Widok

Implanty - jakie doświadczenia?

Piszę w imieniu bliskiej mi osoby. Jakiś czas temu zdecydowała się na teoretycznie dobre jakościowo amerykańskie implanty firmy Bicon. Jeden z nich wypadał już 4 razy, drugi 2 razy. Straciłem cierpliwość. Co radzicie w takiej sytuacji? Czy zdarzały się wam podobne problemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bicon to jeden z najlepszych systemów na świecie....o ile nie najlepszy. Pamiętać należy jednak, że jet to tylko i aż proteza.
W tej i każdej innej sytuacji radzę kontakt ze stomatologiem, który te implanty zakładał i robił odbudowę protetyczną lub ewentualnie z firmą: https://bicon-poland.com/kontakt/
Z pewnością uda się ustalić przyczynę niepowodzenia i ją wyeliminować. Z tego co przeczytałem w 99% jestem przekonany, że kwestia nie dotyczy wypadającego implantu....tylko łącznika z koroną. Oczywiście mogę się mylić...dlatego zachęcam do kontaktu z dentystą, który tą pracę wykonał lub z firmą...bo skoro problem jest powracający to może dentysta sobie nie radzi. Firma wskaże innego specjalistę, a wówczas jest duża szansa, że problem zostanie wyeliminowany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bicon jest polecany w wielu zabiegach, ja byłam w k2dental we Wrzeszczu, oni tam wstawiają implanty praktycznie non stop, no niestety jak ktoś nie ma wyjścia a nie chce żyć bez zęba (a później te zęby obok się psują) to trzeba zainwestować. Ja byłam, nic strasznego :) Wszystko poszło po myśli doktora i mojej hehe, polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sam system implantologiczny ....choćby najlepszy na świecie to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze doświadczony stomatolog, który naprawdę zna się na tym, co robi. Jeśli jako pacjenci będziemy w stanie dokonać właściwego wyboru zarówno systemu implantologicznego, jak i stomatologa nasze szanse na sukces niepomiernie rosną w porównaniu z każdą inną sytuacją. A czym jest sukces w leczeniu implanto-protetycznym? Dla mnie jest to utrzymanie funkcji i najwyższej estetyki pracy na przestrzeni wielu lat. A o to ...patrząc na rynek z jednej strony z perspektywy implantów, które mamy do dyspozycji na tym rynku, a z drugiej na stomatologów, którzy oferują tego typu usługi niestety jest dość trudno. Jeśli po dwóch latach od zakończenia leczenia...mając jeden, czy kilka implantów w ustach tracicie estetykę, jeśli coś Wam klika, śmierdzi, jeśli tracicie kość wokół implantu to na 95% przyczyną nie jest: - brak właściwej higieny z Waszej strony, - Wasze warunki anatomiczne, - Wasze nałogi.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Interesujące. Ja również chciałam się zdecydować na te implanty zębów , ale muszę wcześniej wiedzieć ogólnie, czy to warto. Jedni piszą, że to świetna firma, inni że znów coś wylatuje... No, ja nie wiem sama, co robić. Może mi ktoś pomóc, może doradzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To K2Dental we Wrzeszczu teraz normalnie przyjmuje? To jest to w Browarze, tak?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Implanty mogą być podrobione w Bangladeszu lub w Chinach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, to jest Wrzeszcz kolo Browaru i Krupski już przyjmuje normalnie. Robilam u niego implant w czerwcu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, przenieśli się z Chrobrego do Browaru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bicon, to jwden z najgorszych systemow w USA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chętnie podyskutuje na ten temat...ale wyłącznie merytorycznie. Dasz radę?
Które systemy są lepsze? Nie tylko w USA, ale na całym świecie? Konkretnie...w czym są lepsze? Proszę wymienić jakikolwiek inny system i wskazać cechy, które sprawiają, że jest on lepszy niż Bicon? Jestem bardzo ciekawy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziwnym trafem...tak się składa, że Bicon "jeden z najgorszych systemów w USA, a może na świecie", który został opracowany 1968roku do dnia dzisiejszego pozostaje bez zmian konstrukcyjnych. Co robią tymczasem inni producenci implantów, systemów implantologicznych? ....stale wprowadzają jakieś zmiany, ...ale to nic...kopiują rozwiązania opracowane przez Bicon. Radziłbym więc się na przyszłość troszeczkę zastanowić, zanim napisze się kompletną bzdurę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż spojrzałam w swoją książeczke od implantu
Ja mam Camlog i zapewniano mnie, że to bardzo dobry system ni amerykański, a szwajcarski.
Zabieg miałam wykonany pół roku temu i teraz już też mam koronę na tym implancie. Na szczęście wszystko jest w najlepszym porządku.
Może warto udać się na konsultacje z innym lekarzem? Ja byłam na Osowej na Wodnika i Gabinet polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Camlog nie jest systemem szwajcarskim, ale twierdzenie takie brzmi bardzo dobrze z punktu widzenia marketingu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypadł implant 4 razy, czy może łącznik się luzuje i wypada?...bo to kolosalna różnica. Coś mi się wydaje, że jednak łącznik.
Nie ma lepszego rozwiązania niż Bicon...i bez problemu jestem w stanie merytorycznie to udowodnić....każdemu....profesorowi chirurgii stomatologicznej też.
W tej sytuacji radzę ustalić faktyczną przyczynę niepowodzeń oraz faktycznego pola, na którym te niepowodzenia występują (patrz pierwsze zdanie)
Na koniec pytania dla Pana/ Pani Niecierpliwego/ej. Jeśli ktoś kupi Mercedesa i przywali w drzewo...to Mercedes jest winny, czy może kierowca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Stres i konsekwencje (30 odpowiedzi)

Wszyscy wokol powtarzaja...................wszystko przez stres, lekarze - to przez stres,...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Ból pięty... :-( (33 odpowiedzi)

Czy ktoś może miał podobne dolegliwości.. strasznie boli mnie pięta,szczególnie przy chodzeniu,na...

do góry