Widok

Gdańszczanie gremialnie poparli 5-letni Plan Budowy Piramid

Czy gdańszczanie nadal bedą ochoczo uczestniczyć w dotychczasowym programie budowy piramid ?
Z tym mogą być problemy konstytucyjne, bo jak wiadomo, Egipt starożytny nie miał pretensji do bycia demokracją i budowane pod okiem faraonów piramidy nie miały służyć ideałom demokracji.

Ale miejmy nadzieję, że włodarze jakoś ten problem rozwiążą, a że potrafią dowodzi budowa świątyni bożka Antypisa zwanej Forum Gdańsk, w którym ludność miała składać w ramach kultu w niedziele i święta bogate dary ofiarne. Z tymi niedzielami trochę nie wyszło, ale miejmy nadzieję, że da się to jakoś załatwić.

Proszę patrzeć, jak program się pięknie rozwinął. Paręnaście lat temu zaledwie sygnalizowałem powstanie niewielkiej kalpliczki tego kultu w postaci ścieżki rowerowej z Gdańska ulicą Cienistą do góry i zaproponowałem twórcy tego projektu i jego kolegom pielgrzymkę rowerową dla uczczenia tego wydarzenia, ale nie spotkało się to z odzewem. Wkrótce program budowy piramid się rozkręcił i powstał słynny węzeł na granicy Chełma i Ujeściska oraz ulica Havla z linią tramwajową do Łostowic. To był pomysł piramidalny, bo jak wiemy to Havel, a nie Walentynowicz, zasłużył się w walce o naszą wolność i niepodległość, a jego nazwisko brzmi europejsko i nie trąci zaściankiem.

Zapowiada się ciekawie, więc wzywamy gdańszczan by zakupili taczki celem wzięcia udziału w programie pod hasłem "pchamy taczki, pchamy, g... z tego mamy".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

No wreszcie odezwał się król frustratów (tzw. stary ruski). Gdańszczanie podjęli decyzje, powiedzieli NIE komunie.

"...zaproponowałem twórcy tego projektu". Dla twórcy tego projektu nie jesteś partnerem do rozmowy - mógłbyś jedynie kible u niego czyścić :) Boli, oj boli, że powstało miejsce, do którego nie pójdziesz bo nigdy nie będzie cię stać żeby robić zakupy w takim miejscu :)

4 listopada to szczęśliwy dzień dla Gdańska i Trójmiasta. Dlaczego się nie powiesisz? Przecież twoje już nie mające sensu życie teraz już pokazuje ujemny sens istnienia. Słucham?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Errata:

Nie wszyscy mają g... .
Niektórzy mają ojro, drudzy zadowalają się figurką bożka Antypisa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i co teraz zrobisz stary menelu? Życie nigdy nie układa się tak jak ty chcesz. A teraz to już prawdziwa katastrofa.
Co teraz zrobisz???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do piramid nawiązuje także Andrzej Gwiazda:

https://wpolityce.pl/polityka/419597-gwiazda-wybor-adamowicza-to-piramidalna-glupota

A swoją drogą, to pisząc notkę nie wziąłem pod uwagę, że system demoliberalno-konsumpcjonistyczny oparty jest na finansowej zasadzie piramid finansowych. i z tej zasady wynika coś takiego jak rozwój powszechnego zdurnienia rozsiaanego.

W tym systemie kluczowe pytanie brzmi: skąd się biorą pieniądze ? Odpowiedź zaś brzmi: ze sztucznych, spekulacyjnych operacji finansowych w instytucjach finansowych, a nie z działalności producentów dóbr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Stary nie odpowie. Bo co miałby odpowiedzieć.
Całe życie porażek. Teraz na starość kontynuacja porażek.
Cud, że jeszcze żyjesz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwielbiam ten dźwięk.
Ten skowyt bolszewickich frustratów o poranku.
Ta poezja „kanalii” i „zdradzieckich mord”.
I ze wygrali.... tak jak wtedy gdy Morawiecki damskim głosem w TVP odwoływał to, co powiedział, bo wstyd mu było swoim.
Potem kolejny raz kłamał o Majchrowskim.
Albo Plazynski w Gdansku i jeszcze następny bolszewicki pis-kłamca w Radomiu. Coś pięknego...
I jeszcze teraz ujadający od rana Ratlerek....
To mnie tak uspokaja.....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pomyslcie co czuje taki stary czlowiek, ktoremu wszystko w zyciu nie wyszlo skoro latami w necie wylewa zale. Jaki on musi byc biedy i nieszczesliwy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę się przyjrzeć i porównać - sami "przyzwoici" czyli przyzwoici inaczej zgłosili się jak owe nożyce, do komentowania we właściwym im stylu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak dobrze, że jesteś stary ruski.
Nadal w Gdańsku czy już na wsi?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwne. Bo PiS wcale nie dostało łupnia od Platformy. Przypominam, że kandydat Platformy nie wszedł nawet do drugiej tury. Słabo zostało to wykorzystane propagandowo swoją drogą. PiS oberwało w niedzielę od stowarzyszenia byłych prezydentów oraz od kandydatów niezależnych. Coraz ciekawsze informacje spływają. Przemyśł wziął Kukiz 15, a Puławy jakiś.... brunatny narodowiec. PO zachowuje się teraz jak żaba, co podstawia nogę, gdy konai kują. Czy zwycieśtwo Szczurka w Gdyni można nazwać sukcesem Schetyny i Lubnauer w walce z Kaczorem? Gdzie Rzym, gdzie Krym?

A, wnisoek. Na poziomie lokalnym skrzętnie betonowany duopol pękł. Ale dla wyborów parlamentarnych to na razie bez większego znaczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

Też dajesz się wpuścć w kanał "tego, co widać". Nie są istotne pojedyńcze fakty, lecz ukryte struktiry i algorytmy widoczne dopiero statystycznie. Nie ma żadnego duopolu, lecz walka układu postkomunistycznego z siłami antysystemowymi, prącymi do obalenia starego sytemu i wprowadzenia realnej zamiast fasadowej demokracji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

45 % Olsztynian poparło faceta skazanego w 1 instancji za gwałt na ciężarnej kobiecie. Tyle w temacie realnej demokracji. Zresztą.... zważywszy na to, że III wojna światowa to kwestia najbliższych 10 lat to średnio mi zależy na budowie akurat demokracji. No, ostatecznie silny system prezydencki byłbym w stanie uznać za w miarę sensowny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawiam się ile można tłumaczyć ludziom jak krowie na rowie.
Wielokrotnie tłumaczyłem,że da się skonstruować efektywną wspólnotę dopiero na bazie trzech fundamentalnych relacji jak prawda, miłość i wolność. Relacja prawdy to włąsnie m.in. transparentność, której wymaga demokracja. W tzw. iii rp za grosz nie było transparentności, działały mechanizmy ukryte, a więc niedemokratyczne, więc efekty są takie jak widać.

Ja rozumiem, że niektórym głupio, i głupio im się przyznać, że dali się wpuśćić w maliny gadkom o demokracji, ale przecież masz tu na forum takich właśnie macherów, którzy ci taką gadkę serwują naokrągło, a ty nie wyciągasz z tego ządnych wniosków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wyciągam. Ale to swoją szosą. Mam ubaw po pachy, bo jakoś nikt od wczoraj nie krzyczy o zagrożonej demokracji. Oh wait, czemu zagrożonej? Jej już dawno ponoć nie ma. Są takie mechanizmy jak pamięc złotej rybki oraz moralność Kalego. W wielu rodakach mamy do czynienia z kumulacją jednego i drugiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lowca ty zawsze przegrywasz. Jestes zerem. Po co ty w ogole wegetujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven

KOD się rozwiąże ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Czy gdańszczanie nadal bedą ochoczo uczestniczyć w dotychczasowym programie budowy piramid ?"
tak, jeśli alternatywą miały być pomniki smoleńskie.
"W tzw. iii rp za grosz nie było transparentności, działały mechanizmy ukryte, a więc niedemokratyczne"
chyba zostały zdemaskowane w tzw. aferze ziemskiej przez koalicjanta LPR i Samoobronę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

raven zdaje się zawracać Wisłę kijem, lub gra naiwnego pod "popiardywanie" łowcy w stylu : PIS wygrał, 27:1. Jak niewiele trzeba by z siebie zrobić clowna. Kto tutaj mówi o wygraniu PO ?? Wygrali wyborcy, wygrała demokracja, wygrali samorządowcy a nie partyjni gubernatorzy z PISowskiego nadania. Nie dostrzegasz tego, mistrzu inteligencji ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Jak niewiele trzeba by z siebie zrobić clowna

Rzeczywiście niewiele. Gębę wystarczy rozdziawić. Wraz z pobratymcami (wg informacji z pierwszej ręki, czyli od moderatora Forum, Sebastiana Grzeszkiewicza, wyraz "trzoda" jest obraźliwy. Dlatego moderacja zdjęła N moich wpisów, potem już z rozpędu, bo nie użyłem tego wyrazu, ale wskutek tego rondelek nie doczekał się wyjaśnień nt. marynarki) robicie z siebie propagandowy cyrk.
I fajnie, bo mało kto tak zniechęca do ancient regime'u jak jego nieudolni piewcy w postaci waszych zmultiplikowanych bytów.

> wygrała demokracja,

Ktoś zna głupszy i mniej wydolny system rządów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Radzę ludziom, co mnie tu usilnie próbują zaczepiać podejść do lustra. Tak bardzo blisko, by aż wcisnąć jaja w umywalkę i poważnie zastanowić się, czy chcą żebym ja publicznie dzielił się swoimi teoriami i przemyśleniami. Bo łańcuch przyczynowo-skutkowy sięgnie dawnyh lat i niejakiego Halewicza, okej? Forum ma wyszukiwarkę, kiedyś z niej korzystałem. Są też strony do ustalania ip, więc już od dawna mam pewne sprawy rozpracowane. Nie da się utrzymywać czujności rewolucyjnej cały czas. Każdy czasem coś chlapnie, coś tam zagadkowego zrobi. Tak, to są wszystko teorie. W dodatku ani mnie to wszystko grzeje ani ziębi. Ja tam z zasady nie tańczę. Zwłaszcza tanga

https://www.youtube.com/watch?v=bkT9GqkD03s
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To po ile ten zwiędły koper dziś ?
Przeleciałes się już waćpan po ryneczku, czy tylko w dniu wyborów na zlecenie Partii pajacujesz ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2356 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? (3 odpowiedzi)

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? Jeśli możecie coś pod tym...

do góry