Widok

Drogi gruntowe.

Interweniował już ktoś w sprawie dróg? Warszawska, Wrzosowa, Św. Józefa. są tak zaorane że się nimi już jeździć prawie nie da. Ja rozumiem że deszcze i zima,ale chociaż trochę "zeszlifować" te dziury powinni...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to już po wyborach przecież...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisałam do p. Wójta, że oczekuję wyznaczenia terminu wyborów w ciągu 3 tygodni. Dojazd wymienionymi ulicami i przez rz. kaczą do płyt na ul. Bojana makabryczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W uzupełnieniu, około 11 po ul. Poległych Żołnierzy w kierunku św. Józefa przejechał spychacz i "zlizał "nierówności.
Jest o.k.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakich wyborów ty jaga chcesz? Na wójta czy radnych?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na królową.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha ha. Dobre.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaga, przypominam Ci Twój wpis

"W piątek jechałam do Bojana od strony wieży telewizyjnej. Droga równa, jak stół. Pan Wójt na plakatach w Bojanie piękny i wyluzowany. To chyba będzie nasz wójt.Trzeba mu jeszcze dobrać radnych, co by mu pomagali, a nie mącili."

Tak ci się podobały te drogi, i radnych do pomocy wybrałaś (żeby wójt podwyżkę dostał a nie Twoje drogi równał), a teraz znów narzekasz?
I tak w każdym wątku.
Może jakaś hormonalna terapia zastępcza Ci się przyda?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba ktoś opierniczył człowieka w gminie, drogi naszczęście wyrównali. Bo była masakra...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
He he, ja to przez chwile o schizofrenii myślałam.
Jakby dwie osoby pisały.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
chyba cały dzień w domu siedzi i obserwuje wszystko dookoła, potem opisuje, opisuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ani terapia niezbędna ani schizofrenia, drogi raz są przejezdne, raz nie do przebycia, a że równanie jest potrzebne i powinno być zawsze, gdy jest taka potrzeba to zupełnie inna sprawa.
Wstyd, że w XXI wieku w niebiednym kraju, członku UE drogi są gruntowe bez żadnego utwardzenia, samochody nie do utrzymania w czystości, a na podwyżki dla władzy i radnych pieniądze są i to na starcie nowej kadencji

Ani wójt, ani radni sami się nie wybierają.

Pozdrawiam wpisujących głupstwa. Ważne aby energię i wiedzę angażowali w sprawach a nie zajmowali się stanem umysłu innych, bo może okazać się , że tylko sami uważają się za doskonałość.
Tych Napoleonów, jak widać w Bojanie też jest trochę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaga, nadal się pogrążasz:)
Nikt nie neguje potrzeby wyrównywania dróg. Wręcz przeciwnie.
Po prostu nieprzyjemnie się dyskutuje z osoba, która prawie co post zmienia zdanie o 180 stopni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaga cytuję

"Ani wójt, ani radni sami się nie wybierają."

Przypominam, że za tym właśnie wójtem i tymi jego radnymi agitowałaś na forum. Więc winę, że jest jak jest ponosisz dość sporą. Więc teraz nie narzekaj na nich tylko się ciesz, mów że jest super, że właśnie o to Ci chodziło żeby równiarka przejechała 5 razy mniej, a wójt miał wyższą pensję, bo Ci go tak było żal, że na wszystkich zebraniach biadolił o małym uposażeniu, że powinniśmy się cieszyć z tego co mamy itp. itd.

P.S. Ja bym stawiała raczej na chorobę dwubiegunową.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha, ha:)
Chyba musimy założyć poradnię internetową:)
"Ekspresowe diagnozy online".
Po przeanalizowaniu problemu zgadzam się z opinią p. doktor Sąsiadki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko zeby wszedzie naprawiali drogi a nie tylko wybrane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłoszono 29 wniosków w całej gminie na utwardzenie płytami yomb. Wstępnie zaakceptowali wszystkie. Z Bojana było chyba 5 wniosków. Tartaczna, Szczęśliwa, Mjr Bojana, Starowiejska/Hebla i coś tam jeszcze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwaga na zjazd z górki, od Gdyni przy skrzyżowaniu z ul. Poległych Żołnierzy, samochód, bez gazu po prostu się zsuwa, a trzeba jeszcze skręcić pod kątem 90 st.
Interweniowałam w Urzędzie. Zobaczymy, czy czymś posypią
Drugi to łuk też pod katem 90 st. za "Matka Boską". Tam też samochód zjechał i zatrzymał się w lesie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam Mam pytanie jaki jest koszt powiedzmy 250 metrowej drogi
Ile muszą zapłacić mieszkańcy a ile daje gmina ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkańcy muszą zebrać tylko na robociznę, Gmina daje płyty yomb. Planowany koszt robocizny wynosi 25zł m2. Wiec zależy jaką szerokość drogi chcemy. Np. przy szerokości 3m wychodzi: 750m2 x 25zł = 18.750zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdyby położyć tylko dwa równoległe pasma płyt, tak by można było przejechać, to jaki byłby koszt? . Znam taka drogę od Sierakowic wzdłuż Mausza, parę kilometrów. Ułożona za czasów "wrednego" PRL-u, znakomicie służy do dzisiaj. Taka droga wystarczyła by np. na ul. Poległych Żołnierzy, niezabudowanej a ważnej dla wszystkich jadących do Gdyni, od wschodniej cz. Bojana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zostaly przyjęte pewne zasady dofinansowania:
Nie utwardzają dróg ślepych
Nie przyjmują wniosków na tzw. ślad. Czyli droga musi mieć swoją szerokość - 3 lub 4 płyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koba, ja znam drogę wokół Mausza i ona na całą szerokość jest z płyt, a nie tylko 2 pasy. Fakt, ma już swoje lata i ciągle taka sama :)

A my to chyba w magicznej krainie żyjemy. Droga od Wiczlina do znaku Bojano - płyty yomb, od znaku - lodowisko. Hahaha... Jak w krainie Królowej Śniegu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wczoraj w "ekspresie reporterów", pokazano po jakich drogach jeżdżą okoliczni mieszkańcy w okolicy biednej Ostrołęki. Zatkało mnie, że był to asfalt, dość szeroki, bez dziur , jeździły po nim traktory przez pola i łąki. Jak dotąd , nigdy w zagranicznym filmie, także sprzed dziesiątków lat nie widziałam, aby drogi nie były utwardzone.

Czy to jest coś w mózgach rządzących, że najpierw dla siebie podwyżki, a zadania gminy? A co to jest?.

Ostatnio, aby poprawić ściągalność podatków gminy podobno kupują drony. Ciekawe ile będziemy czekać na "innowacyjność" naszej gminy. Będą nowe etaty i będzie fajnie, nawet dziennikarzyny będą miały co robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
majora bojana ( od krzyżówki z pawla hebla w strone wiczlina) będzie utwardzona plytami yomb ze srodkow soleckich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z funduszu sołeckiego? Za który rok?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto wie kiedy utwardzą Warszawską?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie, to chyba najważniejsza droga w bojanie. W końcu z Gdyni żeby dojechać do centrum Bojana to tylko warszawską. Dziwne że do tej pory nie ma tam płyt albo asfaltu. W ogóle co to za zwyczaj płyty, to asfalt taki drogi jest, jakiś w to nie wierze. Chyba producenci płyt maja jakies układy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
w tym roku jak się orientuję to ma byc zrobiony projekt na Warszawską, więc chyba coś się ruszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam że utwardzenie warszawskiej powinno być traktowane PRIORYTETOWO - to dojazd do boiska. Będzie boisko gdzie droga dojazdowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za tą murawę po środku tych wertepów też ktoś powinien beknąć...
Warszawska powinna być do Mjr. Bojana w płytach, nie tylko do boiska. Wtedy migiem będzie można polecieć na wiczlino dalej do Gdyni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zjazd z pierwszej górki ul. Bojana , od strony Gdyni powinien być powierzony jakiejś świętej opiece. Tam samochody się zsuwają i może być nieszczęście. Módlmy się. Władze świeckie nas porzuciły, już jest po wyborach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tam jest masakra. trzeba mieć się na baczności aby nie wlecieć w kogoś,albo w pobocze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
taka murawa tylko gratulowac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Piękna murawa, naprawdę napawa dumą. W sumie to mogliby tam park jakiś zrobić. Wtedy więcej osób by mogło korzystać z tego, a nie da kilkunastu osób wywalać kupe kasy w błoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
przynajmniej dzieciaki będą miały gdzie grać. a nie pić piwo na ławce w parku. sds chciałaś biedronkę to masz i spędzaj tam wolny czas,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Tak sie składa że boiska i orliki to wylegarnia największej patologii ... każdy były "piłkarz " kończy z brzuszkiem piwskiem w łapie i przed tv . Pózniej opowiada nie stworzone historie jaki on to kiedyś dobry nie był jako Kopacz . Orliki to przekręty PO , a ten stadion w bojanie to jest dopiero śmiech na sali
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
a co Ty masz do biedronki,wiem, że nie ma przymusu robienia tam zakupów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No pewnie że chciałem Biedronki, ale nie rozumiem co to ma wspólnego z boiskiem?Biedronka to inwestycja prywatna,a boisko to inwestycja między innymi z moich pieniędzy. Gdyby jeszcze dokończono tą inwestycje, odbywało się na niej coś, przynosiła jakieś profity,to bym nawet się cieszył i był zadowolony z niej,a nie z kawałka trawnika, na który trzeba jeszcze płacić utrzymanie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
My tu gadu gadu o boisku, a post jest o drogach gruntowych. Lepiej pomyśleć jak wywalczyć utwardzenie Warszawskiej na całej długości. Może zacząć od małego referendum lub zbiórki podpisów do petycji o utwardzenie Warszawskiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zły nick. Powinno być IQ3.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też jestem za tym, kto tu jest od zbierania pieniędzy. Chętnie się dołożę na warszawską aby szybko dojechać do Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyżby na Warszawskiej coś zaczęło się dziać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rondo budują :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolejny przekręt i genialna inwestycja ... Rondo bez kolizyjne , po co niech mi ktoś wytłumaczy ? Płyt nie można było położyć częściowo ? Ciekawe jak rolnicy przejadą kombajnami , albo samochodami ciężarowymi .... Brawo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W bojanie przede wszystkim trzeba ograniczyć prędkość. Znaki powinny stać co kawałek ul. Wybickiego jest dla kierowców drogą przelotową, jak na autostradzie.
trzeba przyznać, że władze gminy wykazują się dużą wrażliwością i często równają drogi, niż było to 2 lata temu.
dzięki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tesmar robi sobie dojazd co by po błotku nie jezdzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do kościoła zrobili wiec i on tez może ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przejdą. Postawi się znak zakaz dla pojazdów powyżej iluś tam ton i po sprawie. Tak jest najłatwiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tu widzę same plotki, nie ma żadnych konkretów odnośnie dróg gruntowych. Może sołtys by poinformował co jest planowane na ten rok do zrobienia przy drogach w Bojanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz konkretów to zadzwoń do gminy.
Tutaj to jest takie TVN 24 :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warszawska ma być w przyszłym roku i ma być albo asfaltowa albo z kostki brukowej. W tym roku zostanie zrobiona dokumentacja projektowa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw robią rondo z zakazem powyżej 3.5t , a później projekt drogi .... brawo ... jakiś mistrz strategi trzyma na tym łapę , ważne żeby przelew się tylko zgadzał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mnie się rondo podoba i cieszę się jak widzę, że stan dróg się poprawia. Czekam z niecierpliwością na płyty na ul. Gryfa Pomorskiego, bo tam są wieczne wertepy nawet po próbie wyrównania drogi. Po kilku dniach znów są doły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Dyżur radnych Bojano 16.05.24 biblioteka w Bojanie godz.17 (4 odpowiedzi)

#Światłowód w Bojanie! Jak już wiemy, firma Strzyżowski.Net, działająca pod marką Pomorski...

Nowi nachodzcy (31 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie co się zaczyna dziać w Bojanie. Dzisiaj w Biedronce było ich bardzo dużo...

Psy w Bojanie (66 odpowiedzi)

Szanowni Państwo! W ciągu ostatniego miesiąca słyszałam o kilku pogryzieniach ludzi przez psy,...

do góry