Widok

Dr Rudnik

Czy to prawda że dr. Rudnik u każdego stwierdza refluks? Byłam z córką u jednego laryngologa z migdałami teraz dr Smal nas skierowała koniecznie do dr. Rudnika z podejrzeniem refluksu. Ktoś był? Jakie opinie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje 2 córki wg Smal refluksowe. Z mlodszą 1,5 roku, bylam u Rudnika i stwierdził ostry refluks. Mimo to mam mieszane odczucia, trochę to wygląda tak jakby Smal Rudnikowi nakrecała biznes, ale z 2 strony są to lekarze - po pierwsze nie szkodzić itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam Rudnik jest miły i wydaje się być kompetenty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajrzał córce do jednego ucha i od razu potwierdził refluks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

u nas też stwierdził refluks, wygląda to podejrzanie wszystko. przepisał leki na refluks, brał przez 3 miesiące i nic nie pomogło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajrzał do ucha i od razu potwierdził refluks!? Czy ten facet ma dyplom? To jakiś szarlatan! Co ma ucho do chorób żołądkowa- jelitowych!
Skandal!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

to tak jakby powiedzieć: co mają jelita do depresji....albo jelita do grzybicy skóry...itd itp.....skandaliczna jest powyższa obrażliwa dla DR wypowiedź ignoranta.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie dr. Smal kazała mi iść najpierw ze starsza córką żeby potwierdzić refluks (dużo choruje i dr Pietkun podejrzewa astmę a nie refluks) A z młodszą mam iść jak Rudnik potwierdzi refluks u starszej żeby niby mnie nie naciągnąć. A i młodsza łapie tylko przeziębienia nie to co starsza. Trochę się zastanawiam czy isc do niego bo idę z nastawieniem że córka ma refluks i na to będzie leczona chociażby go nie miała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje właśnie wcale nie chorują dużo, wiadomo jest sezon wirusowo grypowy, to cos tam podlapaly, ale dotychczas tylko katar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A sprawdzała to Pani u innego laryngologa? My to się chyba do dr. Rudnika nie wybierzemy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie, ale sie wybieram ☺ dr Smal nawet skierowania do laryngologa nie wystawiła, z założeniem, że pójdę do Rudnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A no właśnie, też nie dostałam. Myślę że jak u nas by coś było nie tak to poprzedni laryngolog dr. Miller by napewno coś zauważył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest to podejrzane to już chyba dziesiąte dziecko u którego słyszę że stwierdzono refluks. Nam dr smal również nie dała skierowania. Niby moje dziecko nie ma kataru w końcu ale jest to dziwne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i jesteśmy po wizycie u dr Rudnika. Poszłam z ciekawości kto to wogule jest, na poczekalni chwalony przez pacjentów. Córka dostała leki na refluks i mamy przestrzegać diety, na pytanie jakiej diety to powiedział że mam poczytać w Internecie. Pani w rejestracji patrząc na kalendarz doktora stwierdziła że "trochę się rozbrykał", wygląda na to że dr. Smal sporo osób musi kierować do Rudnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rudnik stwierdził u mojego syna refluks mimo, że inni lekarze wymyslali inne głupoty. Dał leki, dietę nie trudno znaleźć w internecie i przeszło. Super lekarz. Teraz co drugie dziecko ma refluks. Nie mam żadnych wątpliwości, że jest kompetentny. Uratował synowi ucho bo od refluks mial aż nacieki w uchu i gorzej slyszal. Jeśli nie odpowiada Pani leczenie to można wybrać innego lekarza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyżby jakieś nowe leki trzeba wypchnąć z apteki. I u kazdego dziecka widza refluks? To jakaś nowa moda?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uslyszalam od dr Smal, że mogę sobie isc do innego laryngologa, ale zaden inny nie potwierdzi refluksu u dziecka, bo tylko Rudnik to widzi. A poza tym ona już 6 lat ma z tym do czynienia, ze rodzice idą do innego laryngologa i inny nie potwierdzi diagnozy Rudnika. Wspolpraca trwa w najlepsze ☺ i dziwne że moje dziecko nie kaszle w nocy bo dzieci z refluksem kaszlą właśnie w nocy

Poszlam do innego laryngologa niepokorna, i uslyszałam że, babka refluksu nie widzi, jeśli już to w malym stopniu, ale bez usg brzuszka nie da się ocenić i konsultacja z alergologiem wskazana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem kolejną mamą, której dziecku dr Rudnik zdiagnozował refluks (oczywiście po "skierowaniu" dr Smal). Mój syn miał w przeciągu pół roku 3 anginy (2 razy zwymiotował)+ trochę chrapie w nocy i w sumie na tej podstawie stwierdzono refluks. Nie kaszle, nie łapie innych infekcji, nie ulewal jako niemowlę. Leki na refluks zapisane, kontrola za dwa miesiące. Jestem bardzo sceptyczna w stosunku do tej diagnozy... W razie kolejnej anginy skorzystam z usług innego laryngologa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dr.Piotrowskiego Gdynia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wyjęłam dzieciom migdałami i od tej pory nie chorują. Nigdy nie opierajcie się na diagnozie 1 lekarza!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wycięłam- literówka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Współczuję dzieciom, poczytaj sobie najnowsze badania. Testy były prowadzone na ponad milion osób, które przeszły operacje wycięcia migdałków. Okazało się że średnio 3 razy częściej do 30 roku życia chorowały na choroby górnych i dolnych dróg oraz Astma, zapalenia płuc itp. Migdałki są po to żeby zatrzymywać bakterie i wirusy u góry w gardle. Pan Rudnik tez nas namawial na wyciecie bo sam prywatnie to robi. Na zachodzie juz bardzo rzadko sie wycina migdalki, tylko w szczegolnych przypadkach. Tutaj link do wynikow ale musisz znac angielski. https://jamanetwork.com/journals/jamaotolaryngology/article-abstract/2683621
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Badania..no cóż.Syn chorował od czwartego roku życia praktycznie non stop.Wieczny katar ,zapchane zatoki.Przez to słuch mu się pogorszył.Po wycięciu migdałów wszystko minęło.Dziś ma prawie piętnaście lat i nie wie co to katar a słuch ma idealny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może po prostu wyrósł z tego. Małe dzieci ciągle chorują a w wieku szkolnym przestają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Migdałki miał wycinane gdy był już prawie w trzeciej klasie SP (w wakacje). Też się ociągaliśmy z tym bo przeważnie był zakatarzony a wtedy nie robi się zabiegu.Jednak nie było wyjścia, bo więcej był w domu niż w szkole.Jak sobie przypomnę te czasy i w kółko inhalacje bądź antybiotyki to uważam,że zrobiliśmy słusznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jest tu ktos kto z dzieckiem chodzi do dra, korzysta z wizyt u Rudnika dluższy czas i jest zadowolony z leczenia? Czy widac poprawę u Waszych dzieci!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam z córką 3 raz w tym roku. Tak jak wyżej napisałam doktor zdiagnozował refluks ale był taki okres że młoda tak się pochorowała że odstawiłam wszystkie leki które zapisał. Już nie wiedziałam czy czasem po nich nie jest gorzej zamiast lepiej. Poprawiło się i więcej nie podawałam. Na ostatniej wizycie powiedziałam jak było i że odstawiłam leki to doktor był zdziwiony że po odstawieniu leków jest dobrze bo wszystko wskazywało na refluks. Dał skierowanie na podcięcie migdałków i po zabiegu na kontrolę. A może wie ktoś gdzie można podciąć (nie wyciać) migdałki? Umówiłam się w wojskowym na Polankach ale dopiero w listopadzie konsultacje A zabieg podobno terminy na koniec 2020 roku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie jacy wy ciemni! Przeczytajcie sobie definicję refluksu! To przypadłość żołądkowa-jelitowa i nie ma nic wspólnego z chorobami
gardła cz y anginami! Nie wycinajcie migdałów. Chronią przed chorobami oskrzeli! Dbajcie o higienę, myjcie ręce a będzie mniej
zachorowań! Bierzcie witaminy, odzywiajcie się odpowiednio, dużo owoców i warzyw a wy i wasze dzieci będą mnie chorowały. A najważniejsze. Dbajcie o czyste powietrze by wasze pociechy miały czym oddychać i nie zapadały na choroby. To tylko tyle i aż tyle. Konowałów jest dużo zwłaszcza tutaj na wsi liczących na głupotę ludzką i łatwy zarobek. Opinia innego neutralnego lekarza wręcz konieczna. Nie wolno jeść tabletek na refluks, zwłaszcza dzieciom! Szkodzą!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szpital wpjewodzki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otoz refluks ma wplyw na gardlo . Zarzucana tresc zoladka wraz z kwasem solnym do przelyku , krtani i tchawicy skutkuje bolem i stanem zapalnym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. My chodzimy do dr od 11 lat. To znaczy najpierw z synem starszym, który chorował cały czas a lekarze rozkładali ręce bo był osłuchowo czysty a w nocy miał mega duszności. Okazało się że ma refluks który przyczyniał się do podrażnienia wszystkiego w gardle oraz powiększał migdała. Brał leki na obkurczenie ale nie było poprawy, dostaliśmy skierowanie na wycięcie, mieliśmy czekać półtora roku. Dr Rudnik zrobił to prywatnie w przeciągu dwóch tygodni. Nasz syn automatycznie przestał chorować, wcześniej miał po 2 antybiotyki w miesiącu. Słyszał idealnie, przestał mówić przez nos, chrapać oraz spac. Otwarta Buzka. Duszności minęły ale przestrzegaliśmy diety prefluksowej. Później byliśmy z córką bo miała wiecznie zapchane zatoki i myślałam lekarz znów powie refluks a tu niespodzianka-zrobil wąż z niską okazało się że jakas bakteria. Migdała też nie miała powiększone. Z trzecim synkiem trafiłam bo miał też astmę a jak poszedł do przedszkola to od razu zaczęły się choroby i wszystko schodziło na uszy.yslalam że też usłyszę że refluks ale nie. Nie ma cechy refluksu, za to po którejs infekcji i zapchanych zatokach, migdał się powiększył o lekarz mówił że lepiej wyciąć. Czekamy na zabieg. Bo syn 2 dni w przedszkolu i 2 tyg w domu siedzi. Dr Rudnik zawsze nas przyjmował, z czasem gdy były zaostrzenia to on stawał się naszym lekarzem i głównym i leczył dzieci. Jest z nim świetny kontakt nawet w niedzielę mogłam do niego zadzownic kiedy coś mnie nie pokoiki i następnego dnia przyjął nas w gabinecie okazało się że zebrał się płyn w uchu i tzreba odciągać. My bardzo mu ufamy. Jak widać refluks nie jest tutaj wytycznym u nas tylko jedno dziecko z trzech miało go stwierdzone przez dr Rudnika.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie u wszystkich, u nas tez wyslala dr Smal z podejrzeniem refluksu , ale corka nie miala!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My tez tak zostaliśmy skierowani, tą samą drogą,tez refluks i też skierowanie na wycięcie migdałków. Po długiej debacie z mężem, który się na to nie zgadzał, poczekałam trochę i wybrałam się do innego laryngologa. Co się okazało, syn miał paciorkowca w nosie, stad bardzo gęsty katar, zalegający, spływajacy po ścianie gardła i tym samym podrażniajacy gardło oaz powodujący nabrzmiaļe migdały, które walczyły z infekcją od dluższego czasu. Całe szczęście, że dałam się mezowi przekonać, bo syn jest zdrowy z migdałkami, a podejscie lekarzy do problemu pozostawię bez komentarza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podglądam wātek bo w trakcie jednej wizyty padła sugestia przerosnietych migdałków u mojej 5latki...

Co do refluksu mam wrażenie, że to ulubiona diagnoza niektórych lekarzy. Akurat jako dorosła osoba byłam u jednej laryngolog, jednocześnie gastroenterolog która uwielbia diagnozę refluksu.

Co się okazało mam kamienie w ślinankach, stąd wrażenie przeskakujacej chrzastki w gardle :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (8 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

do góry