Widok

Ekolan Talosi

Ekolan Temat dostępny też na forum:
Witam czy jest wśród Was ktoś kto zakupił mieszkanie na osiedlu TALOSI w Gdańsku?
Jak oceniacie inwestycję?
Blok już cały stoi , ruszyły prace już z drugim blokiem.
Mam zarezerwowane tam mieszkanie ale wciąż się waham...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" ale wciąż się waham..."
-nikt nie bedzie prowadzil ciebie za raczke...,a reszta ma to w du..pie ,czy kupisz tam m czy nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja też przymierzam się do kupna mieszkania w drugim budynku. Trochę niepokoi mnie fakt, że tak naprawdę budowę nie prowadzi firma EKOLAN SA, lecz EKOLAN Epsilon , ale może to nie ma znaczenia?
Może ktoś ma zdanie w tej kwestii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam kupiłem mieszkanie, co chcesz wiedziec? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, Również interesujemy się tym osiedlem. Czy faktycznie wjazd będzie przez parking marketu PiP (czytałam na jednym z wątków)?
Jak na tym oceniasz inwestycję i współpracę z obsługą klienta, ew.działem kredytów?
Jak wysokie są czynsze? I w końcu... czy i jak dużo można wynegocjować upustu przy zakupie mieszkania z halą garażową :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Tak, niestety wjazd jest od parkingu przy PIP, a własciwie są dwa wjazdy, jeden od strony magazynu PIP czyli bedzie on mniej wiecej miedzy blokiem ktory stoi (Oslo), a tym co budują(Malmo), a drugi wjazd będzie od strony apteki/da Grasso.
Faktem jest ze bloki będą dosyć nisko usytowane. Mieszkania od strony PIP to trochę porażka, praktycznie do 2piętra mamy mamy widok na wentylatory i na dach, nie wspominając już o parterze, gdzie widok jest na ściane budynku, ale jest to tak duze mieszkanie, ze tylko w 1 pokoju bodajże jest taka sytuacja.
Nie chciałbym zapeszać, ale na tą chwilę wspołpracę oceniam pozytywnie (w przeciwieństwie do hossy -waloryzacje,opłaty za czesci wspolne itp). Na rozmowe przyszedłem przygotowany, więc Pani ktora mnie obsługiwała nawet niczego nie zatajała (ludzie pisali że trzeba było siłą wyciągać od dewelopera info o zagospodarowaniu terenu) i juz w 3zdaniu powiedziała, co będzie wokół budowane.
Nie korzystałem z usług ich działu kredytowego.
Czynsze latem 7-8zł za metr, zimą 8-9zł, ale tylko do momentu ustalenia wspolnoty, potem jest zebranie i wybierany jest Administrator budynku.
Wynegocjowałem: piwnica w cenie mieszkania + połowa za miejsce postojowe (nie w hali garazowej, chociaz tutaj Pani tez oferowała za połowe ceny), wszystko w MDM.
Planowany odbiór mamy pod koniec kwietnia.
Jeżeli coś jeszcze kogoś interesuje, to chętnie odpowiem
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dziękuję za przydatne informacje! :-) Przeraża mnie trochę to zagospodarowanie terenu wokół i widok na PiP... Chociaz sama lokalizacja,bliska odległość do tramwaju i inwestycja mi odpowiada. Rozważamy pomiędzy Talosi,a którąś z inwestycji na Morenie,choć cenowo są sporo droższe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, a jakie macie informacje a propos planowanej trasy Świętokrzyskiej (podobno ma przebiegać koło Intermarche - do pętli) i zagospodarowania terenu wokół?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko można znaleźć w internecie:
Przykładowy (jeden z wielu) rysunek:
http://1.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/130/1000x0/1305568-Uklad-sieci-komunikacyjnych-w-rejonie-Poludnia-Kolory-Czerwony-trasy-istniejaceCzerwony-przerywany-trasy-w-budowieZolty-obecna-trasa-SKMZolty-przerywany-trasa-SKM-w-budowieZielony-planowana-trasa-SKMFioletowy-planowane-trasy-tramwajoweFioletow.jpg

Będzie przebiegała miedzy Intermarche a pętlą. MOŻE(!) będzie coś słychać, ale jak już to jedynie od strony okien przy pętli.
Mi to wcale nie przeszkadza, okna mam kompletnie z drugiej strony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Na własne potrzeby popełniłem mapę zagospodarowania przestrzennego wokół Talosi, jest na niej zaznaczone jak będzie przebiegała nowa Świętokrzyska: http://i63.tinypic.com/2u6cv0m.jpg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :)
Jestem zainteresowana zakupem mieszkania ale zanim podejmę decyzję chciałam zapytać co będzie wokół budowane? Ja szukam po internecie a nie wpadłam na to żeby w biurze zapytać. Na planach wygląda to fajnie... nie chcę żałować...
Pozdrawiam,
Klaudia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tą chwilę wiem, że będzie budowana Nowa Świętokrzyska. nie mam informacji na inne zagospodarowanie terenu, aniżeli to które jest dotychczas. W okolicy jest pełno zieleni, staw oraz plac zabaw/siłownia zewnętrzna (jakies 200metrów od TALOSI). Prawda jest taka, że zagospodarowanie terenu może się zmienić w każdej chwili, jeżeli miasto zmieni decyzję w tej sprawie. Póki co nie sądzę żeby coś więcej powstawało, teren za PIP i budynkami Talosi, nie jest równy, wiec nie wiem jak inne budynki miałyby tam powstawać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paweł mam jeszcze jedno pytanko a co sądzisz o ściankach działowych pomiędzy pokojami chodzi mi o te karton gipsy? :)
Pozdrawiam i dzięki za wcześniejszą odpowiedz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że tak jak u większości deweloperów, należy samemu przygotować "podłoże":
Ściany wewnętrzne działowe: wykonane z płyt kartonowo- gipsowych
na stelażu stalowym z izolacją akustyczną z wełny mineralnej. Wykończenie ścian wewnętrznych: działowych: gładź gipsowa wyłącznie na złączach płyt , narożnikach i mocowaniu płyt do stelaża. Płyty nie szpachlowane powierzchniowo. Styki ścian działowych
ze ścianami zewnętrznymi lub wewnętrznymi oraz sufitem (dylatacje) do wypełnienia materiałem elastycznym podczas malowania przez właściciela lokalu. Malowanie wymaga przygotowania podłoża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. A czy mieliscie juz możliwości wejścia do budynku? Ja prosze od grudnia i de facto moge wez dopiero w pod koniec lutego. A u was jak to wygladac?bo moze ja mam slaba sile przebicia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj, też chciałam się umówić i również poinformowano mnie o możliwości wejścia do budynku dopiero w lutym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko raz zapytaliśmy kiedy będzie możliwość wejścia, to wtedy powiedzieli, że nie wiedzą, ale o więcej nie dopytywaliśmy. Moje pytanko do was - rozumiem, że chcecie wejść wcześniej i pomierzyć wszystko? Czy będziecie mierzyć i "wytykać" wady podczas przeglądów przedodbiorowych? Czemu już w lutym chcecie wchodzić? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze to ja chcę wejść żeby mieć wizję przestrzenną mieszkania:P I powoli zacząć myśleć o aranżacji. Wiem mam projekt ale dla mnie to nie to samo, słabo u mnie z wyobraźnią przestrzenną. I ciekawi mnie ten widok na czarną ścianę:P
Z tego co wiem wymiary deweloper dostarcza chwilę przed samym odbiorem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli dostaniesz info, że możecie wejść i sobie tam wszystko pomierzyć, to daj proszę znać tu na forum. Mówisz, że deweloper daje wymiary przed odbiorem, ale to ogólna uwaga/opinia, czy dowiedziałeś/łaś się od EKOLAN-u?
Ja słyszałem, że jakoś pod koniec lutego, na początku marca mają wysyłać "zaproszenia" na przeglądy przedodbiorowe, żeby potem do 29 kwietnia mieli czas wszystko poprawić i żeby już móc odebrać mieszkanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście jak tylko będzie można wejść to dam znać. Odnośnie pomiarów to informacja od Ekolanu.
Czy to znaczy że na to zaproszenie mam się zjawić z osobą znającą się na odbiorach? Tak jak w przypadku faktycznego odbioru? A ta informacja od Ekolanu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba tak, ja tak zrozumiałem, że przychodzisz i patrzysz czy wszystko ok (czyli jak na odbiorze) więc mozesz zjawić się z osobą znającą się na odbiorach, bo wtedy wytykasz błędy, a dopiero jak oni to poprawią to później już odbierasz mieszkanie po poprawkach. Wydaje mi się, że robią to dlatego, aby nie przekraczać terminów oddania mieszkań, a co za tym idzie, nie płacić za opóźnienia. O tych "przeglądach przedodbiorowych" powiedzieli w biurze przy TALOSI.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Czyli jest właściwie tak jak mówiłeś...wcześniej do budynku wejść nie można ze względu na intensywne prace wykończeniowe, ale dwa tygodnie przed odbiorem będą zapraszać na wizytacje przed odbiorowe. i ja wtedy pojawię się już z Panem od odbiorów żeby zerknął na to fachowym okiem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ! kupilem tez mieszkanie w tej inwestycji i czekam az wpuszcza na obejrzenie ;) drodzy sasiedzi moze macie jakies kontakty do osob zajmujacych sie odbiorami ;) z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,

Paweł a możesz coś wiecej napisać o samych negocjacji ? czy jakoś specjalnie przygotowywałeś się do nich? Pani z biura sprzedaży była chętna do rozmów czy raczej trzeba by było tą piwnicę wyszarpać od nich? :) Jeżeli nie chcesz wszsystkiego opisywać na forum to prośba o info na patryk_1987@o2.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałem info na maila.
Najważniejsze, żeby rozmawiać w odpowiedni sposób, a nie przyjść z przekonaniem, że z góry "coś mi się należy". Wszystko można w jakiś sposób wynegocjować.
Przy 1 wizycie u dewelopera miałem około 16-18 pytań przygotowanych, a rozmowa trwała około godzinę, przyszedłem przygotowany wiedząc czego chcę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pawle, 16 czy 18 pytań to sporo, my mamy tylko parę, może coś pominęliśmy, możesz po krótce przytoczyć swoje pytania? dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jasne,
Np. Dostawcy mediów, jaki czynsz, jakie ogrzewanie (czy z miasta, czy kotłownia) czy ogródki sa ogrodzone, czy mozna samemu ogrodzic, jaka jest powierzchnia ogródków, czy bedzie szlaban, czy osiedle bedzie grodzone, o miejsca parkingowe, o procedury (bank/deweloper/notariusz itp), zmiany aranżacyjne, jak długo zarzadcą budynku będzie deweloper, odległość miedzy budynkami Oslo i Malmo,i kiedy to Malmo zacznie powstawać i planowane zakonczenie budowy, co z zagospodarowaniem terenu (wglad do dokumentów), itp :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Paweł czy mógłbyś odpowiedzieć na te pytania o Talosi szczególnie interesuje mnie metraż ogródków? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, to co pamietam (odpowiedzi oczywiscie na dzien zainteresowania mieszkaniem - czyli wakacje w zeszłym roku):
Dostawcy mediów(doprowadzenie kabli) - UPS, jakas naziemna i może VECTRA
Czynsz - 7-8 latem/9-10 zimą -> do momentu ustalenia wspolnoty
Ogrzewanie z miasta,
Ogródki ogrodzone jakimiś niskimi krzewami podobno, pytałem czy można samemu odgrodzić w granicach rozsądku (i nie chodzi mi tutaj o postawienie płotu wielkosci 2metrów ;) ), to powiedzieli, ze na spotkaniu wspolnoty bedzie mozna ustalać.
Powierzchnia ogródków podobno około 45m2, ale to zalezy od mieszkania,
Że będzie brama wjazdowa, lub szlaban, a całe osiedle bedzie ogrodzone o h= min 1m
zmiany aranżacyjne - juz raczej nie mozna robić dla Oslo, ale dla budynku Malmo zapewne tak
Jak długo zarzadcą budynku będzie deweloper -> do czasu zawiązania się wspólnoty (nie wiem czy czasem nie jest to tez rownoznaczne ze sprzedazą i wyodrebnieniem wszystkich mieszkań)
Odległość miedzy budynkami Oslo i Malmo,i kiedy to Malmo zacznie powstawać-> to juz widać na placu budowy :)

Jeżeli macie jakieś inne informację, to podzielcie się proszę, chętnie dowiem się czegoś nowego, a może niektóre moje odpowiedzi są sprzeczne z tym co sami się dowiedzieliście ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam kwestia nastawienia. Ja tylko właściwie zapytałam się czy możemy coś wynegocjować i bez problemu rozmowa potoczyła się dalej:) Z pozytywnym skutkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się z początku bałam tych negocjacji...
Ale jak przyszłam 1 raz do Biura to sama mi Babeczka powiedziała, że jest możliwośc negocjacji...
Więc jak przyszlam juz na 2 spotkanie to się do tego odniosłam.
I jakoś rozmowa poszła.
Warto sobie co nie co poczytać w internecie o negocjacjach z deweloperami.

Mi udało się wynegocjować miejsce w hali garażowej gratis. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chętnie pomogę w uzyskaniu kredytu bankowego na możliwe najlepszych warunkach jakie są w danej chwili osiągalne. Gwarantuję dużą skuteczność i spore doświadczenie w finansowaniu mieszkań na tej inwestycji :) Zachęcam do kontaktu!

Telefon kontaktowy
725 365 055
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! duzy metraz mieszkania ze udało Ci sie wynegocjowac miejsce w hali garażowej albo okna na PiP !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja wiem czy duże?
3 pokoje 56m, mieszkanie od strony PiP ale nie mam okien na PiP, IV piętro i na boku bloku ( nie od strony wentylatorów)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. W srodę idę na drugie spotkanie czy moglbys udzielic mi jakis wskazowke jak zaczales negocjacje? Planuje zakup mieszkanie 72 m2 w budynku malmo. Bede bardzo wdzieczna. Podaję emaila w razie czego marlenazulewska@wp.pl Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z Was, zainteresowanych kupnem, czekających na odbiór, dostał już zaproszenie na przeglad przedodbiorowy mieszkania?
Ja cały czas czekam, ale cisza...
(Przez nieuwagę utworzyłem nowy wątek na forum, a chciałem zapytać tutaj, stad d*plikat)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do czasu kiedy nie dostali pierwszej transzy to kontakt byl super a po juz cisza cisza i cisza ;\ w biurze nawet ciezko sie dowiedziec czegokolwiek ;/ pani ktora nas prowadzila poszla na zwolnienei a zastepczyni "ciezka" kobieta ;p caly czas czekamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mówiąc, ja cały czas mam dobry kontakt z nimi, bo nigdy nie zdarzyło się tak, że nie odpisali mi na jakiegoś maila. Byłem ostatnio w biurze na świętokrzyskiej, ale jest taka starsza Pani chyba co jakiś czas na zastępstwo i co się z nią spotykam (chyba ze 3 razy od początku współpracy) to NIGDY nic nie wie, nigdy nie przekazała mi w pełni odpowiedzi na moje pytania. Ciągle tylko "nie wiem", "ciężko powiedzieć", "trzeba czekać". Teraz czekam na informację z ich strony, bo do 31 marca mam podpisać umowę aranżacyjną, więc w najbliższym czasie się z nimi spotkam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
widzisz Pawel to masz szczęście ze odpisuja :) my w grudniu bedac w Sopocie w biurze dostalismy info ze w styczniu bedzie mozna prawdopodobnie wejsc na budowe i tak czekalismy do końca " podjarani " możliwością zobaczenia od srodka :) w lutym pisalismy maile co z obiecanym wejsciem a tam cisza cisza i cisza :/ dopiero jak dzwonilismy to uslyszelismy ze jest to niemożliwe :/ ale nie ma co plakac i trzeba miec nadzieje ze wszystko idzie w dobrym kierunku tzn obejdzie sie bez wiekszych poprawek przy odbiorze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się udało wejść miesiąc temu na mieszkanie..ale zostało to bardzo wyszarpane. Od września ciągle słyszałam "teraz nie można wejść bo..." i tak ciągle jakieś wymówki. Byłam cierpliwa do czasu jak się dowiedziałam, że znajoma, która była tylko zainteresowana kupnem mogła wejść zobaczyć mieszkanie.

Ale było to mieszkanie, które mieli problem żeby sprzedać -ściana na PiP.

Z których klatek jesteście przyszli sąsiedzi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My niestety też jeszcze nie weszliśmy do budynku. Jeszcze z czymś takim się nie spotkaliśmy.. Ciekawe, czy w ogóle mają zamiar pokazać nam mieszkania przed odbiorem???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Też liczyliśmy na wcześniejsze wejście, ale na pewno nie jest to ich obowiązek, więc trudno się czepiać. W przypadku większości inwestycji deweloperzy nie wpuszczają na budowy, nawet jeśli prace są już na końcowym etapie, a budynek nie ma odpowiednich odbiorów, więc na pewno nie jest to żadna nowina. Z tego co słyszałem to np. na Audiopolis Ekolan wpuszczał dopiero dwa tygodnie przed oddaniem budynku. Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kojarzę jakiś zapis uprawniający nas do dwóch wizyt na budowie, niestety nie mogę teraz tego odnaleźć.. A może Wy coś kojarzycie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co do wizyt na budowach - byliśmy chyba u większości deweloperów w Gdańsku (długo szukaliśmy mieszkania ;)) wpuszczano nas wszędzie..
Widać stosunek do klienta zmienia się po zakupie ;)
Z własnego doświadczenia dodam, że np Hanza nigdy nie robiła problemu i udostępniała wejście do własnego mieszkania na żądanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a zastanawiałes sie czy bezpieczne jest wpuszczanie osób postronnych na budowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Paweł powiedz mi czy jesteś już po podpisaniu umowy aranżacyjnej?
Zastanawiam się czy oprócz zapłacenia za aranżacje za samo stworzenie przez nich umowy coś się jeszcze dodatkowo płaci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~poldek:
Zgadzam się z Tobą. Czasem jest tak, że spieszą się z zakonczeniem prac, żeby oddać o czasie i nie mają czasu na pokazywanie mieszkań wcześniej.

~ali:
Tak to prawda u mnie na jednym z pierwszych spotkań też tak mówili, ale nie przypominam sobie, żeby taka informacja była zapisana w umowie. Pamietam jak mowili, że przed odbiorem będzie można 2x wejść na budowe. I chciałem to zrobić jakos w styczniu/lutym, ale wtedy spotkałem sie z odmową, że jeszcze nie wiadomo co i jak...
Na pewno jest tak, że dla klienta, ktory jeszcze nie podpiszą umowy, zrobią wszystko łacznie z wpuszczeniem na budowe, a tych co już maja w garści troszeczkę na bok odstawiają. Szczerze mówiąc nie mam powodów do narzekań póki co. Dużo gorsze wrażenie zostawiła po sobie Hossa, mimo ze na wizycie u nich byłem tylko raz, ale mam znajoma, ktora teraz walczy z Hossa o swoje (spoznienia w odbiorach, przeciaganie poprawek itp).

~Pati:
Klatka B, parter ;)

~Paula:
Tak byłem na podpisaniu umowy aranzacyjnej, zajeło to jakies 10-15min. Za stworzenie umowy aranzayjnej nic sie nie płaci. I nie płaci się przy jej podpisywaniu! Wprowadzili nas w bład, bo rozmawiajac wczesniej dowiedziałem sie ze nalezy miec przygotowana gotówke, przy podpisaniu - okazuje się ze nie trzeba, i płaci się dopiero po odbiorze aranzacji, czyli de facto po odbiorze mieszkania (czas na zapłate to 14dni, na wskazany numer konta)

BTW. Należy o wszystko się ich dopytywać! Podpisując wczoraj umowe aranzacyjną dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że te przeglady przedodbiorowe (ktore odbeda sie miedzy 6-8kwietnia) będą trwały zaledwie 30min, wiec nie ma za bardzo sensu przychodzic ze specjalistą, bo ten w ciagu 30min niewiele sprawdzi. Lepiej go przyprowadzić na koncowy odbiór, ktory odbędzie się w ostatnich tygodniach kwietnia. Oni robią te przeglady przedodbiorowe bo duzo ludzi juz do nich przychodziło i prosiło o wejscie na mieszkanie i chcą to zrobić hurtem, zeby ludzie mogli sobie wszystko pomierzyć i oczywiście jezeli znajdą coś to przy okazji zgłosić. Powiedziano nam, że lada chwila dostaniemy na maila zaproszenie na ten przegląd.
Ogolnie to ich rozumiem, Nas jest sporo, mieszkan jest sporo a kazdy chciałby wejsc, zoabczyc, wiec zdecydowali się to zrobić za jednym zamachem. Drodzy sąsiedzi jeszcze tylko miesiąc. Myśle ze robią wszystko zeby dotrzymać terminu odbioru mieszkania.
Jeżeli chodzi o wpuszczanie na budowe, to nie jest to najwiekszy problem, gorzej, gdy podczas odbiorów będą zarzucać, że np mamy krzywy kątownik, tak jak to miało miesce u mojej znajomej gdy odbierała mieszkanie w Hossie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to przyjscia ze specjalista od odbiorow to mysle ze jezeli komus zalezy na szybkim terminie odbioru lepiej przyjsc teraz i wylapac jak najwiecej uchybień i pod koniec kwietnia przyjsc tylko sprawdzic czy poprawione a takze szukac dalej :) ( oby jak najmniej takich problemow) niz przyjsc na ostateczny termin a pozniej czekac do konca maja na klucze ! pani powiadomila nas ze zalezy od poprawek i moga trwac od 3dni do 3 tyg ten najdluzszy termin to w przypadku jak beda musieli cos zamawiac - pewnie chodzi okna, drzwi do poprawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ! ma ktos z osob udzielajacych sie na forum moze wizyte odbioru na środe - czwartek ? napiszcie jak przebiegala i czy duzo uchybien wyłapano . z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozostaje pytanie, czy jest sens zabierać specjalistę na spotkanie przedodbiorowe już teraz, skoro do dyspozycji będzie tylko 30 minut. Jak sami informują, to raczej okazja do obejrzenia mieszkania i szansa na dokonanie pomiarów. Sam cały czas się waham, czy już teraz brać fachowca. Czy ktoś się może orientuje, ile zwykle trwają odbiory?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem odbiory trwają tak długo ile chcesz. Nie moga na odbiór narzucić np tylko godziny. Zależy jak bardzo drobiazgowy jesteś, jeżeli ktoś czepia się o pierdoły, to może mieszkanie i 4h odbierać, inni w 1h...
Ja biorę ze sobą majstra, ale on będzie robił sobie pomiary w łazience, wiec znajomego stricte na odbiór mieszkania biorę dopiero pod koniec kwietnia.
Skupiam się głownie na pomiarach i oknach oraz drzwiach - podobno na wymianę tego czeka się najdłużej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o spotkanie zaplanowane na ten tydzień i sens zabierania na niego fachowca, który dokładniej przyjrzy się lokalowi. Rozumiem, że takiego lepiej zabrać na końcowe odbiory, podczas których nie będziemy już ograniczeni do 30 minut.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz też warto- bo jak już się do czegoś przyczepi to deweloper będzie dokonywał poprawek więc im szybciej błędy wykryte tym szybciej naprawione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście zabieram osobę która będzie wykańczać mieszkanie, odrazu zauważy ewentualne problemu z którymi by mogła mieć problem w czasie wykańczania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, ze warto, ale gorzej jak ktos za specjaliste zapłaci 300zł a tu sie okaze ze deweloper przeznacza tylko 30min...
Więc wtedy lepiej przyjśc z nim pózniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś z Was jest już po przegladzie? Opowiecie jak to wygladało? Faktycznie 30min? Znaleźliście jakies duże wady? Moze jest cos na co szczegolnie nalezy zwrocić uwage?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byliśmy, ale fachowca postanowiliśmy zabrać dopiero na końcowy odbiór. Teraz nie miałoby to chyba większego sensu, chyba że ktoś ma znajomego eksperta. Rzeczywiście było to ok. 30 minut, czyli w zasadzie czas na rozejrzenie się. Wrażenia pozytywne, znaleźliśmy kilka drobiazgów do poprawienia. Plusem jest to, że deweloper sam już wcześniej wyłapał jakieś niedociągnięcia i nawet się z nimi nie krył, tylko pokazał je i zapewnił, że zostaną usunięte.

p.s.: czy istnieje już gdzieś jakieś osiedlowe forum, np. w serwisie mojeosiedle, gdzie można by wymieniać się informacjami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogłbyś bardziej rozwinąc. Kilka drobiazgów tzn?
Jakie niedociągnięcia wskazał deweloper?
Ogólnie faktycznie fajnie, że się przyznał i powiedzieli co i jak.
Nie znalazłem nigdzie osiedlowego forum.
Może byłbyś pierwszy który mogłby tam załozyc forum dla naszego osiedla :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znaleźliśmy pęknięcia w narożnikach ścian (chodzi o warstwę gipsową) i podobny problem w kilku miejscach przy posadzce oraz wypustach oświetleniowych. Sam deweloper znalazł wcześniej zarysowania na szybach, które zostały przez niego zaznaczone, więc wszystko wygląda na uczciwe podejście do sprawy. Dopiero na odbiory (zaczynają się już 20 kwietnia), na które zarezerwowano 90-120 minut, zabieramy fachowca, który dokładniej przyjrzy się lokalowi. Specjaliści, którzy wczoraj byli na spotkaniach przedodbiorowych w niektórych mieszkaniach, podobno nie znaleźli większych usterek, ale tu już głos musiałyby zabrać osoby, które były z ekspertami.

Spróbuję podziałać z forum osiedlowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super dzięki za info, jak ja cos znajdę jutro, to na pewno napisze, moze komus sie przyda na odbiór własciwy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świetnie. Podobne informacje będą na wagę złota. Pozdrowienia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dziś na oglądaniu mieszkania i zastanawiają mnie okna, które zostały wstawione. Mają jakąś dziwną poświatę. Pan z budowy powiedział, że tak musi być bo to spełnia warunki normy. Ale ta poświata zaciemnia pomieszczenia. Czy u Was drodzy Sąsiedzi też są takie okna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również zwróciłem uwagę na szyby jakie zostały wstawione w oknach. Według przedstawiciela dewelopera są to okna które posiadają filtr przeciw słoneczny, efekt jest taki ze lekko ograniczają dopływ światła do pomieszczenia. Z zewnątrz jak się patrzy na takie szyby są lekko niebieskawe. Przedstawiciel dewelopera który był na przeglądzie stwierdził że takie okna zostały wstawione w 80%budynku, ale nie w całym. Ja osobiście wolałbym mieć okna 100% transparentne bez żadnych filtrów, w umowie nie było wzmianki o tego typu szybach. Będę się jeszcze w tej sprawie kontaktował z deweloperem, o wynikach ustaleń oczywiście poinformuje. Czy ktoś jeszcze oprócz sąsiadki z posta wyżej zwrócił na to uwagę?
pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Będąc gdzieś wcześniej w okolicach budowy, również zwróciłem uwagę ze niektóre okna są "normalne" a niektóre lekko niebieskawe, z pierwszej chwili myślałem ze może jakaś folia, ale jednak nie.
Najdziwniejsze jest to, że nawet chyba w tym samym mieszkaniu jedno okno jest takie a drugie inne - widać to jak się stanie przy biurze Talosi (bodajże 2-3 piętro)...
Ja również nie kojarzę takiego zapisu w umowie.
A tak w ogóle, to dlaczego akurat te 20% mieszkań nie ma lekko niebieskawych szyb? Albo wszystkie, albo żadne...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z Tobą Paweł. Albo wszystkie albo żadne. Na jakiej zasadzie były wybrane te z filtrem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przypadku akurat mojego mieszkania, wszystkie okna posiadają filtr. Niestety od przedstawiciela dewelopera obecnego przy przeglądzie nie uzyskaliśmy odpowiedzi od czego jest uzależniony fakt wstawienia okien z filtrem. Będę w dniu dzisiejszym kontaktował się bezpośrednio z deweloperem aby uzyskac informację na jakiej podstawie deweloper wstawil tego typu okna. Moje osobiste odczucie jest takie iż ograniczają przepuszczalność światła, ale byc moze mam mylne wrazenie, dlatego zasygnalizowałem taki fakt aby reszta sąsiadów zwróciła uwagę na te szyby.

pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmawialem z deweloperem w sprawie szyb i otrzymałem informację iż szyby z filtrem są wstawione w calym budynku (100%) ponieważ wynika to z normy i ustawy o tego typu szkleniu. Filtr zmniejsza efekt nagrzewania się pomieszczenia latem. Stwierdzenie przedstawiciela dewelopera o 80% tego typu okien dotyczyło prawdopodobnie szklenia energooszczędnego 3 szybowego, gdyż takie było wstawione. Z uzyskanej informacji wynika ze nie ma raczej możliwości wstawienia szyb bez filtra.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej,

nie wynika to ani z normy, tylko rozporządzenia "warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie", a konkretnie załącznika 2, gdzie jest napisane, że współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego g dla okna nasłonecznionego nie może być większy niż 0,35. Można to zrealizować w sposób określony w rozporządzeniu np żaluzjami, zasłonami itp... Jednak deweloper musi spełniać wymagania przepisów a zasłon nie powiesi - jedyne co zostało to założenie szyby z filtrem.

Generalnie jest to problem ustawodawcy, bo w dobrej wierze zrobił przepis stawiający techniczny wymóg dla budynków zapobiegający przegrzewaniu się mieszkań latem (chodzi głównie globalną o oszczędność energii na klimatyzacji), jednak dość niefortunnie to zrealizował, bo deweloper nie będzie wstawiał rolet i firan we wszystkich mieszkaniach, a przepis musi spełnić.

W skrócie wpisali w Prawo Budowlane konieczność montażu przesłony zapobiegającej przegrzewaniu mieszkania - co każdy robi na swój sposób, czy to roletą, czy zasłoną :) Sztuka dla sztuki, ale dość uciążliwa z punktu widzenia realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.

Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałam już kilka razy z prośba o utworzenie forum na mojeosiedle ale beskutecznie.. może komuś innemu się uda :-)
Ja idę dzisiaj na przegląd- dam znać po !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj również wysłałem prośbę o utworzenie forum w tym serwisie. Na razie bez odzewu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My juz po wstepnym odbiorze ! obylo sie bez wiekszych usterek ! scianka przy aneksie kuchennym nie trzymala kąta i w lazience lekki "garb" na srodku posadzki a tak to jakies drobne zabrudzenia na parapetach ! ktore wystarczy przetrzec i tak czlowiek od dewelopera mowil ze jeszcze rwz wszystko bedzie czyszczone ! co do szyb to jakiejs wielkiej tragedii nie bylo :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZAPRASZAM NA FORUM

http://www.talosi.fora.pl/

Utworzone specjalnie dla przyszłych mieszkanców.

Aktualnie utworzono temat: Odbiory mieszkań.

Zapraszam i Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również po wstępnych "oględzinach".
Co udało się zauważyć w ciągu tych 30min:
-nie otwierały się w ogóle drzwi na "ogródek"
-delikatnie uciekała posadzka -> między łazienką a przedpokojem.Pani tłumaczyła, że przecież można sobie wyrównać kładąc więcej kleju pod płytkami - bez komentarza...
-na łączeniu płyty G-k i normalnej ściany przy kuchni brak kąta, podobnie w sypialni.
-lekko uciekająca ściana (ta na której są osadzone drzwi ogrodowe)

-ogólnie wszystkie wymiary były BARDZO zbliżone do tych projektowych, więc powierzchnia mieszkania raczej się zgadza,
-wszystkie kaloryfery grzały
-ogólne wrażenie pozytywne

Jak napisałem wyżej "ogródek" - na pierwszych wizytach jedna z Pań mówiła, że ogródek będzie miał jakies 45m2, szczerze mówiąc trochę się zdziwłem jak zobaczyłem, bo na moje oko ma chyba niecałe 30 :P

Jeżeli chodzi o okna, to nie zauważyłem u siebie, żeby był ograniczony dostęp światła do mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli ktoś jest zainteresowany mieszkaniem w tej okolicy ok 250 m od pętli , 61 m2, 3 pokoje.
Zapraszam do kontaktu.
662071107
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ile za to
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry