Widok

Czytajcie uważnie rachunki

Po pierwsze - czytać rachunki i uważać na portfele. Kolega zamówił dwa rodzaje pierogów - pół porcji tańszych, pół sporo droższych, skasowano go w cenie tych droższych (wcześniej spytaliśmy się, czy cena będzie "wypośrodkowana"). Zamówiłem piwo dnia za 6 zł, później zobaczyłem, że zapłaciłem 8 zł.
Zamówiliśmy w trójkę 6 rodzajów pierogów, tylko 3 rodzaje były w miarę jadalne. Generalnie słabo doprawione i mdłe. Pierogi Currakowe i Meksykańskie wręcz niejadalne. Polecić można szpinakowe i z serami żółtym i białym. Ale w zasadzie w Gdańsku jest tyle ciekawych miejsc, że lepiej trzymać się z daleka.
Moja ocena
Nova Pierogova kategoria: Restauracje
obsługa: 4
 
menu: 2
 
jakość potraw: 1
 
klimat i wystrój: 2
 
przystępność cen: 2
 
ocena ogólna: 2
 
2.2

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odpowiedź obiektu:

Szanowny Panie Krzysztofie,

Zamawiając u nas w restauracji pierogi pół na pół (4 + 4) zawsze liczymy za porcję droższą, jeśli nie został Pan poinformowany o tym przez obsługę to bardzo przepraszamy w imieniu kelnerki, tym bardziej, że nie stanowi to tajemnicy i zawsze informujemy Gości o tej opcji. Jeżeli inne piwo zostało nabite na kasę, była to zwykła pomyłka. Nie rozumiem dlaczego odrazu ludzki błąd lub przeoczenie określa Pan mianem oszustwa. Wystarczyło zwrócić uwagę. Takie praktyki nie są regułą w naszej restauracji.
W związku z Pana niezadowoleniem zapraszam Pana po rekompensatę (szczegóły w korespondencji prywatnej), tym bardziej,że czuje się Pan oszukany przez naszą obsługę, której przydarzył się błąd i za który przepraszamy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A można prosić o wyjaśnienie, dlaczego liczą Państwo za 8 pierogów droższych, skoro było pół na pół czyli droższych 4 i tańszych 4? Boicie się, że te 4 droższe pierogi "od kompletu" zmarnują się? Przecież je sprzedacie kolejnym klientom. Albo nie pozwalajcie na taki mix albo uczciwie liczcie i bierzcie średnią cenę. To zwykłe zdzierstwo i naciąganie ludzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez się nad tym zastanawiałam. Czy można prosić o odpowiedź wlaścicielkę obiektu ?

M.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak widać, na pierwszy wpis odpowiedziała tego samego dnia, ale więcej się już nie odezwała. No bo co tu wyjaśniać? Zwykłe naciąganie klienta. To tak, jakby za wodę sodową do whisky liczyć po cenie whisky czyli tego droższego składnika.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zauważyłam że jest to powszechnie stosowana taktyka, dla przykładu, dość często zamawiam wielgaśną pizze w formie "pół na pół", no i OCZYWIŚCIE KASUJĄ MNIE ZA DROŻSZĄ CZĘŚC- a czemu cena droższej + tańszej nie jest dzielona na połowę???? . Chory kraj, chorzy ludzie, oby się nahapać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja na pewno do takiej knajpy nie pójdę. Dls mnie to tanie zagrywki rodem z PRLu!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry