Widok

Jakie dokumenty? Rekrutacja.

Mam rozmowę o prace w Rossmann . Mam przynieś dokumenty/ świadectwa z poprzednich prac.
I tu mam problem zawsze pracowałam na umowę zlecenie niekiedy nawet na tak zwaną umowę ustną.
To co mam przynieść , nie mam żadnych świadectw ?
I po co im takie dokumenty po raz pierwszy się z tym spotykam. Nie aplikuje na specjaliste to tylko zwykły kasjer/ sprzedawca .
Zazwyczaj Cv wystarczało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro nie pracowałaś wcześniej na umowę o pracę i nie masz żadnych świadectw, to ich nie przyniesiesz, proste :)
Jeśli spytają o świadectwa, to odpowiedz zgodnie z prawdą, że wcześniej byłaś na zleceniu i tyle. Możesz oczywiście wziąć ze sobą te umowy i pokazać do wglądu jako potwierdzenie Twojego dotychczasowego doświadczenia, choć dla mnie to również jest dziwne, że oczekują tego typu dokumentów na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej.
(mieliby przecież podgląd na Twoje wcześniejsze zarobki i wiedzieliby, czy w ogóle jest sens rozważać Ciebie jako pracownika:
- wysoka pensja na poprzedniej umowie mogłaby przecież sugerować, że będziesz wymagać podobnej kwoty, a sklep oferuje niższą pensją
bądź w drugą stronę:
- jeśli zarabiałaś niewiele, to pomyślą, że mogą równie niską kwotę zaproponować, bo skoro wcześniej zarabiałaś tyle, to i teraz się zgodzisz)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takim wypadku nie przynosi się nic. Możesz przygotować referencje to znaczy wykaz firm w których pracowałeś , imię i nazwisko osoby z ktorą można o tobie porozmawiać oraz numer kontaktowy do tej osoby.
Nie wolno ujawniać poprzednich umów bo treść umowy jest traktowana jako dane poufne, dlatego powstało świadectwo pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

świadectwo pracy jest potrzebne tylko przy zatrudnieniu, np. do stwierdzenia ile urlopu Ci jeszcze przysługuje, czy wykorzystałaś opiekę na dziecko i takie tam.

Nigdy się nie spotkałem, by na rozmowie rekrutacyjnej ktoś prosił mnie o świadectwo pracy. Nie masz świadectwa - nic nie dajesz proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja miałam rozmowe do pracy w rosmanie to nie przynosilam zadnyxh papierów. To sie daje pozniej po zatrudnieniu wlasnie w celu stwierdzenia ile urlopu Ci sie należy. Mnie rekruterka tylko pytala o poprzednie prace i powiedzialam jej ze.nie mam umów ze pracowalam na czarno :p
A na pewno nie zaproponuja Ci nizszej stawki bo stawka dla wszystkich kasjerow jest taka sama na poczatek. Wiecej maja asystenci, kierownicy zmian, zastepcy i wiadomo kieriwnik :) Takze smialo idz na rozmowe bez papierow :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Hostessy (17 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy możecie polecić jakieś agencje gdzie można złapać dodatkową pracę np. jako...

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (59 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

do góry