczej jest poza moim zainteresowaniem.
Obecnie mieszkam w spokojnym i przyjemnym miejscu pomimo tego że prawie w centrum miasta którego zgiełku wcale u siebie nie odczuwam i chciałbym to kontynuować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
rychu

skoro kryterium są "sąsiedzi"
to wybieraj raczej dzielnice o dobrej reputacji i zastane - zastane tj. takie gdzie przeważają ludzie osiedleni tam od lat a nie nowo-wprowadzeni

idealne byłoby wtedy Orłowo Nadmorskie w Gdyni, Śródmieście w Gdyni (tu będzie ciężko o coś kameralnego ale warto szukać - np. Śródmieście na styku z Kamienną Górą czy od strony bulwaru nadmorskiego), Kamienna Góra, Kamienny Potok w Sopocie i niektóre części Dolnego Sopotu (raczej stare kamienice) i Brzeźno w Gdańsku, także Żabianka o której pisałem, ale "boczne" ulice
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
w przypadku nowych inwestycji w pasie nadmorskim,
tych w przystepnych cenach np. na Przymorzu, czy Zaspie,

wiele mieszkań zostało zakupionych pod sezonowy wynajem, wiec gdzie niegdzie możesz czuć się jak w hotelowcu (połowa lokali stoi pustych poza sezonem) albo co chwila mieć zamieszanie z wymianą lokatorów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
później jak znajdę chwilę czasu wkleję Ci linki do inwestycji zrealizowanych i realizowanych, którym moim zdaniem warto się przyjrzeć...

...

pytaleś też na początku o Rumię, Redę (jeszcze Wejherowo można dodać i będzie tzw. małe Trójmiasto)... w sumie to fajne lokalizacje, obecnie bardzo dynamicznie się rozwijające, z uwagi na niższe ceny wielu młodych się tam przeprowadza, jednak nie są nad morzem a apartamnet nic nadzwyczajnego nie będzie miał w sobie chyba, że znajdziesz jakąś lokalizację przy lesie (trojmieski park krajobrazowy)

wszystkie te trzy miast oferują w miarę pełną infrastrukturę (dojazd koleją skm do centrum Gdyni, sklepy, szkoły// szpital jest chyba tylko w Wejerowie - tu mogę się mylić)

więc cieszy dynamizm rozwoju tych miast, potęgowany faktem, że są przy głównej trasie więc dużo punktów handlowych i zakładów tam powstaje, do tego duży ruch na głównej trasie również sprawia, że nie są to zwykle senne miasteczka (ruch powinien sie zmniejszyc po wybudowaniu tzw. drogi kaszubskiej)

ale według mnie trudno znależć w nich coś wyjątkowego do życia:
- tak jak pisałem powyżej: jakieś ubocze i bliskość lasu,
- w lasach wytyczone są szlaki konne
- może bliskość rzeki redy i kajaki,
- w wejherowie mozna znależć coś klimatycznego w obrębie starego miasta
- w rumii powstało nowe osiedle aquasfera - niby połączone z akwaparkiem - ale jak dla mnie mocno przereklamowane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na temat Rumi i Redy w większości wypowiadacie się że to tylko sypialnia i nie ma sensu
Powiem może tak chciało by się może czegoś na uboczu ale jak sobie pomyślę że miał bym zamieszkać w miejscu gdzie na końcu ulicy do którego jest np. 800 m. jest sklepik w którym przysłowiowa pani Zosia ma mydło i powidło a do tego zamyka go o godz. 17-tej. i w okolicy wszędzie pustka to mówię nie to nie dla mnie to dla tych co książki piszą , ja pisarzem nie jestem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak zle w Rumi i Redzie nie jest,
są normalne sklepy w okolicy i centra handlowe,
w Rumi jest nawet multikino (w galerii handlowej)

nie sa to takie typowe sypialnie,
sa to raczej miasta dla mlodych kupujacych pierwsze mieszkanie albo zamieniajacych dwapokoje na trzypokoje i jako takie oferuja to co mlodym potrzeba: przedszkola, szkoly, toche sklepow, jakies pojedyncze lokale gastronomiczne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
może w takim razie centrum Gdyni...
okolice ul. Piłsudskiego,
idziesz w jedna strone - morze, w druga - kolejka, w trzecia - swietojanska ze wszystkim co oferuje...

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Jacek-Droszcz-Za-kilkadziesiat-lat-bedziemy-chwalic-sie-Gdynia-n61257.html

- zreszta to nie do konca moje spostrzezenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdynia tak coraz bardziej do mnie przemawia po tym co naoglądałem się w internecie jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperów dla tego też we wrześniu wybieram się na rekonesans może coś znajdę dla siebie i przy okazji spędzę kilka dni nad morzem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zupełnie nie tego szukasz,
ale jak już będziesz zwiedzał apartamenty nadmorskie, to dla kontrastu możesz rzucić okiem

http://otodom.pl/dom-gdansk-chelm-100m2-3-pokoje-450000-pln-id11385534.html

5 minut spacerem od starego miasta w Gdańsku, w sąsiedztwie drzew i kortów tenisowych, położenie naprawdę kameralne. Nie wiem kto to sprzedaje ale codziennie przejeżdżam obok do pracy i uważam okolicę za genialną. Właśnie taką prawie w centrum a jednak spokojną. Tylko do morza jakieś 10 km
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ten link z tą chałupą to chyba jakiś żart.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam do sprzedania to.
http://dom.gratka.pl/tresc/402-9720799-lodzkie-lodz-lodzbaluty-gliniana.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żadnych domów już mi wystarczy.
Niewolnicze życie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
tu jest przydante narzędzie z pokazanymi nowymi inwestycjami

http://dom.trojmiasto.pl/inwestycje/mapa/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
If my problem was a Death Star, this artlice is a photon torpedo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam w Gdyni i jakoś nie zauważyłem żeby było tu strasznie :D, okolicę mam fajną bo mieszkam na Redłowie. Spokój, przyjaźni sąsiedzi, blisko plaża, park, szkoła. Według mnie to jedna z najfajniejszych dzielnic Gdyni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od zawsze mieszkałam w Wejherowie, ale coraz częściej myślę o poważniejszej przeprowadzce. Orientujecie się, czy w Trójmieście są dofinansowywane przez urząd gminy projekty domów energooszędnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nowa inwestycja która powstaje w Gdyni, tutaj znajdziecie sporo informacji
http://www.redlowo.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie że warto zamieszkać w Trójmieście, i takie ploty o brudnej wodzie,chamstwie ludzi itp. totalnie nieprawda :)
Zapraszamy do trojmiasta :) a jak już bedziesz w fazie poszukiwań mieszkania sprawdz ofertę http://www.russjan.com/, duża oferta apartamentów i domów :) Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My chcemy kupić mieszkanie w Kowalach (Chabrowe Wzgórze budowane przez Polnord) może nie jest to ścisłe centrum, ale jak dla kogoś kto myśli o powiększeniu rodziny i ma stabilna prace to dobre rozwiązanie;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my z mężem kupiliśmy mieszkanie w Straszynie na osiedlu młody straszyn i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mamy blisko obwodnicę i nie śmierdzi szadółkami! Dojazd bezproblemowy i czyste powietrze. Ceny też mają bardzo dobre. Także polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chcaialm mieszkac moza Gdynia i miec dom..kiedy urodzilam szybko zmienily mi sie plany...mieszkamy na kamiennej gorze...80 m za 400 tys...nie zaluje domu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kowale to nie tak wcale daleko jak się niektórym wydaje, a faktycznie jeśli ktoś myśli o powiększeniu czy założeniu rodziny to tym bardziej dobra lokalizacja. Chabrowe Wzgórze już sama nazwa zachęca do zakupu tam mieszkania:) Podpowiedz od czego zacząć starania o kredyt na mieszkanie, albo w ogóle czy najpierw szukać mieszkania czy jak to rozegrać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dojazd może i jest dobry, ale mieszkać przy samej obwodnicy...Zastanowiłabym się dwa razy... smród spalin jest bardzo odczuwalny więc jeśli mówimy o zakładaniu rodziny to raczej słabe miejsce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jest też duża część kowal z dala od obwodnicy ale niestety zapachy z wysypiska beda od czasu do czasu goscily w waszym domu. Warto się zastanowić nad lokalizacjami przy obwodnicy z dala od wysypiska (Osowa, Wiczlino, Matarnia, Karczemki Dąbrowa itp)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
My mieszkamy w Toruniu ale może będzie kiedyś trzeba uciekać. Jak już to do Gdańska nas poniesie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupowałam mieszkanie na Kowalach to był spokój, cisza, zad(_o_)pie, las. Sarny i zające podchodziły. Rzadko kto się tutaj zgubił.
Teraz ruch jak w ulu i trza się ewakuować.
NIGDY nie zalatuje wysypiskiem, co najwyżej brudną szmatą z balkonu sąsiadów.

Chabrowe Wzgórze "macałam" na stronie Polnordu.
Brałabym drugie mieszkanie gdyby nie etap wykańczania domu i inne plany, nie ten etap życia.
Obwodnica za rogiem, blisko lotnisko, wypad do Sopotu czy Gdyni to nie problem. Na Wawę jeden skok... Wszędzie blisko.
Lokalnie też jest kolorowo.
Chabrowe... pójdzie, jak świeże bułeczki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
To czemu jak zawsze jade z Fashion House w kierunku Świetokrzyskiej na kowale to najbardziej tam zalatuje :( ? mam znajomych mieszkaja na Guderskiego mowia ze smierdzi niestety.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)
Przy FH śmierdzi. Gdy wpadamy na zakupy do Carrefoura to daje po czaszce ha ha
U mnie, na osiedlu nic nie czuć, po drugiej stronie Staropolskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A moim zdaniem, już nie przesadzajmy z tymi spalinami. Mieszkając w centrum miasta nie ma spalin? (ich stężenie jest nawet większe uważam) Poza tym dużym plusem Chabrowego Wzgórza jest dobry dojazd do centrum niecałe 15 min i już! Poza tym duży plus za to że okolica to idealne miejsce dla młodych rodzin, a osiedle będzie kameralne i właśnie takie rodzinne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy warto zamieszkać w trójmieście lub okolicach.

No w Gdańsku to słyszałam o 2 Potokach. Podobno też ciekawe osiedle z nowoczesnymi budynkami i terenami rekreacyjnymi. I nawet blisko centrum bo tylko 4 km, to z nudów można się przejść :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mieszkamy na tym osiedlu i jest ok. Także jak ktoś szuka to jak najbardziej zachęcam. Mieszkania z fajnym układem, nowoczesne, poprawek w naszym przypadku nie było. Okolica sama w sobie też mi pasuje, trafiliśmy na bardzo miłych sąsiadów ;) Jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć o mieszkaniach to warto zadzwonić do biura sprzedaży polnordu i popytać. My trafiliśmy na bardzo kompetentną obsługę, pomagali, doradzali, a przecież nic nie tracicie pytając
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wojewodztwo pomorskie jest drugim po Slasku obszarem z najwieksza liczba zachorowan na raka.
Oprocz tego jednego mieszka sie tu dosyc przyjemnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spoglądając na mapę epidemiologi nowotworów w Polsce, ogólnie zachorowalność na raka jest większa w Polsce zachodniej, a konkretnie województwo pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Nowotwory płuc częściej występują na północy kraju praktycznie od zachodu po wschód. Generalnie wysoką zachorowalnością charakteryzują się duże miasta na prawach powiatu.
Życie w mieście jest wygodne, ale zabójcze niestety :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może zamiast ścisłego centrum wybierać jednak te nieco dalsze inwestycje, np. Kowale i Chabrowe Wzgórze, okolica fajna, dojazd dobry do różnych części Trójmiasta, wybór mieszkań jeszcze jest duży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Kowalach smierdzi szadolkami to tez nie jest pewnie zdrowe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oj nie jest tak źle, ludzie zawsze narzekają i narzekać będą. Jedyny minus 3miasta to są korki w godzinach szczytu, ale gdzie ich nie ma?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i warto ale zarobki marne. Takie jak w innych województwach w małych miejscowościach. Niby duże polskie miasto a pracy za minimum mnóstwo!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto :) Mieszkam tu już od 9 lat i nie planuję wyprowadzki. Ale jak wiadomo - każdy ma swoje upodobania. Jeśli wolisz mieszkać w większym mieście - zamieszkaj w Gdańsku lub w Gdyni, jeśli wolisz mniejsze miejscowości - wybierz Wejherowo. Jest nadal blisko, ale ceny na pewno niższe. Może rozejrzyj się tutaj: https://orlex.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

slabe. nawet jak na Orlex :) nie macie klientow ze takie teksty na forach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy, ale dla nas każdy klient jest mile widziany.
Czym więcej klientów potrafimy zadowolić, tym mamy większą satysfakcję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a to jak robisz te wpisy dla satysfakcji swojej to spoko. myslalem ze reklamujesz swoj towar na forach. sarkazm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.robyg.pl tu tu zajrzyj. my tez mamy dobte mieszkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam zaglądam systematycznie. Z zapartym tchem obserwuję Wasze wyścigi z czasem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czas pojecie wzgledne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie koniecznie tani znaczy dobry. Moim zdaniem lepiej kierować się realizacją jakie dokonuje dany deweloper. Aktualnie firma Hb Inwestycje buduje nowe osiedle w miejscowości Banino. Ładne szeregowe domki w spokojnej okolicy. Ceny poszczególnych mieszkań można sobie sprawdzić na ich stronie http://hbinwestycje.pl/. Jak już mówiłam, ogromnym plusem tego osiedla jest zielona okolica, bardzo dobra lokalizacja dla rodzin i osób starszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Banino. mieszkania w budynkach szeregowych bez podpiwniczenia za 300 tys. sasiedzi kwiat polskiej mlodziezy i dresiarstwo w starych bmw. klimat jezeli mowimy o spoleczenstwie w baninie watpliwy. sasiad sasiadowi dzien dobry nie powie. korki. i te samoloty ladujace w rebiechowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi Banino kojarzy się zupełnie inaczej. Bardzo fajna i spokojna okolica. Miałam okazje być tam już kilka razy i nie widziałam tych rzeczy o których piszesz. Najlepiej to samemu wybrać się zobaczyć jak ta jest naprawde.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to forum Kowal. co nas banino obchodzi? i reklamy przedstawicieli dewelopera z banina. zenujace....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Że co? że jak? Kowal forum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź na Banino forum bye bye
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaproponuję markę Semeko (są dostępni na semeko.pl). Mają biuro w Gdyni, budują głównie w tej części Trójmiasta właśnie czyli też Reda, Rumia między innymi. Chcę kupić mieszkanie w ich nowej inwestycji w Redzie. Firmę znam już od dawna, bo mój kolega z pracy swego czasu brał mieszkanie w ich inwestycji w Rumi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ile potrzeba na to pieniędzy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry