Widok

Familijne piękne jak nigdy

Dzień dobry sąsiadom. Gdy wychodziłem rano na spacer z psiurem nie spodziewałem się napotkać absolutnie żadnych atrakcji, tymczasem dotarłem na koniec Kardamonowej i ujrzałem TO! Brak mi słów aby opisać urodę tej konstrukcji, krople do oczu nie pomogły - taki blask zarąbistości bije od tego kaszubskiego Wielkiego Muru! Serdecznie gratuluję pomysłodawcom, projektantom i wykonawcom tego czegoś wysublimowanego gustu, nieprzeciętnej wrażliwości na piękno krajobrazu i ogólnego poczucia estetyki. Obecnie do panteonu naszych narodowych skarbów typu starówka w Zamościu czy Dolina Chochołowska śmiałym krokiem dołączyła zapora drogowa na końcu Kardamonowej, co w przyszłości zapewni nam, szczęśliwym mieszkańcom Osiedla Familijnego, stałe źródło dochodów z masowej turystyki i wycieczek szkolnych odwiedzających ten ósmy skarb świata. Pozwolę sobie na jedyną drobną podpowiedź: aby jeszcze bardziej uwypuklić nieprzeciętne piękno naszego cudu inżynierii lądowej przydałby się na jej szczycie drobny akcent, moje nieśmiałe propozycje to przeżarta rdzą pokrywa bagażnika Passata, żeliwna wanna lub stłuczony dolnopłuk - każdy z tych elementów pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się niezrównanym pięknem naszej legendarnej już zapory drogowej. A poważnie: który niedorozwój nie pytając mnie o zdanie usypał to g*wno z gruzu na naszym wspólnym osiedlu i kiedy zamierza je usunąć?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jakby co to wannę metalową z poprzedniej epoki jestem w stanie załatwić, ale w dwóch częściach co by łatwiej było wynieść.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Az pojde To zobaczyc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może jakieś zdjęcie dla tych co nie mogą się przejść?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wolicie, żeby mieszkańcy osiedla Chmary jeździli naszymi drogami osiedlowymi. Mieszkańcy skarżyli się na zebraniu na człowieka , który często jeździł sobie tym skrótem szybkim tempem , a jak zwróciło mu się uwagę to wyzywał .Panowie z naszego osiedla zrobili blokadę jaką mogli zrobić jeśli uważasz, ze potrafisz zrobić to lepiej to po prostu to zrób, a nie krytykujesz innych...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Całe osiedle boi się tego człowieka, który chyba ciągnikiem tam musiał robić sobie skrót. Kilku prawdziwych mężczyzn mocno dotkniętych wyzwiskami wywaliło gruz na drogę. Zastanawiam się czy jak skończyli i odchodzili z tego miejsca, to czy obejrzeli się za siebie i pomyśleli: odwaliliśmy dobrą robotę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Historia jak z getta. Były jakieś gwiazdy Dawida? Jak możecie dzielić ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tam popieram choć w żaden sposób to mnie nie dotyczy. Chytry chmara po raz kolejny naciągną klientów na towar bez infrastruktury koniecznej do normalnego korzystania. Nie widzę powodu dla którego sąsiedzi mają ponosić koszty i brać na siebie dodatkowe koszty i uciążliwości.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na tamte osiedle jest droga z płyt, które są w stanie 100x lepszym niż te na pszennej bo mają ledwie rok a ruch mniejszy. Przez to pole to przecież ponad 99% aut nie przejedzie, a sam też nie widziałem by kiedykolwiek coś jechało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak informacyjnie, za osiedlem wzdłuż płotu przy ogrodach aż do ul. Bajecznej jest droga gminna, więc ciekawe w którym miejscu ten gruz ktoś wysypal, czy na drodze jeszcze osiedlowej, czy już na gminnej. Bo czasem się okaże że ktoś bedzie musiał po po sprzątać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Od strony Pszennej za płotami chwasty po pas, psie kupy,śmieci a deweloper drzewka posadził. Jak za płotem to nie moje po co kosić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bajeczna jest w pewnym miejscu prywatna ,akurat na skrzyżowaniu (gmina nie chce jej przejąć ) i jeśli gmina jej nie przejmie to postawimy szlabanik -bo na pewno nie zgodzimy się na ruch samochodów z osiedla w polu pod naszymi nosami po drodze gruntowej. Gmina jej nie przejmuje i nie możemy nawet uczestniczyć w programie kładzenia płyt itd. Macie swoja drogę z osiedla to jej używajcie i tyle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i ? Zawsze można wystąpić o prawo przejazdu do sądu. O twojej własności w pl właściciel ma mało do gadania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4


Może wystąpić o drogę konieczną, ale ta tak nie jest. Cytując inne wpisy jest komfortowy dojazd do lipowej w Pępowie, więc z drogi koniecznej nici. Tu jest po prostu bliżej i na koszt sąsiada.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wez ty filozof z psiurem chodzacy jak p....lprzyjdz i pogadaj... Jak masz problem a nie roztaczaj swoich dyrdymalow... I splacaj kredyt aby ci tego mieszkania za pol darmo nie wzoelo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Z opisu wynikało że to mur niczym w zamku w Malborku, a w rzeczywistości kilka kamieni. Jeśli ktoś jest w stanie jechać dalej po polu, to i po tym przejedzie bądź obok.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

do góry