Widok

Drogi Dojazdowe do Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

Zdecydowano się na wariant 4 przebiegu dróg dojazdowych do OMT.
Oczywiście bez konsultacji.

https://umap.openstreetmap.fr/pl/map/przebieg-wariantow-drogowych-do-wezow-obwodnicy-me_479595?fbclid=IwAR1c3dkCKBZNzdCBep-RzR3A8z0r5YJoeq31qLthOm7h7oxlisPyDHP0OqY#15/54.3826/18.4200
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest nadal reoomendowany orzebieg- nie ma ostatecznych decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Decyzja już zapadła. Pokazał bym źródło, ale obiecałem nie ujawniać. Za chwilę samo wypłynie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.zukowo.pl/Aktualnosci,10,6916#sub_mid
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no nie mogę... W Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego z 2006r pokazano główną drogę zbiorczą na granicy Banino-Pepowo. Powtórzono to w nowym planie w roku 2017. Dodatkowo w granicach osiedla siódmego nieba teren ten już jest własnością gminy. Przejęty pod tę drogę. I teraz ludzie szczególnie z kardamonowej tworzą burzę że ktoś chce ich krzywdzić drogą. Wszyscy w Bninie chcemy nowej drogi tylko kilka osób nie bo pod ich oknem, i wiedzieli o tym od 15 lat, że tak będzie. Wiadomo było zanim powstało to osiedle ponieważ tę rezerwę zostawiono przed budową osiedla. To jest niesamowite jak można być bezczelnym!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prawda. Sama prawda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No niestety masz rację. Mało tego - zabudowa łanowa powoduje znaczne obciążenie infrastruktury i przypadki roszczeniowe - tak jak tu zapewne będzie. Poza niszczeniem drogi, zapachem szamba ( a na Pszennej niemal od 20 lat jest kanaliza )dochodzi zniszczenie psychiczne ludzi. Zapewne po drugiej stronie drogi czyli hen hen w Pępowie będzie podobnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale zabudowa łanowa to tylko wina gminy. Zgodnie z mpzp poza centrum wsi brak terenów pod usługi, a ponadto chcąc dobić drogę powiatową planuja szumnie rozbudowę starej szkoły przy lotniczej zamiast zakupić teren między Pępowem/baninem/miszewem i zbudować nową szkołę w taki sposób aby mamuśki z pociechami rano nie zatykaly wsi. Lokalizacja przy nowej obwodnicy to miejsce wymarzone. Starą szkołę można zostawić na gminne przedszkole, a koszt jej rozbiórki przed budową nowej pewnie przewyższa wartość terenu pod nową szkołę obecnie gdzieś w polu. Ale można zakupić większy zapas terenu, pod szkołę komisariat czy inny osrodek zdrowia. Było by to poza obszarem ograniczeń lotniska i można by zrezygnować z autobusu dowożącego dzieci z tej części.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

@pijaczyna Proszę o wskazanie linku do tego rzekomego planu, bo ja takowego nie mogę znaleźć. Plan dla Pępowa jest dopiero uchwalany, a w planie dla Banina z 2017 r. przy osiedlu familijnym jest owszem droga, ale KDD czyli dojazdowa, a nie zbiorcza a to zasadnicza różnica. Chyba że mówimy o studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania - tam jest przewidziana droga łącznik Miszewo-Rębiechowo, ale ona jest odsunięta od osiedla siódmego nieba. Łatwo pisać zmyślone informacje a inni łykają jak pelikany i przyklaskują bez sprawdzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zobacz 2005r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

- jest nowa droga z roku 2006
- tu masz kontynuację tej drogi w Pępowie, czyli za granicą Banina.
Ja chcę nowej drogi, kto jeszcze?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. W podanych przez Pana planach faktycznie na części granicy Banina i Pępowa widnieje przeznaczenie na drogę... ale ta rezerwa ma oznaczenie KD, co oznacza drogę dojazdową (klasy D), a nie drogę zbiorczą (klasy Z). Drogi klasy D obsługują zasadniczo komunikację dla posesji do nich przylegających, a na pewno nie pełnią funkcji drogi tranzytowej.
Co więcej, te odcinki na planach dla Banina i Pępowa nie są nawet ze sobą połączone.
No chyba że nie potrafię czytać planu, to proszę mnie oświecić gdzie Pan tam widzi jakąś drogę zbiorczą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale co nie można uwzględniać zmian na świecie? Z jednej klasy przeszła w inna - masz z tym problem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rozumiem, że od teraz o klasie drogi decyduje opinia na forum internetowym? W takim razie ogłaszam, że od tej pory droga pod Pana domem jest autostradą.
A na poważnie, nie było żadnej zmiany klasy drogi i proszę nie siać dezinformacji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Człowieku jestem za abym tylko miał procent z myta i będzie ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

P.S. do powyższego - ja też chcę nowej drogi, ale z poszanowaniem dotychczasowych ustaleń a nie na podstawie doraźnego mazania kresek w paincie,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe dlaczego po moim poście zniknęły linki do podanych planów. Zastanawiające
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

do góry