Widok

Jadłospis na ładną cerę

Wydaje mnóstwo kasy na kosmetyki a jednak jakiś spektakularnych efektów tego wydawania brak. Czy może jakaś zmiana w diecie mogłaby mi pomóc ? Mam już dość świecącej się na policzkach i nosie skóry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogranicz mięso i nabiał do minimum albo zamawiaj ze sprawdzonego źródła (ja polecam natura i kropka- mają swoją stronę internetową. jajka od zielononóżek, kurczaki zagrodowe bez antybiotyków i hormonów) jedz dużo warzyw, owoców i unikaj przetworzonej żywności. nie jedz ostrego. rób maseczki z glinki i okłady z aloesu (albo zrób sobie tonik aloesowy), wbrew pozorom to, co naturalne daje lepsze efekty niż najdroższe kremy.

ja odnotowuję ogromną różnicę w stanie skóry przy zmianie diety. 2 miesiące odżywiałam się niemalże książkowo zdrowo, miałąm przepiękną cerę. 2 tygodnie później na wakacjach jadłam ciastka, smażone rzeczy, przetworzoną żywność i teraz wychodzę z masakry, która mi się zrobiła przez odżywianie ;)
INSTAGRAM: unbake_my_heart_

Soundcloud: https://soundcloud.com/inga-koz-owska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej dlaczego ograniczenie nabiału może pomóc? Mogłabyś to jakoś szerzej wyjaśnić, bo się nie orientuję, a bardzo mnie to zaciekawiło :)
Mój mąż ma problem z trądzikiem a od zawsze pochłania nabiał w ogromnych ilościach i teraz się zastanawiam niby dlaczego nabiał może mieć wpływ? :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również polecam dużo warzyw,soków warzywno-owocowych,zielonych koktajli.Moda modą,ale to naprawdę działa.Nie muszą być dodatki typu spirulina czy inne wynalazki.Wystarczy garść np.szpinaku plus jakieś warzywo i owoc.Absolutnie ograniczyć mięso i cukier.Ja też przez rok czasu zdrowo się odżywiałam i cerę miałam bardzo,ale to bardzo gładką i czystą.Niestety jestem uzależniona od różnych ciast i ciasteczek i powoli wszystko staje się widoczne na twarzy.
I polecam też pić regularnie napar z pokrzywy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam kiedyś podobny problem. Ba! Nawet wybrałam sie z tego powodu do dietetyka i dostałam kilka zaleceń. Powiedział mi abym"
wybierała produkty bogate w cynk oraz witaminy z grupy B
Coś takiego dobrze działa przede wszystkim na tradzik
unikała słodycze - na początku było trudno poniewaz uwielbiam cukierki i nie mogłam się przyzwyczaić do ich braku, jednak potem z czasem organizm się odzwyczaja od cukru i jest łatwiej
pić duze ilości wody
różnicować dietę
unikać potraf pikantnych, alkoholu oraz potraw smażonych na tłuszczach
O tutaj jeszcze masz cały artykuł na ten temat : http://thebodyshopclub.pl/blog/wplyw-diety-cere-jesc-zdrowo-dla-skory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Generalnie trzeba jeść dużo warzyw i owoców. One nawilżają cerę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważne jest też nawadnianie organizmu, to ma bardzo duży wpływ na cerę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważne są produkty bogate w cynk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dieta jest bardzo ważna, mi na przykład w sumie dużo dało picie wody zamiast słodzonych napojów. Jednak czy nie problem możę być równiez w doborze kosmetyków? Rożne kosmetyki pasują do rożnych rodzajów cery... Jedna cera lubi barziej bogate kosmetyki, z kolei ktoś kto ma tłustą cere będzie lubił bardziej lekkie kosmetyki. Mi pomogło na przykład oczysczanie twarzy dwuetapowe

1. Oczyszczanie olejem
2.Oczyszczanie mydłem - polubiłam tutaj głównie mydełko z rożową glinką od Olivia plum https://www.oliviaplum.pl/kolekcja/do-kapieli/mydlo-z-rozowa-glinka-i-jedwabiem

-delikatnie i naturalnie pachnie
-dobrze się pieni
-nie wysusza skóry
-fajny skład
-doskonale nadaje się do mycia gąbek i pędzli

No i ma o wiele lepszy skłąd niż to co znajdziemy w drogeriach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiscie, dla mnie to jest kwestia priorytetowa. Niestety w dzisiejszych czasach jak sami sobie nie przygotujemy pozywienia .. to sami do konca nie mozemy byc pewnie co tak wlasciwie spozywamy. Trzeba miec zwyczajnie dojscie do kogos kto prowadzi plantacje swiezych warzyw/owocow i z nich korzystac w miare mozliwosci. U nas w domu utarlo sie przez lata przygotowywanie przerobow roznego rodzaju na zime .. mi najbardziej odpowiadaja buraczki pakowane w sloiki ( chodzi o ten przepis https://uwielbiam.pl/przepis/buraczki-na-zime ) Bardzo dobrze komponuja sie nawet z typowym polskim obiadem jakim jest schabowe z ziemniakami :) Koszt przygotowania jest dosc niski w porownaniu gotowca ze sklepu. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na skórę fatalnie wpływa nabiał. u niektórych jego odstawienie powoduje koniec problemów z cerą, podskórnych krostek itp. na pewno warto ograniczyć mięso (toksyny), za to jeść więcej produktów pochodzenia roslinnego, 5 porcji warzyw, orzechy. niektóre zioła mogą ograniczyć przetłuszczanie cery, np. wierzbownica. można parzyć herbatkę 2 razy dziennie i po miesiącu powinny być już pierwsze efekty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


akurat orzechy u wielu osób sprzyjają trądzikowi. Polecam zamiast tego kwasy omega3 w kapsułkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jecie, marchewka pomoże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie zarówno dieta jak i stres mają bardzo duży wpływ na stan mojej cery. Niestety mam łzs, chociaż już wyciszony, to zawszę się pilnuję. Bo jak tylko przez dłuższy czas jem jakieś śmieciowe jedzenie czy też się stresuje, zawsze to dziadostwo się nagle pojawia, może nie tak widoczne jak kiedyś, ale jednak...

Polecam terapię L karnozyną:
https://karnozyna.com/

Suplementacja poprawia elastyczność skóry jak również zmniejsza powstawanie kolejnych zmarszczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wobec tego kupujesz zle kosmetyki :) myslalas o zmianie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

toś pomogła :P moze polec cos lepszego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciezko polecic cos nie znajac drugiej osoby jej cery i problemow z nia.. na notino jest duzy wybor, mozna szukac kosmetykow po problemie i tak dobrac produkt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...

sucha skóra (66 odpowiedzi)

Odkąd mam problem z tarczycą ( niedoczynnośc) nie mogę sobie poradzic z suchą skórą... do mycia...

ziaja-dla kobiet-co polecacie? (14 odpowiedzi)

nie mam zbytnio doświadczenia z kosmetykami tejże firmy-ale slyszałam wiele pozytywnych opinii,...

do góry