Widok

Ile ważą wasze 8 - 9 miesieczne dzieci?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mój syn waży tylko 7600 (przy urodzeniu 3600) i mam obawy czy to nie za mało. Pediatra twierdzi, że wszystko ok ale od 5 do 8 miesiąca przybrał tylko 600 gr i zastanawia mnie czy to nie za mały przyrost i czy nie zasiegnać porady innego lekarza, jak jest u Waszych dzieci? z góry dzięki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja Córka waży prawie 9kg. Możesz się oczywiście skonsultować z innym pediatrą dla własnej spojności, ale skoro przybiera mało, bo mało, ale jednak to chyba nie jest źle :)
A napisz może jak wygląda Wasz schemat jedzenia :)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój też nie tyje już tak mocno jak w pierwszych miesiącach, ma 7.5m-ca i 81cm wzoru i 8500g wiec jakas wielkla roznica to niest, urodzoniowo bylo 3.480 i 54cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek jak sie urodził ważył 3500 a jak miał 7 miesiecy ważył 8200, ale on bardzo dużo je.
Córeczka urodziła sie z waga 3100 i w tym samym wieku ważyła 7 z lekkim kawałkiem ale ona bardzo mało jadła też sie martwiłam, ale zrobiłam morfologie, badania super a że mam zaufanie do swojego lekarza to nic nie robiłam. Teraz córeczka też ma niby mała wage a je bardzo duzo, dzieci tak maja, pamietaj o tym ze taki maluszek 8-9 bardzo duzo sie rusza ;)
image
image
Bianka & Vincent ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A mój przykładowy jadłospis:

8 rano 210 kaszki
10 jogurcik
12 obiadek ze słoiczka
15.30 180 mleko
18 owoce
20 270 kaszki na dobranoc

w miedzyczasie herbatniczki albo marchewka go zjedzenia jako przekąski :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
9 m-cy 11,5 kg waga urodzeniowa 3980 i 56 cm
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
beti a jaki wzrost obecnie?

Dziecko mając 12 m-cy powinno mniej więcej potroić masę urodzeniową, więc na razie nie ma się co martwić :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
beti moja mala jak sie urodzila to waga i wzrost identycznie jak u ciebie tylko ze mala ma teraz rok i wazy niecale 10,5kg
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z potrojeniem to też spokojnie...
Nasz Mały urodził się z wagą niemal 4,4 - nie sądzę, by na rocznej miał (tabelkowo chociażby) ważyć 14kg

Poniżej linki do siatek centylowych wg WHO, chyba dla dzieci karmionych piersią (choć ponoć nie ma aż tak strasznej różnicy):
chłopcy:
http://www.who.int/childgrowth/standards/chts_wfa_boys_p/en/index.html
dziewczynki:
http://www.who.int/childgrowth/standards/chts_wfa_girls_p/en/index.html

Ważne jest by maluch "trzymał" się mniej więcej swojego centyla - w końcu dorośli też przy tym samym wzroście różnie ważą a mieszczą się w normach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli pediatra mówi że jest ok to ok moja córcia ważyła jak miała 8 miesięcy 10,5 kg ur. 3480 g i ja uważam ze za dużo teraz waży 11 i ma 10 miesięcy i też za duzo a pediatra mówi że ok. dzieci zaczynają się bardziej ruszać i nie przybierają tyle na wadze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój przez miesiąc ostatni przytył 500g- ale zaczyna wstawać i raczkuje i więcej się rusza więc się nie martwię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jadłospis:

1 śniadanie kaszka 150 g
2 śniadanie mleko z 1 piersi
obiad- słoiczek 190 lub 220 g + soczek 100 ml
podwieczorek jabłuszko lub deserek 160 g
kolacja mleko z 2 piersi

no i w nocy 2 razy mleko raz z jednej piersi, raz z drugiej.
i w międzyczasie 100 ml herbatki rumianek ,koperek włoski

córcia też podobnie rosła(piła na dobranoc bebiko) i teraz(4,5 roku) jest szczuplutka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
generalnie ciężko go zmierzyć ale ciuszki już zaczynamy nosić na 92.

ja jestem wysoka i mąż też więc lekarka powiedziała że to norma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
witajcie,patrze wlasnie w ksiazeczke zdrowia dziecka-corka ur 02.02.2012 i na bilansie 7mies wazyla 7.950 a juz na bilansie 9miesiecznego 9.280,a majac rok i kilka dni 10.800 i jest raczej drobna dziewczynka wizualnie,drobna buzka ale udka ma ładne :),teraz chodzi,troszke chorowala. Kazde dziecko jest inne,kiedy dopadnie choroba apetyt jest mniejszy. Nasz schemat to rano mleko z kaszka,2 jakas kaszka z bananem,obiadek,jabluszko tarkowane czy tez banan lub twarozek z owocami,herbatnik czy tez parowka do reki w ciagu dnia,a to kisiel czy budyn-zalezy co danego dnia przygotuje. sok z pomarancza czy z jablka(wyciskany)-sama juz pije to bierze butelke kiedy chce.mi lekarka mowila,ze takie dziecko niemowlak powinno pic tyle co porcja mleka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
beti, 9cio miesieczne dziecko nosi juz ciuszki 92 ?? :) o mamuniu ;)

Moja Olka sie urodziła miala 55cm i 3670, majac 9mcy miala 71cm i 8450 , ciuszki nosi 74 :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja młodsza urodziła się 3250 g i 53 cm
teraz ma 16 mies i waży 9000 g i 74 cm :)
każde dziecko rozwija się indywidualnie, nie ma co się sugerować innymi
możesz dla swojego spokoju pójść do innego lekarza i się dopytać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm moja malutka jaknsie urodziła to książkowo 50cm 3250g teraz ma 6 miesięcy skończone waży 8200 i mierzy 74cm :) pediatra stwierdził że to bardzo prawidłowa waga nie kazał przechodzić na mleko 2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
8 miesiecy waga urodzeniowa 2 kg a teraz 9 kg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moj 9- 11 kilo 74
Waga urodze, 3.930 56 cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przekarmione i to bardzo!! W tym wieku max 5 posiłków bez podjadania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Synek jutro kończy 9 miesięcy i waży jakieś 9800 ;) waga urodzeniowa to 4070 :) mieści się wnormie w każdym bądź razie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
synek ma 7 miesięcy, waży 10,1 kg
Urodził się z wagą 3,9 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój synek urodził się z wagą 2800 g a teraz ma 8miesiecy i waży 10 kg :)
Wydaje mi się że dzieci są różne i różnie rosną nasza doktór twierdzi że jest ok :) więc się nie martwię :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
9 miesięcy i 10,8 kg, waga urodzeniowa 4140 g:) za to na roczek 11,5 kg bo zaczął biegać jak szalony więc i mniej przybierać. Ale nie można patrzeć tylko na wagę, liczy się też wzrost. W teorii nie powinno być większej różnicy niż dwie linie na siatce centylowej pomiędzy wzrostem a wagą w każdą stronę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nasz na ostatnim badaniu mając 8miesięcy i 13 dni wał 8655g (waga urodzeniowa 4300g)
Przez 2miesiące przybrał 555g i pani dr powiedziała że to normalne i całkiem dobry przyrost skoro zaczął się ruszać - pełzanie i te de ;) po prostu spala tyle ile przyjmuje ;)

Mentorka - w teorii ;) u nas jest różnica o pół siatki ;P
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój ma 8 miesięcy waży 7900. wzrostu nie wiem ... waga urdzeniowa 3500 ..szczuplutki jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam że od 1,5 miesiąca raczkuje wstaje siada ...drepta na dzień dzisiejszy przy meblach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Córka ma 8 m-cy, wazy ok 11500... Jutro będę dokładnie wiedziała. Urodziła się z waga 4860...

Je tak:

6-6:30 -mleko z piersi
9-kaszka bezcukrowa
12 mleko z piersi
15-16 obiadek, ok 180-190 gr
19 mleko z piersi

Czasami owoc, jako przekąski chrupki kukurydziane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to widzę że już raczej na forum nie ma porad tylko wyścig który to owoc jest bardziej dorodny. Ja też się martwię bo w końcu myślałam że będę mieć oczywiście nie przesadzając takiego małego pulpecika, ale trzy przebyte choroby łącznie z antybiotykami zrobiły swoje. Mały waży teraz 9kg ma 9 miesięcy a przy urodzeniu ważył 4,5 a wzrost 57. Chorował przez 1,5 miesiąca dwie choroby jedna po drugiej i to właśnie wtedy bardzo mało jadł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córeczka właśnie skończyła 9 miesięcy, waży jakieś 8,2 kg (jak dobrze pójdzie), przy urodzeniu ważyła 3040 g. od 3 miesiąca nie przepada ZA JEDZENIEM. Maksymalna dawka mleka jaką zjada to 130 ml (raz w zyciu zjadła 150ml). Dlatego już po 4 miesiącu wprowadziłam jej dodatkowe jedzonko. Teraz i to jej obrzydło... Po kilku kęsach kolejną porcję trzyma w buzi aż w koncu po 10 minutach ją wypluwa więc oznacza to koniec karmienia. Morfologia w porządku ale ma wadę serca więc może to jest z tym związane. Dobrze rozumiem o czym mówisz i też denerwują mnie matki licytujące się wagą swoich dzieci, bo nie wiedzą co oznacza walka o każdy mililitr i każdy kęs... pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ewela, od kiedy urodził się mój synek walczę, tak jak Ty, o każdy dodatkowy gram jego wagi. Ma 8,5 m-ca a waży niecałe 7400g. Cały czas jest poniżej 3 centyla...ale wszyscy mówią, że dobrze wygląda, jest po prostu drobniutki :) Jest wcześniakiem , więc startował trochę z innego pułapu. Mleka wypija między 90 a 120ml. Na szczęście dobrze je obiadki...Podaję mu też kaszę manną i Sinlac (wszystko łyżeczką), bo są wysoko kaloryczne - może tego spróbuj. Trzeba znaleźć posiłek, który polubi Twoja córeczka (a przynajmniej zje go bez wypluwania). Poza tym ja karmię częściej i mniejszymi porcjami i wtedy jest nawet ok (ale to też z powodu stwierdzonego refluksu). Powodzenia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez 2 miesiące leżałam z moim Kubusiem w szpitalu z powodu niedowagi. Od 3-5 miesiąca nie przytył ani grama w 5 miesiącu ważył 4200 gram , przestał jeść.. kazali mi karmić go sondą... karmiłam, ale zaczął wymiotować.. to był koszmar. Po jakims czasie karmienia ta sondą po której i tak nie było widać wyników na wadze doszłam do wniosku ze jest to bez sensu. Wyjęłam mu tą rurkę i wpychałam dosłownie NA SIŁĘ jedzenie łyżeczką . Co drugie zwymiotował. ale i tak cieszyłam sie ze cokolwiek jadł. Męczyłam sie tak z 2 tygodnie. Na dzien zostawało mu w brzuszku moze 250 ml tego co mu wepchałam. To był naprawde sukces. W koncu znalazłam kaszke z Nestle w kartoniku z herbatnikami która była tak mega słodka ze Kuba zaczął jeść ją chętnie bez wpychania i płaczu. Przez tydzien dostawał tylko i wyłącznie ta kaszke. Przez to nauczył sie jeść łyżeczką. Póżniej robiłam mu psikusy i do zwykłej kaszki dodawałam trochę tej z kartonika.. zjadał... później samą kaszkę słodziłam... zjadał... A dziś mając 7,5 miesiąca Kuba je WSZYSTKO . Waży 6900. mało ale i tak w porównaniu do tego co było to jest cud że tak szybko nabrał masy ;) Trzeba naprawdę baaaardzo duzo cierpliwości i pewnie dużo wylanych łez .. ale w końcu będzie dobrze ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ja to doskonale znam "walka o każdy kęs i mililitr" jestem mamą 8 miesięcznego chłopca...Staś waży 7.5kg i mierzy 74cm...waga urodzeniowa 3340 a wzrost 54 cm.są dni , że je przyzwoicie i takie, że po karmieniu jestem mokra ze stresu i akrobacji jakie wykonuję , żeby wpakować łyżeczkę do ust dziecka. Stasiek dodatkowo nie chce pić mleka z butelki/kubka/ niekapka...więc ciągle karmię go piersią plus w ciągu dnia wmuszam dwie kaszki na mm... więc nasz jadłospis wygląda tak: (oczywiście jest to jadłospis w tzw "dobre dni")
2.00 pierś
7.30 140-170g kaszki na mm
11.30 obiad 190g + żółtko co drugi dzień
14.30-15 pierś
17 deser (banan lub 90-125g owoców ze słoiczka lub100ml kisiel
20.30 170g kaszki na mm

ps. jestem ciekawa jak teraz wygląda waga Twojego Niejadka:)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj jak to dobrze znam...przechodzę to od 5 miesięcy z moja córeczka.. teraz ma prawie 8 miesięcy i nadal nie chce jeść... trzyma w buzi ma odruch wymiotny... nie chce polykac a z butelki mleka od 2 miesiąca życia nie pije... tylko łyżeczka! ma lepsze i gorsze okresy..Ale ogólnie jest ciężko...non stop walka...pić też nie chce..waży 7400 kg 69cm na prawie 8 mc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jedne mamy martwią się niską wagą, a inne zbyt wysoką - jak ja. Mój syn ma 8,5 miesiąca i 12 kg wagi. Karmię piersią, podaję obiad owoc i ew. kaszkę. Jesteśmy ponad wszystkie normy siatki centylowej !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli mieści się w siatce centylowej i nie ma trzech poziomów odchyleń między wzrostem a wagą to nie ma mowy tu o niedowadze.Jeśli rozwija się prawidłowo,je normalnie i przybiera,nie ważne ile aby przybierało dziecko to nie masz się czym martwić.Wiem co piszę,przerabiałam to z młodszym synem,teraz widzę jaką siłę mają geny bo drugie dziecko niemal że dokładnie ma tyle samo wzrostu i waży co pierwszy syn w tym samym wieku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek w kwietniu kończy 2 latka i waży 11,5 kg :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mama,mój synek dokładnie tyle samo ważył kiedy skończył 2 latka,teraz skończy 6 lat i waży niecałe 19 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania od zawsze borykałam sie z problemem niejadka u synka ale mimo ze przez 1,5 roku był na ostatnim (3) centylu w siatce to pediatra mówiła ze mam się cieszyć że mam szczupłe dziecko bo sto razy lepiej mieć niejadka niż dziecko z nadwagą. Teraz synek je normalnie ale należy do tych drobnych dzieci. W sumie nie ma po kim być pulpecikiem bo z mężem jesteśmy szczupli :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możemy sobie podać ręce,ja też na początku walczyłam z syna nie jedzeniem z czasem trochę odpuszczałam,choć nie powiem i tak to gdzieś w matce siedzi,że musi zjeść,posiłku nie może ominąć,u nas najgorzej wyglądają śniadania i trochę kolacje,obiad zawsze zjada ładnie.Mój też było długo na 3 centylu,teraz znów na 10,ale nigdy nie był wyżej,no chyba że niemowlę do 6 miesiąca:)My z mężem szczupli,średniego wzrostu to samo z dziadkami i rodzeństwem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój pierwszy synek jak miał roczek to ważył 13kg do 6 miesiaca ssal tylko pierś byl troche za gruby ale zaczal chodzic i teraz jest smukły chłopak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn ważył 4510 a teraz ma 9 miesięcy i waży 19.800
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 18

Współczuję.
Tyle nawet nie waży mój 5 letni syn (waga ur. 42500 g).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jej to ogromny, uważam że to przesada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogromną przesada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ma 7msc i waży 8.4kg i ma aż 75cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Jeszcze raz praca.. :/ telemarketing..? (23 odpowiedzi)

Nie wiem czemu, ale nie mogę się zalogować.. :/ później spr na laptopie.. Wcześniej zakładałam...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

do góry