Widok

Ile ważą/ważyły Wasze 10-miesięczne szkraby?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny moja córcia niedawno skończyła 10 m-cy i waży 7900. Przybrała nam w ciągu miesiąca niecałe 100g i tak się zastanawiam czy to trochę nie za mało :(
Jest bardzo żywa i niestety głodomorkiem też nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój starszy syn w wieku 10mc ważył 7450g, a młodszy 7800g. Myślę, że nie masz co się martwić. Każde dziecko rozwija się inaczej, jedne są dłuższe, drugie cięższe itp. Jeśli córka jest zdrowa i nic jej nie dolega, to jest ok. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to wybierz się do pediatry i porozmawiaj o swoich wątpliwościach. Może zrób jej badania krwi, moczu... No, ale jak nic się złego nie dzieje, dziecko nie jest apatyczne itp. to sobie odpuść :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
zapomniałam napisać, że starszy syn ma teraz 3,5 roku i waży od prawie 2 lat tyle samo - pomiędzy 11,5kg a 14kg, młodszy ma dokładnie rok i 11 dni i waży 9990g.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moj ma 6 miesiecy i wazy 9 kg :) ale nie uwazam ze jest gruby, tłuszczyku ni ma:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Masz się czym chwalić.... A później nadwaga.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mój za tydzień skończy 11 miesięcy i waży 10 kg i parę deko. Trochę martwiłam się o jego wagę, ale lekarka powiedziała, że wszystko w porządku, nie jest tłuściutki a taki "ubity". Z jedzeniem nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, jednak pilnuję, aby jadł tylko pełnowartościowe posiłki, żadnego śmieciowego jedzenia. Od początku czerwca do połowy września przybrał 0,5kg.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma 9,5 mies wczoraj byliśmy u lekarza waży 8200 g ma 72 cm nie jest chudy jest drobniutki również jest bardzo żwawy wszędzie go pełno ,chętnie je . 100g w miesiąc wydaje mi się że to mało .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
moaj jak miała 10 mieisęcy ważyła ok 9kg
image
image
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
moja Córcia jak miała 8 miesięcy ważyła 8140 g i miała 71 cm, a jak miała 9 miesięcy ważyła 8280 g i miała 72 cm, wychodzi że przez miesiąc przytyła 140 g, a teraz ma rok i waży 8590g i mierzy 73 cm więc od 9 miesiąca do 12 miesiąca tyła po jakieś 100 g miesięcznie...więc myślę że nie masz co się martwić ;]
imageimage


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
autorko a z jakiej wagi "wystartowała" Twoja córcia bo to chyba też jest ważne jak dziecko miało małą wagę urodzeniową to lekarze inaczej patrzą .Mój pierwszy syn ważył 3600 g więc mając 4 mies ważył 7100 g a lekarka stwierdziła że ma niedowagę .Drugi syn 3000 g więc sporo mniej i jeszcze nie usłyszałam od lekarki że za mało waży.

Tak czy inaczej dzieci do roku powinny prawidłowo przybierać w ciągu miesiąca od 250-300 g .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mala urodzila sie 2600 po 6 tygodniach waga urodzeniowa byla prawie podwojona, 8 miesiecy 9200 .czekamy na szczepienie wiec bede wiedziala ile teraz ma w wieku 9 miesiecy.je jak odkurzacz i niewiele sie porusza....wymusza na nas przenoszenie jej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mryś w wieku 10 miesięcy ważył 12 kg
ale on duży się urodził(ponad 4 kg) i już w 45 miesiącu wazył 9,5 kg

a Miśka w wieku 10 miesięcy wazyła 9 kg a też urodzona z wagą powyżej 4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja urodziła się 2350 teraz ma 8 miesięcy i waży 9 kg.Ale każde dzieciątko jest inne,ważne,że lekarz nie ma nic do Jego wagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza 10kg, ale wyjsciowo 4500 i jest dluga, nosi juz ubranka rozmiar 80
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Adek ma 10miesiecy i wazy 12kilo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Kornelia waży 8200g urodziła się mając 3600g
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Smyk ma co prawda 8 i 2 tygodnie waga to 8150
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój Leoś też 10 miesięcy i 11, 900 waży a ubranka to różnie zależy jaka rozmiarowka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

księgowa?? czy warto? (36 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

do góry