Widok

Jaki internet w Baninie (Księżycowa)

Jaki jest najlepszy wybór jeśli chodzi o internet na Księżycowej? Wiem, że o światłowodach można pomarzyć, mam na próbę wzięty T-Mobile, ale to straszna kpina... Widziałam, kilka starych wątków ale nic konkretnego nie było tam napisane. Wiem tylko, że amelek raczej odpada :-)
Dziękuję za zbędne komentarze, chodzi mi o tych co mają internet, są zadowoleni i mogą go polecić z czystym sumieniem ;-)
Będę wdzięczna za każdą rzetelną podpowiedź.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam multi wifi i jestem zadowolona. Pierwszy miesiąc jest tez oczywiscie na próbę jesli sie nie spodoba mozna zrezygnowac:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
My mamy z Orange (liveboxa) i nie narzekam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jaka cena i prędkość z Orange?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Księżycowej masz słupki Orange'a. Do 20 Mb uzyskasz bez problemu. Czy więcej to zależy od jakości kabla, który tam się znajduje. U mnie jest jakieś 17-18. i to całą dobę we wszystkie dni tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi pewnie nie o początek księżycowej (koło placu zabaw) tylko o jej koniec, na górze, prawda?
Orange poleci z trudem 10 Mb/s (odległość od centrali, nie tylko jakość kabla) i to tylko wtedy jak Orange znajdzie wolną parę i będzie wola aby kopać do waszej posesji.
Macie obok Amelka, to jest najprawdopodobniej najlepsza opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Od paru lat zdarzyła się JEDNA kilkugodzinna awaria. Co tu porównywać z radiówkami?
Piszę, że mam 17-18, a ty wiesz lepiej, że z trudem poleci 10. Bez komentarza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałem w tym miejscu neostradę 8 lat. Modem (próbowałem wielu i nie chodzi o Tplink) synchronizował się do 15 minut na nie więcej niż 12 Mbit/s. Po wymuszeniu 10 Mbit łącze chodziło stabilnie (po modernizacj węzła w Baninie ~2010 nie było problemów z downloadem).
W Baninie jest dostępny VDSL nawet do 80 Mbit/s ale blisko centrali. W okolicy kościoła chodzi do 40 Mbit/s.
Jakie masz attenuatuon i signal margin na Księżycowej (i jaką masz odległość od centrali?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mimo tego co konkurencja tu o nas wypisuje, zapraszamy do wzięcia na próbę - jak się nie sprawdzi, zawsze można zrezygnować. A jeśli to miejsce na Księżycowej gdzieś blisko nas, to światłowody mogą być bliżej niż się wydaje...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chodzi o górną część ulicy Księżycowej. Amelek odstrasza mnie nie tylko jeśli chodzi o opinie w sieci ale także cennik, który jest urwany z kosmosu.
Będę musiała sprawdzić Orange.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może warto pokonać ten strach, zadzwonić i powiedzieć co konkretnie się nie podoba - brak umów na 2 lata, czy brak opłat za utrzymanie łącza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak na standardy miejskie typu UPC czy Vectra to może rzeczywiście cena 60zł za 30Mbps jest wygórowana. Ale myślę, ze w okolicy Banina nie ma lepszych opcji cenowych... Niestety jest to zderzenie z rzeczywistością jaka panuje na wiosce...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o nowe osiedle, szansa na wymarzone światłowody i standardy miejskie jest spora - da się dojść od nas kablem do granicy osiedla tylko wzdłuż płotów, bez rozkopywania ulic (co upraszcza papierkową robotę). Im większe zainteresowanie (mierzone podłączonymi klientami radiowymi - tak zarabiamy na inwestycje w światłowody), tym szybciej dojdziemy tam z kablem. Na razie do 100 Mb/s, z czasem więcej (w kablu leci gigabit). Ale pewnie i tak zaraz ktoś zminusuje, jaki ten amelek straszny...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

100 zł kosztuje w Orange pakiet Internet 20MBit, TV (średni pakiet) i telefon stacjonarny bez limitu (co przy fatalnym zasięgu GSM jest świetnym rozwiązaniem). Czy to dużo? Niech każdy sam osądzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie było o internet - nie każdy potrzebuje od razu cały pakiet. Telefon stacjonarny da się zrobić przez VoIP u dowolnie wybranego dostawcy takich usług (np. halonet - utrzymanie numeru 1 zł/rok, jak ktoś niewiele dzwoni to za telefon "bez limitu" przepłaca), TV zależy kto co lubi ale w DVB-T jest 27 programów bez dodatkowych kosztów. Poza tym, ta cena w Orange jest zdaje się przy umowie na 2 lata - a jaka jest na czas nieokreślony?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Amelka odradzam zdecydowanie - straszne pogorszenie jakości serwisu w ostatnim czasie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Gdzie konkretnie to straszne pogorszenie? Prosimy o zgłoszenie problemu przez formularz kontaktowy na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,a Ja AMELKA zdecydowanie POLECAM....Od blisko miesiąca jestem nowym odbiorcą internetu droga radiową i poza drobnymi usterkami,które zostały szybko zdiagnozowane i zniwelowane, nie mam powodu do narzekania....Właściciel firmy w każdej chwili służy pomocą , a osoby współpracujące rzetelnie i szybko wykonują zlecone prace....Wszelkie niedogodności można i należy sygnalizować bezpośrednio właścicielowi,a nie anonimowo krytykować na tym forum....Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

To wez wyprobuj w Play, u mnie dziala bezproblemowo
A do tego internet za granica rowniez ladnie smiga, co przy akurat moich czestych wyjazdach do sasiednich krajow jest duzym plusem ;3
http://www.play.pl/uslugi/nielimitowany-roaming-ue/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko wave!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

wave.com.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Też mam Wave, zadzwoń do nich, bo u nich się dlugo nie czeka. Mi zainstalowali z dnia na dzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

A ile płacą za lokowanie produktu?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry