Widok

Garaż na czas budowy domu

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed rozpoczęciem budowy domu zbudować wpierw garaż, żeby w fazie budowy służył za warsztat i magazyn, w dalszym etapie jako właściwy garaż i mały warsztacik. Garaż będzie dwustanowiskowy z osobnym wejściem do części warsztatowej. Powierzchnia garażu 8m szer. i 6m głęb., dach dwuspadowy.
Pytanie do Was, co lepiej postawić i dla czego, garaż blaszany (koszt ok. 25 tys.) czy powoli budować z pustaka, prosta więźba i blacha, lekka izolacja i tynk? Zaznaczę tylko, że pod garaż wpierw pójdzie płyta fundamentowa 8mx6m.
Nie wiem jak to by kosztowo wyszło, na pewno szybciej postawić blaszaka, ale trwałość jego jest jaka jest, może 5 może 10 lat i w końcu blachę pochłonie. Robił ktoś taki niewielki garaż z pustaka i może powiedzieć jak to cenowo wychodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup na czas budowy używany blaszak ,tanio i szybko.Jak budowę zakończysz a blaszak będzie w dobrym stanie to odsprzedaż .Ja tak zrobiłam.Docelowo kupiłam już też blaszak ale z blachy malowanej , z drugim pomieszczeniem.Jest idealny i ładnie wygląda.
Najlepiej będzie skontaktować się z nimi:
https://rus-stal.pl/garaze-blaszane.html
Oferują garaże w dobrej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na stronie https://stylowoprzydomu.blogspot.com/2023/12/wielorakie-funkcje-garazu.html znajdziecie ciekawy artykuł na temat funkcjonalności garaży. Tam są też opinie i polecajki. Warto zerknąć, zwłaszcza te osoby co też tak jak ja rozważają zakup garażu blaszanego. Zachęcam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysokiej klasy bramy garażowe i drzwi wejściowe do domu oferuje firma handbud. polecam ich ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

Aranżacja wnętrz/ wyposażenie (27 odpowiedzi)

Niebawem wraz z moim narzeczonym w końcu przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Póki co panele...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

do góry