Widok

Jak się mieszka na Obłużu?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego z portu. Mieszkałam kilka lat temu przez chwilę na ul. Węglowej, po drugiej stronie portu (Śródmieście) i całymi dniami i nocami zjeżdżały się tam tiry i pociągi do portu. Czy po drugiej stronie, gdzie jest port Marynarki Wojennej, jest trochę spokojniej, czy raczej to ten sam klimat i hałas nocami? Jak wygląda kwestia planowanej budowy mostu nad portem? Inwestycja jest przy Nasypowej, więc blisko portów. Czy ktoś mieszka w okolicy i podzieli się, jak to wygląda? Czy tereny zielone wokół Obłuża, biegnące w kierunku plaży są otwarte dla ludzi, czy to tereny wojskowe? Dzięki ludziska!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomijając potężne korki, to na Obłużu mieszka się dobrze. Hałas z portu jest słyszalny, zwłaszcza w nocy, ale nieuciążliwy, większym problemem bywają samoloty i śmigłowce wojskowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

To chyba zależy, w którym miejscu się mieszka. Ja jestem z Osiedla Nawigator, mieszkam tu około 7 lat i ani razu nie zwróciła uwagi na samoloty lub śmigłowce :) Dla mnie największym problemem jest hałas z torów, mieszkanie mam akurat od ich strony. Pociągi się przetaczają, hamują z okropnym piskiem. Problem jest zwłaszcza w nocy, gdy chcę spać z otwartym oknem. Niestety problem nie jest sporadyczny, występuje prawie codziennie.
Korki są, ale w sumie zależy w których godzinach pracujesz. Ja 7-15, więc udaje mi się je ominąć.
Dla mnie problemem jest mała ilość żłobków, w mojej okolicy są 3 i to tylko prywatne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mieszkam i i jest spoko, wszystko pod nosem, odpowiada mnie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W moim przypadku zdecydowałam się na przeprowadzę z Gdańska Morena na Gdynia Obłuże. Myślę, że dojazd do centrum Gdyni będzie dosyć sprawny. Preferuję też dojazd rowerem, co w moim przypadku jest dosyć korzystne komunikacyjnie. Z Obłuża jeździ też mnóstwo autobusów. Jeśli chodzi o stronę Obłuża - preferuję zdecydowanie tą część po drugiej stronie portu, jest bardziej rozbudowana oraz według mnie mieszka się przyjemniej. Część po stronie portu jest dużo bardziej "w budowie". Odnośnie hałasu jestem przyzwyczajona do "miejskiego hałasu", jednak stwierdziłam że preferuję mieszkanie na kameralnym osiedlu, a nie jak wcześniej mieszkałam okno w okno (Słoneczna Morena od Robyg). Stwierdziłam, że większe znaczenie ma usytuowanie mieszkania i bezpośrednie otoczenie. W moim przypadku stanęło na kameralnej inwestycji przy ul. Kuśnierskiej (https://kusnierska14a.pl).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

To słabo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Obłuże

Fitness, siłownia (22 odpowiedzi)

Hey :) Szukam kogoś do wspólnych wypadów na siłownię, fitness itp. Od tygodnia mieszkam w Gdyni...

Terminal Kontenerowy w Gdyni (ten, gdzie parkuje prom Stena). (479 odpowiedzi)

Jeśli ktoś potencjalnie zainteresowany pracą w tym Terminalu (nie mylić z GCT z naprzeciwka),...

do góry