Widok

Jaka łącznóść w nowym domu

Hej. Przeprowadzając się do nowego domu staję przed dylematem jakiego rodzaju łączność zastosować. Dom jest parterowy więc będzie w nim sporo zakamarków. Na początek chciałbym raczej ograniczyć się do smart oświetlenia, rolet i sterowania ogrzewaniem (będzie podłogówka z pompy ciepła, która ma swoją automatykę), może ewentualnie jeszcze brama garażowa. W obecnym mieszkaniu używam włączników Sonoff na Wi-Fi, są też głośniki Google Home Mini. Pytanie zasadnicze - czy organizować to na Wi-Fi, czy iść w Zigbee? W pierwszej opcji martwi mnie ilość urządzeń działających w sieci (np. włączników światła będzie sporo), a w drugiej zasięg działania. Zaraz czeka mnie obgadanie tematu z elektrykiem więc chciałbym wiedzieć, co i jak. Z góry dziękuję za wszelkie instrukcje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napewno najfajniej jak byś wszystko umieścił w szafie z bezpiecznikach ale to się wiąże z ułożeniem elektryki w topologii gwiazdy. Idzie więcej kabla ale według mnie to jest najlepsze rozwiązanie (mój elektryk był oszczędny i mam po staremu).
Jak już byś miał tą gwiazdę to wtedy można pomyśleć nad systemem przewozowym bo bez sensu w jednej rozdzieli pakować kilkanaście modułów bezprzewodowych.
https://www.excelo.pl/technologia/niezawodne-zasilacze-poe-pulsar-przeglad-rozwiazan
Na stronie mozesz poczytać sobie o zasilaczach poe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Jakie schody? - co polecacie (49 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

łazienki remont (36 odpowiedzi)

czy może ktoś polecić ekipę do remontu łazienki w bloku w gdyni czy warto kłaść kafelki na dużej...

Farba plamoodporna - polecicie jakąś? (92 odpowiedzi)

Dobra farba plamoodporna mnie interesuje. Możecie polecić jakąś?

do góry