Widok

Homoseksualiz

Obecnie zdaje się uznaje się go za normę.
Jednak czytałam kiedyś coś więcej i wynikało z tego że nadal jakieś 50% psychologów uważa to zjawisko za patologię (w tym ja również).
Gdy mężczyzna z takimi skłonnościami, drży w bliskim kontakcie z kobietą (chodzi mi o samo stanie w niedalekiej odległości)- to wydaje się być biseksualistą. Czy to jest możliwe do wyleczenia?
Może zagląda tutaj jakiś psycholog i chce się wypowiedzieć.
Zależy mi na naukowym podejściu a nie na prostackich komentarzach.
Będę wdzięczna
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
@autor bez - nawet nie wyobrażasz sobie jak się cieszę, że dogadaliśmy się. Czuję się o wiele lżej, bo tak naprawdę to nie mam szczególnych zapędów do nieporozumień. Super!!
W rzeczy samej jak piszesz. Bardzo dużo składa się na to, jaką drogą dochodzi do homo. Te czynniki, które wymieniasz, to fakty niezaprzeczalne. A miejsca są nieważne dla dojrzewającego nastolatka - może być nawet na skarpie nad rowem, byle zaspokoić swoją popędliwość seksualną i nawet nie ma znaczenia z kim, gdzie i kiedy. Ale uważam, że należałoby wykazać trochę zrozumienia dla młodości dojrzewającej. Edukacja seksualna wciąż za mało rozwinięta nie do końca przekonuje młodych do zagrożeń, jakie niosą za sobą niektóre zachowania. Głównie chodzi mi o młodzież, która nie ma uwarunkowań genetycznych lecz nabyte na drodze doświadczeń z osobnikami homo. Autorowi wątku najbardziej zależy na konkretach, czyli, co jest przyczyną warunkową, a nie otoczeniową i środowiskową. Sam jestem bardzo ciekaw, czy obecna wiedza naukowa zmieni coś w przyszłości i poda nowe fakty i dowody. Musimy poczekać. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście, żal mi tych molestowanych dzieci, którym to przez takie czyny skutecznie miesza się w głowach na długie lata:(

"Wielu skrzywdzonych chłopców (przez napastników męskich), wierzy, że coś w nich pociąga seksualnie mężczyzn. To może dla nich być sygnałem, że jest homoseksualistą.
Przedwczesne doświadczenia seksualne są niszczące i niosą poważne konsekwencje, łącznie ze zmieszaniem i kłopotami własnej identyfikacji seksualnej i orientacji"

"W rzeczywistości, mężczyzna tylko fizycznie odpowiada na stymulacje (kiedy dochodzi do erekcji) nawet w traumatycznych lub bolesnych sytuacjach seksualnych. Terapeuci, którzy pracują ze sprawcami napaści seksualnej, wiedzą, że jednym ze sposobów utrzymania tajemnicy jest określenie reakcji dziecka jako coś, co wynikało z jego woli i współpracy "podobało Ci się, lubisz to" - mówią. Wiele ofiar czuje się winnym i wstydzą się, że doświadczyli pobudzenia seksualnego podczas napaści seksualnej. Fizycznie (wizualnie) stymulacja jest podobna to sytuacji, które się pojawiają w seksualnych sytuacjach, ale to nie oznacza, że dziecko chciało tego doświadczać lub rozumiało co się działo w tym czasie."
@ tek..
"Nie wyobrażasz sobie jak się cieszę" - a może jednak wyobrażam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@autor bez - miło z Twojej strony i cieszę się. Miłego wieczora. :D
Aj i jeszcze jedno - już nie ,tek' :))) Zeratull :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Próba dochodzenia przez @autora związków przyczynowo skutkowych rożnych doświadczeń osobistych z późniejszymi skłonnościami homo- lub heteroseksualnymi jest pseudonaukowym bełkotem. Rownie dobrze mozna badać ich związek z próchnica zębów. Ta fobia dotycząca tego jakie kto ma preferencje zakrawa na natręctwo i trąci faszyzmem. Jak złym człowiekiem trzeba być, by dawać sobie prawo do oceny innych w tak intymnej przestrzeni, jaką jest seksualność ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Ta fobia dotycząca tego jakie kto ma preferencje zakrawa na natręctwo i trąci faszyzmem. Jak złym człowiekiem trzeba być, by dawać sobie prawo do oceny innych w tak intymnej przestrzeni, jaką jest seksualność ?"

to jest dopiero składne, logiczne i pseudonaukowe podejście
no z chmurki wzięta ocena - kto ocenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zupełnie nie nawiązując do meritum tematu chciałem tylko zauważyć że w obecnych czasach gdy miejsce pantalonów zajęła sznurówka w du.ie trudno jest nazwać seksualność - przestrzenią intymną :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ skydiver - może miałbyś co nieco racji, jeślibyś chociaż trochę nie przesadził. Nie trzeba być złym człowiekiem ani dobrym by jednak podlegać ocenie innych. Już wcześniej pisałem, że my, ludzie, już tacy jesteśmy. Podlegamy ocenie i oceniamy wszystko, seksualność też. Jeśli jedna orientacja seksualna wiedzie prim w świecie ludzkim jako właściwa, to raczej trudno jest sobie wyobrazić, by pozostałe orientacje miały nie być komentowane, oceniane, by spojrzenia były pretensjonalne, a nawet dochodziło do skrajnych nienawiści. Oczywiste jest, że nie powinno być takich zachowań względem odmienności, mimo iż same w sobie szkodliwe nie są. Osobiście nie odczuwam szkodliwości homo jaką mają niektórzy. W ich sfery intymne też nie wchodzę, więc nikt mi nie przeszkadza. Nie sądzę, aby ktoś był złym człowiekiem będąc jednoczesnie tolerancyjnym. W przeciwnym razie jedno drugie by wykluczało i kłóciło się. No chyba, że to jest tylko mój pogląd i zachowanie, ale takie mam zdanie na ten temat. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ wdr - a ja myślę, że jest to w pewnym sensie nawiązanie. Bo wydaje mi się, że czy to bedą pantalony czy sznurówka, to ci którzy to noszą sami sobie tą przestrzeń naruszają. Ale jak sam wspomniałeś, takie mamy dzisiaj czasy. Za sto lat może okazać się, że będzie inaczej. I trudno przewidzieć jak. A może będzie tak pieknie, że będziemy chodzić w stroju Adama? Kto to wie? :DD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"by spojrzenia były pretensjonalne, a nawet dochodziło do skrajnych nienawiści. Oczywiste jest, że nie powinno być takich zachowań względem odmienności, mimo iż same w sobie szkodliwe nie są."
Hę? Szkodliwe nie są? Te "skrajne nienawiści" też?
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ummm, Stvoriczko, proszę cie. Naprawdę tak to odebrałaś? Spotkałaś się kiedyś z tym by skrajne nienawiści nie były szkodliwe?; bo ja nie. Wybacz, że tak to wyraże, ale chyba opacznie zinterpretowałaś te dwa zdania. Albo źle zrozumiałaś. No, chyba, że za moimi myslami trudno jest nadążyć. Ale nie przejmuj się, ja to już tak mam. Przyzwyczaiłem się, że nie jestem odpowiednio dobrze rozumiany. :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Stawiałabym raczej na to, zebyś precyzyjniej formułował myśli, wtedy nie będziesz musiał przywykać do niezrozumienia. Za przekaz jest odpowiedzialny przede wszystkim jego nadawca.

"Jeśli jedna orientacja seksualna wiedzie prim w świecie ludzkim jako właściwa, to raczej trudno jest sobie wyobrazić, by pozostałe orientacje miały nie być komentowane, oceniane, by spojrzenia były pretensjonalne, a nawet dochodziło do skrajnych nienawiści. Oczywiste jest, że nie powinno być takich zachowań względem odmienności, mimo iż same w sobie szkodliwe nie są. Osobiście nie odczuwam szkodliwości homo jaką mają niektórzy."

-by spojrzenie NIE były pretensjonalne
-by NIE dochodziło do skrajnych nienawiści
-można mieć szkodliwość czegoś/kogoś?
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Stvoriczko. Jak sama widzisz. Staram się wysunąć jakąś myśl, ale nierzadko pojawiają się jakieś zawiłości, które są odbierane nieco inaczej.
Nie wszyscy chcą wchodzić w tok myślenia drugiego człowieka, więc efekty są takie, a nie inne. W sumie moje zawiłe wywody są różnie odbierane, ale staram się by nie szkodzić nimi, ani demonizować. Ale tak jak już wspomniałem - ten typ tak ma. :DD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale to nie zawiłości, tylko błędy frazeologiczne i składniowe ;)
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tego się nie da wyleczyć. Ale można zaakceptować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak sobie myślę...że jeśli to zjawisko jest rzeczywiście dziedziczne to lepiej sobie poszukać zdeklarowanego hetero mężczyznę:) aby później przypadkiem z dzieckiem nie mieć problemów (oczywiście jeśli to dla kogoś jest problemem)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, gejowość przechodzi z pokolenia na pokolenie :)
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Homoseksualizm dziedziczny?
Pewnie podobnie, jak niepłodność ;]

Z tego co mi wiadomo, to tylko Ryszard Szurkowski jest "cudownym dzieckiem dwóch pedałów" :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:):):)
a to nie koleżanka broniła zaciekle tezy wzmożonej płodności...

Uwierzyłam:)

Hetero +BI =niewiadomo
BI+BI= niewiadomo

Lepiej dmuchać na zimne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze lepiej: nie dmuchać ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wy akceptować nie musicie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

Grajdołki (240 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

do góry