Widok

Jakie mleko w szpitalu.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Z góry proszę nie komentować mojego wyboru, oczekuję konkretnych odpowiedzi.
Nie chce karmić piersią dziecka w szpitalu tylko mm. Czy orientujecie się jakimi mlekami dokarmiaja w gdańskich szpitalach.... Zaspa, uck, Wojewódzki? Bo slyszałam opinie że na zaspie dają bebiko? Ja bym chciała karmić enfamilem. Czy jeśli wezmę swoje zakuopione mleko to nie będzie problemu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 lata temu był Bebilon i Nan sądzę że nic w tej kwestii się nie zmienilo.
Syn tolerował Bebilon i tak już zostało raz dostał Nan i była masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o Zaspe nie dopisałam :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może zadzwoń na oddział, albo podejdź i spytaj bezpośrednio? Jeśli będziesz miała swoje mleko, nie powinno być problemu, ale też lepiej dopytaj, żeby potem się nieprzyjemnie nie zdziwić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
UCK - bebiko i bebilon. Kiedyś był też enfamil,ale nie wiem czy nadal jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie mają mleko to pewnie loteria, akurat w UCK jak ja byłam to był nan i bebiko. Odnośnie swojego mleka, raczej wydaje mi się , że nie bardzo można. To po raz. Po dwa, nie nastawiaj się na konkretny rodzaj, bo niestety, ale to Twój maluch zdecyduje co mu pasuje ;D (po enfamilu często są zaparcia). Po trzy dziecko może mieć skazę białkową, po cztery może być wcześniakiem, lub z niską masą ur lub słabo przybierać/problem ze ssaniem itp. a wtedy dostaniesz np. mleko dla wcześniaków lub dla alergików (tylko na receptę). Po pięć przygotowywanie mleka w szpitalu jakoś nie bardzo sobie wyobrażam. Wyparzanie butelek, smoczków co chwilę (no i trzeba gdzieś to wysuszyć) gotowanie wody (butelkowanej)w tych starych zapyziałych czajnikach elektrycznych?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież są mleka w jednorazowych butelkach chyba 60, 70 i 90 ml. Wystarczy kupić sobie kilka na te 2-3dni. Do tego 2 opakowania smoczków z Medeli i wyparzać (na Zaspie mają na korytarzu ogólnodostępne czajnik i miseczki do wyparzania elementów tego typu).
Mleko na Zaspie na pewno Bebilon, bo widziałam- przynajmniej 1,5 miesiąca temu takie mieli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie mam zamiar kupić w małych buteleczkach gdzie mleko jest już gotowe do spożycia. Chcę być przygotowana i mieć ze sobą mleko gdyż jak rodziłam 8 lat temu w wojewódzkim a nie miałam pokarmu nie chcieli dać mi dla dziecka mleka!! Przez 1.5 dnia tylko meczyli laktatorem mimo że pokarmu nie miałam. Nie chce by się taka sytuacja powtórzyła. Pierwsza córka jadła enfamil i było wszystko super, dlatego chcę znów spróbować z tym mleczkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślę, że na zaspie nie będzie problemu z dokarmianiem ja nie miałam pokarmu po CC i nie robili żadnego problemu, pokazali gdzie w zaboegowym są buteleczki z Bebilonem i sama chodziłam i brałam jak potrzebowałam.
Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z własnym mlekiem? Sądzę, że wszystko jest kwestia dogadania, ale trzeba uważać bo maluszek może nie tolerować danego mleka.
Powodzenia!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A bebilon mieli pronutra czy profutura? Kojarzycie może?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak pamiętam Bebilon pronutra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3 lata temu w wojewódzkim był nan w buteleczkach 90 ml, położne dawały też butelki, smoczki, lub strzykawke jeśli ktoś chciał dokarmiać bezsmoczkowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W ubiegłym roku w wojewódzkim były jednorazowe butelki nan i bebilon oraz jednorazowe smoczki i butelki medeli bo nie ma warunków do wypaczania. Tez karmiłam mm i nie było problemu. Jednak po wyjściu zmieniliśmy mleko z nan na bebiko bo dziecko miało straszne gazy. Bebiko zostało z nami pol roku. Potem bebilon pepti bo wyszła nam skaza białkowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W uck dają bebiko, nan i cos jeszcze.
Nie trzeba kupować - dają swoje plus smoczki też. Byłam teraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poród Zaspa parę miesięcy temu, mieli Bebilon Pronutra i Nan :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można mieć swoje to raz
Dwa na zaspie mają w lodówce już podzielone porcje 10 ml ,20 ml I więcej
Trzy nastaw się że będą Cię traktować jak wygodną matkę, ale to olej ;) jest w prawie szpitala że matka ma wybór jak karmi I tego się trzymaj
Ja miałam swoje mleko ze sobą robiłam normalnie z proszku butelki myłem przelewalam wrzątkiem z czajnika i tyle .
Nie ma co świrować, nigdy nie gotowałam butelek w szpitalu czy smoczka bo to już podchodzi pod paranoję.
Życzę powodzenia i miej opinie innych w nosie, to tobie ma być dobrze a wiadomo nie od dziś
Szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super. Konkretna odpowiedź :). Mleko zakupilam swoje. 18 butelek. Nie wiem czy nie za malo :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie za mało, karmienie mlekiem zgodnie z poleceniem szpitala powinno następować co 3 godziny. Nie wiesz ile
dni będziesz w szpitalu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślę że zawsze może dowieźć jeszcze partner, a dodatkowo mozna korzystać z mleka szpitalnego. Zresztą pierwsze karmienia to zaledwie 10ml, z kazdym dniem ta ilość się zwiększa. Taka buteleczka bodajże jak pamiętam może być użyta przez kilka h.
Pamiętam jak byłam po CC i jeszcze nie miałam swojego mleka to dokarmialam corcie mm. Na Zaspie była zasada, że biorę tyle ile jestem w stanie wykorzystać, połowę np się zostawiało i z zapisana godzina i póki było swierze inna mama mogła skorzystać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z tym zaleceniem co 3h to jak dla mnie głupota szpitalnych położnych. Prxy pierwszym dziecku tak się stresowałam, że się mlody nie budzi na karmienie i go wybudzalam, potem stres że w cyckach mleka nie ma, z jedzeniem mm też było nienajlepiej. Sama po kontach ryczalam, a młody przybierał po swojemu na wadze i było ok.
Z córką już podeszłam spokojniej, pierwsza dobę praktycznie cały czas spala i budziłam ja rzadziej niż co 3h. W nocy może z 2 razy się budziła i też waga była ok. W domu dopiero się uregulowało wszysyko z karmieniem. Owszem jeśli waga strasznie by spadala po pierwszej dobie to bym budziła nawet co 2h, ale tak to bez stresu podeszłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też przy pierwszym dziecku budziłam dziecko co 3 godziny żeby nakarmić i się fazowalam jak nie chciało się obudzić albo jeść bo tak mówili w szpitalu i sama też przez to chodziłam wiecznie nieprzytomna. Jak dziecko dobrze przybiera i jest zdrowe to myślę że nie ma co karmić co 3 godziny szczególnie w nocy.
Przy drugim dziecku każdy wyciąga wnioski i sama też nie będę specjalnie budzić maleństwa aby nakarmić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Zaspie położne mówią, że przez pierwsze 24h po porodzie dziecko może mieć "wakacje" i nie trzeba budzić co 3h. Dopiero po pierwszej dobie trzeba je mobilizować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na zaspie są małe buteleczki bebiko gotowe już do podania. Są też małe buteleczki. Nie ma żadnego problemu żeby korzystać z tego mleczka i buteleczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje Bebilon w sumie od samego początku, a teraz też znalazłam w doz w fajnej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karmiłam od początku mm, wybrałam Bebilon z polecenia położnej i to był dobry wybór, kupuję w dozie tam mają tanio.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bebilon cały czas jest na promocji w doz, super cena a jakość mleka świetna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My również jesteśmy na Bebilonie, a doz ma dobrą cenę, jak kupuję stacjonarnie to właśnie tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiecie czy Bebilon nadal można kupić w doz w dobrej cenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można, ja kupuję Bebilon w dozie regularnie, ale stacjonarnie, oni mają spory wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

do góry