Widok

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie tylko na słodko czy z innym jedzeniem? Pytam bo co roku wysłuchuje od męża ze zamiast tortu i kawy powinnam jeszcze szykować obiad lub kolacje. Nie należę do kobiet, które uwielbiają gotować tak wiec każde urodziny dziecka to ładnie przystrojony pokój, fajny tort i jakieś napoje. Mi to odpowiada, dzieciom tez, zreszta są jeszcze małe (5 i 3) wiec są zadowolone ze na urodziny przychodzą bliskie osoby i dają prezenty, jest dmuchanie świeczek na torcie. Cóż więcej dziecku potrzeba? Mój maź twierdzi ze to nie jest normalne bo u ńiego w domu matka zapraszała mnóstwo rodziny i zawsze był obiad , tort i kolacja... Bo trzeba ludzi dobrze ugościć.. Do mnie to średnio przemawia ale chciałabym wiedzieć jak to wyglada w innych domach? Może faktycznie to ja utrwalam sie ze świecznika z takim podejściem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest tort ew. jakieś ciasto jeszcze , słodkości dla dzieci , jeśli ma być faktycznie rodzina to kolacja jakaś czyli sałatka i ew. jakiś kurczak z bagietkami czy coś innego na szybko czyli nic wielce wystawnego bo też należę do leniwych..i stać nie będę przy garach 2 dni :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli to impreza rodzinna to pierw jedzenie, sałatka, quesadillas, jakies mięso itp potem ciasto tort kawa herbata napoje
jeśli impreza stricte dziecięca to same słodkości
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dwójkę dzieci (obecnie 2 i 5 lat), oboje urodziny w tym samym miesiącu latem (różnica nie całe 2 tygodnie). Od kiedy jest ich dwoje jest zawsze jedna impreza, wspólny tort i każdy dmucha swoją świeczkę. Impreza na słodko - tort, ciasta, kawa i tyle. W zeszłym roku robiliśmy większą imprezę - więc był dodatkowo grill i dużo piwa (Polska akurat grała mecz na Euro, więc stąd ta zmiana hihi). Nie bawię się w szykowanie biby.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja na oststnie urodziny zapraszałam dzieci ale przyszli też rodzice z czym się liczyłam.
dla dzieci były słodycze, tort, owoce i kanapki (hit), dla dorosłych było po kawałku tortu i ron=biłam 3 pasty kanapkowe w dużych słoikach, to postawiłam na stole, nakroiłam chleba i jak ktoś chciał to się częstował. bardzo dobre rozwiązanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na urodzinki córki robiłam imprezkę z tortem a potem była kolacja. Nic wystawnego, sałatka, mięso na ciepło, wędlina, sery.
Za miesiąc są jej 6 urodzinki i po raz pierwszy wyprawiamy je na sali zabaw. Przyjdą koleżanki/koledzy z klasy, chrześni ze swoimi dziećmi :) w tym roku już w domu nic jej nie robię.

Młodszej, 3 letniej nadal urodziny robię w domu. Jest wtedy tort i kolacja. Ale my to jesteśmy rodzinką, która lubi się pogo$cić ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może kiedyś tak bywało ale dzisiaj ludzie w miastach żyją trochę inaczej.

Inaczej wyglądają imprezy seniorów a inaczej imprezy dla małych dzieci
Na takich imprezach nie praktykuje się serwo.

Jak mężowi chcę się gościć to niech ich ugaszcza jak uważa ale własnymi rekoma.

Postaw sprawę jasno, inaczej z kuchni nie wyjdziesz.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urodziny corki zrobilam na godz 15 salatka jarzynowa tatar galaretka bigos itp no a potem kawa i ciasto .alkohol jeden szampan na 8 osob.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam inne wzorce niż twój mąż: mniej jedzenia, mniej zobowiązująco. Tak było kiedyś.
Teraz, w dobie placów zabaw gdzie można zorganizować urodziny dla dziecka, za nic nie dałabym się wkręcić w spraszanie gości i jakąś większą imprezę, bo tego nienawidzę a dla dziecka nie jest to taka frajda jak urodziny z rówieśnikami spędzane na zabawie.

Ale skoro twój mąż ma swoją wizję to co stoi na przeszkodzie żeby ją zrealizował?
Niech zorganizuje dzieciom urodziny po swojemu. :)))
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja lubie duze rodzinne imprezy:) ale rozumiem ze ktos nie lubi stac przy garach i nie znioslabym gdyby ktos mnie do tego zmuszal. Nie dajcie sie dziewczyny!

Urodziny corki (teraz ma 4,5 roku) to u nas impreza na 20 osob, w tym 6 dzieci. Zawsze robie 3-4 rodzaje mieska, 2-3 salatki, tort i swojskie proste ciasta pieke sama, czasem na kolacje robie barszcz, grochowke lub bigos. Jest alkohol, a dla dzieci piccolo. Dla dzieci jest oddzielny stol z babeczkami, dekoracje na suficie, balony, do dyspozycji mają smieszne okulary, peruki itp. (Mam taki kuferek na imprezy). U mnie w dziecinstwie nie bylo tak kolorowo, dlatego moze teraz chce sobie to odbic. Nikt mnie nie zmusza, dla mnie ten dzien przed i w trakcie imprezy jest meczacy, ale cieszy mnie jak widze cala rodzine razem i ze sie dobrze bawia. Taka impreza srednio trwa od 15 do 21, kosztuje nas ok. 400zl. Kilka osob u nas pozniej nocuje. Spotykamy sie tak na urodziny corki (luty) i raz latem na podobnej imprezie tylko z grillem/ogniskiem w ogrodzie. Uwielbiam to:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

kwestia tego, co chcemy zorganizowac. fajnie jest sie tez zdac na profesjonalistow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

tort, coś słodkiego, owoce, wykałaczki (kabanosy, sery), pizza, popcorn;
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ulega wątpliwości, iż najważniejszym kryterium co do wyboru miejsca i tematyki imprezy urodzinowej jest radość solenizanta. Każdemu rodzicowi zależy przecież na szczęściu własnego dziecka, a nie ma chyba bardziej wyjątkowego dnia na spełnienie jego marzeń niż urodziny. Polecam organizację w sali zabaw
będziecie mieli zapewnione atrakcje od animatorów
mieszkanie będzie czyste
sąsiedzi równiez nie będą narzekali na głośne otoczenie
https://wirtualnygarwolin.pl/rozmaitosc/11709-urodziny-dla-dzieci-w-sali-zabaw-to-bedzie-wyjatkowe-przyjecie
Urodziny w sali zabaw są wygodniejsze niż te organizowane w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zamiast zwykłej imprezy urodzinowej chcieliśmy czymś zaskoczyć córkę. Znaleźliśmy firmę Świat Labiryntów, która zajmuj się budową takowych. Powiem Wam, że zabawa była świetna. Nawet dorośli byli zainteresowani. Gwarantuję, że takie urodziny nasza pociecha zapamięta na bardzo długo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Telmera- jesli piszesz o urodzinach, to ten kto świętuje swoje urodziny to jubilat a nie solenizant!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zazwyczaj robiłam urodziny dla dzieci w bawilandii czy coś, ale też jak była ładna pogoda to na ogródku. Wtedy też np brałam i zamawiałam akcesoria urodzinowe tutaj link
Bardzo duży wybór artykułów na imprezę tematyczną czy właśnie na urodziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O ile dopisze pogoda to moja siostra urodzinki synka będzie organizować w ogrodzie a ja będę jej w tym pomagać. Prezent dla małego też już mam :P Dostanie namiot tipi z toyz widziałam taki ostatnio u córeczki mojej znajomej i bardzo mi się spodobał, wiec musiałam kupić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Albo jakieś kulinarne sprawy może ? Wspólne robienie pizzy ? My miałyśmy dużo pomysłów ost dekorowanie ceramiki wygrało...

Jeśli jednak nie macie ochoty na organizowanie urodzin w domu to moze dobrą opcją będzie po prostu zaplanowanie urodzin na sali zabaw? Będzie to na pewno o wiele bardziej czysta opcja na urodziny

http://www.erodzina.com/imprezy-dla-dzieci-w-warszawie-gdzie-warto-je-urzadzac/

Na stronie jest opisane gdzie w Warszawie mozna to zaplanować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My postawiliśmy na mini kinderbal w ogrodzie, dlatego zamówiliśmy dmuchane atrakcje (polecam STD Dmuchańce). Myślę, że to superopcja, szczególnie, że nie trzeba kupować. Można wynająć z fachową obsługą, co gwarantuje 100% bezpieczeństwa podczas zabaw. A zabawy są szalone, dzieciaki były przeszczęśliwe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukasz sposobu jak aktywnie zagospodarować czas swojego dziecka? Sprawdź ofertę Magicznej Krainy https://www.magicznakraina.com.pl/ - mnóstwo atrakcji, bezpiecznie, a rodzice również mogą aktywnie spędzić czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy ktoś z Was może organizował dziecku takie bańki mydlane na urodziny? Takie duże - tuban.pl ? Raz nasze dzieci były na takim występie i bardzo im się podobało. Jak to wygląda z drugiej strony? Wydaje mi się, że sama trakcja całkiem fajna.
Dobrze myślę? Jak to widzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Córka ma urodzinki 26.09 i napewno przyniesiemy coś do przedszkola pysznego, ładnie się ubierze, wiem że ma dostać jakiś wianek, dzieci zaśpiewają "sto lat" i tyle. Narazie to wystarczy a dla rodziny urodzinki robimy w weekend.

https://gokbolimow.pl/urodziny-dla-dzieci-w-sali-zabaw-gdzie-je-zorganizowac-i-ile-kosztuja/

Kiedy córka będzie starsza, na pewno będziemy organizowali w sali zabaw. Będzie miała sporo radochy z urodzin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zależy czy impreza jest dla rodziny czy dla kolegów dziecka. U mnie to są dwie osobne imprezy. Dla dzieci są slodkosci i przekąski. Dla rodziny zawsze jest kawa z ciachem i kolacja. Mam dużą rodzinę i lubimy się, więc u każdego tak impreza wygląda. Imprezę najczęściej zaczynamy o 15 a kończymy ok 21. Nie miałabym serca przy kawie trzymać gości tyle czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoim dzieciom organizuję wesołe przyjęcia na które zapraszam rodzinę oraz dzieci z sąsiedztwa żeby maluch się integrowały. Organizuję też animatorów żeby dzieci dobrze się bawiły. Polecam animatorów z firmy Pan i Pani Panda - mają doskonałe podejście do najmłodszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas różnie, jednego roku tort i herbatka, innym razem większa impreza. W tym roku zrobiliśmy wspólne urodziny z kuzynką, przystroiliśmy mieszkanie balonami i girlandami. btw polecam taka girlanda balonowa bardzo tania a efekt robi świetny https://falcongarden.pl/sklep/zestaw-balonow-girlanda-balonowa-dekoracja-rozowa/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak do córek przychodziły koleżanki, to zawsze ozdabianie pierniczków cieszyło się popularnością. Kupowałam ciasteczka korzenne w pudełku, jakieś pisaki, posypki i sobie ozdabiały. Mozą też kupić modelinę, żeby każdy zrobił sobie jakąś figurkę i potem im upiec. Teraz karnawał, mogą więc zrobić sobie lub przyozdobić maski. Na internecie też powinny być różne zabawy, konkursy.
https://pulsciechanowa.pl/pl/651_artykuly-sponsorowane/16546_co-robic-z-dziecmi-podczas-deszczowego-dnia.html
Warto jest też zastanowić się nad wyjściem do sali zabaw :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

do góry