Widok

Jaki kwas foliowy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny!
Chcialam sie Was zapytac jaki kwas foliowy bralyscie? Przegladalam nazwy i ceny i sa duze roznice. Niektore mozna kupic 250 tabletek w cenie takiej samej jak 30 tabletek innej firmy... Jest miedzy nimi znaczaca roznica? Kupowac jakis drozszy czy obojetnie jaki?
Ile tabletek sie bierze? Jedna dziennie?
Nie chcialam zakladac nowego watku ale wszystkie dotyczace tego tematu sa bardzo stare.
Bardzo dziekuje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Preparaty kwasu foliowego występują w postaci suplementów diety i leków.
Kwas foliowy zarejestrowany jako lek będzie posiadał badania kliniczne, które są gwarancją, że lek został przetestowany w warunkach klinicznych, a ilość i jakość substancji leczniczej w tabletce odpowiada ścisłym normom. Lek posiada pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych podpisane przez Ministra Zdrowia.
Suplement diety może zarejestrować każdy, kto ma na to ochotę bez obowiązku przeprowadzania długotrwałych i kosztownych badań klinicznych. Aby wprowadzić suplement diety na rynek wystarczy zgłosić ten fakt do Inspektora Sanitarnego. Z tego względu suplementy z pewnością będą tańsze, ale gwarancji efektu leczniczego nie ma żadnego.
Zapytaj w aptece. Tam doradzą Ci najlepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.doz.pl/apteka/p5401-Folik_tabletki_04_mg_90_szt

ja polecam ten, cena ok bo starcza na 3 m-ce
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam Feminatal Metafolin,jest nieco droższy ale podobno najlepiej przyswajalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też brałam Folik :] + zestaw witamin z kwasem foliowym ;)

Folik zaczęłam brać jak tylko odstawiłam pigułki - to było jakieś 7m-cy przed zajściem w ciążę :] a witaminy daleko w ciąży - jak musiałam ograniczać owoce ze względu na cukrzycę ciążową i skaczący cukier w samym środku sezonu owocowego :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kokoszki

Sianowska Polana (3 odpowiedzi)

Lokalizacja inwestycji umożliwia sprawne poruszanie się po całej aglomeracji trójmiejskiej, tym...

Malachitowe Wzgórze (97 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje na granicy dzielnic Kokoszki i Kiełpino Górne. Zielone otoczenie inwestycji...

Start (11 odpowiedzi)

Osiedle Start powstanie w dzielnicy Kokoszki, przy ulicy Nowatorów, w niedalekiej odległości od...

do góry