Widok

Jak długo trzeba opłacać składki w PZU, aby otrzymać pieniążki z tyt. urodzenia dziecka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jak długo trzeba opłacać składki w PZU, aby otrzymać pieniążki z tyt. urodzenia dziecka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w wiekszosci ubezpieczalni jest karencja 9 miesiecy - rowne...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
u mnie było 6mc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już zaciążyłaś, czy dopiero planujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
9miesięcy ;-)
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
planuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli dopiero planujesz, mogę Ci zaproponować "prywatne becikowe".
Składka ~100 zł / rok
1.000 zł za urodzenie dziecka
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
poproszę o ofertę, gg 1891983
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zależy jaką masz polisę. u mnie w jednej nie było karencji, w drugiej była 9 miesięcy właśnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oferta jest przedstawiona powyżej.
Jeśli kogoś interesuje - niech się ze mną skontaktuje przez portal Trójmiasto albo przez formularz kontaktowy na stronie
http://dobra-polisa.pomorskie.pl/kontakt
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
u mnie w pracy zrobiliśmy grupowe PZU w marcu a urodziłam w czerwcu i dostałam kase bez problemów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja byłam w 3 m.c. jak mąz mnie ubezpieczył i dostałam z PZU pieniądze po urodzeniu dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a czy znacie jakąś firmę ubezpieczeniową bez karencji??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszędzie jest karencja, ale jak jest ubezpieczenie grupowe przez zakład pracy to często tej karencji nie ma. Jak sie chcesz ubezpieczyć indywidualnie to niestety jest. Nawet jak bierzesz ubezpieczenie medyczne w PZU to jest karencja na badania ciążowe!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO nie kwestia firmy tylko grupy.
Firmy często, aby przejąć grupę, dają niestandardowe warunki (np. brak karencji). Przy dużych grupach im się to opłaca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kiedyś czytałam o karencji do przodu czyli 9 msc od rozpoczęcia polisy mimo urodzenia dziecka ale nie pamiętam jaka to firma była.. do grupówki nie należe bo nie pracuje mam własną działalność
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są też grupy otwarte tj. dosyć przypadkowe zbitki różnych osób, tworzone tylko po to, aby można je było objąć ubezpieczeniem grupowym. Takie grupy - dzięki liczności - mogą mieć dużo lepsze warunki niż niejeden niewielki zakład pracy.
Słyszałem o takiej grupie, w której nie ma karencji - ale muszę to zweryfikować. Jeśli okaże się to prawdą, dam znać.

A jeśli chodzi o ubezpieczenie medyczne, to nie ma problemu z przystąpieniem do ubezpieczenia przez ciężarówkę bez karencji i bez ankiety medycznej na wejściu.
Sam takie oferuję moim Klientom - właśnie jako ubezpieczenia grupowe.
Więcej na http://dobra-polisa.pomorskie.pl/kalkulacja-zdrowotne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak długo trzeba oplacac składki pzu by otrzymać odszodowanie za operacje na raka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tytułu śmierci naturalnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeste w 6tygodniu ciąźy i jestem od teraz ubezpieczona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytaj umowę. Jeśli masz zapis o 9cio miesięcznym okresie tzw. karencji to po urodzeniu dziecka nie dostaniesz ani złotówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz każdy ubezpieczyciel ma karencję min 9msc, najczęściej nawet 10msc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dlatego najpierw trzeba się ubezpieczyć, a potem w ciążę zachodzić.
Czasy się zmieniły, ubezpieczalnie zmądrzały.
W pierwszej ciąży dopiero w 4tym miesiącu dołączyłam w pracy do ubezpieczenia grupowego. Szef mnie namówił, bo sie opłacało. W styczniu zapłaciłam pierwszą składkę (55 zł w PZU), a w czerwcu za urodzenie dziecka zainkasowałam 1800 zł. Czysty zysk :P Nawet firma dała 1000 zł becikowego po dostarczeniu aktu narodzin dziecka (a to miła niespodzianka była ).
Ale wtedy w umowie był okres karencji 4 m-ce, a nie 9 czy nawet 10.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie :)
Zazwyczaj w naszych ubezpieczeniach grupowych karencja na urodzenie dziecka wynosi 9 miesięcy. Ale można jej uniknąć :) Dzieje się tak, gdy przystąpiłaś do ubezpieczenia grupowego w ciągu 3 miesięcy od zatrudnienia. Wtedy nie powinnaś mieć karencji i możesz ubiegać się o wypłatę świadczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jedyna możliwość? Kiedyś było tak, że jak przyłączało się do ubezpieczenia (do męża/żony) karencja wynosiła 6 mscy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli dołączyłam do ubezpieczenia grupowego w momencie kiedy firma zawierała umowe z pzu, składki opłacane od listopada a termin porodu mam na 10 lipiec to dostanę środki za urodzenie dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli w umowie jest 9 miesięczny okres karencji to ci udowodnią, że w momencie zawarcia umowy już byłas w ciąży i guzik dostaniesz. Od podpisania umowy do porodu musi minąć ponad 9 m-cy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

do góry