Widok

Gdynia - wybory

Szczurek, Trzebiatowski , Horała reszta bez szans ..... ale wybór.... zamienił bym tych trzech na jedną Cegielską...

Ja mam dosyć Szczurka, po wpadce z lotniskiem dziwię się jak można nie zrezygnować samemu.... przerabianie terenu zielonego na park za grube miliony też mi nie pasi za bardzo, tak jak remont SKM Redłowo co kilka lat, gdy inne przystanki pamiętają PRL , ale w sumie jak wczytać się w obietnice to ma "najlepsze" z tej trójki problem w tym że obietnice obietnicami , a kasa jest marnowana na gó.no-projekty.

Horała - powiem tak PiS jest dobry , ale w Warszawie. Jakoś tu na miejscu nie widzę sensu inwestowania w kościoły...

Trzebiatowski - hmm.... tu powiem, nie znam człowieka, wydawać by się mogło że dobry zamiennik Szczurka, ogólnie założenia programowe gdyby w szczegóły się nie wczytywać to ok, ale jak się wczytać w szczegóły....to tych współpracowników to ja nie wiem - z łapanki brał ? obietnice nie trafione - poziom moher-beret ...

Także ten ..... szkoda że ja nie wystartowałem ;] naobiecywałbym wam więcej niż którykolwiek z nich byłby w stanie spełnić ;]
mielibyście:
- darmowe parkingi wielopoziomowe w centrum
- ścieżkę rowerową z ciągiem pieszym od Babich Dołów do Sopotu
- bezkolizyjne przejazdy przez tory kolejowe
- autodrom zamiast lotniska
... i jeszcze kilka niespodzianek o których możecie sobie jedynie pomarzyć ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szczurek wygra bo jest krystalicznie uczciwy. Tyle lat i nawet cienia zarzutów czy nawet podejrzeń, ze wziął choćby złotówkę. Wychowało go katolickie harcerstwo Rzeczypospolitej i tak mu zostało. On nawet uchodzi za frajera, bo za niemoralne uważa zasiadanie w radach nadzorczych, co Budyniowi zdarza się na skalę przemysłową. I tyle dobrego o preezydencie Szczurku. Bo zasługi to ma tak na dostateczny plus. Jest coś takiego, ze jak się wjeżdża do Gdyni, to się robi lekko na duszy. Czuć że to młode miasto nieobciążone tymi wszystkimi okrucieństwami najpierw Niemców a potem ruskiej swołoczy. Czuć też że jest się w mieście najmniej w Trójmieście uwikłanym w mafijne układy.
A Świętojańska miała być deptakiem i tak powinno być. I tak nie ma gdzie tam zaparkować, zawsze jest nerwowo i kończy się szukaniem miejsca gdzieś u stóp kamiennej góry. A tak by człowiek bez stresu się przeszedł jak po Monciaku. Oczywiście do Ankera na legendarną pizzę bolognese (nie, spagetti, nie pomyliłemn się). Albo do Gdynianki. Tam z kolei ktoś za głębokiej komuny wyobraził sobie jak powinna wyglądać pizza, zrobił coś dziwnego i tak już zostało. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak to mówił, w przytoczonym w innym wątku skeczu, Abelard Giza masz syndrom bitej żony ;P

Do czego to doszło gdy ludzie wybierają kogoś bo.... "nie kradnie" - "tak jest kiepski, ma głupie pomysły, ale nie kradnie !" :-0 - normalnie , szok - wyku....wista rekomendacja, zarąb....ste czasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie. Nie jestem zameldowany w Gdyni. Wyjaśniłem tylko dlaczego on wygra wybory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj, na kogo byś zagłosował będąc zameldowany w Gdyni ? nie to żebym zazdrościł kandydatów w Gdańsku ;], ale posłucham argumentacji...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie na mojego kolegę Marcina Wołka do rady miasta, a na prezydenta to pewnie na Horałę. Bo jest z Gdyni, zna miasto, a od Gdynian słyszałem, że był bardzo aktywnym, kulturalnym i zaangażowanym radnym. Albo na Szczurka, bo bałbym się, że z Horałą byłby ten sam problem co z całym PiSem czyli bardzo wąska ławka rezerw. On byłby świetnym prezydentem, ale zupełnie nie wiem, czy miałby tylu kompetentnych ludzi, żeby sprawny aparat władzy zbudować. Skoro na Pomorzu PiSem trzęsie człowiek-porażka czyli Śniadek, to znaczy że tu jest kiepsko z kadrami. Właśnie Śniadek im wybory zawalił. W Gdańsku nie postarali się nawet o ładne plakaty. Widziałem tylko plakat Guzikiewicza, który jest dla tej partii antyreklamą. a po ma piękne plakaty. Wałęsa dobrze wszedł, jakaś pani Lodzińska bardzo elegancko... Nic więcej nie widziałem bo nie chodzę po mieście. A w Gdyni to w oógle dawno nie byłem i zupełnie nie wiem jak tam jest z kampanią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po namyśle stwierdzam, ze na Horałę. 4 lata minie jak z bicza trzasnął, więc najwyżej by mu podziękowali. A zimny prysznic dla hufca harcerskiego prezydenta Szczurka byłby orzeźwiający dla całego miasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni pełna demokracja , Szczurek zabronił plakatowania (mniejszy śmietnik na ulicach), więc są tylko wielkie banery ze Szczurkiem ;D jest w tym logika, znaczy się myśli ;] już nie chcę dochodzić skąd kasa na te banery... a może powinienem.... ? ;) Wołek nie startuje , ale jak istotą jest "kolesiostwo" to mógłbyś polecić kolegę Marcina ze szkolnej ławy, który startuje ;) .... a co do Horały to boję się wiep...nia PiSu - jak w każdej partii przyjdzie polecenie z góry i .... co zrobisz .... nic nie zrobisz ;D nie powiesz "Prezesie, ale mieszkańcy mają inne priorytety..." tylko "tak jest" ;] półbiedy gdy będzie to OPAT gorzej jak wylosujemy schronisko dla kotów, figurę Jezusa Chrystusa lub inną świątynię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>od Gdynian słyszałem, że był bardzo aktywnym, kulturalnym i zaangażowanym radnym.

Ja od Gdynian słyszałem dokładnie coś przeciwnego.
W Gdyni to rzeczywiście problem, bo nie ma tam na kogo głosować. To takie miasto, w którym do rangi inwestycji urasta wymiana słupów oświetleniowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziennik Bałtycki walił na pierwszej stronie sondażami, z których wynikało że w Gdańsku pierwszą turę wygra Wałęsa a drugi będzie Adamowicz. Czasem zamieniano obu tych graczy na podium, ale Płażyński zawsze był dość daleko w tyle. W czwartek lub wi piątek zamieścili zaś sondaż, z godznei z którym Szczurek mógł liczyć równo na 50%. Nagłówek grzmiał: sensacja w Gdyni, może być druga tura!
Jak ktoś chce wierzyć, że w przypadku Gdańska mamy do czynienia nie z próbą manipulacji w wykonaniu gazety z niemieckim kapitałem, to niech wierzy. Tu jeszcze są jakieś podstawy bo cała trójka szła łeb w łeb. Natomiast pomyłka w przypadku Gdyni o 20 punktów procentowych powinna oznaczać, ze naczelny won i dyrektor sondażowni też won. Tak się składa, że Radio Gdańsk regularnie prezentowało dobre sondaże. Potwierdziły się w dużej mierze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Radio Gdańsk regularnie prezentowało dobre sondaże. Potwierdziły się w dużej mierze.

To prawda, wygrał w Gdansku najlepszy. Wałęsa nawet kampani nie prowadził, wiec wynik nie dziwi.
Kłamca jest w drugiej turze, bez szans.
Gdańszczanie są zaszczepieni przeciw bolszewizmowi i tu ten wirus po prostu się nie rozprzestrzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba jednak przyznać, że w Gdańsku ponad 30 % dla kłamcy, pisowskiej marionetki i czowieka bez żadnego doświadczenia, daje do myślenia. Spodziewałem się poniżej pisowskiej średniej 30%.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobaczymy drugą turę bo jednak część wyborców może zagłosować po prostu "przeciw"
- przeciw gó...nie w zatoce
- najdroższej wodzie w Polsce
- czy notorycznym dziwnym pożarom wcześniej zaniedbanych budynków często zabytków

niespodzianki raczej nikt się nie spodziewa, gdy zsumujemy syndrom bitej żony z syndromem lęku o własny stołek , ale ciekawe jaki będzie stosunek głosów.

W Gdyni - szkoda że wygrał Szczurek, nie że w ogóle wygrał tylko że wygrał w I turze, po prostu przydałaby się taka żółta kartka, bo za kasę wywaloną w lotnisko można by naprawdę wiele dobrego zrobić dla Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. Ludzie głosowali na Wałęsę bo nie chcieli głosować na Adamowicza. Czy w drugiej turze zechcą tylko dlatego że kontrkandydat jest z PiS? Różnie to może być. Niektórzy byli tak pewni wygranej że wynajmowali swoje mieszkanie na dwie kadencje a potem był zonk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Horala- ile procent głosów on zdobyl ? 6 ? To są liderzy tej PiS bandy. Zetjot by zdobyl wiecej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaq, Gdynia to jest odrębne księstwo.
PiS miał ochotę się skompromitować, to wystawił Horałe. On chyba i tak nie miał nic do gadania, bo PiS to partia hierarchiczna typu wodzowskiego. Poseł kazał, Horala musiał.
Platforma w Gdyni nawet nie wystawia kandydata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

do góry