Widok

Gdansk -Gdzie warto kupic ?

Witam !
Jestesmy w trakcie szukania mieszkania 2-3 pok.
Chciałem się poradzić gdzie wg. Was warto kupić mieszkanie? Chciałbym aby była to inwestycja na przyszłość i mieszkanie kiedyś służyło do wynajmu.
Jaka czesc Gdanska?
Jaki deweloper ? A moze znacie kogos kto sprzedaje dom lub mieszkanie w dobrej dzielnicy... ?
Dzieki Andrzej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz zespol Zgrany?

co masz na mysli ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chcesz być przed innymi, pomogę Ci podpowiedziami ale nie dam odpowiedzi jednoznacznej, żeby nie zepsuć sobie samemu rynku ;)

Po pierwsze nie kupuj 2-pokojowego. Rynek się nasyca, będzie kosmiczna konkurencja, brakuje mieszkań rodzinnych 3-pokojowych i 4-pokojowych.

Po drugie nie kupuj tam gdzie jest drogo, Kupuj tam gdzie jest tanio a jednocześnie dużo się buduje, bo jak dużo się buduje, to siłą rzeczy powstanie infrastruktura. Takie są prawa rynku. Przykładowo niedoceniany jest wciąż Maćkowy.

Po trzecie, jak nie znasz rynku deweloperskiego a chcesz od dewelopera, to kupuj od dewelopera, który buduje już od wielu lat. Najpierw pójdź na osiedla, które kiedyś budował, sprawdź po ilu lat co się sypie.

Po czwarte (wyższy poziom jazdy) przejrzyj historie spółek deweloperskich, powiązania, udziały, jak się uda to również nazwiska kierowników projektów oraz ich wcześniejsze dokonania. Przykładowo rozejrzyj się, gdzie buduje podwykonawca, który kiedyś robił osiedle AlfaPark1 - bardzo chwalone przez właścicieli, co się rzadko zdarza, żeby ktoś "swojego" dewelopera chwalił (w rozumieniu, że za deweloperem stoi projektant i podwykonawca).

Powodzenia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

>pierwsze nie kupuj 2-pokojowego<
- kup dwupokojowe albo trzypokojowe mieszkanie. Najważniejsze, nie traktuj mieszkania jak małżonka tzn. na całe życie. Mieszkanie można, a nawet należy zmieniać w zależności od potrzeb. To polska mentalność podpowiada inaczej, bo z pozyskaniem mieszkania od niepamiętnych czasów w Polsce był problem. To się na szczęście już zmienia. Dwupokojowe mieszkania są i będą poszukiwane, bo zawsze będą samotne pary zarówno młode jak i emerytów.

>Po drugie nie kupuj tam gdzie jest drogo, Kupuj tam gdzie jest tanio a jednocześnie dużo się buduje<
- Jeżeli cię stać, to kupuj w dobrej lokalizacji, a nie czekaj aż wybudują Ci infrastrukturę na zad…piu. Żyjesz tu i teraz, a za 20 lat być może będziesz potrzebować mieszkania w innym mieście.

>Po trzecie, jak nie znasz rynku deweloperskiego, a chcesz od dewelopera, to kupuj od dewelopera, który buduje już od wielu lat.<
- Z tym się zgodzę

>(wyższy poziom jazdy)<
- szkoda czasu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak kupowac to tylko w Starogardzie Gdanskim. Fajna lokalizacja i swieze powietrze !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

starogard ma chyba najwiecej smogu ze wszystkich miasteczek na pomorzu, to nie prawda ze jest czyste powietrze
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bzdury opowiadzasz o tym powietrzu, ze jest najgorsze. Jakies potwierdzone badania ? Czy na targowisku baba mowila ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

w internecie sa takie dane poczytaj

W ostatnich latach najwiekszy wzrost wartosci byl na dzielnicach polaczonych z PKM jak np Morena Jasien Kielpinek Osowa, widac to po cenach obecnych - nie oszukujmy sie miejsa te zyskaly duzo lepszy dojazd.
W tej chwili na co bedzie boom ? trzeba przewidziec jakie inwestycje beda w miescie. Na pewno warto wziac pod uwage Nowa Bulonska ktora odkorkuje trase W-Z, warto pomyslec o Ujescisku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak w przyszłości ma być na wynajem to chyba najlepiej w okolicy dużych centrów biurowych jak Olivia Bussines Center i Alchemia. Tam pracuje dużo przyjezdnych, którzy najchętniej wynajmują mieszkania blisko miejsca pracy. Ja bym się decydował na Przymorze, Oliwę, Zaspę, Strzyże albo Wrzeszcz. Na przykład tutaj dobrze widać, co się buduje w tych okolicach: https://mieszkania-gdansk.pl/mapa-gdansk-gdynia-sopot.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
zapraszam do współpracy, chętnie doradze gdzie warto kupić mieszkanie oraz zaproponuje ciekawe inwestycje specjalnie dla Państwa.
Dodam, że spotkanie jest bezpłatne.
Zapraszam do biura Komnaty Nieruchomości w Sopocie, ul. Dworcowa 7 (Dworzec PKP Sopot)
Kontakt w celu umówienia spotkania: 505 571 590
Zapraszam serdecznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inwestycje nad morzem są super sprawą, akurat Gdańsk do mnie nie przemawia ze względu na natłok ludzi w tym mieście oraz na ceny. Zainwestowałem w innym miejscu na pomorzu dokładnie w Apartamenty Lubicz w miejscowości Rowy. Śliczne, spokojne miejsce na prawdę się mi podoba ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kupiłem kawalerkę w Pruszczu Gdańskim ( Activia Developer ) super wykończenie i co ważne dobra lokalizacja .... polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdańsk wcale nie jest taki zły. Ja osobiście polecam przyjrzeć się na mieszkaniom w Gdańsku Morena https://studiomorena.polnord.pl/osiedle/ Pełna infrastruktura, duży teren z pięknymi, zielonymi widokami to wcale nie musi być zły pomysł na inwestycję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

poludnie Gdanska - mega korki , przy obwodnicy - troszke mniejsze ale tez korki - jak masz PKM to jest niezle, w "miescie" czyli pasie centralnym tez korki :D tylko troszke mniejsze i masz tramwaj i skm. ale tez drogo. Dzielnice w okolicach rafinerii i portu to patolka i tam w ogole nie warto sie zapuszczac, tak to po krotce wyglada
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę, że raczej nowe, świeże w dobrej lokalizacji. Jeszcze jak uda się kupić za w miarę przystępną cenę to sukces jest "murowany". Ja kupiłam nowe mieszkanie od robyga na nowym i po prostu ładnym osiedlu. Od chwili odebrania kluczy najemcy sprawdzili się po 2 dniach....o czymś to świadczy, a czynsz najmu mnie zadowala;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na jakiej inwestycji kupiłaś mieszkanie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niepoważny wpis, ale może tylko trolling.
Masz pół miliona i zastanawiasz się co z tym zrobić pytając na niespecjalistycznym forum?
Trzeba dobrze poznać miasto, trzeba określić budżet, trzeba zastanowić się komu chce się wynajmować, czy najem krótkoterminowy czy tylko długo plus sto innych rzeczy i - ewentualnie - wtedy można o coś dopytać, upewnić się, zweryfikować. Twoje pytanie natomiast jest żenująco infantylne ale liczę że to zwykły trolling z nudów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zadowolona jestem z mieszkania które kupowaliśmy z mężem w inwestycji Semeko w Redzie. Nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o takie rzeczy jak izolacja termiczna, akustyka, nasłonecznienie, jakość ścian, infrastruktura w pobliżu budynku, dojazd...zdecydowanie polecam dewelopera!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widac masz bardzo niskie wymagania w stosunku np do mnie. NIe zadowala mnie lokalizacja, infreastruktura, naslonecznienie, izolacja termiczna, akustyka, odwodnienie, tynki zewnetrzne, stolarka okienna i drzwi wejsciowe

No cóż, ... takie osoby jedni nazywają wymagającymi, a drudzy upierdliwymi

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Zmiana ogrzewania na podlogowe w trakcie trwania budowy (6 odpowiedzi)

Może mi ktoś doradzić jak mogę wpłynąć na Dewelopera ( Pani Architekt ) Zaproponowałem zmianę...

Wystrój mieszkania (18 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

szambo czy oczyszczalnia, co radzicie? (5 odpowiedzi)

Witam, bede budowac dom dla 3 osobowej rodziny, 90m2, na dzialce 1100m2. Musze wybrac pomiedzy...

do góry