Widok

Edukacja domowa w nadchodzącym roku przedszkolno / szkolny

Jak sądzicie, na ile prawdopodobne jest, że w najbliższym roku szkolnym dzieci będą zachęcane (zakładając, że formalnie szkoły zostaną otwarte) do edukacji domowej?
Czy taki krok ma sens? Wieszczę rozwój ED (szczególnie w rodzinach, w których mieszkają osoby z grupy ryzyka). Macie takie plany dla swoich dzieci? Proszę bez agresywnych komentarzy, dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym kontekście - czy ma sens wypisanie się z prywatnego przedszkola już teraz?? Nadchodzi maj, zaraz trzeba będzie płacić za kolejny miesiąc. Wielu zapłaci 50%, 70%, 80% regularnej stawki, od marca robią się już ogromne koszta za prawie nic (bo przecież nie za linki do aktywności online podsyłane przez przedszkole), jednak zrobi to po to, by dziecko miało gdzie wrócić, do swoich pań, kolegów (chodzi o dziecko, więc jesteśmy pod presją - chodzi o jego emocje). jednak może cały ten przyszły rok to będzie niewypał, wirus będzie szalał (bo przecież nie zniknie) i lepiej dziecko przetrzymać w domu ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję że we wrześniu dzieci pójdą do szkół. Mój syn ma symptomy depresji nie chce wychodzić z łóżka....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, to inna strona medalu. Mój syn tak samo...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naprawdę dzieciak mi się z dnia na dzień wycofuje. Chodzi apatyczny, na początku myślałam że to choroba. Ale nie. Wydaje mi się że on ma już dość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój syn też coraz gorzej sobie radzi ale odcinamy codziennie dni i liczymy do końca roku szkolnego. Mamy kontakt z psychologiem i ma terapię on line, trzeba dużo rozmawiać, to pomaga. Nie każdy dobrze znosi i się nadaje do takiej edukacji. Wychowawczyni też się interesuje jak on się czuje i kontaktuje się z nami. Przede wszystkim jak czegoś się nie zrobi to warto się odzywać do nauczycieli,żeby np. dziecko dostało więcej czasu czy coś. Nic kosztem zdrowia, a to wszystko minie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, tym bardziej, że nauczycielom raczej obojętnie, robią to, bo muszą, sami w większości mają dzieci w domu i tez są podłamani - zrozumieją.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też nad tym myślę. Przedszkole niepubliczne. Dwójka dzieci, a stawka 80% :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko jak podpiszesz rezygnację z przedszkola to nie należy Ci się dalsze pobieranie zasiłku opiekuńczego z ZUSu. Warto mieć to na uwadze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślę nad tym aby wypisać starsze dziecko (od wrzesnia panstwowa zerowka), mlodsze zostawic z racji abymialo miejsce. Co do zasilku - do dzis nie widzialam wplaty na koncie. Cala kasa kiedy chodzilam juz wydana na jedzenie i oplaty. Jestem zalamana bo dla mnie smieszna znizka za wysylanie kolorowanek to szkoda gadac. Co prawda przedszkole super ale te maile z zadaniami to powiew nie powiem czego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trudności ze swoimi pociechami warto skonsultować ze specjalistą, tym bardziej ze rozmowa taka jest bezpłatna, finansowana przez miasto lub unię europejską. Warto zatem odważyć się i spróbować. Psycholodzy udzielą wsparcia i pokierują w odpowiednie miejsce jeśli zajdzie taka potrzeba.

Poniżej przesyłam kontakt do naszej fundacji.
Telefon: 787 960 860; 790 200 282 lub 577 772 838,
Messenger: @PIK Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Fundacji FOSA
E-mail: pik@fundacjafosa.pl lub pik2@fundacjafosa.pl
Skype: PIK Fundacja fosa, pik fundacja FOSA 2, PIK Fundacja FOSA 3

Konsultacje odbywają się obecnie w formie zdalnej, tj. telefonicznie bądź online za pomocą programu Skype.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cudownie, podziękowania!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie, uważam, że edukacja domowa pozbawia dzieci możliwości łatwiejszego i skuteczniejszego zdobywania wiedzy. Przeczytałam ostatnio w artykule https://klockinemi.pl/jak-uczyc-dzieci-kiedy-nauczanie-jest-skuteczne/, że bardzo istotne jest, by dzieci uczyły się w grupie i tak też uważam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

do góry