Widok

Euvax B-wysofana z obrotu 12.07.2012-pilne

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Uwaga,Poszukuję więcej informacji o szczepionce Euvax B - wycofanie z obrotu W dniu 12.07.2012 r.
numer serii: UVA 10012, data ważności: 30.09.2013
podmiot odpowiedzialny: LG Life Sciences Poland Sp. z o.o. . Interesuje mnie tylko szczepionka o tym nr seryjnym i powikłania po podaniu jej noworodkowi!

Poszukuję ludzi których dziecko zostało zaszczepione konkretnie tą szczepionką o tym nr serii i powikłania po niej. Moja córcia została nią zaszczepiona w 2 dobie życia w szpitalu na Zaspie, we wrześniu 2011 (podejrzewam chorobę córki właśnie związanej z tą szczepionką) Jeśli macie jakiekolwiek informację proszę dajcie znać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hhh.. moja córka mniej więcej w tym samym czasie musiała być szczepiona rodziłam na zaspie 1.października 2011 ale ja nie widzę jakichś niepokojących objawów..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie może ktoś kto rodził ostatnio na zaspie wie jakie są używane obecnie tam szczepionki? Te które już nie zawierają rtęci czy te ze starej serii z rtęcią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podnoszę bo ważne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko miało w maju serię 10011, potem bylo szczepione w 11.2011 , ale nie zapisali mi w przychodni jaka to seria

BTW wpisuja wam pielegniary za kazdym razem do karty szczepien w książeczce te serie, bo u mnie zauwazylam sporo braków, jest jakis przepis na to? czy przychodnia nie musi tego wpisywac( bo tak pewnie beda sie tlumaczyc w razie jakbym zapytała)?

do autorki: mozesz napisac jakie niepokojace objawy ma twoje dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka była na Klinicznej szczepiona tą serią w sierpniu 2011. Tylko jedna dawke bo kolejna na wzw b z puli 6w1.
Podejrzewam, że niestety większośc dzieci była szczepiona ta seria :( To jest Polska właśnie...
imageimage image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znalazłam informacje, że ta seria została wycofana dlatego, ze niektóre zawierały niejednorodną zawiesinę.

http://www.farmaceutycznyportal.pl/komunikaty/euvax-b-wycofanie-z-obrotu-10130.html

W innym artykule co to może oznaczac i jakie powiklania powodowac jesli taka dostalo dziecko ( w skrocie mniejsza skutecznosc lub w lzejszym przypadku odczyn alergiczny).

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/130885,z-aptek-wycofano-szczepionke-dla-dzieci,id,t.html?cookie=1

Tak to zrozumialam. Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglam.
imageimage image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, ja tez czytałam o "oficjalnej" informacji =powodu wycofania tej szczepionki... Ale czy wierzycie ze powiedza w mediach prawde? Mi wystarczy jedno zdanie prof. Majewskiej "Wycofano też zabójcze, przeznaczone dla niemowląt szczepionki Euvax.
http://www.farmaceutycznyportal.pl/komunikaty/euvax-b-wycofanie-z-obrotu-10130.html

Korporacyjna prasa milczy o tych wycofaniach szczepionek i o zgonach niemowląt, które one spowodowały"
tu jes tlink do artykułu Pani Profesor "http://infonurt3.com/index.php?view=article&catid=34:zrdowie&id=3002:miertelne-szczepionki-ochronne-choroby-i-wniosek-do-tk&format=pdf"

zreszta, to nie pierwsze wycofanie euvex B z rynku, wczesniej bylo w 2009r, po smierci 3noworodkow..po 2miesiacach szczepionka wraca...bo niby nie stwierdzono zwiazku...
"siedze" w tym temacie od kilku miesiecy.. od samego poczatku podejrzewam chorobe mojej corki wlasnie z euvex B. Tylko ze dopiero wczoraj znalazlam dokladnie ta serie..i mam podkladke, o zaszczepieniu mojej malej wlasnie ta seria, wczesniej to sprawdzalam...ale przed lipcem..
Jesli chodzi o moja mala... masakryczna niedoczynnosc tarczycy, poziom THS.. gigant... nie do uwierzenia przez specjalistow (poziom tsh 473 przy braku jakichlolwiek objawów-wykryte ze tak powiem "przy okazji" Do dzis endykrynolodzy nie potwierdzili mi, zadnej przyczyny na 100%, co moglo sie wydarzyc, ze taki poziom skoczyl.. ja chyba mam odpowiedz.
===
Dziewczyny, jesli dziecko ktores z was, bylo szczepione dokladnie ta seria...czy mieliscie robione badanie tsh? (ja akurat ide tym tropem)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jedna informacja, dziewczyny. KAZDY EUVAX B jest z rtęcią. Reklama ze niby bez rtęci dotyczy tylko szczepionki jednodawkowej!!! W szpitalach i przychodniach maja szczepionki wielodawkowe. Sprawdzalam to, bo moja mala szczepilam miesiac temu na 3dawke...ale wybralam juz engerix (platny), jeszcze za nim wiedzialam o tej serii wycofania euvaxu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja szczepiłam małą Engerixem właśnie z powodu problemów z w/w szczepionką polecił mi płatną nasz lekarz. Szkoda, że nie miałaś takiej możliwości wyboru albo inaczej nie miałaś wiedzy, że można zaszczepić inną :( Życzę zdrówka dla córeczki.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia... kompletnie nikt mi nic nie powiedzial..zero informacji o mozliwosci wyboru szczepionki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdziła..moja córka też była szczepiona tą szczepionką w szpitalu szczepienia w przychodni juz nie mają wpisanego nr serii.

u nas żadnych objawów nie widać.. ale sie zmartwiłam teraz
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewaa42...tez nie mam nr serii z przychodni pozniej (ale to chyba jest do sprawdzenia) Moja corka nie miala zadnych objawów niedoczynnosci, była po ospie (zarazila sie od starszakow)malo jadla-bo zeby wychodzily.. pediatra zasugerowala, ze zrobic morfologie,bo po ospie moga byc jakies stany zapalne... ja poprosilam o tsh dodatkowo, bo sama mam niedoczynnosc...no i wyszlo...
Proponuje, przy okazji... jak bedziesz robila jakies badania krwi...popros o tsh.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn urodził sie koniec lipca ma zaspie jak będę w domu sprawdzę nr szczepionki jaka był szczepiony
http://mojedziecikreatywnie.pl/ Zobacz jak spędzić czas z dzieckiem:-)

image




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja na ospę zachorowała w 2-gim m-cu życia..
córcia nr1
image

córcia nr2
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja rodzilam w lipcu tego roku i niestety była szczepiona ta szczepionka seria 11008.. mam nadzieje że jej nic nie będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kurde, ładnie dbają o nasze dzieci! Maciek był szczepiony inną serią, TSH ma ok, badałam go ponieważ w ciąży brałam euthyrox.
W naszej książeczce zdrowa są wpisane serie - przychodnia Nowy Chełm na Chełmie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaa... to straszne
ale z tarczyca jak sama wiesz roznie bywa. moze by tak powtorzyc tsh u malej?? ja wiem ze dodatkowe klucia to bol, ale roznie bywa moze juz jest w normie? a moze ktos sie pomylil, skoro taki duzy skok?? Hm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu, corka jest leczona od kwietnia. Tsh badane kilkakrotnie..poziom pow.100 (wiecej w lab.nie badaja) specjalnie dla nas krew byla filtrowana przez noc..i wowczas dalo sie ustalic jaki naprawdę jest poziom.
Też miałam niedoczynność w ciąży, leczona euthyroxem, stąd jedna z przyczyn, to właśnie to..ale nie zgadzają się do końca inne parametryI generalnie przyczyna takiego poziomu nie byla znana.
Teraz corka tez dostaje euthyrox, na szczescie jest dobrze, poziom wyrównany. Z tej strony juz jestesmy zabezpieczone, pod stalą kontrolą AM. Rozwija się dobrze... no może troszkę mniejsza, jest na 10centylu
No tak...ale skoro juz jest poziom wyrównany.. czekają mnie dalsze szczepienia...miesiac temu kolejną dawkę WZW, zamieniłam na engerix, w ten sposób likwidując ten drastyczny pozim rtęci..no ale teraz czeka mała szczepienie, to najgorsze, gdzie jest najwiecej powikłan-odra, swinka, rozyczka.. No i tu juz nie mam alternatywy. Jedynym wyjsciem powinno byc rozdzielenie kazdej szczepionki, wowczas mozna byloby zdobyc szczepionke bez rteci..ale nie ma tego w pl, nie mam tu alternatywy. Wiec strach, spowodowal, ze dalej szukalam, zwiazku szczepinie z choroba corki (jakos nikt nie chcial wczesniej w ogole wziac pod uwage moje przypuszczenia..to taka intuicja ciagle kazala mi szukac... az w koncu-znalazlam, wycofana szczepionke. No i teraz...co dalej... szczepic, nie szczepic... na razie chce odroczyc. Stąd szukam innych osob, na potwierdzenie mojej teorii. Wydaje mi sie ze to jest wystarczajacy powód na odroczenie szczepienia-az corka bedzie starsza..niech ten poziom sie wyrowna calkowicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja rodzilam na zaspie w styczniu ale wczesniej dowiedzialam sie ze tam wlasnie szczepia euvaxem i nie chcialam tym zaszczepic dziecka. Wyboru szczepionki nie bylo ale uparlam sie i po porodzie maz sam dowiozl szczepionke energerix do szpitala. Troche z tym bylo problemow ale sie udalo. A teraz czytam ze szczepionke wycofano heh jak mozna szczepic takim czyms noworodki:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie czy ktoś kto rodził ostatnio na zaspie mógł bez problemu przywieźć swoją szczepionkę? Czy robią z tym duże problemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaaa wspolczuje tyle pracy za i przed toba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaaa,

zawsze w takiej stytuacji mozecie rozwazyc rezygnacje z pewnych szczepionek.
W naszym przypadku odstapilismy calkowicie od odry, swinki, rozyczki, dzieci zaszczepione sa tylko na zoltaczke Engerixem (dla potrzeby zabezpieczenia przed zabiegami chirurgicznymi jakie musialy przejsc), niestety zostaly zaszczepione Euvaxem w szpitalu (zaspa), mimo iz przy drugiej core zglosimam ze pierwsza zle raguje na szcpionki, pilegniara ktora przyszla robic szczepionke w drugiej dobie pokiwala glowa i wbila sie w ramie coreczki, pozostawiam to bez komtarza.
W naszym przypadku za porozumieniem z pediatra odstapilismy ze szczepien ze wzgledu na zbyt duze ryzyko powiklan, nie ejstem jakas tam przeciwniczka szczepien z zalozenia, ale uwazam ze szczegolne przypadki trzeba traktowac indywidualnie, a dla takich dzieci jesli nie rezygnowac to odraczac ustalajac juz idywidulany kalendarz szczepien.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MajowaMaja, dziekuję za informację. Mam nadzieję że w tym wypadku pediatra moja okaze sie osobą z dystansem (co do szczepień) i zrozumie i coś wymyślimy. Ja też nie jestem przeciwniczką szczepień (nie bylam) starsze dzieci szczepione wg kalendarza, ale tylko na obowiązkowe. TU mamy indywidualny przypadek. Bede walczyc o moją córkę. W tym momencie rozwija sie bardzo dobrze, leki działają...ale wiem ze musze caly czas miec ręke na pulsie... nie zaszkodzic jej bardziej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie szczepienie tym euvaxem to jest jakiś jeden wielki przekręt!!! ja rodziłam w 2010 roku i położna podpowiedziała nam na szkole rodzenia żeby się zastanowić nad tą szczepionką bo jest mniej znana mniej przebadana i prawdopodobnie gorsza od engerixa. zrobiłam rozeznanie i okazało się że wszędzie, we wszystkich szpitalach szczepią euvaxem tylko w swissmedzie szczepią engerixem....bardzo ciekawe!!

Ktoś tu wziął niezłą kasę żeby te beznadziejne szczepionki trafiły do państwowych szpitali.

Mając tą wiedzę poleciałam do lekarza po receptę na engerix i zaszczepiłam młodą tą szczepionką. w szpitalu nie robili żadnego problemu jak powiedziałam że mam swoją szczepionkę. no i całe szczęście...

Choć z drugij strony masą dzieci zaszczepili euvaxem i nic się nie dzieje.
imageimage
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny tak naprawdę to nie tylko Euvax jest tak szkodliwy. WSZYSTKIE szczepionki zawierają jakieś guano trujące, tyle że tą jedną udało się wycofać. A co z pozostałymi??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"Dziewczyny tak naprawdę to nie tylko Euvax jest tak szkodliwy. WSZYSTKIE szczepionki zawierają jakieś guano trujące, tyle że tą jedną udało się wycofać. A co z pozostałymi??"

ale nie wycofali niestety całej szczepionki, jedynie jedna serię:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sprawdziłam dzis serie bo rodziłam koniec lipca 2011na zaspie ale seria Euvax UVA 10011 więc chyba ok zresztą raczej z synkiem nic się nie dzieje
http://mojedziecikreatywnie.pl/ Zobacz jak spędzić czas z dzieckiem:-)

image




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wercia83 niestety ale to, czy coś się z zaszczepionymi tym dziećmi będzie działo, to w większości przypadków wyjdzie dopiero za kilka lat :( Załamka:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie A./ ,wczoraj wrzucilam w wyszukiwarke prevenar -na pneumokoki ,jakby ktos niewiedzial,rowniez pisze ze jest szkodliwa dla dzieci ,a najlepsze ze ministerstwo zdrowia zakupilo je za 100 zl ,a sprzedawali po 300 ,wiec 200% zarobku na rodzicach ...
I jeszcze wkracja rodzicom ,jak taka szczepionka jest potrzebna ..

To moze ktos wie czym szczepic teraz dzieci ??Engerix zamiast euwaxu,to wiem
A nastepne te 5w1,6w1 ???
Mala szczepilam :Infanrix Hexa
Niewiem jakie szczepionki,podac teraz dziecku ...Moze ktos jest "mocno" w temacie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ostatnio pisali tez, ze wycofuj szczepionki na grype w innych krajach http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nieoczekiwane-rezultaty-szczepionki-na-grype-wycofana,283129.html

u nas panuje takei przekonanie ze jak zaszczepie dziecko na wszystko co mozliwe to sprawie ze napewno bedzie zdrowsze i uniknie chorob dzieki tym szczepionkom, a prawda jest taka ze wiekszosc nowych szczepionek to eksperymant na naszych dzieciach bo nei do konca wiadomo jakie sa skutki uboczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja szczepie tylko obowiązkowe i 6w1 oboje moich dzieci i do tej pory bez powikłań ale na dodatkowe typu rota pneumokoki meningokoki czy ospa nie szczepie
http://mojedziecikreatywnie.pl/ Zobacz jak spędzić czas z dzieckiem:-)

image




popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja akurat jestem fanką szczepień ale wszystko trzeba robić z głową.

I wydaje mi się że u nas raczej panuje przekonanie że szczepionki to pic na wodę fotomontaż i nabijanie kasy koncernom - taka teoria spiskowa. a w krajach bardziej rozwiniętych ludzie się chętniej szczepią.

I jak ponad 15 lat temu moja mama szczepiła nas na żółtaczkę to wszyscy patrzyli na nas jak na kosmitów...a potem się okazało że jednak warto się szczepić.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dziewczyny...do tej pory, ja naprawde byłam za szczepionkami, uchorniły nas i nasze dzieci przed epidemiami... wcześniej na wszystkie "rewelacje" patrzyłam racjonalnie
ale w momencie gdy nagle coś się wydarzy bezpośrednio waszemu dziecku..zaczynasz myśleć, czytać..i włos się jeży na głowie.
Niestety, 99% informacji jest przemilczanych, nie dociera do nas,szaraczków. Miejcie to na uwadze...
Poza tym..tak, zdanie, inne dzieci są szepione na tą szczepionkę i nic się nie dzieje... owszem...ale również trzeba mieć świadomość, że... choroba, może pojawić się po wielu latach...i nikt wówczas nawet nie skojarzy jej ze szczepieniem. Gdyby niedoczynność mojej córki wyszła na "normalnym" poziomie, po latach..w życiu bym tego nie skojarzyła, bo przeciez....choroby tarczycy to juz choroba środowiskowa.
Poza tym..zauważcie jedno... jeśli zdrowe zupełnie dziecko po szczepieniu umrze-w informacji zostanie podane, ze miało wadę genetyczną, utajnoną. Euvax był wycofywany kilkakrotnie, w 2007r po śmierci 3nowodorodków...w 2009 po śmierci Jasia...i teraz w 2012r. gdy...informacja o wycofaniu euvexu przebiega cichaczem, bez podania w mediach..a pani prof Majewska wprost pisze "a korporacje medyczne MILCZĄ na temat śmierci noworodków po podaniu szczepionki z wadliwej serii" Poprzednie przypadki śmierci, oczywiście też zamiecione pod dywan "nie udowodniono związku śmierci z podaniem szczepionki"
No i fakt...oczywicie, to nie tylko euvax..wszystkie szczepionki cos mają. Tylko dobrze..ale... niestety, co jakis czas powstaje "wadliwa partia" ktora zawiera dodatkowe śmiecie. Zostaje ona wycofana gdy wyjdzie na jaw że coś się stało....
---
tymczasem dzis sie dowiaduje po sprawdzeniu, niestety córcia drugą dawką tez została zaszczepiona z wadliwej serii
--
ja dalej jestem za szczepieniami, tymi co naprawdę potrzeba...tylko teraz strach przed podaniem, jest tak silny..że bede drżeć na każdy kontakt ze szczepionka...i myślećm, a co jeśli się coś wydarzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, i jeszcze jedno, wątek ten założyłam tylko po to, aby pomóc swojej córce, chodzi mi konkretnie o ten przypadek i partie euvexu, głównie skupiam się na tarczycy, bo z tym jest u nas problem. Moj przypadek jest niestety jedyny w pl, mam brak porównania..stąd szukam, szukam związku ze szczepionką z tym jak pomoc i w przyszłości uchronić swoje dziecko...a sam temat szczepien, jest tak rozległy, za i przeciw...że możemy tony stron tu napisać.
W zwiazku z tym, dziewczyny, prosze sprawdzcie w swoich kartach, czym i kiedy szczepione byly wasze skarby. Euvax B, uva 10012. Jeśli tak, czy są jakieś objawy poszczepienne i czy..badałyście (Z różnych powodów) tsh. Dalej, czy nie zauważyłyście problemu-z wagą, z przyrostem, wzrostem..zaparcia, brak łaknienia, niepokój, ospałośc, duży język, wcześniej przedłużająca się żółtaczka poporodowa, coś nie tak z rozwojem. To są objawy niedoczynności (swoją drogą moja mała nie miała żadnych objawów, stąd gdyby nie przypadek strach pomyśleć co by było dalej gdyby miała taki poziom tsh)
No i jeszcze jedno..bardzo chce poznac "prawdziwy" powód wycofania euvexu, tej partii..co tam było naprawdę, jakie zanieczyszczenia, nie oficjalne zdawkowe zdanie o niehogomenności 5szczepionek.Jeśli ktoś coś wie, proszę o kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm, a nie wydaje Ci się, że szukasz trochę nie tam gdzie trzeba? Pisałaś, żę sama masz niedoczynność tarczycy i w ciąży się leczyłaś. Raczej tu bym szukała powodu, że dziecko ma niedoczynność tarczycy. To, e było zaszczepione akurat tą wycofaną szczepionką może zwykłym zbiegiem okoliczności.
To jest takie szukanie "winnego" bardzo daleko, podczas, gdy "pod nosem" masz dużo bardziej prawdopodobny powód.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kaaa, bardzo mi przykro z powodu choroby Twojej córeczki.

Ja urodziłam córkę w sierpniu 2011 w szpitalu wojewódzkim. Sprawdziłam w jej książeczce i niestety również została zaszczepiona szczepionką o której piszesz (seria 10012). Później szczepiłam 6 w 1.

Moja Mała właściwie od urodzenia ma kontrolowane TSH ze względu na moją chorobę Hashimoto i przyjmowanie Euthyroxu w ciązy. W pierwszym miesiącu miała ok. 4 jednostek, a później spadało - przez 2,9 do ok. 2,3 w okolicach pierwszego roku. Jesteśmy pod kontrolą endokrynologa, który nie widzi objawów niedoczynności.

Ja przed porodem zastanawiałam się nad szczepionką Engerix. Pytałam lekarzy i pielęgniarki o opinie, napisałam nawet wątek na ten temat tu na forum. Ostatecznie zrezygnowałam z własnej szczepionki, ale teraz żałuję. Jeżeli będę miała jeszcze dziecko, to zaszczepię Engerixem.

Mam nadzieję, że to nie szczepionka jest przyczyną Waszych problemów. Życzę dużo zdrówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się też z wypowiedzią anek.

Sama bałam się, że moja córka będzie miała niedoczynność przez moją chorobę. Raczej tutaj szukałabym powodu... No ale pewności nigdy mieć nie będziemy. Moja mama nie ma niedoczynności, a ja z siostrą już tak. I też nie wiadomo, co jest przyczyną... :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale się nastraszyłam sprawdziłam syna książeczkę szczepień i ył szczepiony Euvax B 041208 to dobra szczepionka czy zła? bo już ześwirowałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) twoja seria jest dobra...Czyli dokładnie nie pochodzi z serii wycofanej, UVA 10012
--
Pewnie, oczywiście, gdybym miała wybierać-wolę wersję że mówimy tu o dziedziczeniu,mojej chorobie przynajmniej wiadomo czego się spodziewać (starsze dzieci mają w porządku tarczyce) Sama niedoczynność czy inne choroby tarczycy to jeszcze nie koniec świata. Da się z tym żyć,dawać leki odpowiednie, gorzej jak się nie zna przyczyny i w pewnym momencie leki nie działają... a tarczyca rozwala cały organizm i szukaj wiatru w polu.
Ale przypadek mojej córki od samego początku jest niestandardowy i jest wielką niewiadomą,a już na pewno nie wiadomo co się może wydarzyc. Ciekawy przypadek medyczny...Stąd dlatego wolę wiedzieć..tu nie ma znaczenia, mleko się wylało, szczepionkę dostała..ale..jeśli zadziałał czynnik z zewnątrz który tak namieszał z tarczycą to wolę to wiedzieć, aby uniknąć na przyszłość. Jeśli zanieczysczenie-to jakie..jeśli sama szczepionka..to też inaczej szczepić,innym kalendarzem, co omijać, czego się wystrzegać, bo z tym tematem mała będzie miała kontakt całe życie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja bym się tu jeszcze na Twoim miejscu ewentualnie czepiła tej przechorowanej ospy. Wiadomo, że czasem ospa może spowodować rozwinięcie się cukrzycy, która jest tak jak choroba Hashimoto, powodująca niedoczynność tarczycy, chorobą autoimmunologiczną. Może tu ewentualnie jest jakiś związek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

do Kaaa

Witam. Moje dziecko także została zaszczepiona tą trefną partią. Z wypisanych objawów dużo się u nas zgadza, żółtaczka była do ok miesiąca tyle, że poziom bilurbiny był na tyle mały, że byłyśmy w domu tyle, że była żółta i miała żółte białka w oczach lekarze mówili, że to normalne i przejdzie, więc nie wiem czy to ma związek z tą szczepionką. Z reszty objawów to problem z wagą (nie je dużo) musimy sprawdzić tarczycę. Kaaa sprawdź priv, siostra podała mój nr tel. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha piszę z profilu siostry, rodziłam w październiku zeszłego roku na zaspie,moja niunia obecnie ma rok i 3tyg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agus878, dopiero zauważyłam wiadomośc prywatną. Jutro postaram się odzwonić do Ciebie (mam nadzieję że moje dzieci mi pozwolą na chwilę ciszy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaaa pisałaś,że partię 10012 wycofali, a mój syn w środę został w przychodni zaszczepiony TĄ partią!!!! :( Skandal,że tam nic nie wiedzą?!

Będę koniecznie musiała zadzwonić do przychodni! i niestety patrzę w książeczkę i zaszczepili go 2 razy tą partią :( W szpitalu dostał inną......

Na razie ciężko mi stwierdzić czy w związku z tym coś jest nie tak. Na jednej z wizyt lekarka była zaskoczona niską wagą syna, ale zrzuciłam to na karb jego ruchliwości. W tej chwili ma niecałe 8 m-cy,a wstaje i chodzi przy barierce w łóżeczku.
Zaparć raczej nie zauważyłam, ospałości raczej też nie, choć czasem robi dziwnie długie jak na niego drzemki w ciągu dnia, ale to rzadko.
Morfologię miał robioną raz,ale bez TSH, więc nie wiem jak od tej strony wygląda sprawa

Dla pewności spytam jeszcze: Euvax B i Euvax to to samo paskudztwo? Bo w przychodni wpisali sam Euvax, ale sądzę,że po prostu nie chciało im się tego B dopisywać.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam jeszcze,że chodzimy do przychodni na Brodwinie w Sopocie.
Może łatwiej będzie też innym rodzicom sprawdzić swój nr serii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
beam, o rany...powaznie? tym numerem serii? Przeciez seria ta została wycofana w lipcu? No to już jawne.... nie powiem co, koniecznie trzeba to zgłosić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
beam, o rany...powaznie? tym numerem serii? Przeciez seria ta została wycofana w lipcu? No to już jawne.... nie powiem co, koniecznie trzeba to zgłosić.
beam, oczywiście, że nic nie musi się stać..wydarzyć (liczmy że przypadków powikłań jakichkolwiek jest jak najmniej),ale już szczepienie serią wycofaną to.... ech, brak mi słów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaaa niestety poważnie :( Szczęście (o ile można je tak nazwać),że szczepienia są tam raz w tygodniu w środy i zdążę powiadomić przychodnię, to chociaż inne maleństwa tego świństwa nie dostaną.

Nie zmienia to jednak faktu,że kompletnie nie rozumiem jak osoby z przychodni mogą być niedoinformowane? Brak mi słów po prostu.....

Swoją drogą czy poza internetem, w radiu lub tv ta informacja została podana? Czy podobnie jak niegdyś z Vigandolem podadzą to dopiero po jakimś m-cu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja wcale nie zdzwilabym sie gdyby zrobili to swiadomie,na twoim miejscu poinformowalabym PISEMNIE(moze byc mail) sanepid oraz NFZ

to jest karygodne, robia bezkarnie z dzieci kroliki doswiadczalne, przychodnia MUSIALA wiedziec o tej wycofanej serii juz dawno i zwyczajnie to zignorowali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też mi sie wydaje,że z premedytacją szczepią tym dzieci,nie możliwe żeby przychodnia nie dostała info o wycofaniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda, że nie zawsze wpisują serię, my mieliśmy tydzień temu szczepienie Euvaxem i właśnie sprawdziłam, że serii nie mam w książeczce ..
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
partia wycofana w lipcu a moją małą w Wejherowie zaszczepili ta partią koniec sierpnia, młoda wysoka, bardzo dużo je- jest szczupła jakiś problemów nie widzę, powinnam zrobić jakieś badania dodatkowo? bo już nie wiem ? powinno się tych lekarzy powiesić za.... !!!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EUVAX B, 10 mcg zawiesina do wstrzykiwań 0,5 ml a 10 fiolek
numer serii: UVA 10012, data ważności: 30.09.2013
podmiot odpowiedzialny: LG Life Sciences Poland Sp. z o.o.

Niniejszej decyzji nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.

UZASADNIENIE:
W dniu 12.07.2012 r. do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła decyzja Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Rzeszowie wstrzymująca w obrocie i stosowaniu na terenie województwa podkarpackiego przedmiotową serię produktu leczniczego EUVAX B. Decyzja została podjęta w związku ze stwierdzeniem niehomogenności w niektórych fiolkach ww. serii produktu leczniczego.

Mając na uwadze powyższe, ww. seria nie może być przedmiotem obrotu oraz nie może być stosowana w lecznictwie do czasu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa jej stosowania.

CZYLI NIE SZCZELNE FIOLKI ech...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze jedno pytanko czy ta seria 10012 miała tylko datę 30.09.2013? czy też inną ? mąż twierdzi,że w szpitalu nie napisali daty ale coś mu nie wierzę sprawdzę - zaczęłam się martwic o moją niunie :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć w przychodni pielęgniarka się pomyliła i przy ostatnim szczepieniu omyłkowo wpisała poprzednią serię zamiast nowej, którą mają.
Wychodzi więc na to,że synek tylko 2. szczepienie miał felerną serią w czasie kiedy jeszcze jej nie wycofano. Chociaż coś......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek był szczepiony euvax b uva 10012 , ma stwierdzona niepełnosprawnosc , zapalenie dwunastnicy i przełyku , jestesmy na diecie bezmlecznej i bezglutenowej, bez cukru po leczeniu candidy , itd. uciekamy przed autyzmem , ma 2.5 roku ciągle boli go brzuszek , na szczescie zaburzenia sensoryczne ktore byly w pewien sposób opanowalismy zyjemy w ciaglym strachu.. co nas jeszcze czeka..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka zaszczepiona został dwukrotnie Euvax B - dwie różne serie, z tym że ta pierwsza była właśnie z serii UVA . Jak do tej pory nie zauważyłem niepokojących objawów. Oczywiście byłbym wdzięczny o informacje nt. ewentualnych objawów chorobowych,które mogły wystąpić po zaszczepieniu tym lekiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek też był szczepiony tą serią, w listopadzie skończy 2 latka i jest z nim wszystko dobrze, ale z kolei synek szwagierki w drugim miesiącu życia zaczął strasznie szybko tyć i rosnąć, teraz będzie miał również 2 latka a ma 100cm wzrostu i wagę 18kg, myślicie że ta szczepionka może mieć coś z tym wspólnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Juz nie twórzmy historii z piekła rodem. Tycie nie ma nic wspólnego ze szczepionką. Moja córcka równiez była szczepiona już wycofaną serią 12001 Euvax b, nie zauważylam zadnych niepokojących objawów a dodam, ze jak na swój wiek również nie jest mała...a jest raczej dłuugaa i to nie zasluga szczepionki a genów, bo rodzice tez do najmniejszych nie należą:))pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
w jakim wieku szczepi się dzieci tą szczepionką?

bo byliśmy w zeszłym tygodniu na szczepieniu i w książeczce nic nie ma!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szpitale i przychodnie mają obowiązek wpisać datę, nr serii szczepionki. B dziwne że nie masz -nie chce mięsie wierzyć że zapomnieli......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam serie tylko przy szczepionce ze szpitala, a w przychodni to mi nigdy nie wpisali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra,znalazłam ale nie mogę się rozczytać chyba DTPa nr serii AC14.
A wcześniej był szczepiony enqerix B.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic dziwnego, skoro była szczepiona inna serią :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,mój synek był szczepiony tym wycofanym stolcem,miał straszną skazę białkową,wszystko,dosłownie wszystko go uczulało.pierwsza seria byla we wrzesniu 2011,2 w pazdzierniku 2011,a w marcu 2012 miał juz inna serią
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój synek ma 2.5 roku , był szczepiony euvax b uva10012 , ma zapalenie dwnastnicy i przelyku , liczne alergie , candide i wiele wiecej brakuje slow i czasu by opisywac , wciaz boli go brzuszek mimo leczenia i diety ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
u nas była jedna dawka tej felernej serii..i również wiele problemów zdrowotnych: alergia, problemy z trawieniem, AZS, jeśli chodzi o tarczycę, to tsh jest w normie, ale wysokiej. Ogólnie odporność jest zaniżona, większa podatność na infekcje. Do tego bardzo wysokie gorączki. Organizm jest po prostu struty i w pewnym momencie przestał sobie radzić z ładowanymi bezsensownie szczepionkami, lekami, a przez to i różnymi drobnoustrojami jak wirusy bakterie, pasożyty.
Czy któraś z mam dotarła do informacji czy ta seria dodatkowo jest z rtęcią?
Jak się u Was sytuacja potoczyła. Czy w ogóle to się da jakoś odkręcić...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moje dziecko zostało zaszczepione ta seria 10012 dwa razy ,,,dzis ma podejrzenia zachowań dziecka autystycznego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam ponownie po długiej nieobecności. Dziękuję wszystkim za informację. Dziś córka ma obecnie 4 latka. Poziom tsh jest w normie, ale cały czas bierzemy euthyrox i jesteśmy pod kontrolą endokrynologa. Córka rozwija się dobrze do dnia dzisiejszego- lekarze nie dają odpowiedzi co było przyczyną tak dużego poziomu tsh. Proszę jeśli mają Państwo jeszcze jakieś spostrzeżenia po tej szczepionce, głowinie z uwagi na wycofanie jej z obrotu prosze o informację
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Synek urodzony w listopadzie 2011 roku, zaszczepiony serią uva 10012 - przez szliśmy masakryczną alergie niewiadomonaco, miał straszne rany na buzi, najpierw z lewej strony, potem przeszło na prawy policzek i prawa rękę i nogę. Sączące się rany za kiedy dopiero przed ukończeniem drugiego roku życia.
Dziś ma 5 lat. Jest ok, ale nieszczepiony od dwóch lat.
Trzeci syn doznal ciężkiego wylewu w 8 dobie życia, 3 dni po zaszczepieniu na bcg. Do dziś nie znamy przyczyny wylewu - ja podejrzewam szczepionkę euvax b 12009
Nasza historia na fb w grupie Przyjaciele Miłosza Bukowieckiego.
Szukam rodziców dzieci szczepionkach tym euvaxem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mój syn był szczepiony euvax B 12009. Do 1 roku życia zmagał się z drgawkami na niewidomym tle. Badania nic niepokojącego nie wykazały. Natomiast obecnie, jako już 5 latek, zmaga się z opóźnieniem w rozwoju i brakiem mowy. Sama nie wiem co o tym sądzić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam nasz synek też dostał tą szczepionkę i ma zaburzenia neurologiczne. Proszę o kontakt wawewa5@wp.pl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam!
Podbijam temat, po przerwie. Jestem ciekawa jak potoczyły się losy Waszych pociech, stających zaraz jak moje przed edukacją szkolną.
U nas niby wszystko ok, poza problemami logopedycznymi sporymi jak na dziecko idące do 1.klasy, do tego z bardzo wrażliwym systemem nerwowym. Nie mogę, co prawda tego jednoznacznie przypisać tamtemu szczepieniu, ale wykluczyć też nie mogę....

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn został zaszczepiony Euvax B UVA10012 w pierwszej dobie życia 10.11.2011.r. hospitalizowany 19 dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

Dieta Montignaca (307 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, czy któraś z Was stosowała może dietę Montignaca? Słyszałam, że jest bardzo...

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

do góry