Widok

Jaka książka dla 7-latka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Jakie książki czytają 7-letni chłopcy? Poszukuję czegoś na prezent i zupełnie nie wiem, za czym się rozglądać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - genialne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
zserii "biuro detektywistyczne Lassego i Mai" - części jest dużo, każda o czymś innym - do rozwiązania inna zagadka kryminalna dla dzieci :). Moja 8-letnia córka już ponad rok zbiera te ksiązki i czyta na okrągło (nawet te które juz przeczytała). Ta seria jest popularna tak samo wśród koleżanek jak i kolegów z klasy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy trzeba to czytać w kolejności czy nie ma znaczenia, którą część czytamy? Nie mogę nigdzie znaleźć, w jakiej kolejności tomy powstawały :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma to znaczenia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki :)
A ktoś poleci jeszcze jakieś inne książki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może coś z encyklopedii dla dzieci o rożnych ciekawostkach ,tego jest masa do wyboru my mamy 3 różne wszystkie były jako prezenty i syn chętnie podczytuje .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam serię "Magiczne drzewo" Maleszki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajna jest ksiazka Skrzaty ale dość droga jak i Mikołajek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mikolajek jest super ale nie każdy 7-latek załapie ten dowcip. Ja jestem wielka fanką Mikołajka. To książka (a raczej ksiażki), która stopi u mnie na półce i co jakis czas po nie sięgam, ale "złapałam" to COŚ co jest w tej książce dopiero w okolicach 4 - klasy szkoły podstawowej; a wpadła mi w ręce juz wcześniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn czyta Mikołajka ,pierwszą książkę dostał pod choinkę jak miał 7,5 roku i od tego czasu dostaje kolejne i czyta w wolnych chwilach .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chrzesniakowi i dla jego brata kupiłam:
http://www.empik.com/robale-czyli-co-nas-zzera-davies-nicola,prod2930049,ksiazka-p i
http://www.empik.com/kupa-przyrodnicza-wycieczka-na-strone-davies-nicola,2362768,ksiazka-p
Może tytuły nie zachecają, ale są fajne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A poleca ktoś może serię "Koszmarny Karolek"? Byłam dzisiaj w empiku i wpadła mi w ręce, więc ciekawa jestem opinii czy warto kupić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas na zebraniu w szkole przed Mikolajem byla dyskusja o tych detektywistycznych ksiazkach, tylko jedna osoba w klasie uwaza ja za fajna, reszte dzieci nudzi strasznie, w tym mojego syna, to jedyna nieprzeczytana ( i w takim stanie oddana) ksiazka z bilbioteki) . Klasa 7 i 8 latkow.
Moj synek bardzo lubi Koszmarnego Karolka, Pippi, wszystkie czesci, teraz konczy serie o czarodziejce Lili, lubi tez ksiazki ze Scooby Doo. Mikolajka ma, ale nie pamietam czy mu sie podobal, czy nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W klasie mojej córki dzieci czytają "Biuro detektywistyczne.." i się wymieniaja między sobą. Jest w klasie kilka osób, które rzeczywiście przepadają za tymi książkami. Są pewnie też tacy, którzy mają zdanie odmienne i co gorsza, są tez tacy, dla których książka jakakolwiek to wróg. Moje dziecko czyta już drugi raz te części, które ma w domu ale jest to typ, który do książek lgnie i jakby mogła, to by w nocy przy latarce czytała.
Koszmarny Karolek tez się córce podobał ale nie aż tak, jak seria detektywistyczna, ale może ma to w genach, bo ja od podstawówki czytalam Sherlocka Holmesa, Herculesa Poirot itd... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas tez dzien bez ksiazki dniem straconym, chociaz czytanie glownie wieczorem ;) . Ale chlopcom znajomym, w wieku 7 (jak moj syn) i 8 lat sie nie podobala ta seria. Moj syn teraz glownie o czarodziejach i Scooby, ale takie najbardziej upiorne ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój urwis dostał właśnie książkę o koszmarnym Karolku i tak mu się spodobała, że chce kolejne części :) a że książki są fajnym pomysłem na prezent dla dziecka to akurat głowienie co mu kupić mam już za sobą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karlsson z dachu- Astrid Lindgren :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może coś o detektywach? :) Mój Kuba (8 lat) uwielbiał wszystko co było z detektywami. Bardzo fajna książka to Kacper Niewypał (ma swoje biuro u mamy w szafie), albo Bolek i Lolek genialni detektywi :) Teraz detektywi odeszli trochę na bok, ale nadal lubi Bolka i Lolka (jest kilka części więc jest w czym wybierać). Polecam jeszcze Przygody Mikołajka bo to też niezły urwis i napewno spodoba się każdemu chłopcu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piaskowy Wilczek - super, polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziennik cwaniaczka - córka uwielbia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje bliźniaki uwielbiają przygody Bolka i Lolka bo dostały od cioci na prezent; jeden o detektywach, a drugi o szalonym pościgu i teraz prześcigają się w wyszukiwaniu powodów którego książka jest lepsza, a że w obu się dużo dzieje to jest z czego wybierać. Serdecznie polecam obie zwłaszcza że w każdej jest fajna extra niespodzianka dla małego czytelnika :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmm no cięzko powiedzieć, zerknij do https://skupszop.pl i może coś tam wybierzesz. Możesz też trochę zaoszczędzić dzieki temu że oprocz nowych mają również książki używane :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam Wam książeczki tego Wydawnictwa https://www.wydawnictwomd.pl/
W swojej ofercie mają tanie kolorowanki, książeczki edukacyjne, encyklopedie dla dzieci, wycinanki, bajki i wiele innych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szkoda że nie mają wodnych kolorowanek. Często kupuje dzieciom te kwadratowe z tego wydawnictwa - dzieciaki mają zabawę na parę godzin, a ja za 5 zł trochę świętego spokoju ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

do góry