Widok

Jak ubrac się na narty

Dziewczyny

W tym roku jade po raz pierwszy na narty/deskę w góry i tu mam mały zonk otóz spodnie dobre to podstawa, to juz wiem chciałabym jeszcze dokupić lekką kurtkę no i pytanie co dalej? rozumiem ze jak wypożyczam sprzęt to dłuższe skarpety do takich butów (brak kasy na własne)ale co pod spód kurtki? Czy sam jakis "oddychający" t-shirt? Czy szalik (pewnie też, nie?), opaska-czapka-jasne no i rękawice i gogle (czy zamiast gogli mogę byc takie mniejsze jakby "okulary"na te pore i promienie?
pomocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.

Kompletny ubiór na narty to nie mały wydatek- niestety, ale dobrze dobrany wystarczy na długie użytkowanie :)

Podstawa - termoaktywna bielizna - getry i bluzka z długim rękawem (porządna bielizna termo. zapewni komfort podczas jazdy).

Skarpety - narciarskie (długie z gumką na stopie, która przeciwdziała obsuwaniu się i przekręcaniu).

Spodnie narciarskie - polecam takie z szelkami (często ten pas z szelkami jest odpinany) - szelki zapewniają ochronę nerek i masz pewność, że jak upadniesz to nie odsłonią się plecy i śnieg nie wpadnie do pod koszulkę brrr... :))

Bluza narciarska - tez oddychająca (jak jest ciepło to nie trzeba zakładać bluzy. Wystarczy sama koszulka termo, pod warunkiem, że masz porządną kurtkę narciarską)

Kurtka - narciarska (wiadomo, że lepsza kurtka więcej kosztuje, jak wszytko. Kurtki narciarskie mają pas przeciwśniegowy, który również jest odpinany).

Rękawiczki - koniecznie narciarskie (utrzymują ciepło, nie przemakają)

Na głowę w ciepłe dni wystarczy sam kask, a jak jest zimno to pod kask kominiarka (jak jest bardzo zimno polecam zabudowaną).

Na szyję - komin sportowy.

oczy - gogle (najbardziej uniwersalne są takie z pomarańczowymi szkłami- wyostrzają kontury śniegu.Dobre gogle nie będą też parowały od środka).

Kask i gogle można wypożyczyć.

Ponadto jako ochronę na skórę buzi najlepsza najzwyklejsza wazelina - doskonała ochrona przed wiatrem i mrozem :)

Jak masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą ze swojego doświadczenia :)

P.S. Strój (kurtka i spodnie) na narty i na deskę trochę się różnią, ale na początku to chyba nie ma znaczenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierd....lisz. Akurat to wszystko powinno być dokładnie odwrotnie. Ku...wa, promienie Ci czerep przepaliły, ale tej co Ci w odpowiedzi elaborat pisze to łeb się nawet nie wykształcił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie oprócz spodni i kurtki przydałoby się kupić dobrą bieliznę. Termoaktywną. Będzie Ci w niej cieplej na stoku ale taka bielizna również będzie dobrze odprowadzała wilgoć a to ma znaczenie. Ogólnie nie szukałaś w sieci informacji? Są fora sportowe narciarskie i tam znajdziesz mase informacji w temacie. Możesz również poczytać sobie wpisy na blogach:
http://sklepgwinner.pl/blog/jak-przygotowac-sie-do-sezonu-narciarskiego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sobie na ten rok cały zestaw zamówiłam tutaj: sklep-dare2b.pl. Mam wszystko - od skarpetek po czapkę i to pod kolor nawet (chciałam być na różowo ;)). Nie wydałam wcale dużo, bo jest teraz promo i kurtka np z 400zł na ok 100 jest przeceniona. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ważne jest również by wybrać odpowiedni kask narciarski, dlatego od siebie mogę polecić wam https://tojafacet.pl/czy-warto-kupowac-kask-narciarski-online/ . Oferta tutaj jest bardzo dobra, więc na pewno dobierzecie coś odpowiedniego dla siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajrzyjcie na https://freaksshop.pl mają tam teraz sporo promocji!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Specjalistami w tym temacie są osoby pracujące w https://www.mountainexplorers.pl/. Zapewnią Wam profesjonalna i miła obsługę. Z nimi na pewno dobierzesz dla Siebie odpowiedni sprzęt i niezbędne akcesoria. Oferują szeroki wybór markowego sprzętu do uprawiania turystyki górskiej, trekkingowej, rowerowej a także do użytku codziennego. Dodatkowo zajmują się także wypożyczaniem sprzętu i jego serwisem. Koniecznie tam zajrzyjcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym sezonie zapisałam swoje dzieci na naukę jazdy na nartach w szkole Wesoła Górka. Bardzo szybko nauczyły się jeździć i już teraz wiercą mi dziurę w brzuchu kiedy znowu pojadą na narty. Polecam tę szkołę każdej mamie - dzieci będą zachwycone i pokochają ten sport.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Sposób na zakwasy? (32 odpowiedzi)

Chciałam dowiedzieć się jakie macie sposoby na zakwasy? Odkąd intensywniej ćwiczę co jakiś...

Coś skutecznego na cellulit (48 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, doradźcie coś dobrego na cellulit. Piję dużo wody, dużo chodzę, spaceruję,...

Sklep stacjonarny Avon - gdzie w Gdańsku? (7 odpowiedzi)

Dziewczyny, gdzie w Gdańsku znajdę sklep /stoisko Avon? Z góry dziękuję za pomoc.

do góry