Widok

Ile kosztuja odpisy aktu chrztu,bierzmowania, itd

Wesele Temat dostępny też na forum:
Czesc dziewczyny, ile kosztuja, a moze sa za dramo kopie aktu chrztu, bierzmowania, itd? Ile czasu sie czeka na wydanie i czy mozna dostac je w innym jezyku niz polskim?Np po wlosku, bo akurat taki mnie interesuje....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
w kazdej parafii inaczej, ja nie placilam nic a moj 25zl, co do jezyka to pewnie jakis tlumacz przysiegly bedzie potrzebny,czeka sie na to 3 min,tyle trwalo u mnie wypisywanie

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ooo, 3 minuty, swietnie...dziekuje...ktos wie moze jak u Franciszkanow w Gdyni i w NMP w Gdyni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
no może 5 min jak bedą szukac długopisu :)

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w katedrze oliwskiej co łaska ;)

dałam 10 złotych ;)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja nic nie dalam,bez przesady za 2 minuty chodzenia drukarki i komputera nie bede placic ksiedzu ktory i tak byl opryskliwy


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
my też nic nie płaciliśmy.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie również nie trzeba było płacić

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego w tych dwoch miejscach? To wszystko powinno byc w jednym czyli w ksiedze chrztow. Jak mialas bierzmowanie w innym miejcu to ksiadz powinien przeslac informacje do parafii gdzie bylas chrzczona.Tak samo bedzie jak wezmiesz slub w innnej parafii niz ta gdzie byl chrzest, ze ksidz powinien ta infromacje tez przeslac do ksiegi chrztow.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie się zastanawiałam czy mam jechać w rodzinne strony po akt chrztu. To jest 500 km - trochę daleko.... Co jest w ogóle potrzebne do ślubu? Wszystkie akty? Chrztu? Bierzmowania? I co jeszcze potrzeba?

Bierzmowanie już miałam w Gdańsku, ale nie sądzę, że dam radę załatwić jakieś papiery poprzez gdańską parafię.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mowiac to chyba musisz jechac te 500km i wlasnie stamtad to wszstko wyciagnac.Ja tez musialam pojechac 250km po to.Mozna tez zadzwonic do parafii i poprosic zeby Ci to przeslali (Ty wczesniej wyslij im koperte ze znaczkeim i adresem zwrotnym i jakas drobna kasa:)).Na tym papierku bedzie adnotacja o chrzcie, bierzmowaniu i czy wczesniej nie bralas slubu. Dodatkowo potrzebny jest Ci skrocony akt urodzenia ktory tez pewnie jest w USC te 500km stad:) Z tym skroconym aktem urodzenia idziesz potem tutaj do urzedu i oni daja Ci swistek ktory dajesz potem ksiedzu. Pamietaj tylko ze te wszystkie papierki maja waznosc 3 miesiace.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tylko kościelny mam w planie, bo cywilny już miałam. Ksiądz chyba nie będzie w takim przypadku chciał aktu urodzenia z USC, co?

Czyli muszę pojechać tylko po akt chrztu te 500 km? Akt bierzmowania to u Cystersów w Oliwie wyciągnę a akt komunii to też trzeba? Jest w ogóle takie coś?
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest tak ze wszystkie dane o chrzcie,bierzmowaniu,malzenstwie trafiaja do ksiegi chrztow (tam gdzie bylas ochrzczona). A przynajmiej powinny:) Jest to po to zeby ktos np.dwa razy nie bral slubu. Ja za ten papierek dalam 20zl (ale tak od siebie). O komunii nic nie trzeba.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ewela25: ja właśnie wróciłam z miejscowości w której byłam chrzczona. Dałam "co łaska" 10 zł. Na tym świstku jest wypisane kiedy i gdzie brało się chrzest i bierzmowanie. Ksiądz pokazywał mi księgę chrztu i tam są wpisane wszystkie dane. Komunii do ślubu nie trzeba udowadniać ;)
Ale niestety musisz pojechać do miejscowości gdzie byłaś chrzczona, lub poprosić kogoś z rodziny jeśli tam mieszka, żeby odebrał. No albo jak tu ktoś radził, można spróbować pocztą.
A jak się jest po cywilnym (my też) to trzeba akt ślubu z urzędu przedstawić przy podpisywaniu protokołu- wg informacji babki w kancelarii.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za info dziewczyny.

ajeczka: myślisz, że w Gdańsku tam gdzie miałam bierzmowanie nie będą mieć takiej księgi chrztu co się wszystko wpisuje? Pamiętam, że dawałam tam kiedyś akt chrztu, po który specjalnie jechałam w rodzinne strony. To właśnie do bierzmowania było mi potrzebne. Może napisali by tam mi jakąś karteczkę, która by była równoznaczna z aktem chrztu. Albo ksero tego starego?

Akt z USC jest ważny 3 miesiące, a taki kościelny ile?
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie ksiądz nie przyjął starego aktu chrztu, moj Patryk musiał jechac (czyt. jego babcia pojechała) po nowy 250km. Popros tam kogos z rodziny zeby Ci odebrał i niech Ci wysle. Księża sobie chyba tez wymyslają, ze to jest wazne 3 m-ce.
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak to z tymi z księgami z bierzmowania, ja byłam bierzmowana w tym samym kościele co chrzczona, a metrykę męża braliśmy tam gdzie był chrzczony (ale nie bierzmowany).
Te kościołowe dokumenty też są ważne 3 miesiące

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ładnie ....
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokumenty te są bezpłatne w myśl konkordatu, prawa kanonicznego oraz rozporządzeń kościelnych do tego prawa.

Tak więc jakiekolwiek opłaty "co łaska" lądują do kieszeni pani siedzącej w sekretariacie kościoła lub też księdza.

Jeżeli jest inaczej, proszę o podanie w jakim akcie prawnym jest zapisane popieranie takich opłat.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po to jest ważne 3 miesiące aby ktoś w międzyczasie nie wziął (teoretycznie) ślubu z kimś innym...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w parafii
zbrosza duza mazowieckie ksiądz dzis zarządał50 zł bo dzis niedziela idałam i co wy na to
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha czyli w tygodniu za darmo w niedziele za 50 zl? Skandal.
My za zadne zaswiadczenia nie placilismy nawet zlotowki, mimo ze pytalam czy dac "co laska" odp byla taka, ze teraz kryzys, wydatki przed slubem i tak sa duze i ze mamy wydac na cos innego itd. Bylam mile zaskoczona :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pora zmienic wiare
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśli jesteś uczciwym człowiekiem, to po prostu zapłacisz za usługę: za to, że ktoś tam siedzi i m.in. na Ciebie czeka, zapisuje dane w księdze chrztu, dba o to, przechowuje itp. A od państwa na to pieniędzy nie dostaje.
Jeśli jesteś chrześcijaninem, to nie ma Ci co tłumaczyć, że jesteś odpowiedzialny za utrzymanie swojej wspólnoty. Proste :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie, nie jestem odpowiedzialna za nowy samochód księdza i jego wizje na cały kościół w marmurze. Mogę dac co łaska. Ale jak cisnie za każdy jeden papierek 50-100 zł to przepraszam cię bardzo..lekka przesada i nie dam choćby skały sr*ly.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Księża fodtsja pensję od Państwa czyli nas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostają pensje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za zaświadczenia wystawiane w USC płacisz opłatę skarbową teraz chyba ok 20 zł i nie patrzysz na to, że urzędniczka dostaje pensję, a księdzu żałujesz. On też musi kupić papier, tusz do drukarki, zapłacić za energię elektryczną itp.itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chrzest nie jest dokumentowany na żadnym "świstku" proszę nie obrażać powagi sakramentu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W grudniu byłam w poprzedniej parafii po zaświadczenie, że dziecko było tam ochrzczone. Ksiądz dał dokument od ręki i ani o złotówkę nie poprosił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akt chrztu i bierzmowania co łaska. Dalam 20 zł.dokumenty od ręki wystawiane. Mysle,że w innym języku to u notariusza, bo ksiądz raczej nie wystawi.

Pamietaj o zapowiedziach,bo też są potrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam ks. na mazurach w parafii mojego już meża zarządał 100zł za odpis... na nasze zdziwienie 'ile?' powiedział to chociaż połowę. No chyba go całkiem P********iło... a Ja powiedziałam do meża zostaw portwel w aucie, weź z 20 zł i tyle, ale miał wiecej przy sobie to dał te 50zł...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinny wszystkie akty trafić do księgi chrztów ale z Floriana nie trafiły nie wiedzieć czemu do Wilanowa do św. Tadeusza.
Nie rozumiem tego ale musze dwa razy biegać po takie papierki. Powiedzmy szczerze ofiara powinna być ile łaska a nie że mówią ile.
Ja za odpis chrztu nic nie dałam i za odpis bierzmowania też nie zamierzam. Przez to że przez ich gapiostwo musze dwa razy jeździć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Info o bierzmowaniu powinno być zaznaczone w dolnym rogu odpisu aktu chrztu.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy dokument kościelny może bez dodatkowej kasy być wystawiony po łacinie. Wówczas jest rownoznaczny z wystawionym w jezyku obcym . Obowiązuje oczywiście w katolickich zborach ... Inne chrzescijanskie mogą sobie życzyć inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

do góry