Widok

Imiona dla dziewczynki retro/vintage/piękne/niespotykane

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam szukam ciekawego imienia dla dziewczynki. Moje typy to -Celestyna (Celestia), Jasmina, Klementyna, Anastazja,Stefania.......reszta dzieci ma imiona pochodzenia lacinskiego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Konstancja. Brzmi mocno i szlachetnie i, jak na mój gust, nieudziwnione za bardzo.

Ps. Pamiętasz, że z imionami trzeba uważać, żeby nie przesadzić w oryginalności ;)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle ze moje nie sa za bardzo udziwnione. Konstancja a=ladne w formie pelnej ale zdrobnienie Kostka? zupelnie mi sie nie podoba;(

Mezowi podoba sie Klementyna i Rozalia;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Znam Konstancje, mówią na nią Kosia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zoja, Sonia, Róża, Gaja.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
mój pies to Zoja
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8
Klementyna spoko, mnie też się podoba. A Celestynę jak zdrobnić? Cela?
Znajoma Konstancja dostała zdrobnienie Nastka i nawet sobie chwali, nie ma urazu do własnego imienia ;).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam córkę Konstancję i mówimy na nią Konstusia, Koti albo Kosia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dobrze, że nie Kostusia ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie widzę problemu. Podobnie jak nie obrażam się gdy ktoś mówi na małą Kostka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faustyna, Aurelia, Melania, Laura, Józefina, Irmina, Apolonia, Florentyna, Klaudyna, Marcjanna, Otylia, Olimpia, Ofelia...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Łucja, Oliwia, Sara, Estera, Celina, Lura, Diana,Stella, Berenika, Tamara, Bianka- takie z tych bardziej "udziwnionych" które mi się podobają. Tylko żeby z nazwiskiem grało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
No ta Lura to strzał w dziesiątkę ale reszta ok.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Laura miało być ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
..byle nie Zofia- Zosia teraz co druga dziewczynka ma tak na imię.. niestety.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
dziekuje ;) moze ktos jeszce jakies propozycje podrzuci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eleonora?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
eleonora nie......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam Laurę. Podoba mi się jeszcze Klara.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Moja 2-letnia wnusia ma na imię JAGODA , dokładnie tak ma wpisanie w metryce urodzenia.A zdrobnień jest wiele.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam córkę Zosie i była jedyną Zosia w przedszkolu a teraz w szkole jedyną w klasie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Antonina, Klara, Matylda
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
może Justyna ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Może Luiza? Mała Lu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6
Żaklina, Mirella, Waleria, Ismena, Estera, Liwia, Ludmiła...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Anastazja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kornelia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Eliza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Filomena, Telimena, Krzysztofia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Aniela
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja córka nazywa się Kamelia:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
Dobrosława, Dobromiła ;) Lidia :)

Pamiętam jak koleżanka z klasy na bierzmowanie wybrała sobie imię Perpetua ;) a ja - Róża ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobrochna i Klara
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ma na imię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo ładne imię Kamelia.Takie niespotykane
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz co druga to Tośka od Antoniny
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z tą Celestią to Ty serio? Nie oglądaj więcej kucyków Pony ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Konstancję wołałyśmy Kocia. Moim zdaniem piękne imię. Melania, którą na wzór Musierowicz można zdrabniać Mila.
Piękne, a polskie i rzadko teraz spotykane Małgorzata (moja Małgosia ma 4 lata i jest jedyną tego imienia w całej, dość sporej, placówce)

Rozalia.. Rózia? Kojarzy mi się z "Małą Księżniczką"- czytałaś?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam Zosię i była jedyna w całym przedszkolu, teraz w szkole w swoim roczniku też jedyna:) a niby teraz co druga to Zosia :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ita. Zdrobniale Itusia, Tusia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Inez, Klara(Chiara), Anastazja, eleonora, Róża, rozalia....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Samira, Tatiana,Lucyna, Kinga,Emma, Elwira, Malwina, Andżelika, Zoja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Samira fajnie brzmi :) - nie slyszalam - bardzo oryginalnie :)
zdrobniale Sami - może być :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
a ja mam Mariannę :) zdrobniale Mania, Maniusia :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Michalina, Marcelina
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam 3 latke Konstancje założyliśmy ze będziemy wołać pełnym imieniem i tak się stało .Czasem nas pytano a jak zdrobnienie wiec mówiliśmy ze wołamy wyłącznie pełnym imieniem i żadnych zdrobnien nie uzywamy Wszyscy włącznie z dziećmi w przedszkolu i placu zabaw wołają Konstancja. Nikt nie zdrabnia w związku z czym ma piękne imię a nikt nie wola Kosia Kostka czy inna . I o to nam chodziło bo imię piękne a zdrobnienia nie musi mieć.
Podobały mi się Konstancja Anastazja Alicja . Zresztą dwa z tych imion nadałam swojej córeczce .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Izabela. Kornelia, Antonia, Scarlet, Marcelina. Moje corki maja imiona Kasia i Weronika
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zofia i Helena to imiona moich córek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miłosława zdrobnienie Miłka lub Miła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noemi, Sara, Rachel, Rut.
Ingeborg, Inga
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
Ingeborg brzmi jak jakis cyborg! Noemi - chyba ktoś sie za dużo Poranku kojota naoglądał. Co sie dzieje z Wami moje drogie Panie?!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
No Ingborga to chyba takiego imienia nie słyszałam.....w życiu. I tu chyba krzywda dziecku by na bank się stała;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale ma baba problem,
krzywdy dziecku nie rób słoiku lub hipiserrko
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
u nas Urszula :) wszyscy zszokowani, że skąd taki pomysł, że żadnej nie znają... a to przecież zwykłe polskie imię ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Roma, Danuta, Filemona
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noemi to hebrajskie imię dlaczego od razu ktoś zakłada że ktoś się naoglądał filmów może czytał Księgę Rut zresztą te imiona wszystkie są hebrajskie z wyjątkiem tych dwóch ostatnich , Ingeborg komuś kojarzy się z robotem czy cyborgiem super bo mi ze skandynawskim imieniem chociaż nie spotkałam się z Ingeborg ale samym imieniem Inge to męskie zarówno jak i żeńskie imię jest.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noemi------"moja rozkosz" z Księgi RUT:)

Rachela----owieczka, cierpliwa

Ingeborga------to germańskie imię, ING-----jeden z bogów, BORG-twierdza,

może też być Cecylia partonka muzyko

Albo Klara, Faustyna czy Mieczysława......Ludmila, Ludwika....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama jest Mieczysławą i szczerze nienawidzi swojego imienia. Moje dzieci mają zwykłe imiona, wyjątkowe imię nie zrobi z dziecka wyjątkowego człowieka. Podobają mi się różne imiona i proste i oryginalne, choć jakiegoś mega przekombinowania to bym raczej nie strawiła. Ktoś pisał Lidia? Znam bardzo mądrą dziewczynkę o tym imieniu i mam dobre skojarzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślę, że imię to kwestia wyboru rodziców. Fajnie jednak, jeśli imię brzmi jak imię ;) i pasuje do nazwiska.
My mamy córeczkę Blankę-dla niektórych może też trochę 'udziwnione'(mąż wybierał ;)),natomiast wśród propozycji była jeszcze Agatka, Alicja, Kornelia, Gabriela oraz Anastazja(po babci).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Imię wybiera się dla dziecka nie dla siebie. Trzeba pamiętać,że to dziecko będzie się zmagać z rówieśnikami - jeśli imię będzie "odstawać" od reszty imion bądź będzie brzmiało śmiesznie. A takie zdrobnienia-przezwiska ciągną się latami i często sprawiają dzieciom wiele przykrości.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mysle ze Klementyna czy Anastazja to w miare "normalne" imiona . Mężowi klementyna się podoba.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz nazwać np. Dziadumiła, Mszczuja, Waleriana...
lub bardziej nowocześnie: Dżesika, Rejczel, Andżelika...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Eleonora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jagódka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się bardzo podoba Lilianna (Lili, Lila, Lilka, Liluś, Lilianka) albo Rozalia (Roza, Ruzia, Rozi ;-), ale gdybym miała córkę, miałaby na imię po prostu Kasia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozi to klub nocny na przymorzu,wiec troszkę słabo z takim zdrobnieniem, Choć moja koleżanka ma dwuletnią Rozalkę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
toż zrobiłam ;-) po tym zdrobnieniu. Rozalka też może być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wierze w pewne znaczenie imion i opis imienia Rozalia mi się nie zbyt podoba - choc imie ładne;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Większość ludzi nie skojarzeń imion z nocnymi klubami .To równie dobrze matki nie powinny nazywać swoich dzieci kuba ,bo to slawny morderca Kuba rozpruwacz albo po prostu kraj.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A może dlatego dzieci maja na imię Jakub?? a Kuba to raczej z psem mi sie kojarzy, kiedys co drugi pies to kuba albo maja :)
Poza tym zdrobnienie Rozi od razu nakierowuje na najstarszy zawód świata. co nie ozn,że imię Rozalka czy Róża mi sie nie podobają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
A niby dlaczego nakierowuje cię (sorry nie cię ale chyba ogół bo tak wynika z Twojego wpisu) zrobienie Rozi na najstarszy zawód świata ? hmm , dziwne to jest .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
no dokładnie jeden klub nocny i juz takie skojarzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No niestety jeden klub wystarczy ......a dzieciaki będą się śmiać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z oryginalnych , koszmarnych dla dziecka imion to Rufina,
Mam, a raczej miałam koleżankę o takim imieniu ( jak skończyła 18 lat zmieniła imię),a całą podstawówkę wszyscy wołali Rufa idzie, Rufa dobiła do szkoły, itp
także polecam przemyśleć wybór, bo 1 klub nocny wystarczy by mała Rozi miała okropne dzieciństwo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie Rozalia u nas odpada. Zostanie raczej Klementyna;)

Rufina - okropne;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spaczony umysł słowo daje , tylko jedno masz w głowie ,nie mogę w to uwierzyć że są tacy ludzie ,wyobraź sobie że po za trójmiastem istnieje świat są inne miasta nie ma klubów Rozi i nie każdy słyszał o nocnym klubie o tej nazwie ,ba nawet większość Gdańszczan nie wie że coś takiego w ogóle jest i tak się nazywa i nie chorych skojarzeń z najstarszym zawodem świata jak to wyżej napisałaś .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty będziesz miała piękny światły umysł a koledzy z klasy córki niestety nie. Wystarczy że jedno dziecko podchwyci a pozostałe pójdą tym samym tropem. A dzieciaki potrafią być okrutne.

Oczywiście w innym mieście nie będzie tego problemu ale czy ktoś planuje zmieniać miasto ze względu na imię córki?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Osobiście lubimy z mężem niespotykane imiona (7 letni Eryk, 4 letnia Nastia, a w brzuszku siedzi Dorian). Dla dziewczynki najbardziej podoba nam się właśnie Nastia - bardzo rzadkie, jeszcze nie spotkaliśmy innej dziewczynki o tym imieniu, jednocześnie jest ładne i dzieci się nie śmieją z tego imienia. Podoba nam się też Eryka, ale wiadomo, że byśmy tak nie nazwali, bo mamy już Eryka :) Jeśli ktoś woli trochę popularniejsze, to ładne są Róża, Kinga itp., ale jednak ja wolę oryginalne, chociaż nie za bardzo udziwnione imiona :) Jeśli ktoś nie może się zdecydować, to polecam rankingi imion lub nawet poprzeglądajcie kalendarz, potem ewentualnie sprawdźcie popularność imienia i to powinno ułatwić decyzję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry