Widok

Drewno na ogrodzenie

Planuje postawienie ogrodzenia. Słyszałem, że najodporniejsze jest drewno egzotyczne, ale jak liczyłem koszty, to za płot wyszła mi niebotyczna cena. Jaka jest inna alternatywa abym nie musiał odnawiać co roku ? Mieszkam w miejscu o dużej wilgotności powietrza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli będziesz używać porządnych impregnatów, to wystarczy odświeżanie co kilka lat. A drewno wytrzyma ci kilkadziesiąt.
Nawet najzwyklejsza sosna czy świerk.
Ważne, żeby impregnat nie "zalepiał" struktury drewna. Musi ono "oddychać".

Z doświadczenia mogę ci polecić Sadolin Base na podkład (najważniejsza, kluczowa wręcz warstwa zabezpieczająca) i Sadolin Classic, jeśli chcesz zmienić naturalny kolor.
Ale inni producenci też robią dobre środki. Poczytaj opinie fachowców na różnych forach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj! To prawda, że drewno z drzew egzotycznych jest bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale jego cena jest nieraz dwu czy trzykrotnie wyższa od rodzimych gatunków, które odpowiednio zaimpregnowane nie są wcale gorsze! Ja polecam:
Sosna- drewno bielaste jest żółtobiałe. Twardziel świeżo po ścięciu kolorystycznie jest podobna do bielu, potem ciemnieje i staje się różowawa lub brunatnoczerwona. Jest znacznie trwalsza niż biel. Głównym elementem tworzącym rysunek drewna są widoczne na wszystkich przekrojach słoje roczne oraz ciemniejsze eliptyczne sęki. Jest to gatunek żywicorodny, a żywiczny zapach utrzymuje się przez długi czas
Świerk- z drzew pozyskuje się kremowe drewno o lekkim połysku. Jest ono twardzielowe, jednak barwa twardzieli nie różni się od bielu. Rysunek drewna tworzą słoje roczne. Twarde, regularnie rozmieszczone sęki są ciemniejsze od otaczającego drewna, często wypadają. Charakterystyczną cechą są dość duże pęcherze żywiczne. Drewno świerkowe ma piękny zapach, jest miękkie, łupliwe i łatwe w obróbce.
Modrzew- biel ma kolor od żółtawego do jasnobrązowego, a twardziel od bladobrązowego do bladoczerwonego o żywicznym zapachu. Słoje roczne są wyraźnie zarysowane, a sęki liczne, ciemnobrunatne i nieregularnie rozrzucone. Drewno modrzewiowe stanowi bardzo cenny surowiec, a pod względem własności fizykomechanicznych przewyższa wszystkie gatunki naszych drzew iglastych (odznacza się dużą stabilnością wymiarową mało się paczy). Ma również największą odporność na działanie grzybów i owadów wśród pospolitych gatunków iglastych.
Dąb- stosunkowo ciężkie i twarde drewno stanowi bardzo cenny surowiec o wszechstronnym zastosowaniu. Jest to drewno twardzielowe, wykorzystywana jest tylko twardziel, biel jest nieużyteczny. Jasne, szarobrązowe drewno pod wpływem środków pielęgnujących takich jak lakiery, woski czy oleje zmienia barwę na miodową.
Daglezja- jest gatunkiem twardzielowym. Między zewnętrzną jasną strefą drewna bielastego a wewnętrzną czerwonawobrązową twardzielą występuje wyraźna różnica barwy. Szerokie przyrosty roczne są bardzo dobrze widoczne na wszystkich przekrojach.
Jak widzisz, wybór jest spory. Jeśli chodzi o impregnację to świetnym rozwiązanie będzie Bondex Extreme Oil- służy do ochrony i dekoracji wszelkich podłoży drewnianych. Zapewnia wyjątkową trwałość powierzchni, chroniąc przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, promieni UV i wody (również chlorowanej)., oraz nadaje powierzchni właściwości antypoślizgowe.
Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> nadaje powierzchni właściwości antypoślizgowe

...co w przypadku ogrodzenia jest cechą wręcz kluczową ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drewno egzotyczne jest drogie ale warto w nie zainwestować. Ja mam ogrodzenie właśnie z drewna egzotycznego ale odpowiednio je zabezpieczyłem produktami od https://saicos.pl/ i od 4 lat wygląda jak nowe :) Tak samo zabezpieczyłem altanę i wygląda dajec pięknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zrobiłem płot z sosny i sprawdza się już od wielu lat, polecam drewno od tartaku Mirotki https://tartakmirotki.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reklama : Decydując się na współprace ze specjalistami w danej branży zawsze uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty i nie zmarnujecie swojego czasu. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem aranżacji wnętrz lub ogrodów z wykorzystanie drewna, to polecam Wam sprawdzić porady na stronie - https://kierunekdrzewo.pl .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (176 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...

Płyta indukcyjna w wielkiej płycie (3 odpowiedzi)

Witam, myśleliśmy o zainstalowaniu płyty indukcyjnej w bloku na Zaspie, wielka płyta ze starą...

Kamień dekoracyjny (10 odpowiedzi)

Witam! Znalazłam producenta kamienia dekoracyjnego można kupić połowę taniej niż w OBI lub w...

do góry