Widok

Gdzie ja mieszkam?

Polityka Temat dostępny też na forum:
Wszystkich Gdańszczan, którzy chociaż przez moment chcieli by się poczuć jak mieszkańcy naszego grodu przed stu laty zapraszam dzisiaj na Aleje Zwycięstwa. Nie wiem z jakiej okazji, ale miasto wystąpiło dziś w pełnej gali flagowej. Wzdłuż całej trasy wiszą flagi miasta Gdańsk i Ukrainy. Ani jednej polskiej ... Pamiętam, że za św. pamięci prezydenta Adamowicza, nieomal rok temu było dokładnie tak samo. Wczesną wiosną Aleja była udegorowana podobnie, tylko zamiast flag ukraińskich wisiały flagi Bundesrepubliki, polskich oczywiści nie było na lekarstwo. Onegdaj, w czasie wizyty księcia Karola w Gdańsku rozdawano dzieciom chorągiewki brytyjskie, polskich już niestety nie.
Przypominam sobie, że nawet za czasów najgłębszej komuny oprócz flag czerwonych na tej samej aleji wisiała zawsze taka sama ilość flag polskich.
Zaczynam się zastanawiać, gdzie ja mieszkam, czy jeszcze w Polsce, czy może we Freie Stadt Danzig, a może w West Prussen? Jaki adres powinnem podawać do korespondencji?

Skąd te antypolskie nastawienie władz Gdańska? To hołubienie przez pana Adamowicza niezbyt nam przychylnego Guentera Grassa, członka Waffen SS, pomnik Wypędzonych Dzieci Niemieckich, które po awanturze która wybuchła szybko przechrzczono na Żydowskie, ten pomysł wystawienia warty honorowej przed grobem Bohaterów Westerplatte złożonej wyłącznie z harcerzy - bez udziału WP, Centrum Solidarności Europejskiej(?), Muzeum II Wojny Światowej ukazujące do niedawna matyrologię wypędzonej ludności ...niemieckiej, próby zablokowania powstania pomnika Witolda Pileckiego, tramwaje imienia gdańszczan, współpracujących z hitlerowskim reżimem.
Widzę niestety, że za pani Dulkiewicz w UM dalej pozostaje ta sama tendencja niemiecko-europejska. Na Radzie Miasta pani prezydent odnosząc się do postaci ks. Jankowskiego stwierdza, że prawdy prawdopodobnie nie poznamy nigdy, a następnym zdaniu już wnioskowała o pozbawienia go honorowego obywatelstwa i demontaż pomnika. Jak nie znamy prawdy, to może warto by było poczekać do jej wyjaśnienia?
Wszystkie te fakty razem zebrane wskazują, że istnieje tu grupa ludzi, którzy chcieliby chyba odłączenia Gdańska od Polski, nie wiem tylko, czy w formie samodzielnego bytu, czy może raczej mentalnego, stworzenie tu administracji samorządowej, bardziej europejskiej, w jakiś sposób wydzielonej z całości państwa i Narodu, a może komuś się tli myśl dołączenia do jakiejś innej europejskiej formacji narodowej? Tego nie wiem. Widzę natomiast że władze miasta, tak jak to drzewiej bywało,za nic mają odczucia zamieszkałej tu polskiej ludności i forsują swoje w gruncie rzeczy antypolskie idee. Czuję się niejednokrotnie jak mniejszość w mieście, gdzie się urodziłem, we własnym kraju. Może w końcu przyszła pora na powstanie nowego stowarzyszenia: Związku Polaków w Gdańsku?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak, my chcemy przyłączyć Gdańsk do Niemiec i nauczać niemowlęta masturbacji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Gdańszczanie najwyraźniej nie mają nic przeciwko.
Swoją postawę ujawnili podczas uroczystości żałobnych Prezydenta Adamowicza uczestnicząc tłumnie w kondukcie żałobnym i stojąc godzinami na mrozie po to, by oddać hołd Prezydentowi, a następnie przytłaczającą większością wybrali Panią Aleksandrę Dulkiewicz na prezydenta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Więc jednak pozostaje jedynie założenie Związku Polaków w Gdańsku i walka o prawa mniejszości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polacy nie stanowią mniejszości w Gdansku.
Była już kiedyś jedna jakaś bolszewicka posłanka, która pytała, czy w Gdansku mieszkają Polacy.
Słabe to i strasznie głupie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Marku (czy nie Marku):0
dokladnie
twoje słowa niestety moga sie ziscic
eurowdupowlazim i folksdojczyzm nie zaginał
z Ukraincami...wiesz ja rozumeim tych ludzi
oni tak naprawde nie maja swego panstwa..sama nazwa jest tylko nazwa czesci buforowej pomiedzy krajami
do tego pewne podmioty polityczne dowodza,iz to jest "panstwo nieformalne"
i to juz było przed false flag na Ukrainie i wlaka o KRYM
[ciekawa sprawa z tym Krymem,handlowanie nim(Chruszczow) z zydami amer....tak naprawde uw.ze nalezy sie on Turcji
cały ten teren odpowiada Zydom
i to oni tutaj kreca najwiecej,,mimo iz wydawałoby sie Niemcy..tez
ale Niemcy to juz upadajaca potega
ale ..oby nie było jak onegdaj -zdrada
jako ludziom wspolczuje--oni maja gorszy rozpad niz my--tam nie ma w ogole rzadu i jednosci
oni nie sa w stanie sami sie rozwinac
i do tego my im jestesmy potrzebni
bo poza nami wszyscy maja ich w d...e

uklad polityczny juz juz nieco inny,niz przed 2 wojna
a autentycznie grozi nam 3-cia

Gdansk jest tez w zw.z zydostwem (sa tez inne loze) przejety przez masonerie
te kur...tak naprawde wzajemnie ze soba rozdzieraja narody i zasoby
choc goruja zydzi
ktos wyczaił ich budynek nawet w Koscierzynie
jewreje naprawde tu ostro sie lokuja

My mamy wszystko..jestesmy zyzna kraina
te...k...musza co jakis czas spowodowac wojne o cos tam
zeby oni mogli ubijac na tym interesy

Roccefelerowie wycofuja swoje aktywa...
i na ten czas?
co?
martwic sie opozycja w Gdansku?
jest gorecej niz sie wielu wydaje
i warto miec gdzies miejsce na schronienie sie

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak tutaj nie przyznać racji o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki . Skąd się biorą takie upiory ? Powinnaś być zablokowana raz na zawsze na forum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tego się już nie da czytać. Starej babiue odje**ło już dokumentnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Wrzeszcz

!!! PRACA !!! (3 odpowiedzi)

Cześć, szukam pracy na wakacje w Trójmieście. Jestem studentką j. angielskiego, biegle mówię...

Migowskie Wzgórza (42 odpowiedzi)

Migowskie Wzgórza powstają blisko Jaśkowej Doliny i centrum Wrzeszcza, a jednocześnie na...

Szukam Przyjaciółki 2024 (3 odpowiedzi)

Szukam 40 letniej przyjaciółki. Inteligentną, zadbana, o dobrym charakterze , lubiącą mówić prawde

do góry