Widok

Jak mieszka się w bloku?

Czesto słyszy się, że mieszkanie w bloku to same udręki. Szczególnych powodów do zmartwień najczęściej podobno mają dostarczać sąsiedzi. Wynajmowalem mieszkania w wielu miastach Polski i zawsze miałem normalnych sąsiadów. Mnie osobiście w bloku mieszka sie bardzo dobrze Dzisiejsze apartamentowce z garażem podziemnym, często z całodobową ochroną, zlokalizowane w dzielnicach z pełną wielkomiejską infrastrukturą, to po prostu bardzo wygodne mieszkania.
A jak mieszka sie Wam?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkałam i w bloku i w domku. Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Mieszkanie w bloku jest idealne dla osób aktywnych, które duża część czasu spędzają poza domem i nie mają czasu na zajmowanie się życiem innych ludzi. Aczkolwiek trafiali mi się sąsiedzi z jakimiś zaburzeniami, a to jakaś starucha z paranoją, a to zbyt imprezowy sąsiad. I o ile mi nawet głośna muzyka nie przeszkadza bo mam mocny sen a ściany nie były z kartonu, to z sasiadką trzeba było ostro "porozmawiać" i też był spokój. Bloki są fajne, wszędzie jest blisko, możesz poznać fajnych, pomocnych sąsiadów, tych mało fajnych trzeba odpowiednio względem siebie ustawić i też nie jest źle. Poza tym mieszkając w domku też może ci się trafić niewłaściwy sąsiad. W domku miałam akcje że sąsiad pijaczek miał w wzwyczaju zasypiać przed moją bramą wjazdową i musiałam dzwonić i czekać na straż wiejską coby się panem zajęli, jak wytrzezwiał to jeszcze przyszedł z pretensjami, że mu nie pomogłam tak jak wcześniej tylko po służby zadzwoniłam (to nie był pierwszy jego występ a ja już wiedziałam co jest przyczyną "zaslabnieć" u tego faceta) moje dzikie wrzaski na tego pijaka to z poł osiedla słyszało, a pan alkoholik strzelił na mnie focha i o to chodziło. W domku też odbywają się różne akcje i to nie jest tak że żyjesz sobie spokojnie za fosą z zasiekami a dokoła tylko ptaszki ćwierkają
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pół wieku mieszkamy w blokach i praktycznie przez ten czas nie było na co narzekać. Nasze, samodzielne dzieci mieszkają ze swoimi rodzinami w innych miastach. My natomiast szukamy nowego miejsca do spędzenia emerytury. Najprawdopodobniej nowoczesny apartamentowiec w Gdańsku, będzie naszą ostoją na starość.
Mój kolega z myślą o emeryturze wybudował dom na Mazurach. Niestety jego żona nie marzy o spędzeniu reszty życia na odludziu. Nas również nie pociąga dom i praca w ogrodzie. Wolimy wolny czas spędzać aktywnie poza domem, dlatego wybieramy nowoczesne mieszkanie w dużym mieście, z dostępem do pełnej infrastruktury.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

mieszkam w bloku i nie narzekam. jedyny minus że wszystko słychać.... dobre wyciszenie to podstawa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Normalnych rozmów, telewizora, czy radia włączonego u sąsiadów w naszym mieszkaniu nie słychać. Pewnie byłyby słyszalne, gdyby sąsiedzi krzyczeli, albo włączali głośno muzykę. Muszę przyznać, że w naszym bloku zasadniczo mieszkańcy zachowują się w sposób nieuciążliwy dla innych. Pamiętam, że spory problem swego czasu stwarzała wiertarka podczas remontu u któregoś sąsiada. Były to jednak przypadki incydentalne, które dało się przeżyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

potrzebne od zaraz..... drzwi :) (25 odpowiedzi)

hej, hej... baardzo proszę o sugestie dotyczące wyboru drzwi wewnętrznych. Macie jakieś...

Wykończenie mieszkania (11 odpowiedzi)

Hej Kupujemy mieszkanie od dewelopera, pierwsze mieszkanie dla nas obojga. Totalnie żadne z Nas...

kto z Was mieszka w tbs? (32 odpowiedzi)

Proszę o info zastanawiam się nad kupnem tbs tzn nie za bardzo rozumiem twierdzenie odstapie...

do góry