Widok

Dwie najfajniejsze laski, jakie znałem, mieszkają w Trójmieście

Jedna od zawsze, jedna chyba od niedawna. Ciekawe, czemu tam trafiła?
Podobno wdepnęły w jakiś sh*t razem i nie mogą się z niego wyplątać.
To zadziwiające, nigdy bym nie sądził, że się poznają, to raczej ze sfery fantazji, a jednak.
Charaktery mają podobne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmawiają dwaj faceci na plaży.
Skąd jesteś? Z Warszawy. No to znasz Wacka Długiego ? Nie. To nie jesteś z Warszawy, czemu kłamiesz?
Z brodą, ale w sam raz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje refleksje:
Wszystkie aktorki trafiają w końcu do LA.
Nic nie ginie w przyrodzie.
Ludzie mają skłonność do powtarzania błędów, ale za drugim razem możliwa jest kara boża.
Kontakty ze mną mogą być niebezpieczne, a gromadzenie się to przegięcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był cały szereg dziwnych zdarzeń gdzieś od 95 roku, ale może i wcześniej, które wszystkie prowadziły do sytuacji bieżącej. Wszystkie się z nią łączyły, kończąc się w tym jednym punkcie.
Który nazywa się ko-bie-ta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedna śniła mi się niedawno. Była w rodzaju piwnicy czy biura, z poważnym, natchnionym wyrazem twarzy, twarz miała jednak bardzo dziwną, jakby w czerwonej aureoli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robi się jak w latach 80., więc nie rozumiem, czemu amatorzy i amatorki zajmują się takimi niebezpiecznymi sprawami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amatorzy nie powinni mieć takich gigantycznych problemów z powodu swoich małych przewinionek. Będąc amatorami, cóż oni mogą zaszkodzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech walczą żołnierze, agenci, dziennikarze, nie prywatne osoby, w dodatku nieprzeszkolone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poczułem od razu: silną samotność, natchnienie literackie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Natchnęło Cię na wspomnienia? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Trójmieście mi się wiodło. Miałem kasę, rozrywki i czasem myślałem: już nigdy nie będzie tak dobrze, szkoda, że wkrótce to wszystko się skończy. I się skończyło. Nawet mimo że nie miałem tam wielu znajomych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z żadną nie stykam się osobiście od kilkunastu lat.
Zostały wspomnienia. Myślę o nich jednak bardzo często jako o takich idealnych dziewczynach z czasów młodości, zresztą niezbyt były mną zainteresowane. Niemniej była jakaś interakcja, różne wydarzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak często one myślą o mnie? Może to jakaś obsesja?

Cały ton tego forum, różne refleksje, psychologia, przypomniały mi wiele z dawnych lat. To specyficzna atmosfera trójmiejska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałem sytuację A i sytuację B, w obu pojawiła się młodsza z nich, nazwijmy ją Angeliną.
Sytuacja A sprzed lat była niepozorna w porównaniu do obecnej sytuacji B. Nie wiem już, czy sytuacja B skończy się dobrze, ponieważ to szalona jazda bez trzymanki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sytuacja B trwa? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślałem, że już skończona, ale trwa w trochę przytłumionym stopniu. Być może nie osiągnęli swoich celów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe, co jest ich celem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma to być wielka akcja, ale ma też takie podteksty osobiste typu zazdrość, zapatrywania polityczne itp. Celem jest Wolność.
Trzeba by oddzielić akcję zorganizowaną od ataków osobistych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lubię jeździć kolejką. Pkm stworzyła niesamowitą przestrzeń dla swobodnego bladzenia myślami. Za jakieś 40 minut coś ci poradzę. Teraz mkne przez noc. Następna stacja Rębiechowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja pierdziele. Śnieg. W rębiechowie śnieg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chcę jeszcze śniegu, nie przywieź go ze sobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem z nimi w takich "relacjach", że "na wiele im pozwalam". Mogłoby to iść bardzo daleko, np. nie uznałbym za karygodny czyn czegoś, co właściwie nim jest. Ktoś może to jednak wykorzystać do swoich celów.
Angelina wie z sytuacji A, że na wiele pozwalam, zna mnie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Starsza miała ciekawą przygodę z przechowalnią bagażu. To taki trick.

A ja - po prostu nie mogę zmienić mojej sytuacji. Gdy wyciągam dłoń, ona więźnie w powietrzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie brnij w to. Takie zarzucanie kotwicy w przeszłości jest bardzo niewskazane. To się może skończyć alkoholizmem, przygnębieniem, całkowitym marazmem, a nawet obłędem. Miejsce, w którym jesteś jest święte. Tak powiedział Bóg do Mojżesza. A było to na pustyni pomiędzy stabilizacją Egiptu a perspektywą krainy mlekiem i miodem płynącej w odległej przyszłości. To była zwykła, dołująca pustynia. Taka, na której pilot spotkał Małego Księcia, gdy musiał awaryjnie lądować, bo nawalił mu samolot. A jednak Bóg wyraźnie powiedział, że właśnie to miejsce jest święte. A potem zatroszczyl się o to, żeby te słowa przetrwały kilka tysięcy lat. Dlatego trzeba te słowa rozpatrywać uniwersalnie i symbolicznie.
Nie szukaj sentymentów na facebooku. Zuchenberg zarobił na tym swoje miliardy. Leży teraz w jacuzzi, popija Dom Perignon i ma w głębokim poważaniu skutki eksperymentu społecznego, który zmajstrował. Miejsce, w którym teraz jesteś jest święte. Nawet jeśli jest to rów wypełniony fekaliami, do którego władowałeś się na skutek błędnych decyzji albo niesprzyjających wyroków losu. To i tak jest Twój prywatny rów z fekaliami. Sentymentalne użalanie się, że kiedyś było inaczej, kiedyś było lepiej nie przyniesie Ci ukojenia. Podobnie jak karmienie się nadzieją, że teraz jest nędza, ale w przyszłości to hohoho. Jaką masz gwarancję, ze jutro będziesz w ogóle żył? Jesteś tu, jesteś teraz. I tego się trzymaj.
I wcale się nie wymądrzam. Piszę z doświadczenia. Mam specyficzny mózg. Pamiętam rzeczy tak dokładnie, tak jaskrawo i tak szczegółowo, że jedyne co mnie pociesza to to, że choćbym nie wiem jak się starał to i tak 3/4 twardego dysku leży u człowieka odłogiem i jest czym gospodarować. Pamiętam jak w 1990 byłem w Grudziądzu kupić sznaucera. To taki pies. Pamiętam, ze w telewizji był wtedy mecz Irlandia - Włochy. Włosi wygrali 1:0 po pięknej bramce Schiilacciego z dystansu. To były mistrostwa świata we Włoszech. RFN zdobył puchar. 1:0 z Argentyna w finale. Bramkę z niesłusznego karnego zdobył Breme. Nieważne zresztą. Zostaw te laski w każdym razie. Niech sobie żyją. Ty też żyj. No, tyle

https://www.youtube.com/watch?v=7CH8Px_cP2o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle że jedna z nich uważa, że mam wtyki, że wszystko potrafię odkręcić (superelektryk), że mam w tym udowodnioną skuteczność i wręcz zażyczyła sobie, żebym spróbował. Takie znachorstwo. Musiała zrobić coś bardzo poważnego, choć nie ekstremalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętam te nazwiska: Schillaci, Brehme. Zachód był wtedy wspaniały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popróbuję, ale nie wiem, może trzeba okazać jakąś skruchę, a podkręcana przez Angie sama będzie się podkręcać.
Takie są nasze relacje: ona mi dowali, a ja mam odkręcić jej karę.
Angie to zombi, ma jakby wściekliznę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyprzedź krok.
Wszystkie brzytwy wokół wyrzuć.
Ocalisz ucho.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Były to takie dziewczyny typu modelka, zawsze nienagannie ubrane. Myślałem sobie, że tyle trudu sobie zadają, by dobrze wyglądać na ulicach, w budynkach wśród tłumu, że miasto powinno je jakoś opłacać za te wysiłki.
Ale w rzeczywistości zostały potem zmarginalizowane, tak traktuje się wyróżniających się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obie przypominają mi kogoś jeszcze, jeśli czytaliście kiedyś moje wątki: dziewczynę ze strychu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyna ze strychu, brzmi jak tytuł książki. Czytałabym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta dziewczyna to duch mieszkający na strychu w starym domu. Strych jest bardzo trudno dostępny, można tam wejść tylko po drabince, podciągając się na rękach. Dziewczyna też była prawdopodobnie takim typem modelki w 19. wieku, przypuszczam, że była córką właścicielki majątku, może Niemką, i możliwe, że została w jakiś podstępny sposób doprowadzona do śmierci przez polską młodzież, dzieci pracowników tego majątku.
Coś jak w filmie "Ring".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie oglądam horrorów. Przynajmniej nie za często. Oglądam za to piłkę nożna i pamiętam Schillaciego. Oraz Roberto Baggio, był moim ulubieńcem w latach 90-tych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gullit, Van Basten.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Holendrów też lubię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maradona, Roger Mila, kolumbijski bramkarz Higuita.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roger Milla, pamiętam! Z Kamerunu pochodził. To on tak tańczył po zdobyciu gola, dobrze kojarzę? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kamerun przyjechał z Afryki i grał dobrze. Milla był jednak już starszawy, 38 lat w 1990 roku, ale był liderem. Atmosfera była naprawdę radosna, przełom lat 80. i 90., wcześniej nie było tak dobrze grających zespołów z Afryki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz atmosfera jest denna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to nie wiem, nie jestem na bieżąco z zespołami z Afryki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolisz westerny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dwa ulubione ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie się dowiedziałem, że do Rosji Włosi nie pojadą. Młot Thora był bezlitosny. No przykro mi bardzo. Nie będzie 85 minut nudnej jak flaki z olejem kopaniny zakończonej wymuszeniem karnego z teatralnym zwijaniem się na trawie z powodu rzekomego bólu i prześlizgiwania się tym sposobem przez cały mundial. Za to Senegal i Islandia jadą. I to jest, imho, wspaniała wiadomość

https://www.youtube.com/watch?v=7ycx1JTaUBQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ech, Kruku, ja to już wiem od wczoraj, bom oglądała. Dzisiaj Dania - Irlandia, zobaczymy, co z tego wyniknie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha, dobrze wiedzieć. Nie śledzę tego zbyt dokładnie. Pamiętam irlandzkich kibiców w Trójmieście w 2012. Wesoło było i zielono. Są najlepsi

https://www.youtube.com/watch?v=bZRmqQMOEeY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też nie, ale tata mi powiedział o meczu, bo w domu rodzinnym wiedzą, że lubię Włochów ;) Dlatego oglądałam. Duńczyków i Irlandczyków też lubię ;) Będę kibicować po równo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Waris Dirie, modelka światowej rangi, być może nadal mieszka w Gdańsku:
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/waris-dirie-kocham-gdansk-ale-tesknie-za-moja-pustynia/f8ysh
W ogóle Trójmiasto jest podobno już dość kolorowe. Co to za ludzie?
Kasia Tusk uczyła mody całą Polskę.

Z tymi dwiema modelkami właściwie nie powinienem się komunikować, po swoim przewinieniu praktycznie przestają dla mnie istnieć. Teoretycznie, do następnego razu, w DSS.
Coś mi się przypomniało wieczorem o Angie. Kilka lat temu była bohaterką mediów w swoim mieście, wyzywała policjantów, coś takiego. "Co się z nią dzieje?", pomyślałem. Może musiała wyjechać.
Cieszy mnie natomiast to, że sympatyczny młody mężczyzna okazał się jednak dżentelmenem.
Nowy zawód: przywra?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aaa, sphinx vel rudi.... To już nic. Tak sobie błądziłem myślami jadąc 35 km skm i pkm z przerwą na piwo w Gdyni Głównej. Nie przejmuj się, nie mam kompetencji na takie przypadki. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...

do góry