Widok

Euthyrox-do dziewczyn które biora

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny które bierzecie te tabletki jak sie czułyście??Ja mam Euthyrox 25 jedna tabletka rano dzis wielam 1 tabletke i jakos dziwnie sie czulam tzn mialam tak jakby dusznosci i klulo mnie kolo serca (nerwoból??) ogolnie jestem teraz strasznie nerwowa moze to przez prolaktyne ale napiszcie czy tez mialyscie podobne objawy czy trzeba sie tym martwic czy to sprawka hormonów??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biore i nigdy nie mialam zdanych skutkow ubocznych, ale wiem, ze czasami wystepuja...
poczytaj tu:
http://commed.pl/euthyrox-szkodzi-co-zrobic-vt62147.html
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie przeczytałam że wiele dziewczyn ma takie klucia i dusznosci ze to przez stres jest spowodowanie i warto cos anty stresowego ziolowego wziasc hmmm i co tak juz zawsze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak się czułam na początku przyjmowania Euthyroxu, i po każdej zmianie dawki. Kilka dni miałam takie straszne, a potem było lepiej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli to może być na początku reakcja organizmu i przystosowanie się do leku tak??w sumie to najmniejsza dawka ... i biore jeszcze Dostinex wiec tez coś nowego dla organizmu...kurcze jestem straszna panikara i jak cos sie dzieje to odrazu mam jakies zle mysli i sie stresuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mysle, ze to raczej Twoja wyobrazna pracuje za mocno...
Ja po euthyroxie nie mialam zadnych zlych obiawow a lykam go juz 15 lat.
Jesli minie za kilka dni to nie przejmuj sie a jesli nie to zglos sie do lekarza-moze przpisze Ci letrox-zamiennik.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja biorę Euthyrox od początku roku. Wcześniej nic innego nie brałam. Zaczynałam od dwki 12,5 aby skończyć na 50. Endo kazała mi zwiększać dawkę co ok. 2-3 tygodnie. I tak też robiłam. Dodatkowo endo uprzedziła mnie o wszystkich mozliwych działaniach nieporządanych. Na początku miałam kołatania serca i częste nerwobóle. Przy podwyższaniu dawki również. Obecnie przyjmuję 50 i wszystko się unormowało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
takie dolegliwosci sa jak dawka jest za duza... tez tak mialam ale przy 125... poszlam do lek i kazala zejsc do100.skonsultuj z lek bo moze nie mozna przyjmowac tych lek jednoczesnie.Poza tym euthyrox bierzemy na czczo i po 30min mozna cos skonsumowac.Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja biorę od kilkunastu lat, nic mi nie jest i nie było od początku, troszkę niepokojące, bo tez wiem, tak jak kolezanka powyżej, że takie uczucie występuje przy niedpowiedniej dawce, może skonsultuj się z lekarzem dla pewności
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi nigdy nic nie było, ale faktycznie odkąd leczę się euthyroxem jestem bardziej nerwowa. Mi zawsze endo mówi, że jakby coś się działo to mam do niej pisac, dzwonic i powie mi co zrobic.
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biore 75 i jest OK


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś dopiero wziełam dopiero 2 tabletke zobaczymy jak dalej bedzie dziś bylo oki a te tabletki to chyba najslabsza dawka co ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
biorę 175 i nigdy takich objawów nie miałam

Jeśli to druga tabletka to nie sądzę że to Euthyrox, bo Euthyrox rozkłada się w ciągu 7 dni, więc dopiero po 7 dniach powinien być w pełni odczuwalny efekt działania tabletek.
A jeśli jednak to z dnia na dzień objawy będą się nasilały ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
7 dni??przeciez to codziennie sie bierze to dlugo sie rozpuszcza moze faktycznie przez nerwy mam takie uczucie usznosci a w sumie chodzi o to ze czasami ciezko mi wziasc pelen oddech
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie słyszałam o tych 7 dniach... trochę wątpię, bo jak zapomnę wziąść tabletkę rano, to po południu "wiem", że nie wziełam - dopada mnei senność, zmęczenie - po prostu spadek hormonu

co do pytania - wiem, że przy każdej zmianie dawki endo pytała się właśnie o kołatanie serca, duszności - czy nei występuje itd.

25 to najniższa na rynku dawka, ale... tabletki da się łamać
to też moze być tak, że na poczatku twój organizm tak reaguje, a za chwilę się przyzwyczai
tak czy inaczej, jesli masz możliwość, skonsultowałabym się, nawet telefonicznie z endo - może kaze ci łamać tabletki, albo brać co drugi dzień inną dawkę...
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie też dziwne wydało mi sie to 7 dni przy Dostinexie to owszem bo mam brać pół na 7 dni a Euthyrox codziennie może tak jak mówicie musi organizm się przyzwyczaić bo wiadomo hormony...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biore eutyrox od 6 lat, dawke 125 ml, nigdy mi nic nie było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z ulotki:
Syntetyczna lewotyroksyna, działająca identycznie jak tyroksyna - naturalny, główny hormon tarczycy. W tkankach obwodowych ulega konwersji do T3 i tak jak hormon endogenny wywiera specyficzny wpływ na receptory T3. Lewotyroksyna podana doustnie jest wchłaniana w ok. 80% głównie w jelicie cienkim. Wchłanianie jest uzależnione od galenowej postaci preparatu. Osiąga maksymalne stężenie we krwi po 5-6 h od podania. Początek działania obserwuje się po 3-5 dniach po podaniu doustnym. Lewotyroksyna wiąże się z białkami osocza w 99%. Hormony tarczycy są metabolizowane głównie w wątrobie, nerkach, mózgu i mięśniach. Metabolity są wydalane z moczem i kałem. T0,5 leku wynosi średnio 7 dni; w nadczynności tarczycy jest krótszy (3-4 dni), a w niedoczynności dłuższy (9-10 dni).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nilkaa - rozumiem
ale sama skopiowałaś, że max stężenie w krwi po kilku godzinach - nie jestem lekarzem, tylko zgaduję, żę właśnie wtedy najbardziej odczuwalne moga być skutki uboczne - tak na babski rozum...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy organizm jest inny i każdy może zareagować inaczej. Ja na przyklad skutki uboczne odczuwałam najbardziej ok. 3,4 dnia od zwiększania dawki.

domi25 być może ta dawka jak na pierwszy raz jest za duża. Jak pisałam wczesniej ja zaczynałam od dawki 12,5. Moja endo powiedziała, że jeżeli będę się bardzo źle czuć to mam się cofnąć do mniejszej dawki, i po kilku dniach spróbować ponownie ją zwiększać. Obylo się bez tego.

Rozumiem Cię, bo ja też na początku jak tylko poczułam się źle, to bardzo się denerwowalam. Poczekaj jeszcze kilka dni. Jak nic się nie zmieni skontaktuj się ze swoim endo.

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
KRZYSIA masz racje pobiore troche i zobaczymy co i jak moze faktycznie czasami wyobraznia za bardzo dziala i sama sobie wmawial jak sie naczytam ze ktos tez tak mial...narazie jest oki :)
a pozatym zawsze jak cos nowego sie pojawia w organizmie to trzeba sie przyzwyczic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na początku brałam dawkę 25 a od 3 tygodni 37 i od tego czasu bolą mnie mięśnie nóg, ciągle czuję się jakbym przeszła 20km. Czekam, może organizm się przyzwyczai.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie spotkałam się ze znajomą która bierze od kilku lat Euthyrox i mówi że te zadyszki,duszności i kłucie tak jak nerwoból to normalne na początku brania tych tabletek mija z czasem organizm się przyzwyczaja...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja najpierw brałam dawno temu Letrox, a potem przeszłam na euthyrox, bo ponoć ma właśnie mniejsze skutki uboczne.
Ani po jednym, ani po drugim nic mi nie było. Brałam już chyba wszelkie możliwe dawki do max. 100-ki.
Skonsultuj się z endo, napewno rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, ja zaczynałam od 25 a teraz biorę 100. żadnych objawów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki dziewczyny za wszystkie Wasze rady i opowieści jak narazie oki jutro jadę z rodzinka na 4 dni do Wladka ma maly urlopik zyczcie mi bezdeszczowej pogody ;-) tableteczki spakowane wiec rano w droge ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja też mam jakieś takie dziwne uczucie jak by mi coś usiadło na klatce piersiowej. Niepokoi mnie to ale to dopiero pierwszy tydzień zażywania euthyroxu 25 i mam nadzieje że przejdzie albo ze chociaż gorzej nie będzie ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja biorę i bezobjawowo- chyba bo może jakieś objawy kiedyś były ale nie przypisałam tego euthyroxowi.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też biorę euthryox i żadnych skutków ubocznych nie mam :) nawet powiem, że lepiej się czuję :)
ja biorę 100
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Często tak jest, ja już biorę to wiele wiele lat, ale jeśli przez 2 tygodnie Ci nie ustanie, to powiedz lekarzowi żeby Ci zmienil na Letrox, niby to samo ale czasem jest tak że ktos czegoś (substancji pomocniczych) nie toleruje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od mieszka biore 50 tke i działa tsh z 4,27 spadło do 2,92, wiec pewnie jeszcze kilka miesiecy bede brała. skutów ubocznych nie ma, meczace to branie na czczo, ale jak sie budze kolo 3-4 do toalety to wtedy biore, wiec jak rano sie budze to moge juz jesc:)
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam to samo tylko ja biore 150 i zaczyma. Miec mdlosci a
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może dokończ, tylko pisz precyzyjniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy zażywanie leku euthyrox spowodowało u kogoś drastycznie silne wypadanie włosów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam... biorę euthyrox 25N... endokrynolog kazała zwiększyć dawkę na50.Ale włosy sypią się garściami.. obłęd !!!nie wiem co robić... pisałam do Pani doktor , stwierdziła że póki się nie unormuje TSH to tak będzie.. do 4miesiecy.Ale ja już straciłam więcej niż 50%moich włosów a biorę dopiero 2 miesiąc..Czy jest jakiś inny lek, po którym az tak nie wypadają włosy..???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Włosy nie wypadają od eutyroxu a od rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Jak się ustatkuje, to włosy powinny przestać wypadać. Choć łysienie typu męskiego może być spowodowane przy zespole policystycznych jak jajników,zespół ten często występuje przy niedoczynnośći.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam przyspieszone bicie serca i duszność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

do góry