> Film a raczej reżyser nie traktuje widza w żadnym momencie jak przygłupa.
Nie, wcale, na wszelki wypadek tylko powtarza po pięć razy to samo, żeby do widza na pewno trafiło - jak nie...
rozwiń
> Film a raczej reżyser nie traktuje widza w żadnym momencie jak przygłupa.
Nie, wcale, na wszelki wypadek tylko powtarza po pięć razy to samo, żeby do widza na pewno trafiło - jak nie powiemy 5 razy, że dokowanie było niedokładne to się biedak zgubi. Główny bohater jest takim super pilotem, że zostaje w 2 minuty wybrany na szefa misji, jednocześnie będąc takim kompletnym zerem, że nikt go nie szukał, planowali wysłać najważniejszą misję w historii z byle kim.
> Raczej oczekuje od niego pewnego poziomu wiedzy i inteligencji.
Prom kosmiczny z wodnej planety odlatuje sam, na własnych silniczkach - z Ziemi musiał być wystrzelony na normalnej rakiecie. Wiadomo, jak jest 20% mocniejsza grawitacja to robi się to łatwiej. I wisienka na torcie dla "inteligentnego widza z pewnym poziomem wiedzy" - inżynierowie tych wspaniałych nadajników nie wpadli na to by znakować czasowo wiadomości ani choćby dorzucać numer z sekwencji? Potraficie sobie wyobrazić system do zbierania pomiarów, który potrafi odczytać sygnał zdeformowany przez inny przepływ czasu na powierzchni ale nie koreluje danych z jakimkolwiek czasem? Jak mają takich super inżynierów to może zasługują na koniec ludzkości :P
Jeżeli film, jest reklamowany jako rasowe SF a w środku jest pełno nawiązań do Odysei Kosmicznej to wypadało by się bardziej postarać. I to nie jest nawet kwestia znajomości fizyki ale zdrowego rozsądku. Nie ma to jak pokazać widzowi ogromne pola kukurydzy, tak wielkie, że wymagają automatycznych kombajnów - należące do jednego człowieka; potem wspomnieć, że ludzkość została tak mocno zdziesiątkowana, że miliardy ludzi to dla współczesnych kompletna abstrakcja a potem domagać się od widza by wierzył, że cywilizację dotknął potworny głód - to możliwe tylko wtedy gdy te rakiety NASA na etanol latają.
zobacz wątek