Widok

Ile zarabia na 1/2 etatu sprzedawca?

20 godz tyg. Umowa zlecenie. Sklep odzieżowy.
Dostałam propozycje 650zł + % od sprzedaży.
To mało czy ok ?
Kumpela pracuje na cały etet ( umowa o prace) na rękę ma 1050 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te 650zł to netto czy brutto?





z tego co mi wiadomo najczęściej w sklepach odzieżowych(centra handlowe) zarabia się w okolicy najniższej krajowej (dokładnie tyle lub troszkę więcej).


Często tak jest na papierze - a coś więcej (do podstawy) dostaje się do ręki + premia % od utargu (często też pod "stołem")



Jeśli 650zł netto - to nie tak źle :]



w 2012 najniższa krajowa ma być podniesiona do 1500zł brutto(szał ciał) - czyli 1111zł na rękę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A praca na 0,5 etatu oznacza 80 czy 88 godzin przepracowanych w miesiącu? Bo mi pracodawca zapisał 11 dni w grafiku czyli 88 godzin? Zależy to od branży czy wszędzie jest tak samo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Praca na pół etatu oznacza, że średnio w tygodniu przepracujesz 20 godzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Zależy to od branży czy wszędzie jest tak samo?"

Zależy od miesiąca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy od miesiąca? Czyli jak jest grudzień ( święta) to jest 80 h, a jak listopad to 88 h?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. policz sobie dni pracujące w danym miesiącu (od poniedziałku do piątku)
2. ilość dni pomnóż x 8 godzin pracy - tyle godzin w danym miesiącu trzeba przepracować na pełnym etacie :]
3. podziel przez 2 - tyle godzin do przepracowania na pół etatu :]



(najczęściej na całym etacie jest 160-168 godzin, czasem więcej - tak chyba wychodziło w lipcu i sierpniu? czasem mniej - jak są święta lub w lutym)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

do góry