Widok

Jak się podróżuje w Gdańsku z dzieckiem

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Będę spędzała lato w Gdańsku z moją 20 miesięczna córeczką. W Polsce już nie mieszkam od wielu lat i nie mam pojęcia jakie są zasady na podróżowanie z małym dzieckiem. Nie będę wynajmowała samochodu na ten czas i chciałabym korzystać z taksówek. Czy jest możliwość zamówienia taksówek z fotelikiem, a jeżeli tak, to czy jest to łatwo/ciężko znaleść? Czy UBER można zamówić w Gdańsku z fotelikiem? Proszę podzielić się radami... Dziękuje serdecznie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem jak Uber ale korporacje taxi mają opcje samochodów z fotelikiem. Do zamówienia bez problemu. Gdańsk to normalne europejskie miasto :) nieźle korzysta się też z komunikacji miejskiej, nawet z tak małym dzieckiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Serio? Ja próbowałam kilka razy zamówić taksówkę z fotelikiem to zawsze słyszałam, że taksówki są zwolnione prawnie z obowiązku przewożenia dzieci w foteliku i dlatego nie mają. Zdarzają się samochody z takimi niby fotelikami wbudowanymi w tylne siedzenie, ale one nijak nie chronią dziecka w razie wypadku.

Pod kątem bezpieczeństwa najlepiej byłoby jednak zabrać fotelik ze sobą i wynająć samochód lub wynająć samochód z fotelikiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o ubera to nie ma opcji zamówienia z fotelikiem, ale bywa że niektórzy kierowcy mają swoje własne w bagażniku ;) można wysłać smsa z zapytaniem przy zamawiania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co taksówki? Trójmiasto jest tak skomunikowane,że bez problemu się dojedzie wszędzie.
No ale jak już chodzi o taxi, to jak mam potrzebę korzystam ze scorpiona i sobie chwalę. Cenowo fajnie wychodzą. Raz jak musiałam pilnie jechać taxówką to hallo taxi 3 razy więcej niż scorpion na tej samej trasie. Być może u nich jest możliwość samochodu z fotelikiem warto zapytać, bo mają różne opcje przewozu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taksówki z powodu dla wygody... No i w razie jak pogoda jest nienajlepsza.
Dzięki za info, skontaktuje się z mimi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry pomysł! Dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednak to nie tak prosto w Gdańsku... :(
Dzielnica w której będę nie jest tak dobrze połączona komunikacyjnie. Dziękuje za info bo to jednak o bezpieczeństwo chodzi. Samochodu jednak nie chce wynajmować bo bym musiała szukać parkingu, itd. A chodzić wszędzie z ciężkim fotelem też sensu nie robi. Dlatego chciałam się dowiedzieć coś od kogoś z podobnymi potrzebami i doświadczeniem. Dziękuje za odpowiedz Magdo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Matarnia - Rębiechowo

Rytm (16 odpowiedzi)

Rytm powstaje w dzielnicy Matarnia w Gdańsku. Osiedle jest dobrze skomunikowane z całą...

do góry