Widok

Domek Banino- wady?

Razem z żoną zastanawiamy się nad kupnem szeregowca w Baninie (Kryształowa). Przejrzałem trochę forum i mam kilka pytań:
1. Woda. Czytałem o problemach z wodą, a raczej jej brakiem przez prawie cały maj i początek czerwca. To była jednorazowa sytuacja, czy zdarzało się już wcześniej?

2. Jakość wykonania domków. Domek jest, wiadomo, od Chmary. Czytałem o drobnych defektach w wykończeniu, ale polujemy na dom gotowy do zamieszkania. Są jakieś inne zastrzeżenia?

3. Hałas. Wiadomo, bliskie sąsiedztwo lotniska może doskwierać, szczególnie biorąc pod uwagę ilość lotów jaką obsługuje lotnisko. Wiem, że to kwestia indywidualna,ale czy to bardzo dokuczliwe po czasie?

Czytałem też wątek o obwodnicy, ale z tego co słyszę, to bardzo odległa kwestia na tą chwilę.

Jest jeszcze coś, co powinniśmy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Daj sobie spokój z tym Baninem. Czaple Pępowo zukowo tam jest spokojnie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Obwodnicą nie musisz się przejmować bo będzie z drugiej strony osiedla jak też korytarz samolotów biegnie bliżej centrum Banina tak więc jest ok.Do wad zaliczam drogę z kruszywa współwłasność mieszkańców która trzeba będzie wiecznie remontować a w zimę odśnieżać. Problem tej drogi to też wieczny kurz a do tego osiedle budowane z tyłu około 200 rodzin co daje średnio 400 aut więc ruch nie będzie mały.Co do jakości co tu mówić jak wszędzie ani źle ani super poprostu według sztuki. Pozostaje cena w rynku pierwotnym to już chyba między 260-300tys zależnie od wielkości działki więc w odkupie dolicz 50-80 tys czy to będzie tanio za 90m z których 10 zabiera klatka schodowa...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osiedle gdzie dokładniej budują? Widziałem, że kryształowa jak na razie jest ulicą zamkniętą.
Sam rozkład domu mi się podoba, ceny za wykończony i urządzony dom (pod klucz) to ok 420-430 tyś.

Tylko co z tą wodą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta strona Banina jak na razie będzie miała spokój z wodą bo jest podłączona do miejscowego źródła problem z wodą jest ze strony Pępowa...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybierz się na jakiś czas do banina i sam sprawdź czy przeszkadza Ci ruch samolotów.
Osobiście często bywam w baninie u znajomych gdzie samoloty latają bezpośrednio nad domem i uważam że to jest nic z porównaniem do mieszkania w centrum miasta itp gdzieś przy ulicy.
Ruch samochodowy masz praktycznie cały czas, szczególnie w ciągu dnia, a samolot wytwarza hałas może przez 15 sekund jak przelatuje co jakiś czas.
Jeszcze gorsze jest mieszkanie przy ulicy gdzie są tory tramwajowe, to już jest tragedia bo w domu to się wszystko dodatkowo trzęsie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Halas lotniczy jest akurat najmniejszym problemem..szczegolnie tak daleko od centrum wsi, przeklenstwem Banina bedzie to co w tej chwili jest wymieniane jako najwiekszy atut w reklamach deweloperow.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak też planuje zrobić, zresztą okaże się przy oglądaniu domku. Wychodzę z podobnego założenia, ale wolałem też zapytać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha czaple. mała wioseczka z jednym sklepikiem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli mniej więcej tak jak było tu w 2000;)))
Jak ktoś ma auto to jest nie problem.

A jeśli chodzi o Banino- przejrzyj ogłoszenia wtórne bo sporo osób sprzedaje domy jednorodzinne wykończone na osiedlu domków jednorodzinnych.

Woda- ponoć tylko w tym roku aż takie problemy ale fakt ze trzeba się liczyć, że w okresie wakacyjnym w godzinach 18-22 może być mniejsze ciśnienie. A zima/jesienią przy deszczowych pogoda dreny mogą wybija w niektórych miejscach.

Jeśli chodzi o samoloty- szybko się przyzwyczaisz:) zima jest mniejszy ruch, natomiast ogólnie dużo samolotów startuje ok 5.30-6.30:) jeśli zainwesujesz w dobre wygluszenie dachu to powinno być ok.

Wiele problemów, o których czyta się w prasie wynika z bardzo dynamicznego rozwoju wsi w latach 2010-2018. Ale.fakt faktem że przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie patrzymy na rynek wtórny, za domek urządzony od A-Z (meble, sprzęty itp.) wychodzi ~420 tyś.

Mniejsze ciśnienie wody myślę że jest do przeżycia, gorzej jeśli wcale jej nie będzie ;)

Jeszcze co do ulic- wydaje mi się że czytałem, że ulice z niektórych osiedli zostały oddane gminie do utwardzenia- jak to wygląda w praktyce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W praktyce wygląda to tak ze jeśli mieszkańcy się złoza na płyty yomb i dadzą je w darowiznę gminie to gmina je ułoży plus dokupi 15% płyt brakujących. Inaczej zapomnij o normalnej drodze bo gmina powie ze nie ma kasy. W pierwszej kolejności ytwardzane/asfaltową mają być główne drogi w Baninie- Pszenna Tuchomska Księżycowa być może Źródlana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do cen jednorodzinnych - szczerze gdybym miała do wyboru samodzielny domek jednorodzinny na osiedlu domków wolnostojacych to wolałabym to wybrać. Sama tak mieszkam i jest spokojniej niż w części gdzie sa szeregowce ( mniejszy ruch, ludzie się znają bo mieszkają tu juz X lat, nie ma problemów z parkowaniem no i jednak masz duży ogrodek) etc. Fakt ze trzeba to utrzymać ale plusów jest wiecej:)
Ale każdy robi jak uwaza:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiadomo że wolnostojący dom jest lepszy, ale koszt to jakoś dwa razy większy niż od dewelopera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co do drogi to gmina dokłada ok 60%.
Tzn gmina szacuje że koszt płyty to 42zł brutto, wraz z ułożeniem koszt szacowany to 80zł.
Mieszkańcy mają wyłożyć 32zł brutto od płyty a pozostałe 48zł wykłada gmina.
Dokładne informacje można znaleźć na stronie gminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
32 zł od płyty? ;))) 29 to netto kwota. Jedna ulica się ostatnio składała i taka była najańsza opcja.

Co do ceny donow- średnia w babie to 550 tys ale patrząc na to jak ceny są opuszczane ( wykończone domy w kameralnych uliczkach można dostać za 450-500 bo znam takie przypadki) to wszystko możliwe. A od developera tez kiedyś będzie trzeba remontować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tyle od "płyty" płacą ludzie, resztę kosztów płyty i robocizne daje gmina.
Link do pdf:
http://www.zukowo.pl/pl/download.php?id=694&path=../files/docs/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W praktyce, składka np. na ul. sportowej, tylko na cześć nieutwardzona wynosiła od jednego domu ponad 3500zl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no, ale Sportowa ma mniej domów koniec końców niż taka np. Wesoła gdzie wyszła mniejsza składka. Wszystko też zalezy od ilości idomów na ulicy i kto sie zgodzi a kto nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To że ktoś nie skorzystał ze wsparcia gminy to co innego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Yyyhyyy!!!! To chyba gmina skorzystała ze wsparcia mieszkańców. Coś ci się pozajączkowało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem gdzie takie niskie ceny widzisz, to chyba raczej za domy do remontu, bądź rynek wtórny budowany przez deweloperów. Za dom to średnio 700k trzeba dać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałem w pierwszym poście, że mowa "Chmarowym" szeregowcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten Sklepik to zrzut syfu, bo gość wozi nabiał i mięcho starym busem z Selgrosa i podobno w cholerę tematów po terminie. Tam nic nie ma i wieśniaki z dziada pradziada plus smietnisko ogromne z latajacymi szczurami. Z tego wszystkiego co wymienił to Banino to Metropolia i najbliżej Gdańska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Na Sezamkowej (jakieś 100m przed Kryształową) nie stwierdziłam braku wody, nawet gdy pół tego forum płakało, że sucho w kranie. Fakt, w okolicy godziny 19 zdarzało się słabe ciśnienie.
2. Nie wiem, nie kupowałam od Chmary
3. Samoloty mi nie przeszkadzają, ale na noc zamykam okna (komary, ćwierkające ptaki). Między 6-7 rano lata najwięcej, ale mnie nie budzą.
Przed zakupem zwróćcie uwagę na to, żeby obietnice dewelopera znalazły się na papierze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli podsumowując:
Woda: ta część Banina jest podłączona do innego ujęcia i nie powinno być aż takich problemów z wodą.

Hałas: do przezwyczajenia.

Droga: jest możliwość załatwienia płytowej, kwestia dogadania się z sąsiadami o rozłożeniu kosztów.

Jakość domków od Chmary jest dobra jak na swoją cenę.

Coś przeoczyłem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaka cena taka jakość lepiej doplacic i kupić coś lepszego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co można rozważać lepszego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapewne miał na myśli wolnostojący za 2x tyle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie konieczne. Mozna kupić bliźniaka. Napewno drożej ale mniej problemów i jakość lepsza a najlepiej to samemu budować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

bliźniak jest b.dobrą opcją ale cenowo dużo drożej od chmary..... dużo ....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak policzysz ile będzie trzeba wlozyc kasy w poprawki i remonty to moze wyjdzie drożej. Nie porównujcie kurnikow chmary do bliźniaków. Jest tanie bo jest z tanich materiałów Przecierz nie dokładają do interesu tylko muszą na tym zarobić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie znam się, ale będę pitolił... Człowieku czy używasz czasami mózgu ? Oczywiście na magazynie, którym pracujesz, nie bardzo Ci się przydaje. Powiem Ci jak to działa w dużych firmach (tak, taką jest chmara). Inwestor chcąc wybudować kilkaset mieszkań, najpierw szuka odpowiedniego dostawcy materiałów. Przy takiej ilości dostaje taką zniżkę, że Ty byś za to obory nie postawił za co on stawia dom. Materiały wykorzystane do postawienia domu to m. in. Velux, Fakro, Wikęd, Brass, De Dietrich, Junkers a więc są to absolutnie czołowi producenci. Domy wykonane są bardzo dobrze. Wiadomo, jakieś usterki zawsze się znajdą, ale nawet przy budowie domu coś Ci ekipa zawsze spitoli.
I gratuluję pomysłu, promować bliźniaki, które kosztują 450-500 tys, gdzie za taką cenę masz dom wolnostojący z działką... ale czemu by nie przecież internet wszystko wchłonie.

ps. W przeciwieństwie do Ciebie, wiem co mówię bo pracuję w firmie która dostarcza Chmarze materiały, i widzę jakie ma ceny w porównaniu do detalu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakość Ch**** jest najgorsza z kolchozow już chyba lepsza 7 i Dalmax. Szczerze szereg słabo. Poszukaj jakiegoś wolnostojącego jakiegoś do 5 lat są w ofertach około 7,8 stówek
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Poza tym 90m2 u Chmary jest naciaganem. Tak naprawde domy maja 70m2 i koniec a to 20m2 to niski strych substandard nie majacy NIC wspolnego z powierzchnia uzytkowa. Ludzie daja sie nabrac na te 90m2 bo to sie kojarzy z bardzo duzym mieszkaniem niemal prawdziwym domem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nigdy w biurze nie podają że mieszkania mają 90m2.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tytuł domy Baninie wady. Najwieksza wada to mieszkańcy, usterki mozna naprawić, ale ludzi nie prędzej człowiek sam się wykonczy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy orientował się jak wygląda u Chmary sprawa współwłasności działki? Czy nie powoduje to późniejszych kłopotów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kazda współwłasność to kłopot. Bo gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
...a nienawiść aż kipi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry