Widok

Fajna dzielnica?

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Witajcie,
Niedługo przeprowadzam się do Gdańska. Chciałabym kupić mieszkanie w spokojnej okolicy, zależy mi na tym, żeby dookoła było dużo zieleni, żeby dzieci miały blisko do przedszkola i żeby okolica była bezpieczna. Zastanawiam się nad dzielnicą Jasień. Czy warto tam zamieszkać? ..
Co sądzicie o tej dzielnicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
http://www.szadolki.pl/mapa-smrodu/

Znasz to ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja mieszkam od Sierpnia br i jeżeli coś czułam to może sporadycznie 3-4 razy - ale wcześniej mieszkałam na Ujeścisku i tam także czułam tak sporadycznie ... więc nie ma reguły i bez przesady z tą mapą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
To prawda, jednak trzeba to wiedzieć żeby nie być zaskoczonym. Poza tym jest to bardzo fajne miejsce gdzie wszystko jest pod ręką i nie ma większych problemów z dojazdem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przyzwyczailas się. Ten smród zalatuje już nawet na Chełm.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Plus latające samoloty, chyba że nie jesteś czuły na takie atrakcje ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Na Morenie np. wróbla staw - słychać głośniej !!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jest kilka dzielnic w Gdańsku zupełnie zapomnianych, których renesans się dopiero zbliża - Stogi, Nowy Port, Brzeźno. Nie dosięgnęło ich odium tzw. nowobogackich (dzielnice - od kiedy pamiętam, czyli przeszło 30 lat) miały opinię dzielnic 'latających noży'..

Sam mieszkałem przez długi czas w Osowie (wtedy to było w Osowie, nie 'w Osowej' ani 'na Osowie') - ale to dawno temu było :) - nic nie zostało z tej starej wsi... no, mniejsza z tym, bo kogoś urażę :)

Po kilku przeprowadzkach odkryłem z wielkim zdziwieniem Stogi - właśnie tą zapomnianą, biedną, dzielnicę - z pełną infrastrukturą - tramwaje, szkoła (jaka jest, taka jest - ale można na Przeróbkę posyłać dzieci), z lasem 100m od domu i plażą 1.5km przez las właśnie (nie deptakiem!, po prostu gruntową drogą).

Dzielnica - tak myślę - zacznie swój renesans za 3-5 lat - trudno, bo teraz mieszka się tutaj wspaniale. A ja, to się bardzo cieszę, że dzielnica dalej ma taką opinię - jak to cudownie, że nie sprowadzają się tutaj osoby, którym nos nie opuszcza się niżej czoła :)

Wiem, wiem - są fosfory z jednej strony i rafineria z drugiej, budowa magazynów - ale sugeruję obejrzenie mapy zapylenia Gdańska, zamiast słuchać zrzędów - lepiej zacząć od - mapy hałasu, mapy zapylenia, mapy smrodu (fe) - dalej - gdzie są lasy, gdzie infrastruktura - I NIE DAĆ SIĘ PONIEŚĆ EMOCJOM - zbyt łatwo ulec nieracjonalnym przesłankom...

Kolejna sprawa - KONIECZNIE - plany zagospodarowania przestrzennego - co jest planowane, gdzie mieszkaniówka, jakie usługi (uciążliwe czy nie) - praktycznie wszystko albo przez gdansk.pl albo biuro rozwoju Gdańska - to są lektury obowiązkowe, żeby w ogóle zacząć myśleć na poważnie... No, chyba, że to plan na krótkotrwały pobyt...

Pozdrawiam,
s.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Mieszkales na najtanszych dzielnicach........... Dlaczego najtanszych ? Bo patologicznych i zapomnianych, jak stogi beda mialy renesans za 50lat to bedzie sukces.......... Substancja sie nie zmienila! Morze to kazda ze starszych dzielnic ma 15min max.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Panie KK,

Pan nie wie, gdzie prócz tych 2 dzielnic mieszkałem :)

Ale Pańska opinia jest tylko potwierdzeniem mojego powyższego postu, że szczęśliwie te właśnie dzielnice ominęło zainteresowanie... no dobrze, już nie napiszę.
Tylko właśnie dzięki temu mieszka się w tych zapomnianych dzielnicach tak dobrze.

Serdecznie pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na osiedlu Jasień od 18 lat, wszędzie blisko, dojazd do centrum ok, do obwodnicy jeszcze lepszy, sklepy, szkoła, kościół, las i centra handlowe wszystko w bliskiej odległości.Co do zapachów z Szadółek są sporadyczne, zazwyczaj nocą lub wcześnie rano.Samoloty natomiast lądują tzw.korytarzem w dalszej odległości od Jasienia i na pewno ich nie słychać.Jedyny mankament, to trochę mało miejsc parkingowych, tych bezpłatnych...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Suchanino. Morena z dobrych dzielnic do mieszkania - duzo zielonego, polaczenia zawsze i wszedzei, tramwaj w tym roku i za -3-4 w 2 strone . Nie buduja okno w okno....... No coz ale m nie koszuje 4000 bo tu sobie ludzie cenia spokoj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
To blokowiska i duża przestępczość ,spalone samochody i dresy :/ To juz Jasien lepszy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wg mnie Jasień jest dobrą opcją na zakup mieszkania. Do centrum Gdańska blisko i do obwodnicy blisko a przy tym dosyć spokojna dzielnica, niskie ceny mieszkań za m2. Minusy - czasem zapach z Szadółek - ale tak rzadko czuć w tej części, że nie przeszkadza.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Aktualnie mieszkam na jasieniu i mając 2 małych dzieci nie widzę lepszej opcji w 3mieście.
Co do smrodu i samolotów to wygląda to tak samo w całym górnym Gdańsku t.j od moreny i chełmu na południe. smród jest sporadyczny, permanentny smród jest tylko ns szadółkach w okolicach outletów.

Samolotów faktycznie trochę lata, ale główna strefa nalotów jest nad poligonem. Nad jasieniem zdarza się że robią nawrotki.

to co jest plusrm to infrastruktura nie wiem czy nie najlepsza w Gdansku spośród osiedli nie z wielkiej płyty, odległość i dojazd do centrum.

I nie ma problemów społecznych takich jak w dolnych tarasach gdzie jest podział na tych bogatszych z nowych bloków i tych biedniejszych ze starych bloków, nie ma też patologi itp co przy dzieciach jest istotne
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
mieszkasz na wygwizdowie to i chwalisz, normalka. jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. proste
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
I tak lepiej niz twoja super lokalizacja (pewnie zaspa czy żabianka) w bloczysku czy innym slumsie :)
blisko masz tramwajem do twojego call center w realu ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
zgadles rany boskie zgadles ! mieszkam na Zabiance a pracuje w Castoramie. Jezdze rowerem bo taniej. tego juz nie zgadles hahahahaa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Źle trafiłeś ze swoim złośliwym komentarzem słoiku. Akurat mam to co lubię a nie na odwrót. A ty zupełnie nie orientujesz się w topografii miasta pisząc że jasień to wygwizdowo.
wczesniej mieszkałem na żabiance (w płyta), ujeścisko, miałem mieszkanie na przymorzu w nowym 17 piętrowcu i w dalszym ciągu mam małe mieszkanie w sopocie wyscigi (nowe bud). i mając rodzinę z dziećmi jasień to bez porównania najlepsza opcja z powyższych.

A liczbowo wygląda to tak:
Praca 2km (morena) i wrzeszcz (7km)
Szkoła podst i gimn ok 400m
przedszkole 1km
sklepy kilkanascie w promieniu 500m a najblizszy 50m
szkoła jezykowa 300m
usługi typu fryzjer, dentysta 300m
ptzychodnia wraz z obsluga swiateczna ok 1km
starówka 5 km
centra handlowe carrfour , auchan , outlety do 4km
brak wielkie płyty w sąsiedztwie

Znasz lepsza lokalizacje domu w kontekscie powyzszych parametrow? Boja nie. Dodam tylko że sopot wyscigi to dopiero wygwizdowo tam w
promieniu 500m to prawie nie ma nic. A najgorsza opcja to nowe budunki wcisniete w stare osiedla na przymorzu czy zaspie - nigdy wiecej.

Definicja wygwizdowa zależy od potrzeb. Jakbym miał dwadzieścia kilka lat i celem życia bylyby puby to fakytycznie centrum to starowka. Jesli czas wolny spedzalbym w galeriach handlowych to wrzeszcz itd

ale dla rodziny z dziećmi wybieram jasien.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak jak pisalem wyzej jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Jasien to taka perelka? hahahah Jesli ktos lubi mieszkac i wachac smierdziszewo i sluchac samolotow to jego sprawa. Kazdemu wedlug potrzeb.

Zdecydowanie wyzej cenie Przymorze, Wrzeszcz, Oliwe i inne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Da studenciaka dla którego Gdańsk ogranicza się do odcinka stancja - uczelnia i ewentualnie skmka to faktycznie wrzeszcz, przymorzr czy oliwa sa najlepsze. Ale paradoksalnie z tych dzielnic do centrum jest dalej niż z Jasienia.
jak kiedys dorosniesz i bedziesz miał rodzinę to zmienisz zdanie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ludzie zyja jeszcze czasami sprzed 20 lat , gdzie tych dzielnic nie bylo i prawdopodobnie ich tam nigdy nie bylo :) i dla nich żabianka to centrum a wszyskto inne to wygwizdowie, ale nie wytłumaczysz :D

Z Jasienia jest 10 minut do centrum i 15 do wrzeszcza, w dodatku 5 do obwodnicy

Poza tym mi sie tam podoba Jasien przynajmniej nie jest tak naciapane jak gdzieniegdzie, na to cale Przymorze to juz patrzec sie nie da jak sie przejezdza , betonowa dżungla w "centrum" + wcisniete nowe "prestiżowe" apartamenty ("nad morzem - czytaj kilometr od) pomiędzy starymi blokami z niezmiennym od 30 lat sąsiedztwem
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dokładnie, Przymorze to albo wielka płyta albo nowe wieżowce wciśnięte w w samym środku wielkiej płyty stanowiące swego rodzaju getto, gdzie w dodatku połowa mieszkań jest kupionych pod wynajem i nie znasz nawet sąsiada z piętra, koszmar. A wiem o czym mówię bo miałem tam mieszkanie. Ale studenciakom ten niski standard dzielnic jako całości nie przeszkadza, ważne , że blisko do szkoły bo do centrum to kawał drogi.
Północne osiedla to bieda i kilka osiedli-gett złożonych z kilku wieżowców tego obrazu nie zmieni.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
polnocne osiedla to bieda hmmmmm a mi sie zawsze wydawalo, ze osiedla w centrum sa drozsze niz na poludniu, do tego pelna infrastruktura od zawsze. a co na poludniu metr tanszy o 2-3 tys niz w centrum, buduja sklepy i inne na poludniu czyli cos co w centrum jest od wiekow.
getta ? hahaa, niektore osiedla sa ogrodzone i bardzo dobrze, psy nie sr*.a, pijak nie pije i nikt nie podpali mi samochodu. a co na poludniu? wszedzie trzeba dojechac, chcesz do kina? jedziesz, chcesz do centrum handlowego jedziesz, itd w centrum? mam to wszystko na piechote, do tego park z buta a nie 30 min w aucie itd itd

Juz 10 lat temu byli lepsi od Was i kupowali domy/mieszkania na przedmiesciach bo sie amerykanskich filmow naogladali. A co teraz?
Wielu z nich marzy o przeprowadzce do centrum. Maja juz dosc tracenia czasu na dojazdy, paliwo itp. Ale do tego trzeba dorosnac i oczywiscie miec kase. Bez tego kazdy Jasien itd bedzie rajem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
no racja tylko ze Jasien to nie Kowale ani Łostowice, to jest znaczna różnica, z Jasienia jest duzo blizej

Poza tym centrów handlowych i kin to nigdzie chyba nie brakuje ... W naszym pieknym miescie jest ich duzo w roznych miejscach...

Poza tym Przymorze i Zaspa to nie centrum żadne :D Taka sama sypialnia jak Jasien , no tylko ze z tym plusem ze blizej morza
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ty chyba faktycznie nigdy nie byłeś a na pewno nie mieszkałeś na zaspie czy przymorzu. Jak napisał/a aa to nie żadne centrum , tylko sypialnia z wielkiej płyty. A do centrum bliżej jest z jasienia. Lokalna infrastruktura na jasieniu też jest lepsza bo nowsza.

Jesli mieszkasz na przymorzu i mieszkanie tam sprowadza sie do wjeżdżania samochodem do hali garażowej i wjazdu windą na 17 piętro i spoglądanie na dzielnicę z 17 piętra to jest ok. Ale gdy zjedziesz na poziom gruntu lub nawet niższych pięter świat wygląda inaczej. Nie chce mi się o wszystkim pisać, najlepiej samemu tam pomieszkać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
to w kapie mieszkasz..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Jasieniu ,co prawda nie w blokach ale na "starym Jasieniu" W domkach jednorodzinnych. Jestem mega zadowolona że tu mieszkam. To co jest mi potrzebne mam pod nosem. Do przychodni i apteki mam 1 min drogi ,do poczty gdzie chodze bardzo często 3 min drogi,do auchan na piechotke ok 15 min. Pobliskie sklepy od 5 do 10 min. Takie rzeczy jak kino czy inne rozrywki autobusem 20 min. Nie jest tragicznie. Spokój,nie ma patologi, Mam gdzie wyjść z dzieckiem na spacer. Mieszkałam też na Chełmie wszędzie blisko,tesco,sklepy z ciuchami ,spożywczaki itp,ale jednak Jasień o wiele lepszy. Smrodu z Szadółek kompletnie nie czuć,co do samolotów nie przeszkadza mi to kompletnie,bardziej przeszkadzały mi krzyki młodzieży pod oknami w bloku. Teraz spokojnie mogę sobie wyjść na ogród i sie relaksować :P
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
jest Jasień i Jasień , tak jak jest Przymorze i Przymorze.

Jasień w obrębie SM Jasień to faktycznie pełna infrastruktura, niedaleko centrum z dobrym dojazdem. Ale zdecydowanie gorzej wygląda np Wróbla Staw reklamowany przez dewelopera jako Jasień - tam w zasadzie nie ma nic.
Innym przykładem są nowe osiedla na SZADÓŁKACH przy ul. Jabłoniowej które deweloperzy też reklamują jako jasień - a w tym przypadku jest to jawne nadużycie. Przypuszczalnie deweloperzy kłamią unikając nazwy szadółki aby uniknąć skojarzeń z wysypiskiem.

Co do Przymorza , to można mieszkań albo blisko morza albo blisko skm i nie można mieć tych dwóch rzeczy jednocześnie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo jest Jasień i Lawendowy Jasień
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
MM piszesz nieprawdę. Osiedle Leszczynowe przy ul. Leszczynowej to jak najbardziej administracyjnie Jasień. Więc wychodzi na to, że To Ty kłamiesz a nie developer.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

W Urzędzie Miasta niedawno ustaliłam, Obręb Jasień to jedno a dzielnica Jasień to drugie.
Jasien-Jasień ( ul. m.in. Stolema, Blizbora itd ), Jasień-Szadółki ( m.in. Jabłoniowa i Fashion House )
Taka jest różnica.

Na Jasieniu "głównym" mieszkam od 5 lat. Jest bardzo fajnie ( szkoła, przedszkole, rossman, duzo zieleni, duzo placów zabaw, kompleks sklepów, apteki, przychodnia, autobusy do centrum, blizko WZ i obwodnica) korki tez niezbyt uciążliwe.

Za to po drugiej stronie kartuskiej - budynki "margo" słyszałam, że są fatalnie wykonane.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli mam coś poradzić to nie przeprowadzać się na stary Jasień bo tam to się żeczy które dla dzieci niczemu nie sprzyjają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Spory ogólnodostępny park "Jasieńska Dolinka", szkoły, przedszkola, a ostatnio oblegane przez ludzi 'lody rzemieślnicze' to samo zło..? A tak na serio, "Jasień" obecnie sięga granicy z Kowalami ale tak naprawdę najlepsza infrastruktura i komunikacja jest w okolicach "Starego Jasienia". Otwarte osiedle, dużo zieleni - po prostu fajnie się tu żyje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Jasień

Nowe mieszkania Trójmiasto (31 odpowiedzi)

Jak wygląda rynek nowych mieszkań w Trójmieście? Chciałabym zorientować się co może mi ten region...

Novo 30 (3 odpowiedzi)

Budynek powstanie u zbiegu ulic Leszczynowej i Gabrysiak na Jasieniu. Blisko stąd do terenów...

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg. (25 odpowiedzi)

Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i...

do góry