Widok

Jak się mieszka na oksywiu??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy to rzeczywiście najgorsza dzielnica Gdyni ??
Jak się tam mieszka?? Blisko są sklepy czy trzeba wszędzie pedełować ?
Ile czasu zabiera dotarcie do centrum lub do najbliższej SKM ??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorsza dzielnica w Gdynii? Kto Ci takich bzdur naopowiadal? :)
To jest moja ukochana dzielnica, w ktorej mieszkalam prawie cale zycie i nie pozwole tak o niej mowic :) Teraz mieszkam w syfiastym Gdańsku i juz kombinuje, jak tu meża przekonac, zeby sie gdzies blizej Gdynii przeniesc ;P
A teraz odpowiedzi na pytania:
Do centrum autobusem jakies 20 minut, samochodem szybciej (no chyba ze sa jakies straszne korki, ktore i tak nie umywaja sie nawet do korkow w Gdańsku). Autobusy jezdza czesto. No i jest blisko do zjazdu na obwodnice.
Sklepy tam sa wszyatkie potrzebne. Co prawda nie ma galerii zadnej, ale biedrona, lidl (to juz na obluzu, ale blisko), wiekszy samoobslugowy i sporo roznych malych. Poczta, biblioteka, szkola i przedszkola tez oczywiscie sa. No i blisko plaza :D
Tylko taki mankament, ze nie ma za bardzo jakiejs kawiarenki, pubu, czy fajnej restauracji, zeby gdzies posiedziec. Znajda sie jakies pizzerie i cukiernie, ale raczej takie, zeby kupic na wynos ciasto, bo stolik jest np tylko jeden i to maly. Ale w biedronce jest cukiernia Sowa, wiec mozna dobry tort np na urodziny kupic blisko domu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
i skm nie ma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No fakt, nie ma, ale w wiekszosci trojmiejscich dzielnic nie ma :P
Jest przeciez tylko jedna linia. A w zadnej z tych dzielni, przez ktora przejezdza, na pewno nie chcialabym mieszkac :P No...moze Orłowo.....
A do skmki jedzie sie autobusem kilkanascie minut (najblizsza stacja to Gdynia Stocznia, chwile pozniej jest Gdynia Głowna)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki Anek za opinie, a czy ktoś wie ile na Karpińskiego w nowym budownictwie wynosi miesięczny czynsz??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mieszkałam na Oksywiu (prawie całe życie) ale na dolnym - i było ok., bo bardzo kameralnie, spokojnie, prawie jak na wsi (mało bloków, ludzi, las), niestety komunikacyjnie nie było już tak dobrze - wieczne korki na Wiśniewskiego, teraz już na Unruga są rano i po południu spore korki bo mieszkańcy osiedla Komandorskiego z Obłuża się dołączyli. Zależy gdzie pracujesz. Mi do Gdańska wygodniej dojeżdza się z Rumi, w której obecnie mieszkam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do korkow, to jak jest teraz to sie nie wypowiem, bo bywam tam tylko w weekendy, ale jak kilka lat temu (w sumie, to jzu chyba z 10 bedzie) bylo robione rondo i wiadukty na Wezle Ofiar Grudnia, to niby byly korki duze, a ja jakos do szkoly do centrum jezdzilam w miare sprawnie. Nawet sie to nie umywalo do korkow w poludnowym Gdańsku ":/
Teraz jest z tej czesci Gdyni szybki wyjazd na obwodnice i to jest moim zdaniem super.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Malutka, na obłużu / oksywiu są strasznie drogie czynsze.
Ja mam 68m2 i płacę zimą prawie 800 zł (razem z fund. remontowym). Moja mama mieszka na Obłużu i płaci o 100 zł mniej za 62m2. A dodam, że mój blok nie nalezy do luksusowych i jest raczej o niższym standardzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam na Oksywiu i zrobiłabym dużo zeby stąd uciec ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda:( bo mieszkanko upatrzyliśmy ładne :(
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja mialeszkalam kiedys na oksywiu i obluzu i pogorzu i jakos z najwiekszym sentymentem wspominam wlasnie oksywie. tescie dalej mieszkaja na oksywiu, moj maz zawsze jak jestesmy w pl to jezdzi tam do kolegow- same mile wspomnienia.
i nie poiwiedzialabym, ze czegos bakuje- wszytko do codziennego zycia jest w zasiegu reki, a podjechac gdzies dalej tez nie ma problemu, duzo autobusow i samochodem tez naprawde szybko- pod warunkiem, ze stocznia i mw akurat pracy nie koncza :P

ja polecam!
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Korek robi się od ok 15:30 i wtedy lepiej się nie ruszać samochodem, żeby nerwicy nie dostać :)
Mi tu się dobrze mieszka bo poczta, przychodnia, sklep, wszystko jest w jednej kupie.
Minusem jest małe przedszkole i ogólnie brak czegoś fajnego dla dzieci. Kiedyś był Elefun gdzie dzieci mogły poszaleć w kulkach, ale wynieśli się na Obłuże.
Na plażę trzeba iść pół godziny spacerkiem, no chyba że ktoś szybko chodzi to krócej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak z ciekawosci, to gdzie to mieszkanko upatrzone? Tez bym chciala tam sie przeniesc, moze uda mi sie meza namowic, jak juz bedziemy sie za wiekszym rozgaladac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
oksywie jest ok jak każda dzielnica w GDYNI !!! nie słuchajcie starych sond.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A to mieszkanko jest na Komandorskim Wzgórzu. Ale używane z rynku wtórnego.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to obłuze a nie oksywie .....
a elefan przeniesli na pogórze górne :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komandorskie wzgorze jest baardzo fajne, moja kolezanka tam miesza i bardzo sobie chwali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm w ofercie jest napisane Oksywie. W każdym razie cieszę się, że ktoś chwali może jednak warto się tam wybrać i z bliska zobaczyć jak to wygląda :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo to chyba tak w zasadzie na granicy obłuża - oksywia jest.
Komandorskie Wzgórze to zupełnie co innego niż niektóre miejsca na Oksywiu. Chętnie bym sie na Kom. Wzgórze przeniosła....
No, ale to tak jak wszędzie, są miejsca ładniejsze i są też gorsze.
U mnie jest lipa, bo nie ma żadnego fajnego miejsca zeby z dzieckiem pójść na spacer, nie ma ławek i w ogóle.... nie jestem zadowolona z tego całego Oksywia.... tęsknie za Obłuzem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Malutka pracuje w rejonie Oksywia, a Komandorskie Wzgórze jest położone praktycznie już blizej Obłuża, więc nie ma tragedii, ale ogólnie nigdy bym tam nie zamieszkała,po pierwsze Oksywie to duże nasilenie patologii, po drugie korki ok.7.30 dla tych co jadą z Oksywia w strone Estakady, więc dojazd do pracy kiepski, z powrotem już troszke lepiej z tego co obserwuję. To tyle ode mnie:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Jest przeciez tylko jedna linia. A w zadnej z tych dzielni, przez ktora przejezdza, na pewno nie chcialabym mieszkac :P No...moze Orłowo....."

oj Anek wolałabym w Redłowie, Wzg czy centrum na 1000% nawet w innych przez które przejeżdża bym wolała ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"...duże nasilenie patologii..." - jakoś nie zauważyłam żeby byla większa niż gdziekolwiek idziej. Po prostu to są stare osiedla, a wiadomo jak jest na starych osiedlach, ogólnie nie ma luksusów. Ale żeby zaraz duże nasilenie patologii? Troche przesadziłaś ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chodzi o to z ta patologia, ze kiedys na Dickmana i na dolnym byly takie enklawy kibicow i innych meneli. Teraz to juz jest w bardzo duzym zaniku. Teraz to sie tam moze jeszcze najwyzej kilku pijaczkow kreci, bo reszta albo juz nie zyje, albo moze w wiezieniach siedza czy gdzie tam jeszcze sie porozjezdzali.
Zreszta nigdy chyba nie bylo tu jakos specjalnie niebezpiecznie. Na pewno nie umywa sie (szczegolnie juz teraz) do np Chyloni.
A Komandorskie wzgorze ladne osiedle, tylko mi sie wlasnie nie do konca lokalizacja podoba. W takim dole jest, a dookola takie wielkie stare bloki. No i to juz faktycznie chyba bardziej Obluze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
odnosnie chylonii to moja koleżanka sobie chwali mieszkanie tam i wg niej nie jest niebezpiecznie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wychowałam się na Oksywie i nie mogę złego słowa powiedzieć na temat tej dzielnicy. Nie wiem skąd takie negatywne opinie. Mam wrażenie, że ta dzielnicy rozwija się w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o robienie zakupów to jest tam coraz lepiej, coraz więcej sklepów oraz tanich sieciówek.No cóż ale ile osób tyle opinii :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
- tak
- dobrze
- daleko
- 30 min autobusem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest 2023, a patologia na oksywiu tak jakby zaczela sie zwiekszac, juz male dzieci lataja z wodka i pala, codziennie slychac jakies krzyki a to zule a to bitki, oksywie moze i ladniejsze niz kiedys, ale coraz bardziej niebezpieczne i patologiczne, wedlug mnie i wiekszosci osob jest to najgorsza dzielnica w Gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

do góry