Widok

Dlaczego Polacy nie chcą emigrantów

Cos na poprawę humoru w tych ttrudnych czasach:
Dwaj menele na ławeczce w parku w trakcie konsumpcji win patykiem pisanych :

- Heniu- powiedz mi czemu my właściwie nie chcemy tych emigrantów w Polsce?
- Bo widzisz Geniu - emigranci niszczą naszą wielowiekową kulturę
- Heniu a tak właściwie, to w jaki sposób oni ją niszczą??
- Bo nie piją
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15

Jak Ci imigranci obetną głowę to będziesz wiedział dlaczego. To jeżeli chodzi o tych imigrantów. Natomiast nie wiem czy wiesz ale w Polsce jest około 1.5 miliona imigrantów z Ukrainy. Także nie słuchaj tych głosów przyjaciół z Unii Europejskiej bo oni niewiele wiedzą co się u nas dzieje.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tiaaa....przez dziesiątki lat Poalcy emigrowali z kraju za chlebem lub uciekając przed zaborcami . Na całym świecie ich przyjmowano.
Wiecie , że jak armia Andersa wraz dziesiatkami tysiecy cywilów uciekła z Rosji , to znalazła schronienie na Bliskim Wschodzie?
Nikt nie stawiał im zasieków i barier, nie oskarżal o roznoszenie chorób, jak to robili u nas niektórzy mali wzrostem politycy..

A w drugą stronę to jakoś nie działa. Chrześcijański formalnie kraj, pełen bogobojnych katolików nie chce pomóc bliźniemu w potrzebie.
Jak my uciekamy z kraju , to jest ok. Mają nas przyjąć , a w drugę stronę już nie.
Faryzeuszostwo i obłuda
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 17

To wytłumacz jak to jest że największe potęgi tego świata chcą pomóc imigrantom a jakoś nie potrafią wysłać tam wojsk ONZ celem zaprowadzenia porządku. W Jugosławii można było od razu, w Iraku i Afganistanie też nie trzeba było długo czekać na interwencję. Teraz cały cywilizowany świat chce pomóc imigrantom tylko jakoś nikt nie może zrozumieć że może imigranci woleli by mieszkać w swoim kraju. Może pseudointeligencja w naszym kraju w końcu zrozumie że nikt nie chce pomagać imigrantom, bo gdyby chciał to wysłał by siły pokojowe. Chodzi o zalanie europy imigrantami. Nawiązując do przykładów z historii to twoim zdaniem pod zaborami Polacy powinni wszyscy wyemigrować gdzieś w pi.du a nie robić powstania i walczyć o niepodległość. Tak samo w 1939!!!! Po co bronić Ojcowizny. Wszyscy na statki i gdzieś na inny kontynent. Może tak po prostu spróbuj samodzielnie pomyśleć zamiast bezkrytycznie chłonąć wiadomości TVN.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Belkot sprawiedliwego inaczej, co wam w tych seminariach wbijaja do tych pustych podpodijakism tam glow?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Własnie tak sobie myślę, ze to ty nie wierzysz w moc Słowa Bożego i umiejętności naszych kapłanów.
Przyjadą imigranci do Polski, to ich nasi kapłani nawrócą. Chyba w to nie wątpisz???
Nasi misjonarze zamiast jeździć po calym świecie tu bedą mieli niewiernych pod ręką , co za problem ich nawrócić?-:))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ale Iran o którym piszesz był tylko przystankiem w drodze do okupowanej wówczas Polski. Stamtąd armia Andersa udała się poprzez Irak i Syrię do Włoszech aby tam walczyć o wyzwolenie Polski.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale Iran o którym piszesz był tylko przystankiem w drodze do okupowanej wówczas Polski. Stamtąd armia Andersa udała się poprzez Irak i Syrię do Włoszech aby tam walczyć o wyzwolenie Polski. wszyscy wyruszyli z kraju swojej emigracji (ZSRR) i udali się do ojczyzny, czyli dokładnie odwrotnie niż dzisiejsi emigranci. MY nie uciekaliśmy na bliski wschód tylko do polski, niestety w tamtym czasie okupowanej i aby się do niej dostać trzeba było najpierw pokonać okupanta. Proponuję uzupełnić swoją wiedzę o materiał szkoły podstawowej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To wszystko wina PIS-u
Kaczyński musi odejść!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dobrze, że rudy odszedł oby na zawsze
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ręce opadają............ To jest własnie prawdziwy katolik w polskiej wersji- miłosierny, wspólczujący, kochający bliźniego swego wedle przykazań .Zero wartości chrześcijańskich
Naprawdę żenujące, żałosne i czas najwyższy, aby takie postawy były piętnowane i oceniane tak, jak na to zaslugują
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Czyli??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i właśnie tak jak sobie życzysz twoja opinia została oceniona. Cztery kciuki w dół. Na razie cztery. Jak się ujawnisz to jeszcze możemy napiętnować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja tutaj nie chcę tutaj emigrantów obco kulturowych z Afryki, natomiast Ukraińcy mi nie przeszkadzają. Około 1,75 mln Polaków nie znalazło w naszej ojczyźnie pracy, która zapewniałaby godne warunki życia i wybrało inny kraj europejski, by tam dobrze żyć. Nie przeszkadzają mi imigranci z Europy wschodniej pod warunkiem,że , są Słowianami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hm... to może musisz sobie przypomniec co sie działa na Wołyniu i Podolu , gdzie Ukrańcy wyrzynali tysiące Polaków jak owce?
A tak a'propo to dla mnie zwolennik PIS jest bardziej obcy kulturowy niż Syryjczyk
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mnie to zawsze zadziwia ta obłuda zwolennikow PIS, którzy mienią sie obrońcami wiary i kultury. Jesli ta kultura ma polegać na rasizmie i nienawiści do innych, to tak naprawdę żadni z nich chrześcijanie.
Jezus też był imigrantem, ale do Polski PIS już by go nie wpuścił, bo przecież jako nie-Słowianin skaziłby tą niby "kulturę".

Mówiąc szczerze - jedyny powód, dla którego lumpenproletariat głosujący na PIS obawia sie ze strony imigrantów, to obawa, ze imigranci beda zyli z zasiłków i wtedy moze zabraknąć kasy na zasiłki dla polskich żuli. Najlepiej temu zapobiec uzywając do tego wielkich słów jak patriotyzm, przedmurze chrześcijaństwa, ostoja Europy.....
sr*nie w banie...... a chodzi tylko i wyłącznie o kasę z zasiłków socjalnych do podziału.

Tylko czemu USA, Kanada czy Australia jako kraje pełne imigrantów są takie bogate, a Polska zamknięta przed emigracją taka biedna?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry