Widok

Gruntowny remont mieszkania - kogo polecacie?

Żabianka Temat dostępny też na forum:
Szukam ekipy/człowieka do wykonania gruntownego remontu mieszkania (40m2 Gdańsk). Kogo polecacie? Najlepiej z autopsji ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szybko, czysto i bez problemów wykonają każde prace remontowo-budowlane.
Tel 501235479
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tzw Aga nie ma nic do roboty,tylko siedzi i czeka aż będzie mogła polecić komus solidną firmę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Forum trafisz co najwyżej na papudraków, czekających na zlecenia i masowo się reklamujących.
Może jakiś zadowolony Klient poda CI namiary na dobrego fachowca/ekipę, ale niewiele z tego dla Ciebie wynika.
Dobry fachowiec ma terminy najwcześniej około Świąt Wilekiej Nocy. I tanio skóry nie sprzedaje :)

Ja sam absolutnie za budowlańca się nie uważam. CHoć wiele rzeczy robię o niebo lepiej niż ci, co się uważają.
Jakbym "łykał" wszystkie fuchy, jakie mi się nadarzają, cały przyszły rok miałbym zawalony.
Nie łykam. Czasami trza pożyć. Niewiele już mi tego życia zostało, to trza korzystać :D

Nastaw się na znacząco grubszy wydatek, niż Ci się wydaje, albo na dłuższy czas.
Juz kiedyś pisałem, że zaraz po Sylwku jest taki malutki marazm w budowlance. Może wówczas wyhaczysz jakąś sensowną ekipę.
CHoć z drugiej strony... wykończeniówka słabo sie poddaje kalendarzowi i tam jest zawsze co robić.

Kiedyś pisałem w innym wątku:
Zaprzyjaźniona Klientka dzwoni do mnie: weź mi Pan skompletuj ekipę na drobiazgi wykończeniowe. Jakieś domalowanko, jakiś szpachel jakieś kilka m² płytek. Same piardy na max kilka godzin.
Obdzwaniam znajomych. Głównie Ukraińców. I wszędzie słysze to samo: chłopie.. pogięło Cię? Nie mam czasu się wys*ać a ty mi jakąś fuchę raisz? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam http://www.flairacademygroup.pl/doskonale-sufity-podwieszane/ super ekipa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz znalezc dobrego fachowca to troche trudna sprawa do rozgryzienia. Lepsi pojechali juz dawno zagranice zarabiac x4 . a na miejscu wiekszosci nie ma co polecic. Tak jak kolega pisal na terminy czesto trzeba czekac kilka miesiecy bo wszystko jest zajete. Na dobra sprawe jesli mamy cos mniejszego do zrobienia to mozemy sie zdecydowac na podjecie wyzwania. Te czynnosci nie sa wcale takie trudne jakby sie moglo wydawac. Ostatnio moj dobry znajomy wzial sie za montaz plytek na podlodze .. zakupil sobie system poziomowania i do przodu. Taka mala uwaga, jesli chcemy fugowac to trzeba sie wyposazyc w rękawiczki lateksowe bo fuga niezbyt latwo chce sie domyc z palcy. Mozna je bez problemu znalezc chociaz na eprotect.pl w tym dziale https://eprotect.pl/pol_m_ochrona-RAK-_Rekawice-gumowe-oraz-z-tworzyw_Latex-1906.html Takie lepsze wytrzymaja wielokrotne uzycie .. wiec bedzie mozna je zabrac na kolejny remont ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ochrona rak jest wazna. Ja kiedys fugowalem bez rekawiczek .. miesiac czyscicilem dlonie po niej :/ Masakra...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

masakrą jest żenująca reklama eprptektu. ten ,który napisał ostatnie dwa posty jest de...em
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Budowlaniec uprzedziłeś mnie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsi pojechali za granicę zarabiać 4x tyle:) :). Proponuję przestać oglądać głupoty w telewizji. Ja byłem raz za granicą i zarobiłem tyle samo co w Polsce, po miesiącu wróciłem. Za granicę to wyjechali właśnie partacze, goście z długami albo ludzie którzy nic nie potrafili i nie radzili sobie w naszym pięknym kraju. Prawda jest taka, że żaden szanujący się fachowiec nie pojedzie za granicę zarabiać te same a może po odliczeniu kosztów gorsze pieniądze niż w Polsce. Co do terminów to pamiętam, że od zawsze miałem terminy minimum na pół roku do przodu zaplanowane.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

NIE dla:
- płaskiej umywalki - wygląda ładnie ale nie da się jej normalnie spłukać i trzeba myć po każdym użyciu,
- ciemnej podłogi / jednolitej podłogi - na jednej i drugiej widać każdy mój włos
- garderoby z przesuwnymi drzwiami - denerwuje mnie to, że muszę całe odsunąć żeby dostać się do środkowych półek oraz gdy jedna osoba śpi, a druga chce się ubrać to nie da się tego tak cicho zrobić żeby jej nie obudzić,
- szklanych drzwi prysznicowych - są ciężkie
- ogólnie szyby w prysznicu jeśli nie jest mleczna, co tydzień trzeba ją odkamieniać
- czarnej płyty indukcyjnej - nawet woda zostawia na niej ślady
TAK dla:
- ekspresu do kawy w zabudowie
- rolet zewnętrznych w sypialni
- no i ostatnio kupiłam sobie taki termowentylator - do tej pory wiecznie marzłam w łazience, taki termowentylator pozwala szybko nagrzać pomieszczenie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ważna jest Prawidłowa kolejnośćwykonywanych zadań. Dwa lata temu robiłam remont kuchni i przedpokoju, wymiana ścian , podług, mebli. W tym roku stwierdziłam że czas wymienić wszystkie drzwi z ościżnicami. Wszystko dało się zrobić, ale koszty wzrosły bo trzeba było poprawiać podłogi przy utworach drzwiowych.

Jeśli szukacie inspiracji polecam stronę tego projektanta wnętrz z Krakowa:
https://marengo-architektura.com/projekty-wnetrz

Można znaleźć tutaj wiele dobrych rozwiązań.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Jaka podłoga do mieszkania? (43 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Meble ogrodowe z surowego drewna (6 odpowiedzi)

Właśnie zakupiłem meble ogrodowe z surowego chyba sosnowego drewna. Pewnie wypadałoby je czymś...

do góry