Widok

Jadłospis na ładną cerę

Wydaje mnóstwo kasy na kosmetyki a jednak jakiś spektakularnych efektów tego wydawania brak. Czy może jakaś zmiana w diecie mogłaby mi pomóc ? Mam już dość świecącej się na policzkach i nosie skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogranicz mięso i nabiał do minimum albo zamawiaj ze sprawdzonego źródła (ja polecam natura i kropka- mają swoją stronę internetową. jajka od zielononóżek, kurczaki zagrodowe bez antybiotyków i hormonów) jedz dużo warzyw, owoców i unikaj przetworzonej żywności. nie jedz ostrego. rób maseczki z glinki i okłady z aloesu (albo zrób sobie tonik aloesowy), wbrew pozorom to, co naturalne daje lepsze efekty niż najdroższe kremy.

ja odnotowuję ogromną różnicę w stanie skóry przy zmianie diety. 2 miesiące odżywiałam się niemalże książkowo zdrowo, miałąm przepiękną cerę. 2 tygodnie później na wakacjach jadłam ciastka, smażone rzeczy, przetworzoną żywność i teraz wychodzę z masakry, która mi się zrobiła przez odżywianie ;)
Robię brzydkie rzeczy...ale bardzo ładnie :)

blog kulinarny www.rozplynietaczekolada.blogspot.com :)

Hej dlaczego ograniczenie nabiału może pomóc? Mogłabyś to jakoś szerzej wyjaśnić, bo się nie orientuję, a bardzo mnie to zaciekawiło :)
Mój mąż ma problem z trądzikiem a od zawsze pochłania nabiał w ogromnych ilościach i teraz się zastanawiam niby dlaczego nabiał może mieć wpływ? :)
Pozdrawiam

Ja również polecam dużo warzyw,soków warzywno-owocowych,zielonych koktajli.Moda modą,ale to naprawdę działa.Nie muszą być dodatki typu spirulina czy inne wynalazki.Wystarczy garść np.szpinaku plus jakieś warzywo i owoc.Absolutnie ograniczyć mięso i cukier.Ja też przez rok czasu zdrowo się odżywiałam i cerę miałam bardzo,ale to bardzo gładką i czystą.Niestety jestem uzależniona od różnych ciast i ciasteczek i powoli wszystko staje się widoczne na twarzy.
I polecam też pić regularnie napar z pokrzywy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam kiedyś podobny problem. Ba! Nawet wybrałam sie z tego powodu do dietetyka i dostałam kilka zaleceń. Powiedział mi abym"
wybierała produkty bogate w cynk oraz witaminy z grupy B
Coś takiego dobrze działa przede wszystkim na tradzik
unikała słodycze - na początku było trudno poniewaz uwielbiam cukierki i nie mogłam się przyzwyczaić do ich braku, jednak potem z czasem organizm się odzwyczaja od cukru i jest łatwiej
pić duze ilości wody
różnicować dietę
unikać potraf pikantnych, alkoholu oraz potraw smażonych na tłuszczach
O tutaj jeszcze masz cały artykuł na ten temat : http://thebodyshopclub.pl/blog/wplyw-diety-cere-jesc-zdrowo-dla-skory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Generalnie trzeba jeść dużo warzyw i owoców. One nawilżają cerę.

Bardzo ważne jest też nawadnianie organizmu, to ma bardzo duży wpływ na cerę.

Bardzo ważne są produkty bogate w cynk.
do góry