Widok

Jak wybrać dobrego pośrednika nieruchomości?

Witam,
Poszukuję dobrego i solidnego pośrednika nieruchomości, któremu chcę zlecić sprzedaż mieszkania oraz znalezienie nowego. Chcę zdecydować się na pomoc biura nieruchomości, gdyż kompletnie nie mam wiedzy w tym kierunku i wolę żeby to fachowiec zajął się tym od A do Z.
Nie znam jednak żadnego pośrednika nieruchomości i nie wiem do jakiego biura zgłosić się, żeby przypadkiem "nie naciąć się" na nieuczciwe osoby.
Czy lepiej wybrać małą kameralną agencję czy może dużą, sieciową?
Macie może jakieś doświadczenie?
Widziałam ostatnio w Anonsach i na jakimś portalu reklamy SPPON.
Czy pośrednicy SPPON to faktycznie sprawdzone i pewne osoby??
Bardzo proszę o pomoc i opinie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pośrednicy, którzy są w Stowarzyszeniu Pośredników w Obrocie Nieruchomościami SPPON są godni polecenia z uwagi na fakt, że jest to organizacja zawodowa, która czuwa nad prawidłowym ich działaniem. Nie mogą sobie pozwolić na żadne uchybienia, gdyż są one wychwytywane i mogą zostać ukarani za nierzetelność. Jest to więc pewna "gwarancja", że w razie problemów można zgłosić skargę do SPPON i prosić o pomoc w rostrzygnięciu spornych kwestii.
Osobiście nie polecam dużych sieciowych agencji, wydaje mi się, że nie podchodzą indywidualnie do każdego klienta, działają raczej na ilość a nie na jakość...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, ja korzystalam z malego biura- Sopocka Agencja Nieruchomości, szybko sprzedalam, pozdrawiam Gosia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jakieś jeszcze opinie? Ktoś korzystał z biur nieruchomości z Trójmiasta? Szukałam na stronie tego Stowarzyszenia Pośredników z Gdyni i myślę, że chyba faktycznie warto skorzystać z takiego, który jest w SPON, całkiem sensownie to wygląda, choć jest ich bardzo wielu i naprawdę ciężko jest mi się zdecydować. Nie chciałabym popełnić złego wyboru, żeby nie mieć potem zbędnych kłopotów podczas transakcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybierz takie biuro, gdzie pracują pośrednicy z licencją i ubezpieczeniem OC – w SPPON wszyscy pośrednicy spełniają to kryterium, ponadto przechodzą ciągle szkolenia itp, więc powinno być dobrze. Powodzenia! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jolanta Szymkowiak
Wrzeszcz ...bardzo polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Wszyscy pośrednicy muszą przechodzić szkolenia, posiadać licencję oraz ubezpieczenie OC bez znaczenia czy przynależą do SPPON czy nie. Poza tym nad wszystkimi pośrednikami czuwa Komisja Odpowiedzialności Zawodowej więc jeśli jakieś biuro nie przynależy do SPPON czy podobnego zrzeszenia - i tak wszyscy pośrednicy są pod kontrolą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam Megabroker, małe biuro, fachowo podchodzą do tematu, pomagają na każdym etapie, z ceną można się dogadać :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Naprawdę myślicie, że się nikt nie połapie.
W 2 tematach nagle reklama tego samego biura, przez niby różne osoby, różnej płci, w odstępie 8 minut (czyli tyle co przeczytanie).

Żenujące.

Na podstawie moich doświadczeń (w tym doświadczeń z innymi pośrednikami jak po przerwie w sprzedawaniu/kupowaniu zanim znalazłam "starego" pośrednika (zmienił firmę) miałam do czynienia z "całą resztą") powiem tak:
Przede wszystkim należy patrzeć bardziej na pośrednika, a mniej na firmę. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń. Doświadczony pośrednik, z dobrym rozeznaniem rynku (choć nie zawsze może się to nam podobać to co powie) to podstawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak fajne mieszkanie to być może szybko sprzedaż, a jak takie se do rmeontu etc to myślę, że się pobujasz trochę ze sprzedażą i wtedy to przyjmniesz ofertę inncyh pośredników (jedno mieszkanie wystawione przez kilku pośredników to normalka). Jednakże.... uważaj na prowizję (czy jest dzielona sprzedajacy kupujący, czy porywa tylko jedna ze stron i to zależy w jakikm procencie). Jak poszperasz w ogłoszenich sama się przekonasz, że to samo mieszkanie u różnych pośredników ma inną cenę. Ogólnie życze powodzenia w sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuję jednak skorzystać ze sprawdzonych pośredników, którzy są członkami SPPON, gdyż są wiarygodniejsi. Sam korzystałem więc na pewno warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie słyszałem nigdy o takim stowarzyszeniu, ale brzmi całkiem ciekawie. sam szukam solidnego fachowcy bo chcę znaleźć obiekt pod klub fitness, czuje że samemu będzie ciężko - musi spełniać szereg wymogów. dlatego wolę zlecić poszukiwania agencji nieruchomości. wybór faktycznie trudny - jest ich bardzo dużo! komu zaufać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

POSREDNIK NIERUCHOMOŚCI

Ja, moja rodzina i znajomi korzystamy od wielu lat z jednego pośrenika, który załatwia nam sprawy mieszkaniowe, testamenty itd.
Ma Biuro Pośrednictwa mieszkaniowego na Czarnym Dworze w Spółdzielni Mieszkaniowej; od wielu lat w tym samym miejscu.
Jarosław Arcyman - znam numer kom. 501447647; ale ma też numer stacjonarny ale nie zapisałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Poszukaj w necie opinii, a na pewno znajdziesz to co tak cię interesuje. Popytaj ludzi, pomogą ci na pewno podjąć dobrą decyzje. Gdybym ja jednak miał jakąś polecić, to byłaby to:
http://jartom.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Cerew ma rację, firma Jartom zdecydowanie oferuje dobrej jakości usługi. Dzięki nim sprzedałem niechcianą działką, za relatywnie dużą stawkę i jestem zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Działkę? Uczestniczyłem w transakcji, którą realizował Jartom, ale chodziło o nieruchomość magazynową. Oni nie zajmują się małym działkami, raczej działkami inwestycyjnymi. Tak czy siak - doprowadzili do transakcji na dobrych warunkach, tak więc wszystko skończyło się szczęśliwie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Według mnie najlepszym pośrednikiem nieruchomości jest Piotr Otto. Ma licencję na wykonywanie zawodu, już 10 lat z powodzeniem pomaga ludziom i firmom znajdować nabywców na nieruchomości oraz je sprzedawać. Nie spotkałam się do tej pory z negatywna opinią na jego temat - to profesjonalista w każdym calu. Prowadzi własną firmę - Otto Consulting. Definitywnie człowiek i firma warcie polecenia. Nie biorą tez dużo w porównaniu z innymi pośrednikami, a bardzo szybko znajdują chętnych na mieszkanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
jako osoba działająca na rynku od wielu lat, w różnych sektorach nieruchomościowych, bardzo chętnie skonsultuję z Tobą wszelkie kroki niezbędne do właściwego podjęcia tematu
wówczas - albo zdecydujesz się na samodzielne działanie, co wbrew pozorom nie jest takie trudne, albo zlecisz to mnie lub innemu pośrednikowi
grunt to dobre podstawy wiedzy ogólnej z zakresu marketingu sprzedażowego i "przesiewania" rynku pod kątem ofert kupna
udzielę również bardzo cennych wskazówek na temat pułapek czyhających w ofertach pośredników
mój mail: nieruchomista@outlook.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, najlepsze są takie małe biura, z licencją oczywiście - im zależy. Podaruj sobie te duże ogólnopolskie agencje. Tam pracownicy mają prowizję od podpisanej umowy pośrednictwa, a nie od sprzedaży - dlatego po podpisaniu umowy wrzucają ofertę byle jak do netu i olewają.My korzystaliśmy z różnych biur a najskuteczniejsze okazało się małe biuro z Kartuz:) Naprawdę bardzo się postarali.
Pozdro
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobry pośrednik
-należy do SPPON
-ma państwową licencję pośrednika
-ma państwową licencję rzeczoznawcy majątkowego
-działa nieprzerwanie na rynku ponad 10 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie zgadzam się po części:

- przynależność do SPPON, czyli kółka wzajemnej adoracji, gwarantuje jedynie wysoką cenę usługi;-)
- licencja rzeczoznawcy gwarantuje jedynie, że cena ofertowa będzie znacznie zawyżona;-)
- można działać nieprzerwanie przez 10 lat - czy to jest wyznacznik jakości usługi? sam w sobie?;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dobry pośrednik
- potrafi pomóc w ustaleniu ceny nieruchomości
- ustali status prawny nieruchomości
- podpowie jakie działania podjąć aby transakcja była możliwa i bezproblemowa
- wygeneruje dobrą i czytelną ofertę dla potencjalnych Kupujących
- zaprezentuje nieruchomość i pomoże w negocjacjach cenowych
- skompletuje komplet potrzebnych i wskazanych dokumentów
- szybko i sprawnie pomoże w przekazaniu nieruchomości

cała powyższa wyliczanka to jakieś..... fekalia...... oprócz licencji....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki miły głos rozsądku
zgadzam się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzięki pośrednikowi unikłem wpadki z kupnem działki w Chwaszczynie, super okolica w pobliżu lasu i jezior z wydanymi warunkami zabudowy na domek jednorodzinny. Pośrednik sprawdził ją i wszystko było by ok. gdyby nie to, iż w odległości kilkudziesięciu metrów od działki może przebiegać trasa metropolitalna, czyli obwodnica trójmiasta. Zrezygnowałem z transakcji. Było to we wrześniu 2010 roku gdy jeszcze w mediach była cisza o przebiegu tej trasy. Teraz potwierdził się ten przebieg trasy. Więc nie wyrzuciłem w błoto ponad 200 tys zł. Z tego co pamiętam to agencja nazywała się Dworek Nieruchomości z Pruszcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedy chciałam wykupić mieszkanie na terenie Szczecina, mój stary przyjaciel z liceum polecił mi skorzystanie z usług pośredników nieruchomości, zamiast dużych firm deweloperskich. Postanowiłam zaryzykować i udałam się do znanego i renomowanego biura Otto Consulting znajdującego się w Szczecinie. Na miejscu poznałam pana Otto, który odbył ze mną 'wywiad' na temat mojego nowego domu i przedstawił mi kilka projektów. Kiedy chciałam nanieść kilka poprawek na projekt który mi pokazał, spokojnie odpowiedział abym przyszła do niego ponownie kiedy naniosę takowe wedle własnego uznania. Po krótkim czasie większość z nich zatwierdził. Zrobił to bardzo profesjonalnie i szybko, ten człowiek pracuje 10 lat w tym zawodzie oraz posiada licencję na wykonywanie zawodu. Zaznajomieni w temacie wiedzą, że jest to wyróżnienie unikatowe, które na dniach zostanie zniesione. W ten sposób mogłam być pewna, że transakcja jest ubezpieczona i nie zostanę oszukana. Nawet, jeśli zainwestowałam w to odrobinę więcej pieniędzy jest to warte spokoju ducha, który gwarantuje. Polecam takie rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pośrednik, nawet licencjonowany, to żadna alfa i omega

od projektów domów lepszym specjalistą jest architekt,
od problemów prawnych - prawnik,
od negocjowania umów - zawodowy negocjator

itd.

pośrednicy jako specjaliści od wszystkiego są wg mnie specjalistami od niczego (może od kasowania prowizji)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zawsze czytam na forach że pośrednicy to zajmują się tylko braniem pieniędzy od ludzi za nic....
tymczasem prawda jest taka że pośrednik który jest dobrym specjalistą ma zasób wiedzy nie mniejszy niż prawnik, architekt etc... ale nie znaczy to że taki sam.... natomiast umiejętności negocjacji to jedna z bardziej istotnych cech dobrego pośrednika...
ale idąc Twoim tokiem myślenia, to weź sobie do jednej transakcji zakupu bądź sprzedaży, prawnika, architekta, negocjatora, inżyniera budownictwa, rzeczoznawcę majątkowego i innych specjalistów jeśli taka wola i niech każdy wystawi Tobie rachunek za usługi.... to się jeszcze zdziwisz jakie to będą koszty.... :) i wiesz co chciałbym wtedy zobaczyć Twoją reakcję....
pozdrawia pośrednik.....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się, w biurem pośrednictwa zawsze jest bezpieczniej, raz, że pomogą wyszukać ofertę, która by nam najbardziej odpowiadała, ale to dopiero początek. Sprawdzają wszystko przez swoich specjalistów. Ja się zdziwiłam, bo Home Broker nawet pomagają zdobyć kredyt na lepszych warunkach bo mają oferty od kilku banków i sprawdzają gdzie wyjdzie najtaniej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
do mądralińskiego pośrednika powyżej;)

za pośrednictwem innego mądralińskiego pośrednika ludzie kupili dom od developera, stan techniczny nieruchomości opiniował pośrednik, umowę z developerem opiniował pośrednik

o dziwo to nie pośrednik prowadzi teraz sprawę o obniżenie ceny z tytułu wad ukrytych, to nie pośrednik podważa zapisy umowy z tytułu klauzul niedozwolonych

dla pośrednika wszystko się zgadzało. przede wszystkim prowizja się zgadzała

Skorzystanie z usług rzeczoznawcy majątkowego i prawnika przed zakupem prawdopodobnie załatwiłoby sprawę i pewnie do kupna by nie doszło albo na innych warunkach. Koszt usług rzeczoznawcy i prawnika byłby na pewno niższy o 9 tys. złotych prowizji pośrednika.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przede wszystkim nie kupuj kota w worku. To ważne, szczególnie w przypadku tak kosztownej inwestycji, jak sprzedaż mieszkania. Ja, gdy sprzedawałem mieszkanie w Warszawie najpierw zrobiłem solidny wywiad wśród znajomych i na forach (fajnie, że właśnie tu pytasz) i w ten sposób wyłoniłem e-development.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Pośrednicy i zarządcy

tytuł: czy muszę podpisać umowę z pośrednikiem? (93 odpowiedzi)

witam, mam pytanie dotyczące podpisania umowy z pośrednikiem nieruchomości: znalazłem...

do góry