Widok

Jak zaimpregnować pergolę?

Chciałabym zaimpregnować drewnianą pergolę. Nie chce jednak korzystać z lakierów i bejcy bo jest to niewygodne przy malowaniu. Jest jakaś alternatywa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim: lakier i bejca nie służą do impregnacji. Lakier służy do wykończenia powierzchni a bejca do przebarwienia drewna.
Mogą one oczywiście zawierać substancje impregnujące drewno i wówczas spełniają funkcję ochronną, ale nie muszą.
Nie bardzo rozumiem "niewygodę" przy malowaniu. Każde zabezpieczenie drewna, czegokolwiek być nie uzył, polega na naniesieniu na niego powłoki ochronnej. Pędzlem, pistoletem lub np. przez zanurzenie.

Jak jest zamontowana ta pergola? Jest wkopana bezpośrednio w grunt?
Jesli tak, to se odpuść jej zabezpieczanie. Nie ma ono sensu, bo i tak część w gruncie szybciej ci wygnije niż niezabezpieczone niczym drewno na powietrzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jest jakaś alternatywa? " Oczywiście, że tak. Musisz się obkręcić dwa razy w lewo na prawej nodze najlepiej podskakując i mówić pod nosem co najmniej trzy razy "hokus pokus" i po sprawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie chce Pan korzystać z lakierów i bejc, choć te nowoczesne są dzisiaj znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, niż kiedyś, to zachęcam do spróbowania alternatywnego rozwiązania – Wood Preserver Atc. Jest to nowoczesny preparat do głębokiego zabezpieczania drewna. Chroni drewno przed wieloma czynnikami szkodliwymi, np. kornikami, pleśnią, promieniami UV. Środek jest doskonałym podłożem dla dalszych prac dekoracyjnych, gdyby np. chciał Pan pomalować pergolę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetną opcją są również pergole z e-markizy. Ogólnie pergole prezentują się rewelacyjnie i co ważne ich jakość jest bardzo wysoka także to był naprawdę dobry zakup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam zamonowane pergole od ViewDesings pergolas London kupując pergole od tej firmy otrzymujemy pergole już zakonserwowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Jakie schody? - co polecacie (50 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

jaki będzie koszt remontu pokoju 20 m kw? (20 odpowiedzi)

połozenie na sufit płyty gipsowe,wygładzenie ścian,malowanie+robocizna ile powinnam zapłacić?

wiertarko wkrętarka jaka? (36 odpowiedzi)

Czy jest może jakaś wiertarko wkrętarka, która nie kosztuje dużo a jest godna polecenia? Chodzi...

do góry