Wiem, że to trochę głupie pytanie, jest wiele zmiennych i oczywiście istnieje ogromne ryzyko, ale potrzebuję tylko opinii na temat tego, czy naprawdę jest tak niebezpieczne, jak się wydaje, jeśli jesteś bardzo ostrożny.

Mam 18 lat w Wielkiej Brytanii, nigdy wcześniej nie jeździłem, ale chcę dostać kilka lekcji i zrobić moje cbt. Zawsze chciałem jeździć na motocyklu, ale nigdy nie miałem okazji. Mam wiele prac i zarabiam teraz trochę pieniędzy, ale dojazdy między miejscami są szczególnie trudne, ponieważ nie jeżdżę. Bardziej interesuje mnie jazda na motocyklu jako faktoring w ubezpieczeniach, podatkach i benzynie, są tańsze niż samochody i po prostu mam większą ochotę jeździć na rowerze. Problem polega na tym, że wszyscy, z którymi rozmawiałem, martwią się tym i mówią mi, jakie są niebezpieczne. Czytałem statystyki, wiem, że 14% wypadków to motocykl, ale stanowią one mniej niż 1% ruchu, ale widziałem też, że motocykliści generalnie podejmują większe ryzyko niż kierowcy samochodów.

Naprawdę chcę się nauczyć i zdobyć rower, ale gdybym miał być ostrożny i nadal mam wysokie ryzyko śmiertelnego wypadku, to nie jestem pewien, czy warto. Jakie są myśli wszystkich? Dziękuję