Wiele osób prowadzących działalność jest zbulwersowanych tym, ze składki na ZUS nie będą umarzane, ale odraczane, ponadto powraca w tematach sprawa nieśmiertelnego KRUS czyli niesprawiedliwości społecznej w Polsce.

Odpisałem jednej osobie, która napisała pod artykułem "ZUS uprościł wniosek o odroczenie składek" , że woli później zapłacić ZUS z niewielkim odsetkami aniżeli starać się o rozłożenie ZUS na raty:

"Jeśli wolisz nie zapłacić i nie wypełniać wniosku, by później zapłacić trochę więcej to nie zapominaj, że
Wyjdziesz na czerwono w przychodni - jesteś nie ubezpieczony a i komornik niebawem cię odwiedzi no raczej zajmie co się da na odległość.

W Polsce możesz robić całe życie a jak masz jakąś zaległość w ZUS to jesteś nie ubezpieczony a np imigrant po jednym dniu pracy czy działalności już jest i tak może być, że będziesz umierał pod płotem szpitala, w którym imigrant czy ktoś inny zatrudniony pierwszy dzień w życiu ma najdroższą operację bo nie zapłaciłeś jakiejś składki a to, że płaciłeś przez wiele lat nikogo nie interesuje.

I tak np wiele osób rejestruje się na pośredniaku, by być ubezpieczonym.

Obecnie ludzie, których small biznesy padły, masowo szukają pracy przez epidemię, znowu będzie dramat z pracą".

Tak... Niewątpliwie niestety, albo stety jak dla kogo POwraca Czas Pracodawcy...

Tak, Korona wirus wiele zmieni w życiu milionów ludzi, także w Polsce, ale też i niektórzy skorzystają na tych zmianach ana pewno skorzysta powietrze na swojej czystości, już korzysta.

Dariusz Salamon Salon24
Życie to nie Forum Radunia...